Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Raja iz Santiceve ulice » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8019

Raja iz Santiceve ulice Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif 33.gif 33.gif


U tom malom svijetu od "Silosa" do "Revije", u ne tako davnoj proslosti, rodjeni su i odgojeni mnogi unjetnici svoga zanata

Setajuci gradom neizbjezno je doci do Santiceve ulice. Nije joj bez razloga dato ime velikog pjesnika. U njoj je kazu uvijek bilo svega, ali nikad prosjecnosti. U tom malom svijetu od “Silosa” do ‘’Revije” u ne tako davnoj proslosti rodjeni su i odgojeni mnogi umjetnici svoga zanata. Tu je vladao zakon komsiluka kojeg su svi postovali.

Kolaci kod Bajrama

Podjimo od donje Santiceve. Dok cekate da vam obucar “Patak” popravi cipele mozete sjesti u obliznju slasticarnu “Kod Bajrama”. To je bila jedna pod prvih slasticarni u gradu. Guzva u njoj nikad nije jenjavala, kako zbog sampita, tulumbi, baklava tako i zbog starog Bajrama koji bi za svakog uputio toplu rijec. Ponekad je dijelio djeci besplatan sladoled, bozu ili salep. Ljeti kugla vanilije a zimi “zimski sladoled”. Opet krenet malo dalje, kad opet guzva. Ispred kina ”Partizan” prodaju se karte. Kino dvorana je uvijek bila puna, opet ne mozda zbog filma, koliko da sretnete raju iz komsiluka. Tu bi se ljudi usred predstave dovikivali, komentarisali i hakali. Najzustrija je bila gospodja Greta, jer bi se sa balkona kina derala na svog sina Enu i sestru Hanu a sve u cilju dobrog odgoja: “Sine Eno, zatvori oci. ljubavna je scena “.

Stiskavac u modi

Kad izadjete iz kina opet guzva. Ovog puta pred Abrasevicem jer pocinje “matine”. Tu su se uz poznati ples “stiskavac” radjale prve ljubavi. Na istom mjestu u jutarnjim satima se vjezbalo sviranje gitare I harmonike kod Hapa, te folklorni plesovi kod Kemice, uvece se jela dobra pljeskavica kod Pave. Ni za sportom nisu zaostajali. U skoli preko puta koja se I danas dan zove VI osnovna cuje se zvizduk Alije Vidimlica koji trenira na casu fizickog djecake , ni sam ne sluteci da ce od njih, koju godinu kasnije, izrasti vrhunski sportisti. Malo dalje je Celovina. To je gradski zatvor koji je cuvao zatvorenike, istih frizura, po kojoj je zgrada dobila naziv. Ko bi rekao da ce doci vrijeme kada ce ta frizura biti najmodernija.
Zatim raskrsnica gdje se nalazila prodavnica “Kod Smaje” . Tu se dolazilo kako zbog raznih artikala tako i zbog novosti iz ulice. Preko puta je bila poznata zgrada “Liftara”. U toj zgradi je zivio maldi Gradimir Gojer. Kasnije su nam ga Sarajlije prisvojile, ali mi drzimo da je jos uvijek nas.

Raja sa raskrsca

Jedan dio Santiceve ulice pripadao je najpoznatijoj i najacoj mostarskoj raji koja je nosila naziv ”Grobari” narocito zato sto su se kao djeca igrali i skrivali po jednom starom groblju, koje se nalazilo u toj ulici.
Skupljali su se na raskrscu. Zivjeli su jedan za drugoga i svi su trcali za jednom loptom. Kasnije ce ta lopta za Franju Vladica-Kulju postati fudbalska a za Osmana Kljaku-Osu i Misu Milutinovica rukometna. Dok je sve to za Enesa Kazazica –Popa bio dobar trening za kasnije drzavno takmicenje u trcanju na prepone. Ljeti su se raja hladila na Neretvi . Vec onda je bio popularan rafting. Spustali su se na crnim napuhanim slaufima od ‘’Silosa’’ preko “Skakala”, “Uzaka” do “Pijeska”, “Bunura”, ”Duradzika” , “Gvozdena “ pa i dalje sve do Avijaticarskog mosta. Nedjeljom su svi , dvospratnim crvenim “londoncem”, isli na Bunicu. Po pravilu odrasli su sjedili dole a djeca na spratu autobusa “Sestice”. Hladilo se I na bazenu koji je bio drugi dom Jeleni Letici.
U istoj ulici zivjeli su skoro svi mostarski ljekari kao sto su dr. Mehmedbasic, dr. Dragoje, dr.Nadazdin koji bi se uvijek odazivali na svaki poziv i brinuli za svoje komsije.
Za Titov rodjendan – Dan mladosti, cijela je ulica isla na Gradski stadion pod Bijelim Brijegom kako bi gledali generalnu probu sleta koreografkinje Dike Grebenc, koja je uvijek najbolja bila u svom pozivu.

