Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Sogan dolma, Icija » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
silva
SexNepoznat



Poruka: 2717

icija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Danas sam sa kolegicama na poslu razglabala kako koja (ili joj mama) pravi iciju.I evo:
-najcešca je icija od pogace, kao što pravi Muntahta, samo bez riže...
-moja svekrva je pravila iciju, tako što bi rasukala pitu, podmastila,savila, ispekla,pa iscimala i presula šakom obarene riže.(meni to uvjek bilo gubljenje vremena, smotaj pitu , pa je iscimaj
-moja mama, dalmatinka došla mlada u Mostar, veze nema s kuhanjem, a stari hoce iciju....upitala ona komšinicu iz Duvna i ona joj rekla kako ce praviti kore...tako sam ja navikla i pravim ih i dan danas.Tvrdo zakuham jufku sa 2 jaja, pa valjam malo deblje kore nepravilnog oblika, koje sušim u rerni, da malo porumene...sve jednu po jednu.tako sušene kore, samo bez jaja budu u našim prodavnicama.kore iscimam.
-jednom sam na selu blizu Prozora gledala kako prave kore:razvaljaju deblju jufku pa je peku na šporetu, ono malo što zagori fino miriše...iscimaju,preliju....oni to zovu pirjan

sve ove pobrojane vrste tijesta zaliju se jakom pilecom supom
i prespu iscimanom kuhanom kokom i stave u rernu da se malo zapeku...neko voli da vrlo malo upije, neko da se razbiba...to je sve stvar ukusa....

Cudi me da niko nije spomenuo kiselu iciju...
može svaka varijanta jufke, ali se ista prelije sa supom od iskuhanog suhog mesa,... najbolje plahe, u koju se na kraju doda malo sirceta i bijelog luka, može i bibera ko voli...



Ja u subotu bila u Stocu, kupila plahu sa Hrguda, evo sad mi pade na pamet da sutra napravim iciju 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
Umrlo je proljeæe.
26.gif Ranjeno srce u kazaljki ostade......

02-10-2009 23:32 silva is offline Posalji email za silva Pregledaj poruke od silva Dodaj silva u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.

RE: icija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od silva:

    Danas sam sa kolegicama na poslu razglabala kako koja (ili joj mama) pravi iciju.I evo:
    -najcešca je icija od pogace, kao što pravi Muntahta, samo bez riže...
    -moja svekrva je pravila iciju, tako što bi rasukala pitu, podmastila,savila, ispekla,pa iscimala i presula šakom obarene riže.(meni to uvjek bilo gubljenje vremena, smotaj pitu , pa je iscimaj
    -moja mama, dalmatinka došla mlada u Mostar, veze nema s kuhanjem, a stari hoce iciju....upitala ona komšinicu iz Duvna i ona joj rekla kako ce praviti kore...tako sam ja navikla i pravim ih i dan danas.Tvrdo zakuham jufku sa 2 jaja, pa valjam malo deblje kore nepravilnog oblika, koje sušim u rerni, da malo porumene...sve jednu po jednu.tako sušene kore, samo bez jaja budu u našim prodavnicama.kore iscimam.
    -jednom sam na selu blizu Prozora gledala kako prave kore:razvaljaju deblju jufku pa je peku na šporetu, ono malo što zagori fino miriše...iscimaju,preliju....oni to zovu pirjan

    sve ove pobrojane vrste tijesta zaliju se jakom pilecom supom
    i prespu iscimanom kuhanom kokom i stave u rernu da se malo zapeku...neko voli da vrlo malo upije, neko da se razbiba...to je sve stvar ukusa....

    Cudi me da niko nije spomenuo kiselu iciju...
    može svaka varijanta jufke, ali se ista prelije sa supom od iskuhanog suhog mesa,... najbolje plahe, u koju se na kraju doda malo sirceta i bijelog luka, može i bibera ko voli...



    Ja u subotu bila u Stocu, kupila plahu sa Hrguda, evo sad mi pade na pamet da sutra napravim iciju 13.gif 13.gif


Silva,zastekaj malo plahe u zamrzivac...kad stignem eto me na kiselu iciju... 01.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

02-10-2009 23:37 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
silva
SexNepoznat



Poruka: 2717

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif samo ti nama doði, bice plahe i bravlje i kozje...... 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
Umrlo je proljeæe.
26.gif Ranjeno srce u kazaljki ostade......

02-10-2009 23:44 silva is offline Posalji email za silva Pregledaj poruke od silva Dodaj silva u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od silva:

    13.gif 13.gif samo ti nama doði, bice plahe i bravlje i kozje...... 33.gif 33.gif


ovu zadnju posebno zastekaj...s njom zasladim 01.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

02-11-2009 20:32 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
almonda almonda is a Female
seka


Poruka: 679
Location: NYC

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cula sam ja cula za ljutu iciju,vrati se malo u nazad, ali to jos vi mladi mozete papati,
ne bih ti smila primirisati vise plahu 26.gif

___________________________________________________________________
Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

03-17-2009 01:00 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
sara sara is a Female
moforaja




Poruka: 5281
Location: bogu za ledjima

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja mislim da se ne umire od plahe 21.gif

___________________________________________________________________
Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

03-23-2009 05:33 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne bi vala sam mogo (n)iæije 21.gif

___________________________________________________________________

    06-06-2013 14:14 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com