Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Mustafa Busulad » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (33): « prva ... « prethodna 25 26 27 [28] 29 30 31 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

musliman...mumin...muhsin..

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

04-03-2017 14:35 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od djemila:

    Stvarno si zaista....pa jadan je onaj kome za ovo treba Google.. 21.gif 21.gif

    Ne potcjenjuj ljude...


    Svaki pravi vjernik je na dobrom putu koji NE potcjenjuje tudje vjerovnje i znanje..

    a ti to radis konstantno...
Da si znala za Baseskiju znala bi i za MB . Ali eto svaka cast jer vecina Bosnjaka nema pojma ko je Baseskija . 10.gif Nisam te podcijenio jer kao sto rekoh vecina pojma nema ni koje Baseskija niti MB. Respektujem te u svakom slucaju da li si nasla Preko googlea ti ili bilo ko drugi ce tako nauciti o povijesnim bosnjackim imenima . Zalosno je da sada ne znamo ko je ko u Bosnjaka a znamo svako piskaralo iz Srbije ( ne podcijenjujem ni to , valja svasta znati ). Haj prije moro si a sad 21.gif 21.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

04-03-2017 15:23 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

        citat od semirizsvemira:

          citat od djemila:

            citat od semirizsvemira:

              citat od djemila:

            ..a ko je ovaj pa se ovolike stranice ispisase o njemu... 28.gif
            ja prvi put cujem za njega..doduse i ne moram..ali uvije ova tema aktuelna u posljednje vrijeme..
          Pa zbog takvih ko ti da nije rata bilo ne bi se znalo ni za Mak Dizdara i ni za jednog Bosnjaka koji je vrijedio . Jesi li cula do rata za Baseskiju . Naravno da nisi . E pa vidis da ne bi rata danas se ne bi znalo ni za Omer Ibn Hattaba , ni za Abu Bekra as Siddik a ni za ostale muslmanske vazne licnosti a ni za ostale ashabe kojima je obecan Dzennet . Hvala Allahu koji opominje , kaznjava i nagradu daje . Allah kaze budi i ono bude


        za tvoju informaciju cula sam za Mustafu Mulu Beseskiju..bio je ucen covjek, mualim.. pisar .. pisac ..
        a za Maka Dizdara...i te kao Sema.. bi bila sramota da ne znam sam bar par pjesama od Maka...valjda smo ucili u skoli i recitovali..
        znas li ti da je pjesma "Modra rijeka" jedina pjesma, koja se moze recitovati i "naopako"...?

        i ovo sto ti napomenu, nema nikakve veze s ratom..znalo se i prije rata...
        za ove druge nikad cula..
        eto...



        07.gif 07.gif 07.gif 07.gif 07.gif 07.gif
      Da nema Googla jel de . Nego razumijem te da ne znas ovu zadnju dvojicu.

      Da si muslimanka znala bi , jel tako




    Po tebi znaèi, ako èovjek ne zna za onu dvojicu, onda nije musliman ? Ti to odgovorno tvrdiš kao
    vjernik, musliman ?

    Ja ti napomenuh neke stvari, nakon onog tvog posprdnog i neozbiljnog odgovora ranije na ovoj temi;
    ti ni habera do sada, a radi se o ozbiljnim pitanjima.

    I molim te, proèitaj taèno šta ti je napisano u onom gdje sam ti odgovorio na tu tvoju kratku repliku,
    i to proèitaj pomno prije nego što ponovo eventualno budeš mislio da ponavljaš onakve postove.

    Pazi, ovdje tvoja vjerodostojnost stoji na vagi.



