Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » Polozajna vrtoglavica » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3806
Location: Svizzera

Polozajna vrtoglavica Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da podijelim s vama ovo, jer moze nekom biti i korisno.
Zadnjih dana je moj sin imao vrtoglavice, ali ne klasicne, nego malo neobicne. Naime, kad lijeze ili ustaje, ili se okrece na stranu, nije da mu se vrtilo u glavi, nego se slika jednostavno nakon njegovog pokreta pomjerala sva u jednu stranu i to je trajalo nekoliko sekundi prije no sto se smiri. Posto je to trajalo nekoliko dana, jako mu je smetalo, otisli smo kod ushnog (ORL).
Nakon sto je doktorica pazljivo sve analizirala i pregledala, dijagnoza je bila KUPULOLITIJAZA( polozajna vrtoglavica). Radi se o tome da se kristali kalcijevog karbonata, koje imamo u uhu pomjere sa svog mjesta. Zato, kad on lijeze ili bilo kako mijenje poziciju glave, ima taj osjecaj da se sve pomjeri dok se ne smiri.
Za 5 minuta mu je izvela par zahvata, tako sto ga je par puta naglo legla na bok, na jednu stranu, pa u sjedeci polozaj, pa na desnu i tako 3 puta. Kad bi ga legla na bok onako naglo, on je govorio da mu se sve uzasno pomjera. Cetvrti put kad ga je legla na stranu NISTA!
Kaze to znaci da smo kristale vratili na mjesto, jer se radi ustvari o mehanickom poremecaju, tako da je ovim zahvatima problem rijesen 01.gif
Eto, ovo je mi je izgledalo interesantno, jer nisam prije cula za ovaj poremecaj, pa eto, mozda neko imadne iste simptome, moglo bi se raditi o istoj stvari.

O uzrocima nije znala reci od cega je moglo doci do toga, a posto se to njemu prvi put desilo kad je prije 3 godine imao manji potres mozga, moguce je da je to, ali ne moze garantovati.

10-15-2008 11:53 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
behar behar is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1136

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

super da je dijete tako izlijecila, svaka cast 10.gif

___________________________________________________________________

    10-15-2008 18:35 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
    Aleksandra Aleksandra is a Female
    moforaja




    Poruka: 10251
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    cheri gdje me nadje

    danas u hitnoj zavrsih...imala sam osjecaj da ce me slag trefiti (zargon je zakon!!!hahahaha)...i to traje danima vec...i bas te vrtoglavice..vrlo cudne...nikako objasniti danas doktoru u hitnoj, iako sam otisla samo da izmjerim tlak...ne znam jos uvijek sta mi je, mada pretpostavljam...ali ja sam imala jako tezak potres mozga-naprosto se bio zguzvao, fraktura lobanje i lomljenje jednog dijela unutrasnjosti uha-ne znam sad kako se zove...ima logike sve ovo sto si napisala...meni se sve ovo javlja kad se predebljam kao sada, kad sam umorna kao rob i kad je pojacan stres...onda se valjda sve to sastavi...mozak stekce i onda pokrene sve ostalo

    ___________________________________________________________________






            10-15-2008 20:26 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
            cheri cheri is a Female
            moder u peMziji




            Poruka: 3806
            Location: Svizzera
            pokretac teme Thread Started by cheri

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Sandra, mogu misliti kako je bilo ako si u hitnoj zavrsila. A za umor i stres ti vjerujem, da nije nista drugo, izbori sto su tek prosli. ...
            Meni je bilo interesantno ovo sto mi se desilo sinu, jer nekako kontam, kad se nekom ovo desi, moze mislit ono kao pao tlak ili tako nesto, a ustvari je nesto sasvim drugo.
            Nadam se da si dobro 33.gif Ako mozes sad da odmoris, to bi te jedino oporavilo, mada sumnjam, jer nisu samo izbori bili u tvom tefteru, puno toga radis, mozda si malo i precjenila vlastite snage.

            10-15-2008 20:42 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
            Aleksandra Aleksandra is a Female
            moforaja




            Poruka: 10251
            Location: Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ma izbori su moj najmanji problem, to je samo moj doprinos nastojanju ljudi koji slicno razmisljaju kao i ja...
            mene su satrali moji projekti i poslovi...koji jos uvijek traju...nisam se imala kad ni ocjeniti, a ne precjeniti...ovo je atak na kompletan sistem vec 2 godine...cccc 21.gif 21.gif 21.gif

            33.gif

            ___________________________________________________________________






                    10-15-2008 20:47 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                    R2-D2 R2-D2 is a Male
                    BUKACHAAAAA


                    Poruka: 5594
                    Location: La La Land

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Ugh...vi ste dobri..
                    Meni kad god prilegnem polje alkohola u glavi ljulja ko oni mjehuric u waser vagi...
                    33.gif 33.gif
                    Malo sale...da vas oraspolozim..

