Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » ***Biti mostarac*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Prika Prika is a Male
brato




Poruka: 867
Location: Daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od R2-D2:

    JAOOOOOOOO sad mi drama drama pade na pamet...kad TONY tito rece onoj mushkari sto je rukomet igrala....DJESI BRATO,STA IMA ????? I PONUDI ONE SVOJE DEBELE PRSTE ONO DA SE PUCNE....
    13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif
    E TO JE MOSTAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

13.gif 13.gif 13.gif ,a kad kaze "VAAAAAZDA U ZIVOTU" i pocne se kesit 13.gif 13.gif 13.gif i pljuckanje sa strane,a upitas ga :Ima li ista brato?VAAAZDA U ZIVOTU 13.gif 13.gif 13.gif Dje se njega sijeti 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
PS.Fuck Peter,Fuck Merry 05.gif

10-13-2008 16:41 Prika is offline Pregledaj poruke od Prika Dodaj Prika u listu prijatelja
behar behar is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1141

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Muntahta:

    Postovani Ganda

    Mozda sam zaista cudna "sorta"...biljka koja samo vegetira u ovom svijetu meni stranom i ceka samo tren da potpuno uvene...nestane...Da...volim Mostar,bas njega,svaki njegov kamen,svako njegovo stablo,sve njegove starine ,sve bogomolje...svaku mu stopu ljubim,sanjam ga i kada spavam i jos vise kada sam budna...bas onakav kakav mi nedostaje do boli...Istina je...otisli su ljudi,dosli neki novi klinci...nemam tamo vise ni mojih najmilijih...A meni samo sjecanja na mostarske sokake i mostarske basce...sjecanja na Neretvu...sjecanja na mostarska svitanja i onu kaldrmu,kojom kako djevojka sama setah u kasne sate,po toploj mostarskoj kisi...milovala me kako sto majcine ruke znaju milovati svoje cedo...Nikada i nigdje ne osjetih takvu ljepotu i takav smiraj.
    Zavoljeh od malena onu moju Dolinu sunca,nosicu je u sebi do svog posljednjeg daha,do dana kada nadjem smiraj negdje tamo ispod krosnje nekog drveta...
    Kako Abra rece ako nas vise bude sanjalo budno...mozda se vrati ona nasa stvarnost.Ja cu i dalje sanjati,mozda mi se pridruzi jos sanjara,pa da sanjamo isti san... 33.gif


Muntahta, i u mojim usima odzvanja mostarska kaldrma, vjerovatno zato sto smo tamo dozivjele onu stopedesetpostotnu bezbriznost, kad ti s ecini da svijet mozes vrtiti na malom prstu...Cini mi se da sam vec to pisala na nekim sjecanjima: poslje maturske veceri, u rano jutro, svitanje...mi klinke onako sredjene, u dugim, maxi 04.gif haljinama smo isle, naravno s muskom rajom, (ali su nase potpetice odzvanjale kaldrmom, skoro prvi put nataknute stikle i nevjesto drzanje ledja uspravno 04.gif ) do tepe i frkine kafane , na prvu jutarnju kaficu....Grad se budi, boje kamena i starog grada...To se samo dozivjeti moze, nista drugo 10.gif

Srecom, u tome crpim snagu i danas....Kad sam ovdje pred nekim tezim obavezama, onda samo sebi kazem, naprijed herco, mozes kako mozes, ali naprijed 11.gif

To su nasi korijeni i pomazu nam da ostanemo uspravni i da se nosimo sa svakodnevnicom, cini mi se.

To nam pomaze i da budemo otvoreni prema novome, istovremeno cuvajuci ljubomornu nase specificnosti. I tako se duhovno bogatimo...

I kud idem, kao da trazim te korijene, npr ove sam sedmice na putu , u tuluzu...i sve evo gledam sta se to od bogumilskih spomenika moze vidjeti u regiji, ko da idem u mogorjelo 19.gif

___________________________________________________________________

    10-13-2008 20:09 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
    Gianni Gianni is a Male
    raja




    Poruka: 2201
    Location: North see

    RE: ***Biti mostarac*** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od gandalf:

      Sta to znaci biti "mostarac"?

