Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » ** Kad sam sebe izlevatis ** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
bosonoga bosonoga is a Female
lela




Poruka: 2804
Location: daleka polja

Mad ** Kad sam sebe izlevatis ** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Razocaraju te ljudi do kojih ti je makar malo stalo i ta razocarenja bole.
Budimo iskreni , svako od nas je to dozivio. Neki ce priznati , neki , ne.

Sta osjecas poslije jednog takvog razocarenja?

Mislila sam, da sam godinama i nekim iskustvom, se naucila da ne dam shansu da me takvi likovi povrijede , ali...
eto, desi se.

Prvo ne znam sta osjecam ..mjesavina osjecanja ..glupavo , tupavo
poput idiota , sa nekim gorkim ukusom u ustima.
Onda dodje osjecaj praznine 29.gif
Kroz glavu mi prolazi :: "zasto" , "kako" 14.gif .... i onda spoznaja ....
nalazim odgovor , unutra, duboko u samoj sebi
odgovor koji sam sama prikrivala i nisam zeljela da priznam.
Uvid , da sam se prevarila u procjeni lika
Najgore je od svega , sto u se u tom periodu povuces od svega i svakoga , pa ignorises
one kojima je stalo do tebe i koji su tu sa tobom.
A najvise mi smeta ...sto sam svjesna ,da sam samu sebe IZLEVATILA

___________________________________________________________________
^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

12-25-2008 17:26 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
asataN asataN is a Female
moforaja




Poruka: 4110

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

i opet ces 05.gif


Mislim da samo bezosjecajni ljudi ne mogu biti razocarani u druge , jer ih je bas briga za svakog osim sebe.

Kazes svakome na obraz i idemo dalje i onako se sve svakome vrati....

___________________________________________________________________

    12-25-2008 17:31 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
    Japrak Japrak is a Male
    moforaja




    Poruka: 2118
    Location: kad bi i ja znao

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    desilo mi se prosle god nesto slicno
    da ne duzim, razbolio sam se na jednj praksi
    gdje sam trebo dobiti poso, i moro otici kuci
    nas covjek otiso gazdi i reko mu da necu da radim,
    da bi kasnije tu uvalio svoga jarana ili sta
    kad sam to kasnije dozno, slucajno
    bio sam pravo bijesan, mislio sam slomiti kicmu 13.gif ,
    ali onda se smirim i skontam
    ko ga jebe prazivicu bez njega
    za mene ne postoji iako ga svaki dan skoro sretnem

    ___________________________________________________________________

      12-25-2008 17:35 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
      Mo-beba Mo-beba is a Female
      Momentalno na daljinskom




      Poruka: 7486
      Location: Trebinje-Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      udri brigu na veselje
      znam da nije lako
      ja sma bas mislila da tebe takve stvari vise ne mogu izbaciti iz takta

      Milion puta mi se desilo
      21.gif ali ja znam da je do mene
      sto sam previse iskrena i svakom se otvorim ko knjiga 21.gif

      Bas se znam i ja IZLEVATIT 21.gif

      ___________________________________________________________________
      Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


        33.gif

        12-25-2008 17:36 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
        Mostarka83 Mostarka83 is a Female
        Legally Blonde




        Poruka: 3490
        Location: U Cernici

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Naravno da se desi da te neko razocara, i to dosta puta u zivotu kroz to prodjemo, ali mislim da nas to treba nauciti da budemo jaci i malo vise obazirniji.

        Ja sam inace previse osjecajna licnost, narocito sada sa ovim promljenjenim hormonima , moram priznati nije lako 29.gif te ti se place , te ti se smije.

        I znam da neku glupost zaplakati pa se cude svi oko mene.

        Ali kada se razocaram, prvo krivim samu sebe jer sam trebala znati bolje , i sto sam to ikako dozvolila, pa me tuga spuca jedno par dana, dok na kraju ne shvatis da nesto nije vrijedno toliko tvoje tuge .

