Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » Ovisni o laznim prijateljima na Facebooku » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
mos_tarka mos_tarka is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 469
Location: mostar

Ovisni o laznim prijateljima na Facebooku Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Više od 60 miliona korisnika registrirano je na Facebooku, virtualnoj društvenoj mreži koja nije posve bezopasna, upozorava David Smallwood. Ovaj britanski psiholog godinama se bavi virtulanom ovisnošæu, a upravo je objavio svoju studiju o tome u èasopisu Mental Health.

Ovisnost o virtualnim prijateljima dijagnoza je koja prijeti korisnicima Facebooka. Potonji svakodnevno stvaraju prividna prijateljstva, uvlaèe se u virtualni svijet i njegove iskrivljene vrijednosti, te se otuðuju od svog stvarnog privatnog života.

- Posebice su u opasnosti žene koje su ranjivije od muškaraca, lako se razoèaraju, a takvih stanja je puno zahvaljujuæi upravo Facebooku koji ne ispunjava oèekivanja - smatra Smallwood, koji lijeèi nekoliko pacijenata zakaèenih na internetske portale.

Najveæi problem kod Facebooka je neprestano nadmetanje u gomilanju takozvanih prijatelja, smatra ovaj psiholog. Dugotrajno korištenje ove društvene mreže povlaèi za sobom i brojne ovisnosti poput droge, alkohola i šopinga koji je iznimno popularan meðu korisnicama Facebooka.

Prošle godine mreža je uvela nešto veæu sigurnost osobnih podataka nakon velike pobune da omoguæava raznim oglašivaèima da doðu do podataka korisnika. Iako se u poèetku koristio za razbibrigu akademske zajednice (krenuo je od studenata Harvarda), danas je vrlo popularan, posebice meðu tinejdžerima, ali i poslovnim ljudima koji znaju satima dangubiti na internetu tražeæi nove prijatelje.

- Imam gomilu prijatelja na internetu, a kad mi nešto zatreba, znam da se mogu obratiti samo jednom, a taj nema veze s Facebookom - iskrena je jedna korisnica virtualnog "kafiæa uzdravlje".

Poèetkom ove godine, kanadska grupa struènjaka za društvene nauke podigla je tužbu protiv ove web stranice za druženja, optužujuæi ih da u svom radu krše prava na privatnost pojedinca.
Naime, korisnici objavljuju povjerljive informacije o drugima i razmjenjuju ih bez znanja ili dozvole onoga o kome se radi, a korisnici uopæe nisu upozoreni da se njihovi podaci jednostavno šire mrežom.

___________________________________________________________________

    Samo ko voli zna koliko boli i koLiko je tesko ljubav naci..
    Samo ko pati moze da shvati sta
    u zivotu ljubav znaci!!*

11-05-2008 09:48 mos_tarka is offline Posalji email za mos_tarka Pregledaj poruke od mos_tarka Dodaj mos_tarka u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

od kad ja govorim da je to fuj 18.gif

___________________________________________________________________

    11-05-2008 13:11 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bojim se da ce za neke mlade ljude doci i do ovoga...video je zabavan i govori o eventualnoj primjeni nacina druzenja na facebook- u...u stvarnom zivotu..

    Smijesno 02.gif

      http://it.youtube.com/watch?v=nrlSkU0TFLs&feature=related

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 11-05-2008 u 17:47.

    11-05-2008 17:46 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    Mostarka83 Mostarka83 is a Female
    Legally Blonde




    Poruka: 3490
    Location: U Cernici

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Registorvana sam na facebook-u, ali naravno pricam samo sa rajom koju licno znam 33.gif

    ___________________________________________________________________
    JaMojaTi.gif

    11-05-2008 23:58 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
    asataN asataN is a Female
    moforaja




    Poruka: 4110

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ma ne vreba samo opasnost od onih koje ne poznajes .....anjgore je kad se covijek opusti pa vjeruje onima koje zna 35.gif

    Registrovana sam na facebooku , u kontaktu sam s rodbinom i prijateljima, a ujedno i kontrolisem djecu i skim se druze ....Nije lako biti roditelj ...

    ___________________________________________________________________

      11-06-2008 00:03 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
      Prika Prika is a Male
      brato




      Poruka: 867
      Location: Daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      okle f book Natalija 05.gif

      ___________________________________________________________________
      PS.Fuck Peter,Fuck Merry 05.gif

      11-06-2008 01:04 Prika is offline Pregledaj poruke od Prika Dodaj Prika u listu prijatelja
      mogvaj mogvaj is a Female
      gusterica




      Poruka: 79
      Location: zemlja dobrih ljudi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a dobro,
      sta nam mos_tarka ima reci na ovu temu????

      11-06-2008 01:08 mogvaj is offline Pregledaj poruke od mogvaj Dodaj mogvaj u listu prijatelja
      Edo Edo is a Male
      Bad Company




      Poruka: 2324
      Location: Somewhere in time......

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      f-book "sucks" 19.gif ne bi se registrovo nema rapa 11.gif

      dobri Skype za dobre prijatelje i jarane 10.gif

      ___________________________________________________________________

      11-06-2008 15:32 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
      sarah sarah is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 309
      Location: stvaram novi svijet ...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ovisnost o virtualnim prijateljima dijagnoza je koja prijeti korisnicima Facebooka. Potonji svakodnevno stvaraju prividna prijateljstva, uvlaèe se u virtualni svijet i njegove iskrivljene vrijednosti, te se otuðuju od svog stvarnog privatnog života.