      U drugu ruku, mogu da kazem da sam ZAHVALAN sto sam se rodio u Mostaru, imao lijep zivot sa svim prijateljima i familijom, proveo jedno lijepo djetinstvo u njemu, puno liskaluka, smijeha, zajebancije, ljubavi, diskoteka, starog grada, nove gimnazije, fejiceve, festa, fudbala, rukometa, parka, cetvrte osnovne, i svih drugih dijelova mog zivota.


      Da li bi ga isto volili da iz tog istog Mostara nestane ljudi, i da ostanu samo gradjevine, priroda, Neretva, sunce i nebo iznad njega?
      Cisto sumnjam.


        Shvatam ljude koji se pucaju nostalgijom i znam ih dosta sto su doslovno PUKLI zbog iste. Pukli zbog necega cega nema. Ironicno.

        Zato kazem, voljeti Mostar znaci raditi dobro za SVAKO dijete u njemu, bez obzira na njegovo ime ili porijeklo. Raditi dobro za svaku zenu i covjeka, svakog starca koji ipak prezivljava bez obzira na penziju ili nepenziju.

        Kad te barijere padnu medju ljudima, onda moze biti Mostar, lijep i ljepsi nego sto je ikada bio....


        Odoh ja sanjati o mojoj utopiji.... 02.gif



      Evo preseli sve MOstarce u Uppsalu i bili to bio "Mostar" ?? Nebi jer bi ti hvalilo ono sto ti si sve spomeno : starog grada, nove gimnazije, fejiceve, festa, fudbala, rukometa, parka, cetvrte osnovne, i svih drugih dijelova mog zivota.

      Pada snjeg , sve se ledi u Svedskoj a Mostarci sjede vani pod onim grijalicama piju kafu i roncaju :bem ti u onom "dole" nasem MOstaru vec 20 stepeni i vec behara...


      Znaci Mostar da bi bio MOstar mora bit spoj podneblja i ljudi da bi cinio cjelinu 18.gif

      ___________________________________________________________________
      There are no wrong choices; there are only different choices.

      10-24-2008 13:59 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
      Sandy Sandy is a Female
      moforaja




      Poruka: 3842
      Location: kod Hita...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      10.gif 10.gif tako je brate, ni kafa ovdje ne prija isto 15.gif

      10-24-2008 14:05 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      gianni u pravu si 100% 10.gif

      nije to to

      cak i mostarci vani prestaju da budu mostarci

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      10-24-2008 16:46 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Kutljaca Kutljaca is a Female
      Kuharica ipo




      Poruka: 6617
      Location: V.I.P

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      mostarci se po faci prepoznaju na kilometar
      a tek kad progovore...

      "Progovori da vidim ko si" 13.gif

      ___________________________________________________________________
      simply the best

      10-24-2008 16:54 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ili kad naruce picu sa majonezom 13.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      10-24-2008 17:05 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Kutljaca Kutljaca is a Female
      Kuharica ipo




      Poruka: 6617
      Location: V.I.P

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      to obavezno 13.gif 13.gif kakva je pizza bez majoneze 21.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      simply the best

      10-24-2008 17:06 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
      Sandy Sandy is a Female
      moforaja




      Poruka: 3842
      Location: kod Hita...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      nisam ni znala da ta kombinacija samo kod ide........zaimbrete se svi kad trazis majonezu 13.gif

      10-24-2008 17:08 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
      Kutljaca Kutljaca is a Female
      Kuharica ipo




      Poruka: 6617
      Location: V.I.P

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a stvarno sto to ? i ja kad god jedem pitam majonezu a ovi se zacude 14.gif 21.gif vazda moram posebno da naglasim,nidje veze,kakva je pizza bez majoneze 21.gif 21.gif 28.gif