        Kako i da je " Ako jednom nesto ti ne uspje, ustani i kreni opet" 33.gif

        ___________________________________________________________________
        JaMojaTi.gif

        12-25-2008 17:44 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
        dadana dadana is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1123
        Location: Helvetia

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        I meni nazalost dobro poznat osjecaj. Od takvog jednog razocarenja jos uvjek nosim jedan oziljak na srcu 16.gif

        ___________________________________________________________________

          Nema para na ovome svijetu, koje mogu rupe na dusi da zakrpe

        12-25-2008 17:49 dadana is offline Posalji Email za dadana Pregledaj poruke od dadana Dodaj dadana u listu prijatelja
        cheri cheri is a Female
        moder u peMziji




        Poruka: 3810
        Location: Svizzera

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Boso, i u mene je taj problem, sto kad mi se tako desi da se u nekog golemo razocaram, malo se povucem od svega i svakoga, a to ne bi trebalo tako.

        Onda se pogledam u ogledalo i pitam sama sebe u sto sam sprcala skoro pet banki, pa da me jos takve stvari tako pogadjaju. Ali, sta ces, ne mogu protiv sebe.

        12-25-2008 18:40 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
        bosonoga bosonoga is a Female
        lela




        Poruka: 2804
        Location: daleka polja
        pokretac teme Thread Started by bosonoga

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Cheri , danas cijeli dan razmisljam upravo o godinama koje ti spomenu i mislim
        da godine nisu bitne u ovakvim situacijama
        to je stvar licnosti , nasih osjecanja i razmisljanja

        Cini mi se da sam jedan korak naprijed
        Ranije sam potiskivala iz misli ljude koji su me razocarali , uvrijedili nizasta..
        Bjezala sam od razmisljanja o ljudima koji su me povrijedili iz njihovog hira ili bezobzirnosti a
        da se nisu osvrnuli ...oni misle, da su se dobro skrili iza svojih postupaka i da mogu i dalje da izigravaju moje "drugare", "prijatelje" ..
        Vise nije tako ...Razmisljam o njima ....
        Juce i danas sa dozvolila sebi da razmisljam do kraja. Dosla sam do onog zadnjeg
        razocarenja, susrela sam se sa samom sobom i zato sam iskreno napisala
        u naslovu teme
        IZLEVATILA sam se
        Ne mrzim te ljude ...raduje me ta konstatacija...Cak im necu dati do znanja
        Neka ih tu ....neka ih blizu mene ..da me podsjete ,kako je najbitnije da ne budem nalik
        na njih i da ne povrijedim druge , kao sto u oni mene

        ___________________________________________________________________
        ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

        12-25-2008 19:07 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
        cheri cheri is a Female
        moder u peMziji




        Poruka: 3810
        Location: Svizzera

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Jasta, da godine igraju ulogu, prestala bih se sekirati radi takvih stvari, ocigledno ne igraju nikakvu ulogu. U jednom dijelu od ovog sto si napisala sam se i sama nasla... a to je ovaj dio gdje kazes da neces da das do znanja osobi koja te razocarala, tako nekako i sama reagujem.

        Mrznje nema, ali jednostavno shvatis kako je lijepo razlikovati se od nekih ljudi... na svu srecu. I biti miran kad se suocis sam sa sobom. 33.gif

        12-25-2008 19:14 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
        asataN asataN is a Female
        moforaja




        Poruka: 4110

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ja bih crkla da im ne kazem......i kad im kazem sa tim zavrsim...poslije toga se ne sekiram


        a desilo mi se i da sam ja a Bogami i da su mene drugi "odbacili" radi nekih traceva i necijih "head games"....pa tek poslije skontam koliko sam se tek zaje......sto sam dozvolila da povjerujem nesto u sta se sama nisam licno uvjerila.
        Nemam pojma ko te povrijedio, ali prije nego dozvolis da te povrijedio/la , provjeri u istinost svega.....

