Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » **Magistrova ordinacija** 2 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Magistar Magistar is a Male
moforaja




Poruka: 2667

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Mostarka83:

    I josh bi pitanje:

    HPV virusi, kod mene je br.31 , sta uopste znaci taj broj, i kako idu po tim brojevima ?


Vidim da ti nisam baš sve pojasnio neki dan na PP-u. Nema veze.
Ovo zbog ostalih dama malo o HPV-u ukratko.

Istraživaèi su sve visoko-riziène tipove humanog papiloma virusa svrstali u tri grupe:
prva grupa obuhvaæa tipove HPV 16 i 18,
druga grupa obuhvaæa tipove HPV 45, 52 i 56
i treæa grupa obuhvaæa tipove HPV 31, 33, 51 i 58.
Tvoj 31 spada u treæu skupinu, to jest skupinu s relativno manjim rizikom u odnosu na ostale dvije skupine.
Za njegovu pojavu, prognozu i ostalo sam ti pojasnio neki dan.
Stoga, èuvaj tu trudnoæu, rodi zdravo i lijepo dijete, pa kad proðe sva strka, daæu ti dobar savjet šta ti je dalje èiniti.

___________________________________________________________________

    10-18-2008 21:01 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
    Mostarka83 Mostarka83 is a Female
    Legally Blonde




    Poruka: 3490
    Location: U Cernici

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ma dao si ti, ali je bilo vise oko CIN-a , nisam shvatila rizik i koji broj staznaci. Posto kada je doktorica vidjela rezutate samo je rekla " oho" i nastavila pricati, a ja sam po tome skontala da je nek visokorizicni.

    Hvala puno 33.gif

    ___________________________________________________________________
    JaMojaTi.gif

    10-18-2008 21:07 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
    Magistar Magistar is a Male
    moforaja




    Poruka: 2667

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od gandalf:

      Da upitam magistra sta zna o Ritalin-u! 29.gif

      Daju ga djeci ovuda, ko fol djeca hiperaktivna... 29.gif
      Sta daju dole takvoj djeci? Degenek? 13.gif 13.gif 29.gif


    Ritalin - Metilfenidat hidroklorid.
    Nemam lijepo mišljenje o njemu. Daje se hiperaktivnoj djeci s ADHD poremeæajem (hiperkinetièki sindrom). Ja sam protiv takvog lijeèenja djece, apsolutno protiv!!!!
    Lijek se nažalost dosta zloupotrebljava na narko tržištu – tkzv. - kokain siromašnih.
    Narkomani ga mrve i šmrèu, a èak i davaju intravenozno.

    ___________________________________________________________________

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Magistar dana 10-18-2008 u 21:19.

      10-18-2008 21:08 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3810
      Location: Svizzera

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nadam se Magistre da ovo lijecenje ritalinom nije uzelo maha i dole u nas. Bar se nadam.Meni je to neshvatljivo.
      Prodavati anfetamine djeci je strogo kaznjivo zakonom. A davati djeci anfetamine kao terapiju je ok 30.gif Apsurdno. Jadna djeca.

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 10-18-2008 u 21:35.

      10-18-2008 21:34 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      Magistar Magistar is a Male
      moforaja




      Poruka: 2667

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od cheri:

        Nadam se Magistre da ovo lijecenje ritalinom nije uzelo maha i dole u nas. Bar se nadam.Meni je to neshvatljivo.
        Prodavati anfetamine djeci je strogo kaznjivo zakonom. A davati djeci anfetamine kao terapiju je ok 30.gif Apsurdno. Jadna djeca.


      Na svu sreæu nismo još toliko daleko odmakli u približavanju, što ono kažu Europskim integracijama. Obièno pokupimo one loše stvari.
      Ne, još se niko nije odluèio, koliko ja znam na takav pristup lijeèenja ove djece.

      ___________________________________________________________________

        10-18-2008 21:40 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
        Mostarka83 Mostarka83 is a Female
        Legally Blonde




        Poruka: 3490
        Location: U Cernici

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Imal ko lijeka....

        Ova 3 zadnja dana me glava boli samo tako, posebno pozadi koda me stisce nesto, jedan me je dan bolila cijeli dan, sinoc me je ufatila u sred noci tako da nisam oka sklopila.
        Pomislila sam da je pritisak, jutros isla kod doktorice mjerila sve super 120/80.
        Dala mi je samo B6 posto ne smijem nista drugo.