Jozina glavan uloga

U zgradi do Dikine, Alekse Santica br.77 zivio je glumac Jozo Lepetic. Iako je vec tada imao ozbiljne uloge u pozoristu i filmu, njegova glavna uloga je bila u predstavi za djecu iz ulaza. U ulazu bi se djeca poredala po stepenicama prije predstave koju bi cika Jozo priredjivao za njih. Onda bi izasao sa lutkom-rukavicom , te vodio djecu u svijet maste. U toj predstavi bi sporednu ulogu ponekad dobivao Vlado Stojanovic, kasnije reziser i direktor Narodnog pozorista u Novom Sadu. Na pauzi bi se cula galama tete Fate. Ona je bila zena poznatog mesara Laze i ukoravala je djecu rijecima: “Pascad jedna, opets te se skupili pred mojim vratima !” te je za “kaznu” dijeci dijelila krofne. Ponekad kroz stubiste bi prolazila Hadzija Hadzibajramovic, upucivala djeci osmijeh, vjezbajuci tako za kikot i to “Grozdanin kikot”. Uvece su se sva raja skupljala na raskrscu i sjedila na trotoaru. Tu je padala glavna “zugana”. Zugalo se na sve prolaznike, naravno dobronamjerno. Bio je dezurni koji je isao po topple kifle u pekaru “Dugalic”. Svi bi jedva cekali da ugledaju u mraku siluetu , koja je na ledjima nosila vruce kifle. Svejedno je li to bio Miso Starovic –Stara ili Emir Bakija – nestasni djecak iz ulice. Tih dana se rodio sin Aliji Kebi koji je kasnije krenuo ocevim novinarskim stopama.

Sjecanja ne blijede

Malo dalje od raskrsca, zivio je Jusa Niksic. Zbog njega su svi zavoljeli slikarstvi o poceli slikati. Neki to i danas rade kao sto su Pravica, Adin Hebib-Heba, Zlatko Melher. Muzike u ovoj ulici nikad nije nedostajalo, uz dobri poznati zvuk gitare Omera Kreme –Cage i Nebojse Nogulica –Noge uz podrsku Salkice iz Crne ulice. Prvi put su nad nasom ulicom pocele padati Mostarske kise.
Mnogi od ovih nasih sugradjana nisu vise medju zivima. Sjecanja na njih ne mogu nikada izblijediti. Oni ce uvijek ostati dio raje iz Mostara.

    I kao sto je Santicev brat rekao da ne zna gdje mu je brat Aleksa , u dzenetu ili u raju, tako se ne zna i za raju iz Santiceve: Jesu li u dzenetu ili raju ????


33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane denani dana 12-25-2008 u 13:31.

12-25-2008 13:23 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8019
pokretac teme Thread Started by denani

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tekst je prenesen iz list Sloboda 05 septembar 2005 autor Vanda Milinic



Zalik, hvala ti na prilogu 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

12-25-2008 13:24 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
silva
SexNepoznat



