Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Mustafa Busulad » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (33): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nije pošteno prema Bošnjacima da kroz prièu ispadne "svi su isti, svi su imali svoje fašiste"

nije pošteno samo iz jednog razloga, a to je omjer uèinjenih zloèina 100:1

ali još više ne bi bilo pošteno šutiti ili èak negirati,

kao kod Bošnjaka kroz istoriju nije bilo kvislinga i profašista. e, pa, dragi moj narode.
nažalost jeste bilo. još je žalosnije što i Bošnjaci imaju svoju ekipu koja rehabilituje, glorifikuje i u zvijezde ukiva, u najmanju ruku sumnjive tipove.

a možda je i do nepostojanja države. ko èini te komisije koje dodjeljuju imena ulicama i školama?
to se, izgleda, poslije teravije hodže sastanu i odluèe... 21.gif kad pogledaš Google Maps, sve u starom dijelu Sarajeva, bukvalno svaka ulica po nekom efendiji ili mladom muslimanu...

a ono na koševu je vrh licemjerja, ukinuti Fuada Midžiæa partizana, a umjesto njega ubaciti Busuladžiæa, spikera sa "Radio Musolini"

___________________________________________________________________

    11-02-2016 02:06 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    vidis nacionalistima ne treba rehabilitacija Draze...
    on za njih nikad nije bio upitan ... 02.gif

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    11-02-2016 02:07 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..znam ,po cemu bi se mi razlikovali od njih ako bi radili to isto sta i oni

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    11-02-2016 02:19 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..znam ,po cemu bi se mi razlikovali od njih ako bi radili to isto sta i oni


    razlika je u proceduri...

    ako nije kriv, onda nije kriv
    ako jeste onda jeste..

    ta necemo svakoga samo sto je bosnjak...

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    11-02-2016 02:24 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..kako ja znam da nije kriv ili kako mogu znati ,jeli po sistemu reko efendija sa vratnika ili pricala mi nena da je bio dobar covjek

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    11-02-2016 02:42 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ja ne mogu gutat paushalne ocjene ili prozivoljna mishljenja o necemu sto nema svoju studiju ili neki dokaz utemeljen na izjavama svjedaoka ili nekog pisanog dokumenta

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    11-02-2016 02:45 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Cudi me da pojedincu 24.gif nije smetalo sto su u Sarajevu postojale
    ulice i to 90% srpskih imena i prezimena (oh ,da li su oni i bili Srbi pitanje je )
    ali meni je crnjak da su postojale ulice "vojvode " ili nesto kao sa Kosovskog bojnog
    polja ,.Takvih ulica ,naziva nisam vidjeo u Pristini u kojoj sam bio 1989.(prije Gazimestana) 07.gif
    a U Sarajevu svaka druga pa srpska -svasta.Vuk Brankovic, Vojvode Putnika , Vojvode ,Riste ,

    11-02-2016 02:47 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Istoriju pisu pobjednici -jel' tako
    Pa i Tito i komunisticki pokret ,tamo nekih tridesetih imali su svoje teroristicke
    akcije po Zagrebu -postavljane bomba na masovnim okupljanjima , pravljenje panike
    medju narodom , bas kao sto je i Hrkac cinio sedamdesetih -i dze je razlika . 35.gif

    11-02-2016 02:50 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..mjenjo bi i ja tog Vojvodu Putnika ili Vuka Brankovica ,jer ti likovi nemaju neceg zajednickog sa nashim gradom ili sa danasnjom drzavom i mjenjo bi ih za ulicu Maka Dizdara ili neke druge ,ne po svaku cjenu u zamjenu istih za nekog Busuladzica kojeg su jos pri tome streljali partizani pod optuzbom da je bio kvisling

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    11-02-2016 02:54 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    bosnjaci su teroristi

    i sad se ja zajebavat rekla kazala jesu nisu i samo im vjerovat na rijec , ta bilo je i medju njma kvinslinga i fasista, i grabovica i slicno..