                    ___________________________________________________________________
                    I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
                    Sha-Shi is my name..and off course,

                      I do piss excellence in the morning..

                    10-15-2008 20:52 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
                    cheri cheri is a Female
                    moder u peMziji




                    Poruka: 3806
                    Location: Svizzera
                    pokretac teme Thread Started by cheri

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od R2-D2:

                      Ugh...vi ste dobri..
                      Meni kad god prilegnem polje alkohola u glavi ljulja ko oni mjehuric u waser vagi...
                      33.gif 33.gif
                      Malo sale...da vas oraspolozim..


                    Lako mi je za to, bar znas sta ti je 05.gif
                    Ako hoces, da te povezem s ovom doktoricom, pa kad te to uhvati, da te ono malo baca lijevo desno, k'o mog sina...jao sto bi bio rigoleto 04.gif Da vidis kako to radi, ni Rey Misterio ne zna onako bacat' ljude. 13.gif
                    Ali, boga mi, salu na stranu, pravi je majstor, za 5 minuta je dala dijagnozu, a za drugih pet minuta je rijesila problem. Ko zna, zna.

                    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 10-15-2008 u 21:23.

                    10-15-2008 21:16 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
                    Magistar Magistar is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 2667

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od Aleksandra:

                      ma izbori su moj najmanji problem, to je samo moj doprinos nastojanju ljudi koji slicno razmisljaju kao i ja...
                      mene su satrali moji projekti i poslovi...koji jos uvijek traju...nisam se imala kad ni ocjeniti, a ne precjeniti...ovo je atak na kompletan sistem vec 2 godine...cccc 21.gif 21.gif 21.gif

                      33.gif


                    Mogu li dati prijedlog.
                    Uradi vestibulogram. I vertigo zna imati takve intermitentne simptome.
                    A konaèno i on se lako da regulirati.

                    ___________________________________________________________________

                      10-15-2008 21:29 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
                      Borna Borna is a Female
                      samo sto nisam




                      Poruka: 1023
                      Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od Aleksandra:

                        cheri gdje me nadje

                        danas u hitnoj zavrsih...imala sam osjecaj da ce me slag trefiti (zargon je zakon!!!hahahaha)...i to traje danima vec...i bas te vrtoglavice..vrlo cudne...nikako objasniti danas doktoru u hitnoj, iako sam otisla samo da izmjerim tlak...ne znam jos uvijek sta mi je, mada pretpostavljam...ali ja sam imala jako tezak potres mozga-naprosto se bio zguzvao, fraktura lobanje i lomljenje jednog dijela unutrasnjosti uha-ne znam sad kako se zove...ima logike sve ovo sto si napisala...meni se sve ovo javlja kad se predebljam kao sada, kad sam umorna kao rob i kad je pojacan stres...onda se valjda sve to sastavi...mozak stekce i onda pokrene sve ostalo



                      nedaj se, Aleksa, snažna si ti u svakom pogledu 10.gif 33.gif

                      možda je ova toplota od vremena malo kriva 14.gif


                      33.gif

                      ___________________________________________________________________

                        10-15-2008 21:44 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
                        behar behar is a Female
                        samo sto nisam




                        Poruka: 1136

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od Aleksandra:

                          ma izbori su moj najmanji problem, to je samo moj doprinos nastojanju ljudi koji slicno razmisljaju kao i ja...
                          mene su satrali moji projekti i poslovi...koji jos uvijek traju...nisam se imala kad ni ocjeniti, a ne precjeniti...ovo je atak na kompletan sistem vec 2 godine...cccc 21.gif 21.gif 21.gif

                          33.gif


                        Snadra, sedmica pravog odmora i sve ko rukom odneseno, ali pravog. To toliko mozda mozes sebi priustiti...

                        ___________________________________________________________________

                          10-15-2008 22:08 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                          Provler2 Provler2 is a Male
                          moforaja




                          Poruka: 3141
                          Location: usa

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Cheri to je isto bilo sa mojom starom. Apsolutno isti tretman samo shto su njoj josh davali lijekove za opushtanje mishicha. Ne znam sad koji su , ali kad odem kod nje , napisachu.

                          10-15-2008 22:18 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
                          Provler2 Provler2 is a Male
                          moforaja




                          Poruka: 3141
                          Location: usa

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          A shto kaze Mago 01.gif , mojoj staroj je dijagnosticiran vertigo. To vuche josh od Mostara.