    -
objasni mi kako moze biti neko musliman a ne znati ko su prva dva Halifa . Ne znati ko je Ebu Bekr i ko je Omer ibn Hattab je isto da si fudbaler a nikad ni si cuo za Pelea Ronaldinha , Ronalda Bekenbauera 19.gif S vrijednim postovanjem prema svakome , reci da si musliman a ne znati najpoznatija dva ashaba naseg Poslanika s.aw.s. je porazavajuce . I onda reci da si predan Allahu . To nijedan iskreni musliman nece razumjeti niti ce naci opravdanje za to . Poslije ovoga nemamo sta razgovarati. I jos jedna stvar . Zbog Dzibrailove karte imali smo predavanje u medresi cijela tri casa i da znas sam objasniti sustinu i bit ( posebno pitanje na ispitu )a sad tebi to objasnjavati da bi se ismijavao ne pada mi napamet , jer to ti je cilj

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

04-03-2017 15:31 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

O Jibril-u, ne samo o njegovoj karti, nego o drugim, važnijim aspektima njegovog imena se ne stièe
znanje na tri èasa (što je manje od nekih fakultetskih predavanja) nego se o tom èita i to pomnije i
duže studira, i o tom razmišlja tokom èitavog života.

Takav tvoj odgovor se može tumaèiti kao nešto jako površno, i zanemarivanje tvojih dužnosti kao
muslimana.

O kakvom ismijavanju prièaš, pitanja su ti bila sasvim ozbiljno postavljena.

Kad kažeš za to o svom ispitu, šta je suština i bit pitanja koje sam ja tebi ovdje postavio ?

Šta misliš ? Da tebe neko ovdje ismijava, ili da se s tobom ismijava, ili da nešto svi nauèimo ?


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-03-2017 15:40 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I ja ti ponavljam, tvoja vjerodostojnost ovdje stoji na vagi, a ti to izgleda i dalje odbijaš shvatiti.



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-03-2017 15:41 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kako da iz prvog razreda predjes u osmi . Ne ide . Ne znas ko je Omer ibn Hattab a hoces da pricamo o osnovama Akide 19.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

04-03-2017 15:45 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ko kaže da ne znam ko je on, ako se na mene post odnosi ?

I kakav ti je to odgovor ?

Ja sam jasno, vrlo jasno rekao da sam te, hronološki gledano, ja pitao prvi o ovim pitanjima koje sam
postavio, i to vrlo važnim pitanjima, ti govoriš o gradaciji kroz razrede i to ti je odgovor ?
To si pitanje postavio nakon mog, i to podobro, i sad se na to pozivaš, a nisi u stanju sam odgovoriti
na nešto što svaki musliman vjernik mora ne samo znati, nego biti u stanju staviti u širi i svjetovni i
vjerski i teološki i religijski kontekst ?

Prièaš o razredima ? Ne èini li se tebi da ovdje polažeš nešto, a kako ja vidim, ti si nekako baš u tom
dijapazonu 1. do 8. osmoljetke, a mi smo valjda davno izrasli iz toga, kao odrasli ljudi ?



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-03-2017 15:53 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..jadan ne bio zasto ne prihvtis cinjenice od ljudi koji poznaju tu familiju i od ljudi koji kazu da je bio sipmatizer Ustastva i Nacista ..znaju ljudi u svakome selu ili nekom gradu ko je sa Nacistima cak suradjivo i sa njima sjedio po kafanama i na prijemima ..bilo je skojevaca koji su se po zadadtku partije ubacivali u njihove redove i tacno znali ko od nashi ljudi radi za njih i ko ih od nashi ljudi obozaje

    ..zato su mnogi bjezali preko Blajburga jer su znali sta su pocinili i sta su radili i nisu smjeli docekat one koji su se borili za pravdu i jednakost svih naroda
Pa sto on nije bjezo preko Bleiburga 19.gif Bez veze ti prica ? Mozda ti poznajes unuka Rahm Mustafe . E pa kad dodjes u Mostar javi adresu pa da dodje njegov unuk da ti objasni natenane ko je bio Mustafa . da se fino popricate 10.gif Cuj zna sihurno da je bio ustasa a u Sarajevo iso kad je letio za Dansku nekolika puta. Cijelo Sarajevo , ono sto se zove carsijom , je uvijek pricalo o Mustafi na sijelima i o tome kako su bivsi cetnici zauzeli Sarajevo 6 aprila ( unuci i sinovi gadjali ga 1992). Nikad nije prestala carsija da se sjeca Mustafe velikog covjeka , stari djedovi su na sijelima pricali kako je bio poliglota i da je mogo daleko dogurat koliko je pametan bio ali nisu smjeli pred hodzama jer su mnoge hodze radile za UDBU kao i danas

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane semirizsvemira dana 04-03-2017 u 16:23.