    19.gif

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    11-02-2016 02:57 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    1942. Franjo Tudzman bio clan domobrana pri NDH-ziji i to je dio koji je falio u njegovoj
    biografiji ,da bi se ta godina preskocila i odmah "uslo" u partizane .
    Danas cijela Hrvatska vrvi od naziva po njegovom imenu i prezimenu a takodze u BiH ne zaostaju.
    Pa sta sad da pricamo.Plus ucestvovanje u "hrvatskom proljecu" sedamdesetih.

    11-02-2016 03:05 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Stecak, tvoj zadnji post je isto kao da se na sudu braniš:

    Èasni sude, pregazio sam pješaka autom, ali je u Hrvatskoj moj jedan kolega pregazio dva pješaka!
    Kakve veze ima Tuðman? Eto ih tamo, neka se Hrvatska postara za svoju bruku.

    ulica Vojvode Putnika u Sarajevu (prije rata)
    nije to nikakav èetnik u pitanju, nego lik koji je i umro prije nego što su èetnici i postojali. bio vojskovoða u balkanskim ratovima 1876. godine. nama para uši ovo "vojvoda" - odmah asocira na èetnike. po bosanskom jeziku bi bilo: ulica Vojskovoðe Putnika, a ovo "Putnik" je prezime.
    jedina nelogiènost je što je taj lik roðen u Kragujevcu, ratovao po Bugarskoj, Šumadiji... nikakve veze sa Sarajevom nije imao. 21.gif a pošto je u Sarajevu živjelo i 100 hiljada Srba, morala je i poneki Srbin biti na tabli, jebemga.

    ___________________________________________________________________

      11-02-2016 11:51 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Valjda smo bratska zajednica bili nekoc. Imali istu drzavu , djelili isti zrak,
      vozovi su bili vlakovi i obrnuto.
      Zasto imas osecaj kao da se branim .
      Daleko od toga ,samo hocu da kazem da "nas dzavo njije crnji od njihovog." ,
      da primjera ima na svim stranama ili pak da se ubjedimo
      da smo mi ti koji smo krivi za sve cak i onda kad nas kolju i kad nama cine
      genocide u kontinuitetu.Cak i onda kada se cetnik onako slucajno u "poslu"
      poreze prekolje kojeg Bosnju zbog krivnje sto se rodio.
      A sta rei, kakvu ,konkretnu diskusiju naciniti o liku i djelu o kojem se ne samo
      povrsno vec skoro pa nista ne zna .
      Zadao si temu o liku o kojem je manje redova napisano nego sto je napisano o Steli ili Tuti , eto
      da ti ne stavim kojeg "srpskog nacionalnog heroja'
      Vojvode Putnika , o da -ja mislio ovo putnika 35.gif covjek putuje kao vojvoda pa eto -bas ti fala na objasnjenju.
      Doista , zasto je tema otvorena ,
      da se izjednacimo sa Srbima i Hrvatima da je i u nasem korpusu bilo nakaradne djece .Pa to svi znamo .
      Da sada kao pokakimo jedno sto stranica kako smo i mi ovaki i onaki .
      Jeste ima i u Bosnjackom korpusu svake vrste i soja , a valjda su oni nastali kao proizvod i odgovor
      "onima tamo", a koliko cemo se mi njima baviti zavisi od nasih znanja iz knjiga i prica o njima .
      O ovom covjeku ja nikad cuo i nisam kompetentan da o njemu sudim .Cak i vi sto ste nesto izguglali
      nemate prava da ga osudjujete ili sudite jer ko ce suditi ovima ako ga pogresno osudise i uzese mu zivot ,
      na pravdi Boga.
      Dakle znamo, (ako se moze vagati) ko nas je klao i ubijao u zadnjem stoljecu,znam ko nas je klao u proteklom
      ratu i znam tko ce nas klati "ako bude trebalo "opet.Raspirujmo bratstvo i jedinstvo ali cuvajmo svoje .Sta sa onima koji neznaju gdje ce i sta ce .Pa za njih je Amerika -ona takve voli a nasi prostori "nasa vukojebina"je i dalje leglo zla i tempirana bomba.
      Jedan "mali musliman" je gori od deset danasnjih Srba ,rukovodstva Srbije , huskatora na sve sto je muslimansko (Sandjak, Kosovo pa i BiH) oO takvima nema bas tema i komentara jer oni su tu ,kod nas u susedstvu ,o da ,
      ko ce vidjeti sumu kad je stao ispred stabla pa nista od njega ne vidi.


