Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Apel Za Pomoc Kemi Dedovicu » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
abrasevic abrasevic is a Female
avenija kruzno


Poruka: 125
pokretac teme Thread Started by abrasevic

Pomozimo Naseg Dragog Kemu Dedovica Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Teskog srca i suznih ociju vas molim da pomognemo naseg Kemu!
Prije pola sata sam saznala da je Kema bio u bolnici zbog mozdanog udara! Odmah sam ga
nazvala na telefon i poslije duzeg vremena se javio neki njegov prijatelj i potvrdio tu tuznu vjest . Trenutno se Kema nalazi kod kuce i uspjela sam sa njim razgovarati ali na kratko.
Tesko govori i tesko ga je razumjeti. Stezala sam se da ne zaplacem dok smo pricali.
Shvatila sam da je potreban novac za njegovo ljecenje pa MOLIM SVE LJUDE DOBRE DUSE I SRCA KOJI SAOSJECAJU ZA KEMU I ZELE MU POMOCI DA SE JAVE I POMOGNU KOLIKO MOGU. SVI KOJI ZELE POMOCI NEKA MI SE JAVE a ja mogu odmah saznati njegov ziro racun na koji mozete poslati novac direkt Kemi jer cu i ja da posaljem u togu dana!

11-17-2008 14:14 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
abrasevic abrasevic is a Female
avenija kruzno


Poruka: 125

Apel Za Pomoc Kemi Dedovicu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zelim da vam prenesem orginal poruke koju sam primila od predsjednika ansambla "ETNOFOLK- CAMARAD"Adnana Corde i koja ce biti prosljedjena na mostarskom radiu i tv.
Bila sam u kontaktu sa Djemilom i posto se ona trenutno nalazi u Mostaru poslala sam joj dio iskupljenog novca koji ce ona direkt odnjeti Kemi.Orginal

Orginal primljene poruke

Zivot Kemala - Keme Dedovica, covjeka koji je citav svoj zivot posvetio odgoju generacuja i generacija mladih ljudi zaljubljenih u muziku, ples, folklor sa jednim ciljem i opredjeljenjem da sacuva od zaborava tradiciju, i vec zaboravljene obicaje naroda jedne nam Bosne i Hercegovine, reklo bi se....bio je kao u snu.

Poceo je davne 1957 godine kao petnaestogodisnji djeck radom u pionirskom folklornom ansamblu R. K.U.D.-u "Abrasevic" - Mostar.
Kao iznimno talentovan, uznapredovao je u vrsnog plesaca, i formirao gradski pionirski ansambl i kao takav pokrenuo rad mnogobrojnih drustava u Hercegovini, da bi ubrzo zatim postao profesionalni koreograf u R.K.U.D "Abrasevic".
Bitno je istaci da je time postao i najmladji koreograf u bivsoj Jugoslaviji.
Dugogodisnji koreografski rad u Abrasevicu trajao je do zasluzene penzije.
No, Kema tu ne prestaje sa svojim radom.Godine 1984 osniva ansambl "Camarad",
danasnji Internacionalni ansambl igara i pjesama "ETNOFOLK - CAMARAD" koji je danas jedan od najeminentnijih i najrespektabilnijih ansanbala na podrucju ex-JUGOSLAVIJE.
O priznanjima i nagradama suvisno je i govoriti jer, 50 godina stvaralackog i umjetnickog rada govori sve.
Zivotni san mu je bio da krunu svoje karijere zavrsi sa najmladjima, na kojima i ostaje buducnost ansambla i buducnost ove zemlje.
Ali snovi nisu sto i starnost.....

Shrvan teskom bolesti, posljedicom mozdanog udara Kema Dedovic danas, u tisini svoga doma, okruzen samocom pita se : "Gdje sam pogrijesio, za koga sam se zrtvovao, zivio i radio.
Ovome gradu, ovoj drzavi, ovim ljudima dao sam sve a sada kada mi treba samo lijepa rijec.... nema nikoga".
Zar sam zbog ovoga zivio.....