04-03-2017 16:19 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:


    E pa kad dodjes u Mostar javi adresu pa da dodje njegov unuk da ti objasni natenane ko je bio Mustafa . da se fino popricate 10.gif Cuj zna sihurno da je bio ustasa a u Sarajevo iso kad je letio za Dansku nekolika puta




I ovo ti nije u redu prièa, prije svega smo svi mi sigurno vidjeli više Sarajeva nego ti do svog
odlaska tamo gdje veæ jesi, i s pasošima s kojima si danas, tako da je ovo u zadnjoj reèenici i krajnje
neozbiljno s tvoje strane, a neko drugi bi rekao po naški "seljankasto" i primitivno.

Što æe mu objašnjavati njegov unuk, kad su stari ljudi, koji su živjeli u tom vremenu, dali svoj sud
o Busuladžiæu i njegovom okruženju, i to ljudi iz Trebinja koji su to vjetru rekli ?

Jesu to svi oni zlonamjerni i lažovi ?

Pa najbolje oni sami znaju èemu je taj isti kumovao i šta su oni tokom 1942. dijelom i zbog takvih
pretrpili i èime platili od èetnika i talijana.


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-03-2017 16:24 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od vjetar:

      ..jadan ne bio zasto ne prihvtis cinjenice od ljudi koji poznaju tu familiju i od ljudi koji kazu da je bio sipmatizer Ustastva i Nacista ..znaju ljudi u svakome selu ili nekom gradu ko je sa Nacistima cak suradjivo i sa njima sjedio po kafanama i na prijemima ..bilo je skojevaca koji su se po zadadtku partije ubacivali u njihove redove i tacno znali ko od nashi ljudi radi za njih i ko ih od nashi ljudi obozaje

      ..zato su mnogi bjezali preko Blajburga jer su znali sta su pocinili i sta su radili i nisu smjeli docekat one koji su se borili za pravdu i jednakost svih naroda
    Pa sto on nije bjezo preko Bleiburga 19.gif Bez veze ti prica ? Mozda ti poznajes unuka Rahm Mustafe . E pa kad dodjes u Mostar javi adresu pa da dodje njegov unuk da ti objasni natenane ko je bio Mustafa . da se fino popricate 10.gif Cuj zna sihurno da je bio ustasa a u Sarajevo iso kad je letio za Dansku nekolika puta. Cijelo Sarajevo , ono sto se zove carsijom , je uvijek pricalo o Mustafi na sijelima i o tome kako su bivsi cetnici zauzeli Sarajevo 6 aprila ( unuci i sinovi gadjali ga 1992). Nikad nije prestala carsija da se sjeca Mustafe velikog covjeka , stari djedovi su na sijelima pricali kako je bio poliglota i da je mogo daleko dogurat koliko je pametan bio ali nisu smjeli pred hodzama jer su mnoge hodze radile za UDBU kao i danas





..suplja ti prica ..cuj meni ce Unuk da prica istoriju o nekome

..prico je i meni moj Babo da mu je otac bio Partizan i moja majka isto tako ..znali su isto tako ko su bile Ustase i Cetnici i to njihove komshije ,moj sin to jest njegov unuk nema pojma o svome pra dedi 13.gif 13.gif to ti neki dokaz ..ko ce reci normalan da mu je dedo bio Ustasa ili Nacista