        ___________________________________________________________________
        JaMojaTi.gif

        10-22-2008 22:00 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
        Magistar Magistar is a Male
        moforaja




        Poruka: 2667

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Mostarka83:

          Imal ko lijeka....

          Ova 3 zadnja dana me glava boli samo tako, posebno pozadi koda me stisce nesto, jedan me je dan bolila cijeli dan, sinoc me je ufatila u sred noci tako da nisam oka sklopila.
          Pomislila sam da je pritisak, jutros isla kod doktorice mjerila sve super 120/80.
          Dala mi je samo B6 posto ne smijem nista drugo.


        Pa eto, nemaš se šta brinuti. Tlak uredan.
        B6 ti je više dala kao placebo, mislim da znaš šta govorim. Ali svejedno, uzimaj ga.
        Ta znaš da gotovo svaki èovjek ima glavobolju, pa barem jednom do dva puta mjeseèno.
        Uostalom, sjediš i zuriš u monitor. I ti bi da te nikad glava ne zaboli. E, ne može.
        Ništa. Duraj dalje, sve æe to biti ok. voli_ne_voli

        ___________________________________________________________________

          10-22-2008 22:08 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
          Mostarka83 Mostarka83 is a Female
          Legally Blonde




          Poruka: 3490
          Location: U Cernici

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          I to sto kazes, ali sta sjedim sat vremena...
          Kako i da je ne steti, picu ga pa cu vidjeti .
          Hvala Magistre 33.gif

          ___________________________________________________________________
          JaMojaTi.gif

          10-22-2008 22:12 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
          Mostarka83 Mostarka83 is a Female
          Legally Blonde




          Poruka: 3490
          Location: U Cernici

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Dje je onaj Magistar, ja bih da zakazem 07.gif jedno pitanje....jeli dolazi ikako na poso 19.gif

          ___________________________________________________________________
          JaMojaTi.gif

          11-05-2008 00:34 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
          djemila djemila is a Female
          Naj-Moder 2008




          Poruka: 11483
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ja bih samo pozdravila Magistra i zahvalila na ucescu na Forumu i temi 33.gif

          ___________________________________________________________________
          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

          11-05-2008 00:40 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
          Mostarka83 Mostarka83 is a Female
          Legally Blonde




          Poruka: 3490
          Location: U Cernici

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Naravno 33.gif Nista ja bez njega...nego ako naidje ima jedan pacijent 11.gif u cekaoni:)

          ___________________________________________________________________
          JaMojaTi.gif

          11-05-2008 00:43 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
          Magistar Magistar is a Male
          moforaja




          Poruka: 2667

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Mostarka83:

            Naravno 33.gif Nista ja bez njega...nego ako naidje ima jedan pacijent 11.gif u cekaoni:)


          Tu sam. Naprijed.

          ___________________________________________________________________

            11-05-2008 01:04 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
            Mostarka83 Mostarka83 is a Female
            Legally Blonde




            Poruka: 3490
            Location: U Cernici

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Dugacko je malo, pisat cu ti na PP

            ___________________________________________________________________
            JaMojaTi.gif

            11-05-2008 01:08 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
            Mostarka83 Mostarka83 is a Female
            Legally Blonde




            Poruka: 3490
            Location: U Cernici

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Magistar:

                  citat od Mostarka83:

                A de ti meni protumaci moj nalaz
                Leukociti - 6,8 ( doktorica kaze kod trudnice treba biti manje )
                Plocetepitelne kletke neke - dosta
                i Bakterije - dosta

                Eh ssta sad??


              Ništa strašno. Leukociti ne moraju biti manji u trudnica. I ne boj se. Infekcija teško može prodrijeti ascendentno (odozdo) do ploda.

              1. Èuvaj se ti proteina (bjelanèevina) u mokraæi.
              2. Mjeri tlak redovno


            Da se nadovezem na proslo pitanje.
            Doktorica me je poslala na mikrobiologiju da ispitam detaljnije urinu.
            Danas dobila rezultate i pise:
            1. Bris od cerviks uteri- Mikroskopski i kulturelno nisu pronadjene patogene bakterije niti kvasnice ( prvi put cujem ovo kvasnice 14.gif )
            2. Urina - Urinokultura je sterilna poslije inkubacije od 24h. U urini nije dokazan antibiotik.
            3.Bris za clamydia - - direktna imunofluorescencija za c.trachomatis - negativna
            4. Bris za mycoplasma ureaplasma - negativni
            5. Patogene bakterije i candida nisu pronadjene, prisutna je normalna mikroflora 14.gif

            Koliko sto ja procitah i skontah,sve je ok...