Za sve one koji zele dati svoj skromni doprinos u pomoci i oporavku Keme Dedovica broj ziro racuna je

Devizni racun : NLB TUZLANSKA BANKA d,d., Tuzla
SWIFT TBTUBA 22
IBAN: BA391327010219357108




Tekuci racun: NLB Tuzlanska banka d.d., Tuzla
Br: 1327310012616434


U ime Kemala-Keme Dedovica, svih clanova ansambla "ETNOFOLK-CAMARAD",
i u svoje licno ime najtoplije se zahvaljujem na pomoci!

Predsjednik ansambla Adnan Corda

11-22-2008 18:09 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
Sandy Sandy is a Female
moforaja




Poruka: 3842
Location: kod Hita...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kako tuzno 15.gif

11-22-2008 18:13 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tuzno jasta je mi smo takvi sve dok je covjek sposoban sam o sebi da se brine i ide nekako
ako si ovisan o drustvu bolje da te ukopaju odma 21.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

11-22-2008 19:29 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
abrasevic abrasevic is a Female
avenija kruzno


Poruka: 125
pokretac teme Thread Started by abrasevic

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bas tako! Ali na svu srecu uvijek je bilo dobrih ljudi i ima jos uvijek!
Dobro su rekli stari ljudi "Lako je naci pjevidruga ali je tesko naci placidruga"
"U muci se vide junaci"

11-22-2008 20:52 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
mostar01
SexNepoznat

Poruka: 33

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kad ga udari "kap"?! Pa neki dan je bio u medijima.

11-22-2008 21:14 mostar01 is offline Pregledaj poruke od mostar01 Dodaj mostar01 u listu prijatelja
Aleksandra Aleksandra is a Female
moforaja




Poruka: 10252
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od mostar01:

    Kad ga udari "kap"?! Pa neki dan je bio u medijima.


    http://moforaja.com/thread.php?threadid=24524&sid=

___________________________________________________________________






          11-22-2008 21:24 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
          djemila djemila is a Female
          Naj-Moder 2008




          Poruka: 11483
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Kemu sam posjetila,radovao se posjeti,

          covjek lezi skoro nepokretan ,tesko prica

          strasno mi je tesko vidjeti kako je bespomocan, a tako je pokretan bio sve do nedavno
          Zasluzio je jako puno, jer samo se sjetimo koliko je omladine, djece povukao sebi u Abrasevic, pa onda Camarad, sklonio s ulice,
          znamo svi sta su takva druzenja znacila nama koji smo posjecivali Abrasevic.

          Sve je pocinjalo u Abrasevicu i s Kemom 33.gif od izlazaka, druzenja, pjesme igrem pa i randesa...

          Bilo bi jako dobro da se ljudi malo vise odazovu, da ga posjete, da mu dan olaksaju, progovore s njim..kaze...to mu je najdraze.

          Kema veliko ti hvala 33.gif

          ___________________________________________________________________
          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

          12-03-2008 18:27 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
          cema cema is a Male
          rodjeni


          Poruka: 923
          Location: Tako daleko ali sa rajom tako blizu

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Draga Djemila u potpunosti se slazem sa tobom i dobro bi biko da se Kema posjeti i da se dogovori koja je pomoc konkretno potrebna

          Kako si i sama upoznata nasi clanovi koji se nalaze u Mostaru su mometalno aktivna sa akcijom pomoci za nasu Elmu.

          Sandra bi to mogla organizovati samo je i sama prezauzeta kako znamo sa ovom akcijom.