Poruka: 2717

Raja iz donje Šanticeve Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nekako smo se uvijek dijelili na raju iz gornje i donje Šanticeve.Moja raja su iz donje.....Odrastala sam uz tada poznate rukometaše Zlatka Spahica Zvanog Glista, Dragana Milavica, Suada Repka,kasnijeVedrana Dejanica(rah.)Pratili smo uspjehe u fudbalu Saše Kolonje(pok.) i ponosili se kad je Zlatko Omanovic-Cura(rah.) otišao da trenira u Zvezdu.Uvjek smo se prepirali jeli visok 205 ili 206...Tada nam je nešto to bilo jako bitno...
Sjecam se i Slobodana Praljka i njegove porodice......
Danas na forumu srecem neke nove klince odrasle u Šanticevoj, raseljene po bijelom svijetu...I vjerujte , drago mi je svaki put kad nekog pronaðem.Vratim se u djetinjstvo, u ona divna vremena kad ni po imenu nismo znali ko je ko......
Sa mnom je odrastao i Safet Šabanac zvani Coto(ko je bio u Šanticevoj u ratu cuo je za Cotinu zgradu),Sejo Cilic, forumaš i otac naše forumašice, najvatrenije navijacice Roðenih......
Kad prelistam sjecanja bice još toga.....
33.gif za moju raju ma gdje bila.....

___________________________________________________________________
Umrlo je proljeæe.
26.gif Ranjeno srce u kazaljki ostade......

12-25-2008 17:31 silva is offline Posalji email za silva Pregledaj poruke od silva Dodaj silva u listu prijatelja
torres torres is a Male
moforaja


Poruka: 2147

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Golemo....A ja bio ubjedjen da si ti Silva s Luke 15.gif

12-25-2008 18:03 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.

RE: Raja iz donje Šanticeve Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od silva:

    Nekako smo se uvijek dijelili na raju iz gornje i donje Šanticeve.Moja raja su iz donje.....Odrastala sam uz tada poznate rukometaše Zlatka Spahica Zvanog Glista, Dragana Milavica, Suada Repka,kasnijeVedrana Dejanica(rah.)Pratili smo uspjehe u fudbalu Saše Kolonje(pok.) i ponosili se kad je Zlatko Omanovic-Cura(rah.) otišao da trenira u Zvezdu.Uvjek smo se prepirali jeli visok 205 ili 206...Tada nam je nešto to bilo jako bitno...
    Sjecam se i Slobodana Praljka i njegove porodice......
    Danas na forumu srecem neke nove klince odrasle u Šanticevoj, raseljene po bijelom svijetu...I vjerujte , drago mi je svaki put kad nekog pronaðem.Vratim se u djetinjstvo, u ona divna vremena kad ni po imenu nismo znali ko je ko......
    Sa mnom je odrastao i Safet Šabanac zvani Coto(ko je bio u Šanticevoj u ratu cuo je za Cotinu zgradu),Sejo Cilic, forumaš i otac naše forumašice, najvatrenije navijacice Roðenih......
    Kad prelistam sjecanja bice još toga.....
    33.gif za moju raju ma gdje bila.....

Silva 33.gif
Lijepo je sjecati se svoje raje...jednom kada se budem osjecala bolje,raspolozenije pisacu o mojoj dragoj raji iz Donje mahale... 33.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

12-25-2008 19:04 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
sama_sa
SexNepoznat

Poruka: 2

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane sama_sa dana 12-25-2008 u 20:50.

12-25-2008 20:50 sama_sa is offline Pregledaj poruke od sama_sa Dodaj sama_sa u listu prijatelja
sarah sarah is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 309
Location: stvaram novi svijet ...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala za virtualnu setnju mojom najdrazom ulicom 33.gif
Predugih 16 godina nisam vise na toj adresi, ali sjecanja ne blijede ... I nakon mnogo kasnije promjenjenih adresa, jos uvijek je taj mali stan u Santicevoj jedino mjesto koje stvarno osjecam kao dom.