        ___________________________________________________________________

          12-25-2008 19:17 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
          tweetymo tweetymo is a Female
          moforaja




          Poruka: 3089
          Location: dvica kruzno oko hita

          RE: ** Kad sam sebe izlevatis ** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od bosonoga:

            Razocaraju te ljudi do kojih ti je makar malo stalo i ta razocarenja bole.
            Budimo iskreni , svako od nas je to dozivio. Neki ce priznati , neki , ne.

            Sta osjecas poslije jednog takvog razocarenja?

            Mislila sam, da sam godinama i nekim iskustvom, se naucila da ne dam shansu da me takvi likovi povrijede , ali...
            eto, desi se.

            Prvo ne znam sta osjecam ..mjesavina osjecanja ..glupavo , tupavo
            poput idiota , sa nekim gorkim ukusom u ustima.
            Onda dodje osjecaj praznine 29.gif
            Kroz glavu mi prolazi :: "zasto" , "kako" 14.gif .... i onda spoznaja ....
            nalazim odgovor , unutra, duboko u samoj sebi
            odgovor koji sam sama prikrivala i nisam zeljela da priznam.
            Uvid , da sam se prevarila u procjeni lika
            Najgore je od svega , sto u se u tom periodu povuces od svega i svakoga , pa ignorises
            one kojima je stalo do tebe i koji su tu sa tobom.
            A najvise mi smeta ...sto sam svjesna ,da sam samu sebe IZLEVATILA

          ee moja boso i samas e tako osjecam
          nema goreg osjecaja kad nekog smatras za prijatelja i spreman si da mu i golu kozu sa sebe da das i onda shvatis da te taj neko koristio onako ko rezervnu opciju i da to sto si za njega spreman sve da uradis nema nikakvu vrijdenost , sam sebe zderes sto si sebi tako nesto dozvolio al onda kad zbrojis dva i dva bolje i tako al bar znas da si ti cista obraza i da ni pred kim ne moras saginjat glavu
          samo ima ona stara kad tad dodje maca na vratanca samo za one koji su meni da izvines guzicom vrata zatvorili , moja ostaju za amena boga zatvoreni pa taman da mi je rodjeni brat u pitanju

          ___________________________________________________________________
          Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

          12-25-2008 23:17 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
          Sandy Sandy is a Female
          moforaja




          Poruka: 3842
          Location: kod Hita...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od asataN:

            ja bih crkla da im ne kazem......i kad im kazem sa tim zavrsim...poslije toga se ne sekiram


            a desilo mi se i da sam ja a Bogami i da su mene drugi "odbacili" radi nekih traceva i necijih "head games"....pa tek poslije skontam koliko sam se tek zaje......sto sam dozvolila da povjerujem nesto u sta se sama nisam licno uvjerila.
            Nemam pojma ko te povrijedio, ali prije nego dozvolis da te povrijedio/la , provjeri u istinost svega.....


          potpisujem ovu zadnju recenicu, svi smo mi ponekad nasjeli.......a sto se tice razocarenja,necu da me bole te stvari, ne treba nikome vjerovati bez granica, svi smo mi samo ljudi, svi grijesimo svjesno il ne........nema ga ko nije bio razocaran u zivotu u neku osobu, ali ima sigurno ljudi koje smo i mi, mozda i ne znajuci, razocarali......treba samo biti malo realan i samokritican, ne mozemo mi sada na ovoj temi reci da nismo nikada pogrijesili prema nekome.

          12-25-2008 23:49 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
          djemila djemila is a Female
          Naj-Moder 2008




          Poruka: 11491
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Slazem se s tobom Sandy,

          nekad mozda i sami povrijedimo nekog nesvjesno, ili mozda nesvejsno povrijedjeni..

          ako je jednom, njegova/njena greska,
          ako drugi put isto, opet njegova /njena greska

          ako treci put, onda moja greska.