          U svakom slucaju nasega Kemu nesmijemo zaboraviti. 10.gif 10.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________
          MOSTAR U SRCU VELEZ DO GROBA A POSLJE CEMO VIDJET 10.gif

          12-03-2008 19:16 cema is offline Posalji Email za cema Homepage of cema Pregledaj poruke od cema Dodaj cema u listu prijatelja
          abrasevic abrasevic is a Female
          avenija kruzno


          Poruka: 125
          pokretac teme Thread Started by abrasevic

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ja sam u direktnom kontaktu sa Kemom .
          Istog momenta kad sam saznala sta se desilo sa njim, pisala sam raji na forumu znajuci da je dosta njih poznavalo Kemu na neki nacin.
          Sto se tice u vezi pomoci koja mu je potrebna o tome sam isto pisala na temi Humanitarne akcije.
          Otvori temu Nostalgija i klikni na rubriku Abrasevic tu sam isto pisala o Kemi.
          Juce sam pricala sa njim, mada tesko govori u stvari sapce, uspjela sam ga razumjeti. Trebao je juce na magnetsko snimanje pa cekam da cujem sta su mu rekli.
          Sto se tice pomoci u razgovoru sa Kemom sam shvatila da mu je novac potreban u vezi njegovog lijecenja posto je medicina koju trosi uzasno skupa. Par nas sto su razbacani po svjetu iz Svedske, Engleske i Austrije, vec smo bili u kontaktu i poslali smo mu jedan dio novca. Isto tako sva ostala raja koja osjecaju u srcu isto za naseg Kemu kao mi, dobro su dosla da pomognu i ako mogu i koliko mogu i posalju novac na Kemin devizni i tekuci racun koji sam napisala na temi Humanitarne akcije "Apel za pomoc nasem dragom Kemi"
          U ime Keme i u moje licno ime, mnogo vam hvala svima koji zele pomoci 33.gif

          12-04-2008 13:51 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
          cema cema is a Male
          rodjeni


          Poruka: 923
          Location: Tako daleko ali sa rajom tako blizu

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Naravno da Kemu nesmijemo zaboraviti i da ce nasa pomoc doci

          Kad se cujes sa Kemom puno ga pozdravi od svih nas ! 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

          ___________________________________________________________________
          MOSTAR U SRCU VELEZ DO GROBA A POSLJE CEMO VIDJET 10.gif

          12-04-2008 15:12 cema is offline Posalji Email za cema Homepage of cema Pregledaj poruke od cema Dodaj cema u listu prijatelja
          abrasevic abrasevic is a Female
          avenija kruzno


          Poruka: 125
          pokretac teme Thread Started by abrasevic

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Svaka cast 33.gif iako te ne znam!
          Sigurna sam da ce Kemu obradovati vasi pozdravi.
          Bit ce mu drago da ga nisu raja zaboravila 10.gif

          12-04-2008 16:12 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
          cema cema is a Male
          rodjeni


          Poruka: 923
          Location: Tako daleko ali sa rajom tako blizu

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Taki ljudi kao sto je nas Kema se nesmiju zaboraviti

          Kema je puno ucinio za ovaj grad i za njeu omladinu

          Sao kako si i sama mozda cula previse smo zauzeti sa akcijom za nasu Elmu Boslajlo tako da u ovom trenutku je vecina nasih clanova time zauzeta.

          Ali ti obecavam da cum uhvatimo malo vremena vratit ce mo se ovoj temi i pokusati pomoci nasem Kemi 10.gif

          ___________________________________________________________________
          MOSTAR U SRCU VELEZ DO GROBA A POSLJE CEMO VIDJET 10.gif

          12-04-2008 16:26 cema is offline Posalji Email za cema Homepage of cema Pregledaj poruke od cema Dodaj cema u listu prijatelja
          abrasevic abrasevic is a Female
          avenija kruzno