12-25-2008 20:51 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

RE: Raja iz donje Šanticeve Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od silva:

    Nekako smo se uvijek dijelili na raju iz gornje i donje Šanticeve.Moja raja su iz donje.....Odrastala sam uz tada poznate rukometaše Zlatka Spahica Zvanog Glista, Dragana Milavica, Suada Repka,kasnijeVedrana Dejanica(rah.)Pratili smo uspjehe u fudbalu Saše Kolonje(pok.)
      i ponosili se kad je Zlatko Omanovic-Cura(rah.) otišao da trenira u Zvezdu.Uvjek smo se prepirali jeli visok 205 ili 206...
    Tada nam je nešto to bilo jako bitno...
    Sjecam se i Slobodana Praljka i njegove porodice......
    Danas na forumu srecem neke nove klince odrasle u Šanticevoj, raseljene po bijelom svijetu...I vjerujte , drago mi je svaki put kad nekog pronaðem.Vratim se u djetinjstvo, u ona divna vremena kad ni po imenu nismo znali ko je ko......
    Sa mnom je odrastao i Safet Šabanac zvani Coto(ko je bio u Šanticevoj u ratu cuo je za Cotinu zgradu),Sejo Cilic, forumaš i otac naše forumašice, najvatrenije navijacice Roðenih......
    Kad prelistam sjecanja bice još toga.....
    33.gif za moju raju ma gdje bila.....

prvo da pozdravim svu ekipu..jes da nisam iz vase vale 01.gif

zlaja rahmetli je bio visok 208 ...

i mogu vam reci, da sam sretala beogradjana koji su me pitali za njega.

12-25-2008 21:00 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
silva
SexNepoznat



Poruka: 2717

Zlatko Omanovic Cura Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Odrasli smo u istoj zgradi, na broju 44.Brat mu je Dragan, zvani Mufla.Onako sladak, malen Zlatko se uvjek motao oko nas starije raje.Njegova mama, valjda željela curicu, uvijek je govorila "vidi majkine cure..." i tako cura osta Cura.Naglo je rastao prerastao sve nas...Svi smo se ponosili kad je otišao u Beograd, pratili njegov rad, nadali se nekom uspjehu...Vrijeme prošlo, svak otišao svojim putem.Sve nas je duboko potresla vjest o njegovoj pogibiji

___________________________________________________________________
Umrlo je proljeæe.
26.gif Ranjeno srce u kazaljki ostade......

12-25-2008 22:04 silva is offline Posalji email za silva Pregledaj poruke od silva Dodaj silva u listu prijatelja
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

rahmet mu dusi 33.gif
mislim da je zalik nedje ljepio slike kk lokomotiva, pa ga mozes tamo vidjeti

12-25-2008 22:11 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od glumica:

    rahmet mu dusi 33.gif
    mislim da je zalik nedje ljepio slike kk lokomotiva, pa ga mozes tamo vidjeti



33.gif

    http://www.moforaja.com/thread.php?threadid=10170&sid=&threadview=0&hilight=&hilightuser=&page=1

12-25-2008 22:58 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
silva
SexNepoznat



Poruka: 2717

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala Zalik.
I Ðonta je bio naš komšija.

___________________________________________________________________
Umrlo je proljeæe.
26.gif Ranjeno srce u kazaljki ostade......

12-25-2008 23:04 silva is offline Posalji email za silva Pregledaj poruke od silva Dodaj silva u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od silva:

    Hvala Zalik.
    I Ðonta je bio naš komšija.


a i Boba Dabic vam je bio zet iz santiceve.

12-25-2008 23:18 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
silva
SexNepoznat



Poruka: 2717

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od zalik13:

    [quote]
      citat od silva:

    Hvala Zalik.
    I Ðonta je bio naš komšija.


a i Boba Dabic vam je bio zet iz santiceve.[/qu

Jest.Oženio Ðontinu komšinicu.
To ti po onoj-odatle si,... odakle ti je i žena

___________________________________________________________________
Umrlo je proljeæe.
26.gif Ranjeno srce u kazaljki ostade......

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane silva dana 12-26-2008 u 00:22.