      P,S.sa Tudzmanom ti htjedoh reci a u kontekstu ovog "naseg" muslimana da pripadanjem nekoj ideologiji ne znaci ,automatski da si za nju ,vec da si iz bilo kojih razloga s njima .npr.neces ,reci da su u ll Svjetskom ,bas svi Njemci bili fasisti(osim Jevreja, Roma a mozda su i oni) i nije li ih trebalo sve pobiti gledajuci sta "su ucinili" i filmski dokazi njihovog orgijanja.
      Ne kazem , da je nas dzavo manje crn od njihovog , ali brte ,provociranje na jednu stranu neces privuci druge ljude ,mislim nacionalnosti na ovaj forum a meni postaje vec degutantno raspravljati o nekome o komu se malo zna .
      Kao sto rece neko , daj da ne pricamo o nasem provelu , covjek nije tu -tako ni o ovom covjeku,nije tu a i malo se o njemu zna .

      11-02-2016 12:31 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..ne bi meni smeto ni Vojvoda Putnik ali ne bi nigdje ulice Alije Sirotanovica ,meni malo smeta sto nazivi ti ulica po svim nashim gradovima nose neki borci ili ti ratnici a toliko knjizevnika naucnika pjesnika i zasluzni gradjana imala je nasa zemlja za koje niko nezna ..umjesto toga Busuladzica mogla je da bude ulica Alije Siritanovica i ne bi nikome smetala i bilo ko da proceshlja njegovo ime znao bi da je bio udarnik rada i svi gradjani svih nacionalnosti bi ga slavili i postovali takav naziv ..najgori nazivi ulica koji se mogu desiti nekom gradu su imena ljudi koja su vezana za neku ideologiju i takve ulice ce uvjek biti na meti neke vlasti

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      11-02-2016 12:34 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9495
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja sam naucio da je u BiH samo inat, ti tamo Mihajovic ja ovamo Busuladzic, ti tamo Pavelic ja ovamo...
      sve je ovo nakradno i u najmanju ruku opasno za buduce genaracije koje bi htrebalo da zive u miru i prosperitwetu
      ukinuti sva imena vojskovodja i zloglasnih lidera a nazvati po brojevima ili pravcima a imena samo naucnika i velikana
      eto ja nisam nikada znao za ovoga Busuladzica do ove teme ali sam poznavao jednu koku sto se tako prezivala i bila je bomba 27.gif

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      11-02-2016 13:05 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7085
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Busuladžiæi Trebinjci, a Trebinjke dobre trebe.

      ___________________________________________________________________

        11-02-2016 13:06 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..sve su trbe dobre ,nemoj da budes zenski sovinista 02.gif

        ..meni su dobre i srpkinje ,njih sam najvise imo

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        11-02-2016 13:23 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9495
        Location: uh jebo te

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od vjetar:

          ..sve su trbe dobre ,nemoj da budes zenski sovinista 02.gif

          ..meni su dobre i srpkinje ,njih sam najvise imo


        e sada koke su koke 27.gif

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        11-02-2016 13:33 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..one koje daju to su najbolje 02.gif

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        11-02-2016 13:45 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7085
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        baš nedavno sam gledao onog genijalca Ramba Amadeusa u TV-emisiji i ovako izjavi:

        "Listam ja neke stare novinske èlanke mojih izjava i zaprepastim se kako za mnogo stvari danas imam skroz suprotno mišljenje! Kao da je neki drugi èovjek to izgovorio tada."

        Eh, tako i ja... možda kad doðem u vaše ðuturumske godine, vjerovatno æu razmišljati mnogo bliže ili isto kao vi danas.

        Èovjek se mijenja. Što si stariji i iskusniji, sve manje voliš ulaziti u borbu sa vjetrenjaèama. Nego se prikloni jednoj strani i to je to.

        ___________________________________________________________________

          11-02-2016 14:08 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          Stranica (33): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com