Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Mustafa Busulad » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (33): « prva ... « prethodna 27 28 29 [30] 31 32 33 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..gdje nam je ovo Sema efendija .cim ga nema meni neobicno

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-07-2017 12:11 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da se nije prepao nakon onog kamiona u stokholmu 13.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

04-07-2017 18:25 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..da nije vozio kamion 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-07-2017 20:46 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    https://akos.ba/kako-je-mustafa-busuladzic-govorio-protiv-fasizma-u-djelu-duznosti-islamskih-naroda/

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

08-08-2017 14:46 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ooooo efendija jesi to nam stigo ,hajde bujrum

..

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

08-08-2017 16:45 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A Hadzije

    https://www.bljesak.info/vijesti/flash/izrael-uputio-prosvjednu-notu-bih-zbog-ustase-mustafe/216526


Veleposlanstvo Države lzrael za Bosnu i Hercegovinu, sa sjedištem u Tirani, uputilo je Ministarstvu vanjskih poslova Bosne i Hercegovine protestnu notu zbog odluke Skupštine Kantona Sarajevo i Opæinskog suda u Sarajevu da se Osnovna škola "Dobroševiæi" preimenuje u Osnovna škola "Mustafa Busuladžiæ", priopæeno je danas iz Saveza udruženja antifašista i boraca NOR-a u Kantonu Sarajevu. - Proèitajte više na:
    https://www.bljesak.info/vijesti/flash/izrael-uputio-prosvjednu-notu-bih-zbog-ustase-mustafe/216526

....

Da nije zalosno bilo bi smijesno.
Jutros u autu, prva vijest, kako je greskom vojska jevrejske drzave uhapsila palestinca , 'informaticka greska' zbog loseg prevoda statusa na fejsbuku

Hadzija okacio sliku gdje pije kafu i pozelio dobar dan

14.gif

Glede Mustafe, protestna nota je korektna.
Sad se pitam gdje su protestne note za neke druge ulice diljem balkana
I odakle im moralna vrijednost da traze od drugih nesto, kad su oni najveci rusitelji ljudskih prava u 'demokratskom' svijetu

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

10-24-2017 13:01 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobro su se sjetili ....samo mi ne leze ti zidovi nikako. Samo svoje gledaju. Stvarno su samoziva nacija. Podsjechaju me na neke druge koji zive toliko blizu.

10-24-2017 19:00 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zasto moraju iz neke daleke "civilizacije" ukazati na nase propuste
ustaske table, nazive skola koje nose imena nacionalista i fashista...
zasto mi sami ne vidimo da takvi potezi samo skode prvo nama pa onda ostalim nacionalnostima
komsijama a komsija je familija

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

10-24-2017 21:02 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..kako se to do sada nisu sjetili na osudu takve prirode ,vec cekali na Mustafu pa da osude takav potez pored toliko cetnicki vojvoda i poglavnika oni se zakacili za Mustafu ..opet ksenofobija na djelu 13.gif 13.gif 13.gif ..vec sam se izjasnio o Mustafi tako da je suvisno pricat o njemu

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-24-2017 21:09 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5943
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

    zasto moraju iz neke daleke "civilizacije" ukazati na nase propuste
    ustaske table, nazive skola koje nose imena nacionalista i fashista...
    zasto mi sami ne vidimo da takvi potezi samo skode prvo nama pa onda ostalim nacionalnostima
    komsijama a komsija je familija


.....evo ti komšije - pa mu ukaži na propust.....! 07.gif

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

10-24-2017 21:15 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..iskreno da kazem da prosto sumnjam da je ovo zvanicno doshlo od Jevreja ,oni ako osudjuju osudjuju sve a ne samo ovaj slucaj ,jos jedna srpskocetnicak propaganda na racun Muslimana

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-24-2017 21:31 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sarajlija ba:

        citat od pasha:

      zasto moraju iz neke daleke "civilizacije" ukazati na nase propuste
      ustaske table, nazive skola koje nose imena nacionalista i fashista...
      zasto mi sami ne vidimo da takvi potezi samo skode prvo nama pa onda ostalim nacionalnostima
      komsijama a komsija je familija


    .....evo ti komšije - pa mu ukaži na propust.....! 07.gif


to je ono o cemu govorim
na ovakve provokacije se odgovara istom mjerom
pa imamo mi vecih i znacajnijih Bosanaca i Hecegovaca po kojima bih se mogla davati imena ako vec mora

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

10-24-2017 22:05 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To je Zidovska zajebancija .Kad budu promjenuli imena
svih "vaznijih" institucija i objekata u Izraelu onda ce moci
nekome da ukazu na "greske".Imena Ben Guriona, Mose Dajan, I ostalih
su imena nekdasnjih lidera teroristicke organizacije koja je i prije
nastanka Izraela 1948. sijala smrt po dijelu koji ce se kasnije nazvati Izrael.Nisu ubijali
samo arape bilo je tu i teroristickih eksplozija u kojima su ginuli i Britanci .

10-24-2017 23:01 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Normalno. Kao shto kazah....samo fermaju sebe i svoju naciju.