..zato danas uz pomoc SDA pokusavaju da saperu ljagu sa familije na ovaj nacin dajuci mu ime ulice samo iz jednog razloga a to je sto je bio Musliman ,po sistemu poslednji pokushaj brice da od guzice napravi lice

..mogu mu i ja dovesti ove ljude koji mu poznaju svu familiju pa cemo se pricati i nije nikakav problem

..to sto nije bio na Blajburgu ,vjerovatno nije imo kad pobjeci ,rano dosli partizani i nije se nado da ce stici tako prerano 13.gif 13.gif

..ti sema kao da si placen da promovishes ne istine i lazi

..vjerovatno se to od tebe zahtjeva 19.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 04-03-2017 u 19:11.

04-03-2017 18:05 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

        citat od semirizsvemira:


      E pa kad dodjes u Mostar javi adresu pa da dodje njegov unuk da ti objasni natenane ko je bio Mustafa . da se fino popricate 10.gif Cuj zna sihurno da je bio ustasa a u Sarajevo iso kad je letio za Dansku nekolika puta




    I ovo ti nije u redu prièa, prije svega smo svi mi sigurno vidjeli više Sarajeva nego ti do svog
    odlaska tamo gdje veæ jesi, i s pasošima s kojima si danas, tako da je ovo u zadnjoj reèenici i krajnje
    neozbiljno s tvoje strane, a neko drugi bi rekao po naški "seljankasto" i primitivno.

    Što æe mu objašnjavati njegov unuk, kad su stari ljudi, koji su živjeli u tom vremenu, dali svoj sud
    o Busuladžiæu i njegovom okruženju, i to ljudi iz Trebinja koji su to vjetru rekli ?

    Jesu to svi oni zlonamjerni i lažovi ?

    Pa najbolje oni sami znaju èemu je taj isti kumovao i šta su oni tokom 1942. dijelom i zbog takvih
    pretrpili i èime platili od èetnika i talijana.


    -
Eto relevantni su trebinjci koji ga nikad nisu vidjeli( ko mali otisao iz Trebinja ) nego komsije i mahale u kojima je zivio do svoje smrti . Ima na stotine svjedoka koji su bili iz Sarajeva i koji znaju 19.gif sta i kako je bilo . Znaci trebinjci bolje znaju o njemu nego unuk o svome dedi . Logike 19.gif 13.gif I cijela carsija . Hahahahaha cuj vidjeli sarajeva vise od mene hahahahaha. Vic dana , sta dana . rodio se na Cengic Vili . zivio u Carsiji na dva tri razlicita mjesta , pa presli u kasabu zvana Mostar gdje prnes u Rodocu a u Zaliku si se posro 19.gif Kako smo mi ko djeca zvali po sarajevu , trac mahala . Par puta malo velezovce namlatili 24.gif . Mladost ludost. 25.gif Onda rat i HVO 19.gif 21.gif 21.gif 21.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

04-03-2017 19:43 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

... vjerovatno su zato Sarajlije u grozdovima dolazile na izlazak u Mostar, jer im je bio traè
mahala... 02.gif

dva tri razlièita mjesta... malo mi je èudan i taj transfer u Mostar kad je bilo tako dobro u Sarajevu...

èudno da i ti svjedoci nikad nigdje nisu prisutni, nego samo u tvojim postovima...

Što nismo, ako smo stariji od tebe i ako nam je pola porodica živjelo u Sarajevu, onda nije nimalo
èudno ako smo tamo provodilo dosta vremena, imaš li ti neki problem s tim ?

Ili si zapeo na jabrailovom hadisu pa ti je ovdje malo intermeco za iživljavanje, dok se dodatno ne
obrazuješ ili ne posavjetuješ u džematu ?

Što nisi to sad u Sarajevu nastanjen, kad je SDA tako dobra, ili u Turskoj, ili u kalifatu ?