          Poruka: 125
          pokretac teme Thread Started by abrasevic

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          U toku sam sto se tice Elme i njoj je isto potrebna pomoc.
          Razumijem situaciju sve je ok 10.gif
          Sto se tice Keme, dovoljno je reci samo njegovo ime i svi koji ga znaju, znaju i sta je sve ucinio za nas Mostar i nas narod 33.gif 33.gif
          Kema je mnogo ucinio za nas grad i raju i nije zasluzio da bude zaboravljen sad kad mu je tesko 33.gif
          Na svu srecu uvijek je bilo i ima dobrih ljudi jos uvijek, bas kao ti i pojedini koji su se odmah odazvali u zelji da pomognu naseg legendu Kemu 10.gif 10.gif 10.gif

          12-04-2008 16:56 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
          abrasevic abrasevic is a Female
          avenija kruzno


          Poruka: 125
          pokretac teme Thread Started by abrasevic

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Jucer sam razgovara sa Kemom i rekla mu da su ga raja sa foruma pozdravila, da misle na njega i da nije zaboravljen.Bio je dirnut do suza i kaze da mu je to doslo kao melem na dusu Puno vas sve pozdravlja i drago mu je da mislite na njega 10.gif
          Kema se nalazi sada u Novoj bolnici na rehabiltaciji. Danas ce mu raditi magnetski pregled i poslije pregleda ce mi javiti sta su mu doktori rekli. Valjda ce poslije tog pregleda ljekari znati bolje kakvo je stanje i nadamo se odrediti pravo i adekvatno lijecenje.
          Sve sto saznam u vezi Keme javit cu vam

          12-09-2008 14:05 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
          djemila djemila is a Female
          Naj-Moder 2008




          Poruka: 11483
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Neka je Kema bolje, zelim mu da prebrodi ovu krizu 10.gif

          33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

          ___________________________________________________________________
          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

          12-09-2008 14:11 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
          abrasevic abrasevic is a Female
          avenija kruzno


          Poruka: 125
          pokretac teme Thread Started by abrasevic

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Bolje nije ali se nadamo da ce biti bolje poslije ovog pregleda i prave terapije
          Prenijet cu mu tvoje lijepe zelje i unaprijed hvala ispred Keme 33.gif

          12-09-2008 14:35 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
          abrasevic abrasevic is a Female
          avenija kruzno


          Poruka: 125
          pokretac teme Thread Started by abrasevic

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Malo informacija o Kemi Dedovicu!

          Sto se tice zdravstvenog stanja Keme ...mnogo se bolje osjeca u odnosu kako je bio lose
          na pocetku bolesti koja ga je zadesila. Svaki dan se situacija poboljsava. Vi koji zivite u Mostaru posjetite ga kad budete mogli jer dosta je usamljen i vasa posjeta ce ga sigurna sam mnogo obradovati.
          Kema mi je rekao da ce se on licno zahvaliti svima koji su mu pomogli u njegovoj teskoj situaciji. Mnogo je zahvalan i cijeni pomoc svih vas koji ste mu pomogli na neki nacin.
          Iz razgovora sa Kemom shvatila sam da su mu banje od zivotne vaznosti za brzi oporavak ali da nije u mogucnosti da ih plati.
          Zato se obracam svima vama koji ako zele i mogu da pomognu na neki nacin u vezi banja
          koje su od zivotne vaznosti za oporavak naseg dragog Keme 33.gif
          Unaprijed se toplo zahvaljujem ispred Keme i u moje licno ime na vasoj pomoci 33.gif 33.gif 33.gif

          06-16-2009 19:43 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
          BMW BMW is a Male
          rodjeni




          Poruka: 851

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Koliko kostaju banje ako nije tajna

          ___________________________________________________________________
          Nemam potpis

          06-17-2009 15:39 BMW is offline Posalji Email za BMW Pregledaj poruke od BMW Dodaj BMW u listu prijatelja
          djemila djemila is a Female
          Naj-Moder 2008




          Poruka: 11483
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ko zna..ali vjerovatno uz preporuku ljekara odredjuje se terapija..

          Evo ovdje stranica Reumala Fojnica

            http://www.reumal.ba/

          ___________________________________________________________________
          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

          06-17-2009 15:55 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
          Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com