      ___________________________________________________________________
      simply the best

      10-24-2008 17:10 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
      Sandy Sandy is a Female
      moforaja




      Poruka: 3842
      Location: kod Hita...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      to ti je pizza bez majoneze 35.gif 13.gif

      10-24-2008 17:11 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
      Sandy Sandy is a Female
      moforaja




      Poruka: 3842
      Location: kod Hita...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a bjeri sta me zapricavate vazda na ovim zvjezdicama 21.gif 21.gif

      10-24-2008 17:12 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
      gandalf gandalf is a Male
      Mo-Starac




      Poruka: 4675
      Location: NEBUCHADNEZZAR
      pokretac teme Thread Started by gandalf

      RE: ***Biti mostarac*** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Gianni:



        Evo preseli sve MOstarce u Uppsalu i bili to bio "Mostar" ?? Nebi jer bi ti hvalilo ono sto ti si sve spomeno : starog grada, nove gimnazije, fejiceve, festa, fudbala, rukometa, parka, cetvrte osnovne, i svih drugih dijelova mog zivota.

        Pada snjeg , sve se ledi u Svedskoj a Mostarci sjede vani pod onim grijalicama piju kafu i roncaju :bem ti u onom "dole" nasem MOstaru vec 20 stepeni i vec behara...


        Znaci Mostar da bi bio MOstar mora bit spoj podneblja i ljudi da bi cinio cjelinu 18.gif


      Djanka moj dragi, ja te razumijem i slazem se sa tobom, ali samo donekle.. 19.gif
      Da objasnim zasto!
      Prvo, svi imamo razlicite percepcije toga "biti mostarac". 18.gif
      Ja namjerno nekada pretjeram i odem u krajnost da bi se moja poruka bar donekle shvatila na pravi nacin.
      Vidi ovo, ti ne odgovori kako bi bilo u Mostaru bez ljudi, vec dajes kontrapitanje... Mudro drug, mudro, ali na zalost bez odgovora na ono sto ja rekoh. 12.gif Nema veze.
      Evo ja cu se onda nadodati na ono sto ti napisa...
      Ja bih licno radije bio u Uppsali sa MOSTARCIMA vec u Mostaru sa uppsaljanima... Kapish? 02.gif

      (Ne bas svim "mostarcima" 04.gif )

      ___________________________________________________________________
      Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
      Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

      10-24-2008 17:59 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
      cema cema is a Male
      rodjeni


      Poruka: 923
      Location: Tako daleko ali sa rajom tako blizu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Eh da mi je dozivjeti da se konacno vratim u moj zavicaj.

      Pa nigdje na ovom dunjaluku nema take have .....
      Nigdje ptice tako ne pjevuse....
      Nigdje jutro tako nesvice....
      Nigdje Nigdje Nigdje...............

      Mostar i Mostarci pate za svojim voljenim Gradom.

      Ko ne osjeca bol za svojim MOSTAROMi nije MOSTARAC !

      10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

      ___________________________________________________________________
      MOSTAR U SRCU VELEZ DO GROBA A POSLJE CEMO VIDJET 10.gif

      10-25-2008 00:32 cema is offline Posalji Email za cema Homepage of cema Pregledaj poruke od cema Dodaj cema u listu prijatelja
      torres torres is a Male
      moforaja


      Poruka: 2147

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nisam onda mostarac..... Izvinite

      10-25-2008 01:18 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
      Aleksandra Aleksandra is a Female
      moforaja




      Poruka: 10252
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      tebra to ti samo mislis da te nista ne vuce u mostar... 10.gif

      ___________________________________________________________________






              10-25-2008 02:15 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
              Provler2 Provler2 is a Male
              moforaja




              Poruka: 3154
              Location: usa

              RE: ***Biti mostarac*** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od gandalf:

                    citat od Gianni:



                  Evo preseli sve MOstarce u Uppsalu i bili to bio "Mostar" ?? Nebi jer bi ti hvalilo ono sto ti si sve spomeno : starog grada, nove gimnazije, fejiceve, festa, fudbala, rukometa, parka, cetvrte osnovne, i svih drugih dijelova mog zivota.