12-25-2008 23:53 silva is offline Posalji email za silva Pregledaj poruke od silva Dodaj silva u listu prijatelja
kaokakao kaokakao is a Female
raja


Poruka: 1583
Location: A11-A@

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nisam iz Šantiæeve, ali mi je to jedna od dražih ulica. tamo stanuje moja najbolja prijateljica, odnosno njena mama, tata i sestra. oèev brat je sa porodicom dugo stanovao u Šantiæevoj, njegovi sinovi Jovica, Mišo, Afan ... divne su šetnje Šantiæevom, kad lipe cvatu...prvi izlasci naravno u Šantiæevoj-Abraševiæ, disco 088, u srednjoj smo obavezno išli na kafu u Palmu, pa bila tamo fotografska radnja u kojoj smo izraðivali fotografije, slastièarna Bajram i najbolje krempite, obuæar, kino, Revija ...
tako drage uspomene 33.gif

___________________________________________________________________
= Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

12-26-2008 00:36 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
silva
SexNepoznat



Poruka: 2717

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Mišo,Afan,Jovica....mama im bila Zlata.Stanovali u onoj dugoj zgradi preko puta zatvora.Mi je zvali oficirska, jer su u njoj stanovala vojna i civilana lica zaposlena kod vojske.Sjecam ti se i adže,jeli se zvao Gijo?

___________________________________________________________________
Umrlo je proljeæe.
26.gif Ranjeno srce u kazaljki ostade......

12-26-2008 08:19 silva is offline Posalji email za silva Pregledaj poruke od silva Dodaj silva u listu prijatelja
kaokakao kaokakao is a Female
raja


Poruka: 1583
Location: A11-A@

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od silva:

    ..Mišo,Afan,Jovica....mama im bila Zlata.Stanovali u onoj dugoj zgradi preko puta zatvora.Mi je zvali oficirska, jer su u njoj stanovala vojna i civilana lica zaposlena kod vojske.Sjecam ti se i adže,jeli se zvao Gijo?


Da, mama Zlata i tata Gijo /rahm./ Mišo i Afan su u Njemaèkoj, a mislim da je Jovica u Americi. Odavno nemamo kontakt.
Silva 33.gif

___________________________________________________________________
= Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

12-26-2008 10:54 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
silva
SexNepoznat



Poruka: 2717

"naši ljekari" Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kao i gornja Šanticeva i mi smo imali svoje ljekare.Da pocnem od (rah.)Nure Pirije, koja je stanovala u mojoj zgradi.Kad se sjetim nje i njenog supruga (rah.) Osmana Pirije, poznatog mostarskog privrednika, strucnjaka i vizionara,sjetim se prvog televizora, koji su oni kupili, pa bi Nura okupila nas, djecu iz komšiluka, da gledamo Mendu i Slavicu.....Kakav je to dogaðaj za nas bio!
Kad su Pirije odselile, u njihov stan je doselila dr.Olga Hajon-Dvoržak (pok.), supruga profesora i književnika Stanka Dvoržaka.Ko se ne sjeca doktorice Hajonke!Ili je vodio svoje dijete na pregled kod nje, ili je bio mali pacijent.Kad nije bila u ambulanti, "radila "je kod kuce.
Odmah ispod Hajonke odrastao je poznati specijalista za uho grlo nos dr Rudeš Dražen, brat Dubravkov, koji je do rata imao butik kod Muje trovaca.
U susjednim zgradama (sve oko zatvora) stanovali su. dr Bjelica-djeciji ljekar,dr.Dragan Milavic spec.anesteziolog (rukometaš iz prve price),dr.Fadil Æatovic (rah.)specijalista za oci,
te bracni par Meliha(rah.)i Nedžad Imamoviæ, obadvoje specijalisti, te njihov sin Nedžad stomatolog.
I dr Elmir Šator spec.neuro... ,sin poznatog sudije i advokata,je odrastao u mojoj zgradi.


Ako sam koga ispustila, nisam namjerno....još prebirem po glavi!

___________________________________________________________________
Umrlo je proljeæe.
26.gif Ranjeno srce u kazaljki ostade......

12-26-2008 12:26 silva is offline Posalji email za silva Pregledaj poruke od silva Dodaj silva u listu prijatelja
kaokakao kaokakao is a Female
raja


Poruka: 1583
Location: A11-A@

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mislim da je i dr.Senadin Ustamujiæ, spec.urolog, odrastao u Šantiæevoj. Kuæa im je do VI osnovne.

___________________________________________________________________
= Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

12-26-2008 16:25 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8019
pokretac teme Thread Started by denani

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pisite raja, pisite, ne dajte da se zaboravi ... ne dajte da se sjecanja izbrisu, ne bojte se zaborava ....

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

12-26-2008 19:19 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com