          Moja Boso, nemaju godine veze s tim,nema ni zivotno iskustvo...da ima, ne bi svako novo razocarenje dozivljavali iznova..ljudi smo i nismo neki drvensusi

          Ima i poslovica,

          " Prijatelja drzi blizu sebe, a neprijatelja jos blize"

          Zivot je pun iznenadjenja, nesto treba prihvatiti , nesto kroz filter pustiti

          ___________________________________________________________________
          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

          12-25-2008 23:58 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
          funkyg funkyg is a Female
          bazencic




          Poruka: 4040
          Location: starMo-Vela havle

          RE: ** Kad sam sebe izlevatis ** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od bosonoga:

            Razocaraju te ljudi do kojih ti je makar malo stalo i ta razocarenja bole.
            Budimo iskreni , svako od nas je to dozivio. Neki ce priznati , neki , ne.

            Sta osjecas poslije jednog takvog razocarenja?

            Mislila sam, da sam godinama i nekim iskustvom, se naucila da ne dam shansu da me takvi likovi povrijede , ali...
            eto, desi se.

            Prvo ne znam sta osjecam ..mjesavina osjecanja ..glupavo , tupavo
            poput idiota , sa nekim gorkim ukusom u ustima.
            Onda dodje osjecaj praznine 29.gif
            Kroz glavu mi prolazi :: "zasto" , "kako" 14.gif .... i onda spoznaja ....
            nalazim odgovor , unutra, duboko u samoj sebi
            odgovor koji sam sama prikrivala i nisam zeljela da priznam.
            Uvid , da sam se prevarila u procjeni lika
            Najgore je od svega , sto u se u tom periodu povuces od svega i svakoga , pa ignorises
            one kojima je stalo do tebe i koji su tu sa tobom.
            A najvise mi smeta ...sto sam svjesna ,da sam samu sebe IZLEVATILA


          Blago meni,nismo mi jos svijesni koliko je takvih osoba oko nas.
          Iz svog iskustva sam se prevarila debelo u par osoba,a klela sam se u njih,pa mi doticna zatvori bukvalno guzicom vrata,ne smije od mame i tatice prnuti,a dok sam skakala oko nje i ledja podmecala bila sam ikona,ha jednom okrenes glavu odma sve pada u vodu.
          Druga situacija je da sam pocela neku ekipu zapostavljati jer se to njoj nije svidjalo,jebala sve i sve da bude njoj kako treba i rizikovala po 3000puta sve i svasta samo da budemo sretni i da nam sve ide ko po loju i opet ga ja popusim na kraju,pa sad kad je doslo pet do dvanaest nema vise kome svoju politiku provoditi kleci i moli da sve bude ko prije,eeeee ne moze vise bar ne jos dok ja ne rascistim sa sobom pojedinosti.

          ___________________________________________________________________



              12-26-2008 00:17 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
              cheri cheri is a Female
              moder u peMziji




              Poruka: 3810
              Location: Svizzera

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Tako ti je to, Djemila,a ima jos jedna poslovica, koja kaze:
              " Sacuvaj me, Boze, od prijatelja. Od neprijatelja cu se sam sacuvat'."
              01.gif 01.gif 01.gif

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 12-26-2008 u 00:20.

              12-26-2008 00:19 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
              tweetymo tweetymo is a Female
              moforaja




              Poruka: 3089
              Location: dvica kruzno oko hita

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              chery ima jedna jos bolja


              "Pored ovakih prijatelja neprijatelji mi i nisu potrebni"

              ___________________________________________________________________
              Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

              12-26-2008 00:22 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
              cheri cheri is a Female
              moder u peMziji




              Poruka: 3810
              Location: Svizzera

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od tweetymo:

                chery ima jedna jos bolja


                "Pored ovakih prijatelja neprijatelji mi i nisu potrebni"

              Dobra. 10.gif

              12-26-2008 00:23 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
              CuriiCa_mo CuriiCa_mo is a Female
              rodjena