            Eh sada uzeli su mi i krv ( doktorica kaze da provjeri neke infekcje )
            - serym za clamydia trachomatis
            - serum za toksoplazma
            - serum za rubeola

            ti mi rezultati dolaze u srijedu......

            ___________________________________________________________________
            JaMojaTi.gif

            11-08-2008 00:07 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
            Magistar Magistar is a Male
            moforaja




            Poruka: 2667

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            To je sve b.o.
            Èestitam.
            P.S. Kvasnice - to su gljivice, fungi.

            A ova tri testa - to je serološka pretraga. Titar antitjela. Traže moguæu preboljelu infekciju. Ništa strašno.

            Važno!!!
            Imaš li maèku u kuæi.
            Ako imaš, okani je se.

            ___________________________________________________________________

              11-08-2008 00:27 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
              Mostarka83 Mostarka83 is a Female
              Legally Blonde




              Poruka: 3490
              Location: U Cernici

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Jok bogami, u zivotu nikad macke pipnula 07.gif , imam vodenu kornjacu i ribice....

              ___________________________________________________________________
              JaMojaTi.gif

              11-08-2008 00:37 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
              Magistar Magistar is a Male
              moforaja




              Poruka: 2667

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Mostarka83:

                Jok bogami, u zivotu nikad macke pipnula 07.gif , imam vodenu kornjacu i ribice....


              Ok. Good.
              Nešto me natjeralo da te upitam to.
              Zaboravi, neèega se prisjetio vezano za toksoplazmu.
              Pošto nemaš maèke ili psa, zaboravi da sam te pitao.
              Biæe to u dure u srijedu.
              Ako ti bude što god nejasno oko nalaza - javi. (Tu sam taze).

              ___________________________________________________________________

                11-08-2008 00:43 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
                Mostarka83 Mostarka83 is a Female
                Legally Blonde




                Poruka: 3490
                Location: U Cernici

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Nema frke. Hvala ti magistar puno 33.gif

                Imali smo pekinezera prije 1 god....ali nije dugo bio kod nas..... 11.gif

                ___________________________________________________________________
                JaMojaTi.gif

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Mostarka83 dana 11-08-2008 u 00:48.

                11-08-2008 00:46 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
                Mostarka83 Mostarka83 is a Female
                Legally Blonde




                Poruka: 3490
                Location: U Cernici

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Eh dragi doktore 07.gif dobila sam rezultate od ostalih ovih ispitivanja, jos jedan cekam za par dana ali ova dva su gotova.

                Buni me ovaj jedan

                - serum za toksoplazmu - pa pise

                Toxo IgG - <5
                Toxo IgM - negativno

                I sada odozdo pise objasnjenje neko valjda za prvu tacku

                Immulite Toxo IgG ( r.vr. <6,5 >8 IU/ml ) 14.gif

                Test za Clamydia Trachomatis

                IgG - negativno
                IgA - negativno

                ___________________________________________________________________
                JaMojaTi.gif

                11-13-2008 22:57 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
                Magistar Magistar is a Male
                moforaja




                Poruka: 2667

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Mostarka83:

                  Eh dragi doktore 07.gif dobila sam rezultate od ostalih ovih ispitivanja, jos jedan cekam za par dana ali ova dva su gotova.

                  Buni me ovaj jedan

                  - serum za toksoplazmu - pa pise

                  Toxo IgG - <5
                  Toxo IgM - negativno

                  I sada odozdo pise objasnjenje neko valjda za prvu tacku

                  Immulite Toxo IgG ( r.vr. <6,5 >8 IU/ml ) 14.gif

                  Test za Clamydia Trachomatis

                  IgG - negativno
                  IgA - negativno



                Ovo je ok.
                Ipak si bila prokuženai sa Toxoplazmom ali nemaš aktivnu infekciju.
                (Ostajem pri tvrdnji da si prije trudnoæe bila u kontaktu sa zaraženom maèkom)

                Kao što si i sama napisala, bitno je da nemaš pozitivan IgM koji znaèi aktivnu infekciju.
                Pozitivan IgG znaèi da si preboljela infekciju toksoplazmom.
                Ovaj titar koji ti imaš(izmeðu 6,5 i 8.) je nizak i znaèi samo preboljenje, tj znaèi da imaš zaštitna protutijela protiv toksoplazme.

                ___________________________________________________________________

                  11-14-2008 00:05 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
                  Stranica (29): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com