                          10-15-2008 22:21 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
                          Provler2 Provler2 is a Male
                          moforaja




                          Poruka: 3141
                          Location: usa

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Sandra , provjeri pritisak i otidji na ekg. Obavezno .

                          10-15-2008 22:25 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
                          Magistar Magistar is a Male
                          moforaja




                          Poruka: 2667

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          U mene u ordinaciji ima uvijek slobodan termin.

                          ___________________________________________________________________

                            10-15-2008 22:29 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
                            Provler2 Provler2 is a Male
                            moforaja




                            Poruka: 3141
                            Location: usa

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Bjeri Mago . Biche joj pritisak 250/120 kad te vidi 01.gif

                            10-15-2008 22:37 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
                            Carmela Carmela is a Female
                            vjeciti optimist




                            Poruka: 7602
                            Location: ja nisam odavle

                            RE: Polozajna vrtoglavica Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                citat od cheri:

                              Da podijelim s vama ovo, jer moze nekom biti i korisno.
                              Zadnjih dana je moj sin imao vrtoglavice, ali ne klasicne, nego malo neobicne. Naime, kad lijeze ili ustaje, ili se okrece na stranu, nije da mu se vrtilo u glavi, nego se slika jednostavno nakon njegovog pokreta pomjerala sva u jednu stranu i to je trajalo nekoliko sekundi prije no sto se smiri. Posto je to trajalo nekoliko dana, jako mu je smetalo, otisli smo kod ushnog (ORL).
                              Nakon sto je doktorica pazljivo sve analizirala i pregledala, dijagnoza je bila KUPULOLITIJAZA( polozajna vrtoglavica). Radi se o tome da se kristali kalcijevog karbonata, koje imamo u uhu pomjere sa svog mjesta. Zato, kad on lijeze ili bilo kako mijenje poziciju glave, ima taj osjecaj da se sve pomjeri dok se ne smiri.
                              Za 5 minuta mu je izvela par zahvata, tako sto ga je par puta naglo legla na bok, na jednu stranu, pa u sjedeci polozaj, pa na desnu i tako 3 puta. Kad bi ga legla na bok onako naglo, on je govorio da mu se sve uzasno pomjera. Cetvrti put kad ga je legla na stranu NISTA!
                              Kaze to znaci da smo kristale vratili na mjesto, jer se radi ustvari o mehanickom poremecaju, tako da je ovim zahvatima problem rijesen 01.gif
                              Eto, ovo je mi je izgledalo interesantno, jer nisam prije cula za ovaj poremecaj, pa eto, mozda neko imadne iste simptome, moglo bi se raditi o istoj stvari.

                              O uzrocima nije znala reci od cega je moglo doci do toga, a posto se to njemu prvi put desilo kad je prije 3 godine imao manji potres mozga, moguce je da je to, ali ne moze garantovati.


                            Da li je imao glavobolje Cheri? Ovo me jaaako zanima 29.gif ...moj se mlaði u zadnje vrijeme žali da mu se "manta" i da ga boli glava.

                            ___________________________________________________________________

                              Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

                            10-15-2008 22:53 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
                            Aleksandra Aleksandra is a Female
                            moforaja




                            Poruka: 10251
                            Location: Mostar

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            tlak mi je bio dobar danas...to me u jednu ruku jos vise zabrinulo, a opet u drugu bilo mi je lakse...al fakat imala sam osjecaj da cu se slogirati...

                            premorena sam...uspjela sam se opustiti sad na putu i stiglo me sve ...mislim da je to...

                            hvala puno svima 33.gif

                            ___________________________________________________________________






                                    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Aleksandra dana 10-15-2008 u 23:06.

                                    10-15-2008 22:57 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                                    Provler2 Provler2 is a Male
                                    moforaja




                                    Poruka: 3141
                                    Location: usa

                                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                    Nemoj mislit da je to. 08.gif Otidji na ekg .

                                    10-15-2008 23:01 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
                                    Aleksandra Aleksandra is a Female
                                    moforaja




                                    Poruka: 10251
                                    Location: Mostar

                                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                    ok.... 01.gif

                                    ___________________________________________________________________






                                            10-15-2008 23:06 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                                            Provler2 Provler2 is a Male
                                            moforaja




                                            Poruka: 3141
                                            Location: usa

                                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                            Dogovoreno 33.gif

                                            10-15-2008 23:09 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
                                            Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                            Postavi novu temu Odgovori
                                            Go to:
                                            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com