Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
kiki kiki is a Female
mofo beba


Poruka: 5
Location: mostar

èokoladni kolaæ Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ljudi stvarno stvarno mi treba jedan dobar recept za cokoladni kolac,valjalo bi da ima i malo kreme i oraha.PLIZZ PLIZZ PLIZZ~pomozi

___________________________________________________________________
kiki

12-18-2008 10:08 kiki is offline Posalji email za kiki Pregledaj poruke od kiki Dodaj kiki u listu prijatelja
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ugooglaj CRNA TORTA i vidi pase li ti. Koliko se sjecam nikako u nju ne ide brasno samo brdoooo cokolade, orasi/ljesnjaci, jaja i ...vjerovatno jos nesto, i obavezno uduplaj mjeru da ne bude tanka, zacas se smuti a bude super ukusna. 17.gif 17.gif

12-18-2008 11:53 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
kiki kiki is a Female
mofo beba


Poruka: 5
Location: mostar
pokretac teme Thread Started by kiki

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

srce si hvala ti :)

___________________________________________________________________
kiki

12-18-2008 15:32 kiki is offline Posalji email za kiki Pregledaj poruke od kiki Dodaj kiki u listu prijatelja
GRICKO GRICKO is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 438
Location: tu negdje

RE: èokoladni kolaæ Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od kiki:

    Ljudi stvarno stvarno mi treba jedan dobar recept za cokoladni kolac,valjalo bi da ima i malo kreme i oraha.PLIZZ PLIZZ PLIZZ~pomozi


Kolaè natopljen èokoladom! Treba li reæi još nešto!?
Sastojci:Testo:
2 kašièice kakoa
2 šolje jogurta
2 kašièice sode bikarbone
1/2 šolja ulja
2 šolje šeæera
2 šolje brašna
Èokoladni preliv:
100 g margarina
10 kašike mleka
100 g èokolade za kuvanje
10 kašike šeæera
Priprema testa


Sipajte brašno u veæu posudu i dodajte sodu bikarbonu i kakao.




Dodajte šeæer i dobro promešajte.




Postepeno sipajte jogurt i mešajte. Mutite masu dok ne razbijete sve grudvice. Dodajte ulje i mešajte dok masa ne postane homogena.




Testo bi trebalo da bude srednje gustine:







Premažite pleh uljem ili maslacem i pospite ga brašnom.




Sipajte pripremljenu smesu u podmazan pleh i pecite 40-ak minuta na 220°C.




Èokoladni preliv


Rastopite èokoladu, margarin i mleko.





Èokoladu uvek rastopite na najnižoj temperaturi kako ne bi izgubila sjaj.



Dodajte šeæer, promešajte i saèekajte da se rastopi. Pošto je kolaè peèen, ostavite da se prohladi, isecite ivice, pa prelijte sa èokoladnim prelivom.




Posluženje

Prohlaðen kolaè isecite na kocke i poslužite.
Prijatno!

___________________________________________________________________
ForzaVelez ForzaVelez ForzaVelez ForzaVelez ForzaVelez ForzaVelez

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane GRICKO dana 12-18-2008 u 17:05.

12-18-2008 17:02 GRICKO is offline Pregledaj poruke od GRICKO Dodaj GRICKO u listu prijatelja
kiki kiki is a Female
mofo beba


Poruka: 5
Location: mostar
pokretac teme Thread Started by kiki

RE: èokoladni kolaæ Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Najlijepsa hvala mislim da cu napravit oba kolaca ovi moji mogu pojest ili da kazem pomest pa onda za goste nista :)

___________________________________________________________________
kiki

12-18-2008 21:32 kiki is offline Posalji email za kiki Pregledaj poruke od kiki Dodaj kiki u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e jesam sad spucala komad tartuf torte od bajrama...jela mi se samo tako a jos bolje mi legla...i sad gledam u neki s rumom...bi li ga spucala ili ne bi hahahah 19.gif

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane refleksija dana 12-22-2009 u 14:58.

    12-22-2009 14:23 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo ti ovaj site. S lijeve strane druga odozgo ti je èokoladna torta. Recept zahtjevan, ali provjeren i u detalje opisana izrada. A torta - van taka 10.gif

      http://www.recepti-torte.com/

    ___________________________________________________________________

      12-22-2009 14:28 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      orion orion is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1113
      Location: mobilna

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Moj tvrancicu gdje cu naci pasterizovana jaja u Mostaru 32.gif

      ___________________________________________________________________

        12-22-2009 15:26 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5028
        Location: Umag - Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od orion:

          Moj tvrancicu gdje cu naci pasterizovana jaja u Mostaru 32.gif

        Možeš obièna - ja sam stavljao obièna isto dodje. 10.gif

        ___________________________________________________________________

          12-22-2009 15:46 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          orion orion is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1113
          Location: mobilna

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ma ona me prepade sa salmonelom, samo bi mi ona falila 32.gif

          ___________________________________________________________________

            12-22-2009 15:49 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
            tvrancic tvrancic is a Male
            moforaja




            Poruka: 5028
            Location: Umag - Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od orion:

              Ma ona me prepade sa salmonelom, samo bi mi ona falila 32.gif

            Ma nema toga zimi. Samo ti uzme friška domaæa jaja i sve onako kao što kaže recept - u životu bolju tortu neæeš probati. 10.gif

            ___________________________________________________________________

              12-22-2009 16:17 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
              mami mami is a Female
              raja




              Poruka: 1378
              Location: mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Odoh je i ja praviti kad je tako dobra.

              ___________________________________________________________________
              25.gif

              12-23-2009 11:08 mami is offline Pregledaj poruke od mami Dodaj mami u listu prijatelja
              nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com