                  Pada snjeg , sve se ledi u Svedskoj a Mostarci sjede vani pod onim grijalicama piju kafu i roncaju :bem ti u onom "dole" nasem MOstaru vec 20 stepeni i vec behara...


                  Znaci Mostar da bi bio MOstar mora bit spoj podneblja i ljudi da bi cinio cjelinu 18.gif


                Djanka moj dragi, ja te razumijem i slazem se sa tobom, ali samo donekle.. 19.gif
                Da objasnim zasto!
                Prvo, svi imamo razlicite percepcije toga "biti mostarac". 18.gif
                Ja namjerno nekada pretjeram i odem u krajnost da bi se moja poruka bar donekle shvatila na pravi nacin.
                Vidi ovo, ti ne odgovori kako bi bilo u Mostaru bez ljudi, vec dajes kontrapitanje... Mudro drug, mudro, ali na zalost bez odgovora na ono sto ja rekoh. 12.gif Nema veze.
                Evo ja cu se onda nadodati na ono sto ti napisa...
                Ja bih licno radije bio u Uppsali sa MOSTARCIMA vec u Mostaru sa uppsaljanima... Kapish? 02.gif

                (Ne bas svim "mostarcima" 04.gif )
              Ganda pravo precherujesh sa svojim pitanjem : " Kako bi bilo u Mostaru bez ljudi "? Kakvo je to pitanje uopshte? Ne kontam 14.gif

              10-25-2008 02:42 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
              gandalf gandalf is a Male
              Mo-Starac




              Poruka: 4675
              Location: NEBUCHADNEZZAR
              pokretac teme Thread Started by gandalf

              RE: ***Biti mostarac*** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od gandalf:

                Sta to znaci biti "mostarac"?

                Imao sam obicaj ovde napisati da mi nije jasno kada ljudi kazu da su "ponosni sto su iz Mostara". 14.gif
                Ja licno ne mogu da nadjem ponos u tome.

                U drugu ruku, mogu da kazem da sam ZAHVALAN sto sam se rodio u Mostaru, imao lijep zivot sa svim prijateljima i familijom, proveo jedno lijepo djetinstvo u njemu, puno liskaluka, smijeha, zajebancije, ljubavi, diskoteka, starog grada, nove gimnazije, fejiceve, festa, fudbala, rukometa, parka, cetvrte osnovne, i svih drugih dijelova mog zivota.



              Vidim ja ne mogu se izjasniti dovoljno dobro da bi ljudi shvatili kako sam i sta mislio... 11.gif Sta cu, neartikulisan... 02.gif

              Evo ti prowleru citat mog prvog posta (tj. prvog dijela prvog posta) pa kontaj sta hocju da kazem.

              NE KONTAM DA NEKO MOZE BITI PONOSAN NA NESTO NA STO NIJE SAM UTICAO, A TO JE DA SE RODI U MOSTARU. Ne govorim da se treba stidjeti, daleko od toga, vecj mi je pun ku 38.gif ljudi koji su ponosni jer su mostarci... (mogu to biti i sarajlije, hrvati, rusi, bilo ko, ko je PONOSAN samo zato sto se rodio negdje gdje nije birao ni okolinu ni roditelje ni NISTA drugo).

              Opet ponavljam ja sam ZAHVALAN sto sam se tu rodio a nemam za sta sa budenm ponosan zato sto sam se rodio, i da ne ponavljam dalje, eno pise gore... 21.gif 29.gif

              Vazda se sjetim onog momka, pisao sam negdje o njemu, sto je ogromnim slovima na podlaktici istetovirao rijec "HRVAT".. Kontam u sebi, ko ti je kriv rodjak... 14.gif 35.gif

              ___________________________________________________________________
              Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
              Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

              10-25-2008 07:25 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
              Stranica (5): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com