I zašto se aktivnije ne radi na Busuladžiæevoj rehabilitaciji, ako je sve tako ko što jedini ti tvrdiš ?
Kažeš nije se u njegovom kraju znalo kakav je on bio, u redu, a što si onda izostavio tvrdnju koju je
vjetar iznio, od živih svjedoka, kad je rekao da su oni rekli da je iz ustaški nastrojene familije ?

Ðe je to zapelo ?

Ili za tebe sve redom što je bilo u partizanima ne valja i nije valjalo, a sve redom u ustašama jeste
valjalo ?
Crno bijelo, ništa izmeðu ? Samo apsolutni termini i terminologija ?




-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 04-03-2017 u 20:14.

04-03-2017 20:10 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bez veze mi spocitavash nesto sto nisam rekao ali nema veze . Pa eto ja poznajem , i moja prodica na stotine svjedoka u sarajevu , neki su jos zivi da nije bio ustasa . Sta cemo sad . Gdje sam ja rekao da je SDA dobra ? Ne glasam od 1996 19.gif U Turskoj sam cesto 19.gif Imam neke nekretnine , Bogu hvala a ovo za kalifat cu se napraviti da nisam procitao . Meni spocitavas kalifat 04.gif 13.gif Cuj zapeo na dzibrailovom hadisu . Kome da objasnjavam ? Vjetru ? zelen je za toga on . tebi ? da nisi zavrsio kakve nauke na FIN-u . Eto ja nisam pa mi objasni ti sta je Dzibrailova kartica 18.gif ~ 10.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

04-04-2017 00:21 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Sema ko mjenja ulice po sarajevu ..SDA ..nije tesko zakljuciti da se to ishlo preko te iste stranke za koju ti kazes da ne glasas ..ako ne glasas onda se ne slazes sa njihovom politikom bas kao ni ja
..kako sad moze da bude to isprvano sto bas oni rehabilutuju Busuladzica na taj nacin

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 04-04-2017 u 01:06.

04-04-2017 00:56 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Vjetar je uvjek zelen ko karpuza ,okolo zelen a u unutra crven ,to mi je bas drago sto kazes .

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-04-2017 00:57 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

    Bez veze mi spocitavash nesto sto nisam rekao ali nema veze . Pa eto ja poznajem , i moja prodica na stotine svjedoka u sarajevu , neki su jos zivi da nije bio ustasa . Sta cemo sad . Gdje sam ja rekao da je SDA dobra ? Ne glasam od 1996 19.gif U Turskoj sam cesto 19.gif Imam neke nekretnine , Bogu hvala a ovo za kalifat cu se napraviti da nisam procitao . Meni spocitavas kalifat 04.gif 13.gif Cuj zapeo na dzibrailovom hadisu . Kome da objasnjavam ? Vjetru ? zelen je za toga on . tebi ? da nisi zavrsio kakve nauke na FIN-u . Eto ja nisam pa mi objasni ti sta je Dzibrailova kartica 18.gif ~ 10.gif



Sema, odgovor ti je zbrda zdola, kopija provrelovih unezvijerenih odgovora (po svojoj strukturi, a i
sadržaju, naèinu i stilu pisanja),

ponavljam pitanje, gdje su ti svjedoci i zašto se ne krene javno u tu rehabilitaciju tog lika - busuladžiæa?

Rekoh veæ da ti koji su iz Trebinja znaju kakva je èitava porodica bila - da pitam u tvom stilu:
Šta æemo s tim ?

Zašto ti ne bih spoèitavao kalifat, šta je sad, nisi ti EU poredio s kalifatom, i nisi se o kalifatu prije
neki dan, prošle hefte ili ranije afirmativno izražavao, kao i o njegovom lideru/njegovim liderima,
nego sad mjenjaš iskaze ko iz æusteka, a svi postovi postoje i lako ih je navesti ovdje?
U èemu je odjednom problem, ko ovdje laže i uvija ?

Koliko puta sam ti postavio pitanje o tom o èemu Jabril-ov hadis govori i kako se u njemu posmatra
islam, i ti zaobilaziš to pitanje (kljuèno pitanje o poznavanju i poimanju religije i vjere), zašto ?