10-25-2017 01:45 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sarajlija ba:

        citat od pasha:

      zasto moraju iz neke daleke "civilizacije" ukazati na nase propuste
      ustaske table, nazive skola koje nose imena nacionalista i fashista...
      zasto mi sami ne vidimo da takvi potezi samo skode prvo nama pa onda ostalim nacionalnostima
      komsijama a komsija je familija


    .....evo ti komšije - pa mu ukaži na propust.....! 07.gif
Shta radi pravosudje BiH ???? Shto to ne sklone???/

10-25-2017 01:52 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ah da ... Oni su dozvolili baliji ime shkole pa shto nebi mogla druga shkola imati ime psihopatskog srpskog ubice.....Stvarnost u BiH je stvarno nenadjebiva.

10-25-2017 01:57 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije Baja uzeo za primjer ove u Sarajevu,niti one u Mostaru,butum Banjaluka i sva njena sela vec
20 godina vrve od imena cetnickih vojvoda,svuda straze dzenerala Draze,nidze traga Srbima
partizanima,sve sorgali

10-25-2017 09:35 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

    A Hadzije

      https://www.bljesak.info/vijesti/flash/izrael-uputio-prosvjednu-notu-bih-zbog-ustase-mustafe/216526


    Veleposlanstvo Države lzrael za Bosnu i Hercegovinu, sa sjedištem u Tirani, uputilo je Ministarstvu vanjskih poslova Bosne i Hercegovine protestnu notu zbog odluke Skupštine Kantona Sarajevo i Opæinskog suda u Sarajevu da se Osnovna škola "Dobroševiæi" preimenuje u Osnovna škola "Mustafa Busuladžiæ", priopæeno je danas iz Saveza udruženja antifašista i boraca NOR-a u Kantonu Sarajevu. - Proèitajte više na:
      https://www.bljesak.info/vijesti/flash/izrael-uputio-prosvjednu-notu-bih-zbog-ustase-mustafe/216526

    ....

    Da nije zalosno bilo bi smijesno.
    Jutros u autu, prva vijest, kako je greskom vojska jevrejske drzave uhapsila palestinca , 'informaticka greska' zbog loseg prevoda statusa na fejsbuku

    Hadzija okacio sliku gdje pije kafu i pozelio dobar dan

    14.gif

    Glede Mustafe, protestna nota je korektna.
    Sad se pitam gdje su protestne note za neke druge ulice diljem balkana
    I odakle im moralna vrijednost da traze od drugih nesto, kad su oni najveci rusitelji ljudskih prava u 'demokratskom' svijetu


Poznavajuæi istoriju tog M. B. je ta nota osnovana, i data s pravom, od strane tog veleposlanstva.

Protestne note za druge ulice na balkanu su vizavi ovog veleposlanstva s jedne strane osjetljivo
pitanje - iz proceduralnih, a i politièkih razloga malo je neumjesno graditi argument o tom šta je
neko veleposlanstvo trebalo ranije raditi na osnovu toga šta je uradilo danas po jednom sliènom pitanju.
Ma koliko ta primjedba bila osnovana s moralne strane, iz diplomatskih i politièkih razloga
je - može se reæi - neumjesna i nezgodna.
Nije obièaj da se to radi i nije ni produktivno.


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-25-2017 13:17 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:


    Poznavajuæi istoriju tog M. B. je ta nota osnovana, i data s pravom, od strane tog veleposlanstva.

    Protestne note za druge ulice na balkanu su vizavi ovog veleposlanstva s jedne strane osjetljivo
    pitanje - iz proceduralnih, a i politièkih razloga malo je neumjesno graditi argument o tom šta je
    neko veleposlanstvo trebalo ranije raditi na osnovu toga šta je uradilo danas po jednom sliènom pitanju.
    Ma koliko ta primjedba bila osnovana s moralne strane, iz diplomatskih i politièkih razloga
    je - može se reæi - neumjesna i nezgodna.
    Nije obièaj da se to radi i nije ni produktivno.


    -


11.gif Golemo se slazemo negdje 35.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

10-25-2017 13:26 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Slažem se ja sa veæinom prisutnih u mnogo èemu, samo se uvijek namjerno koncentrišem na to
u èemu se ne slažemo, jer tu samo po sebi leži razlog za diskusiju.

Ljudi na to reaguju kako reaguju, a cijena slobodne misli izgleda s vremenima nije pojeftinila.

U neèem se i ne slažemo - a to je po meni da prièu o moralnom kredibilitetu "stranke" u pitanju,
miješanje u prièu države izrael i njene politike uopšte s ovim veleposlantsvom (makar je jedno
sastavni dio drugog) možda treba odvojiti od prièe o ovoj noti.
Kad se radi o pregovorima i postizanju odreðenog cilja kroz to potrebno je stvari odvajati i uzimati
zasebno.

Mislim i za nas same, s druge strane, da bi upravo ovdje bilo dobro postaviti jedno pitanje:

zašto država BiH, u svim njenim dijelovima, uopšte daje razlog za takve note, je li to postalo naše
lice, pred svijetom, da dajemo imena ustanovama i ulicama po ovakvim likovima, želimo li po tome
da budemo poznati.

Ne iskljuèujem ovdje ni onu vjetrovu da se može raditi i o patki jer vijest nisam ni provjeravao.
Pri tom napominjem da vjetar prvi nije imao nimalo pozitivno mišljenje o M.B. , a istorijat i afilijati
rahmetlije su nešto što je jasno dato u istoriji.

Naèin na koji je on pogubljen je, s druge strane, velika greška.


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-25-2017 u 13:36.

10-25-2017 13:32 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stranica (33): « prva ... « prethodna 27 28 29 [30] 31 32 33 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com