      Pa ovaj problem se pojavio davno i nije bas da se moze vezati iskljucivo uz Facebook. Isto je to kao razni chat-ovi, forumi ... jedan sasvim paralelni svijet 01.gif

      Ja sam registrovana na FB, pronasla sam dosta starih prijatelja sa kojima sam vremenom bila izgubila kontakt, komuniciram samo sa ljudima koje licno znam ...

      11-06-2008 17:06 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
      LADY_MO LADY_MO is a Female
      seka




      Poruka: 593
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Mostarka83:

        Registorvana sam na facebook-u, ali naravno pricam samo sa rajom koju licno znam


      10.gif
      I kod mene je isto ovako

      ___________________________________________________________________

        35.gif

        11-06-2008 17:26 LADY_MO is offline Pregledaj poruke od LADY_MO Dodaj LADY_MO u listu prijatelja
        Mostarka83 Mostarka83 is a Female
        Legally Blonde




        Poruka: 3490
        Location: U Cernici

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pa nemoze te neko natjerati da pricas sa nekim nepoznatim, naravno ako ne zelis sa nekim pricati ima fala bogu ignore, a za stare i dobre prijatelje naravno confirm.
        Isto je tako i na skype, i na msn, i neznam ti gdje.......

        ___________________________________________________________________
        JaMojaTi.gif

        11-06-2008 23:41 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
        majkee_mi majkee_mi is a Male
        avenija kruzno




        Poruka: 232
        Location: negdje na Starom mostu

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        facebook koristim samo za igrat poker 02.gif

        ___________________________________________________________________
        AKO DINO RAÐA ZASTO JE GORAN KARAN?

        11-06-2008 23:50 majkee_mi is offline Homepage of majkee_mi Pregledaj poruke od majkee_mi Dodaj majkee_mi u listu prijatelja
        al capone al capone is a Male
        moforaja




        Poruka: 5015
        Location: grad andjela

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ta ce facebook koristim ga ko kondom...jednom u sto godina... 18.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________



          http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

          11-07-2008 00:22 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
          asataN asataN is a Female
          moforaja




          Poruka: 4110

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          a mogla bi te vala i izbrisati ......jesili lazni prijatelj? 05.gif

          ___________________________________________________________________

            11-07-2008 00:24 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
            CuriiCa_mo CuriiCa_mo is a Female
            rodjena




            Poruka: 909
            Location: HARLEM

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Vidite ovog ovisnika :

              http://www.24sata.hr/fun-i-sexy/odmah-na-oltaru-mijenjao-status-na-fejsu-u-ozenjen/147773/

            ___________________________________________________________________

              To nisam ja, to je moja tastatura
            11.gif

            12-03-2009 16:18 CuriiCa_mo is offline Posalji Email za CuriiCa_mo Pregledaj poruke od CuriiCa_mo Dodaj CuriiCa_mo u listu prijatelja AIM Screenname: LeliiCaa
            kaokakao kaokakao is a Female
            raja


            Poruka: 1583
            Location: A11-A@

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            21.gif 21.gif 21.gif 21.gif

            ___________________________________________________________________
            = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

            12-04-2009 11:34 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
            ria ria is a Female
            miss foruma 2010




            Poruka: 3067
            Location: mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ...meni je ok FB 10.gif ...zna bit zabavno 01.gif

            ___________________________________________________________________
            girl_ahaa.gif

            12-04-2009 15:39 ria is offline Pregledaj poruke od ria Dodaj ria u listu prijatelja
            GARAVUSA GARAVUSA is a Female
            Misiica ljeta 07




            Poruka: 8664
            Location: Holland

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Zabavno jeste i ja sam svakodnevno tamo , jedino sto mi se nesvidja je to da ti prijatelji mogu ,, pozajmiti,, tvoje slike mislim haj ti znaj ko ti u dubini duse sta misli pa i ,, prijatelji,,
            Volila bi da je to zasticeno , al eto 10.gif

            ___________________________________________________________________

              NIJE LAKO BITI JA ! ! !

            12-04-2009 18:17 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
            DEN DEN is a Female
            samo sto nisam


            Poruka: 1171

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od GARAVUSA:

              Zabavno jeste i ja sam svakodnevno tamo , jedino sto mi se nesvidja je to da ti prijatelji mogu ,, pozajmiti,, tvoje slike mislim haj ti znaj ko ti u dubini duse sta misli pa i ,, prijatelji,,
              Volila bi da je to zasticeno , al eto 10.gif



            Zato ga i nemam, da se ne zamaram i ne kontam ko mi jeste, ko mi nije. Fini e-mail i livecam. Pita jedna imam li facebook, da mi slike vidi, da se pise...ja joj dam e-mail. Nidje je 13.gif ta ce lazni 13.gif 13.gif

            ___________________________________________________________________
            NERETVA KROZ VENE TECE

            12-04-2009 18:30 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
            pasha pasha is a Male
            Super Moderator




            Poruka: 9503
            Location: uh jebo te

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ja sam otvorio konto na facebook-u ali nije to ovaj o kojem vi pricate bjeri tamo
            na ovom su samo fina raja i nema narkomena samo poneki 01.gif 18.gif
            jel taj naucnik ispitivo moforaju facebook je mali djoint 19.gif

            ___________________________________________________________________

              neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
            Oscar Wilde

            12-04-2009 18:54 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
            Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com