Èega te je strah ? Neko ko je èista srca i duše bi jedva èekao takvo pitanje.

Ti si drug, vrlo vrlo neiskren.

Tvoj ulazak u religiju i vjeru je potreba za pripadnošæu i traženje identiteta, a istinskoj vjeri,
njenom pravom razumjevanju i shvatanju nisi ti sudeæi po tvojim nastupima ni prismrdio, ma
koliko da se klanjaš, moliš, biflaš èinjenice koje ne znaš staviti u kontekst niti vidjeti njihov pravi
smisao, i zloupotrebljavaš religiju u vrlo mutne svrhe.

Žao mi je ovo reæi, ali je to utisak koji se sam po sebi nameæe iz tvojih nastupa.

Nisi ti otvoren za iskrenu diskusiju, i ne diskutuješ nego nabijaš na nos stvari nauèene napamet
u svojim postovima, a ne reflektuješ nimalo, u isto vrijeme, sam oko njih.

I to tvoje pitaje koje postavljaš, o FIN-u je samo jedna indikacija svega što rekoh.

Èovjek koji vjeruje istinski se ne boji ni znanja ni diskusije o tom, i ne gleda u nauke na FIN-u kao
u marku na jakni, košulji ili na odjeæi, a to je ono što ti tim svojim pitanjem upravo radiš, a takve
stvari sema rade samo skorojeviæi i pomodari.



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-04-2017 13:58 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..sema kako nije relevantna cinjenica ovi ljudi koji kazu da je to bio Ustasa ..kako sad moja familija od moga dede nece znati ko je bio Ustasa u njegovom mjestu ,pa to se moralo znati i zna se i danas ..kad neko kaze iz gacka neko Srpsko preizme ljudi ti odma kazu Cetnicka familija ili Partizanska ili Ustaska ,znaci neko je iz te familije bio Fasista ,sto bi sad neko diplio da je moj dedo bio Ustasa kad je bio Partizan i to zna i bog i narod a znali su i Partizani

..Partizani su donosili odluke o kaznjavanj upravo iz svjedocenja tih ljudi koji bi prezivljavali te neke zlocine pa kasnije pamtili te ljude i kad su partizani stigli naravno da je usledila kazna za to sto su pocinili ..kako se danas sudi u Hagu ,na osnovu svjedoka i oduvjek je tako se radilo

...tako su ljudi znali i da je Busuladzic pripado Ustaskom pokretu ,sad mi t trbamo sbve lijepo da progutamo ,posebno bosnjaci po sistemu nas je pa da je od govana ,ja ne mogu tako ljude niti suditi a niti braniti ,samo zato sto je moje vjere ili nacije

..ovo sto sema prica su samo carsijske price u malom krugu ljudi bez neki validni dokaza i to u smislu pustanja bjeli mirisni dimova o tome Busuladzicu a nikako na nekim dokazima ..jedino sto se za njega kaze kao dokaza, to je da je bio Musliman ,bio malo nacitaniji ili skolovaniji od drugi o to je maximum koji se moze uzeti kao relevantan u njegovom dosijeu

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 04-04-2017 u 15:59.

04-04-2017 15:46 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6312
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:


    Džibril i Gabriel su isto ime, radi se o istom èovjeku, tj. istorijskom liku...
    -

Ja mislio da pricate od meleku/andjelu Džibrilu/Gabrielu

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

04-04-2017 18:55 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Konacno ispravljena historijska namjerna laz. Sutra delegacija grada Sarajeva obiljezava pravi dan oslobodjenja . Dakle 5.aprila usle snage muslimanske brigade u Sarajevo. Istina se ne moze sakriti

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

04-04-2017 20:24 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..hoce li SDP biti u toj delegaciji 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-04-2017 20:57 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stranica (33): « prva ... « prethodna 25 26 27 [28] 29 30 31 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com