              Poruka: 909
              Location: HARLEM

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Mislim da mi ne dopustamo drugima da nas izlevate, odnosno ne dogaða nam se da sami sebe izlevatimo zato sto smo glupi, ili sto nismo skontali da je necija namjera da nas izlevate, vec zbog nase vjere u ljude...I meni se znalo dogoditi da nekome previse vjerujem, previse dopustim da mi postane bitan, a onda se razocaram...Tesko se pomiriti sa cinjenicom da nas ljudi nekad kaznjavaju za nasu dobrotu prema njima....Ali dugorocno, ipak mislim da je meni ljepse zivjeti sa mnom, nego njima sa sobom...
              Njima je samo potrebna osoba na kojoj ce lijeciti svoje prizemne frustracije, a to sto sam ja dopustila da ja budem ta osoba...e to je iskljucivo moja krivica! Ali, da li to znaci da ja i dalje necu vjerovati u ljude ? Ne! Nego cu naci prave ljude da im vjerujem!
              A oni ce hodati od osobe do osobe, ali æe njihove frustracije hodati sa njima...A osobe koje nisu znale „ iskoristiti „ dobrotu, paznju i prijateljstvo koju im drugi poklanjaju i uspjeli zadrzati ih u svom zivotu, po meni su budale bez premca....I tako su na kraju, oni zajebali sami sebe!

              ___________________________________________________________________

                To nisam ja, to je moja tastatura
              11.gif

              12-26-2008 00:29 CuriiCa_mo is offline Posalji Email za CuriiCa_mo Pregledaj poruke od CuriiCa_mo Dodaj CuriiCa_mo u listu prijatelja AIM Screenname: LeliiCaa
              bosonoga bosonoga is a Female
              lela




              Poruka: 2804
              Location: daleka polja
              pokretac teme Thread Started by bosonoga

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od asataN:

                ja bih crkla da im ne kazem......i kad im kazem sa tim zavrsim...poslije toga se ne sekiram


                a desilo mi se i da sam ja a Bogami i da su mene drugi "odbacili" radi nekih traceva i necijih "head games"....pa tek poslije skontam koliko sam se tek zaje......sto sam dozvolila da povjerujem nesto u sta se sama nisam licno uvjerila.
                Nemam pojma ko te povrijedio, ali prije nego dozvolis da te povrijedio/la , provjeri u istinost svega.....


              nato , ne radi se uoptste o nekim pricama rekla- kazala ..to ne racunam ..to rekla kazala je vec nesto drugo ...to me ne moze boliti , to me moze samo trenutno dirnuti

              pisem o ljudima koji su tu pored mene u mom okrugu koji svojim postupcima dovedose da
              se suocim sa samom sobom ...sto je u jednu ruku dobro
              vjerujem da sam i ja nekoga povrijedila i razocarala ..sto rece Sandy ljudi smo
              i grijesimo ...
              namjerno pisem u mnozini , da se neko ne bi nasao u ovome
              otvorila sam temu jer sam juce dozivjela razocarenje, zabolilo me i boli ..a nije prvi put
              i nece biti zadnji


              onaj ko moze da takve stvari prihvati bez boli , ja mu se divim

              ___________________________________________________________________
              ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

              12-26-2008 00:37 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
              tweetymo tweetymo is a Female
              moforaja




              Poruka: 3089
              Location: dvica kruzno oko hita

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              po meni je jedna od najtezih stvari u zivotu bila kad sam shvatila da neki "prijatelji " za koje sam bila u stanju u vatru skakat , jednostavno ne vrijede ni jednog mog ono sto se kaze crnog ispod nokta, i skreno vise sam bila ljuta na samu sebe vec na njih jer sam dozvolila sebi da mi urade ono sto su mi uradili , i to ne jednom vec vise puta , al se ondas casa prelila i podvukla crta i od tad za mene ne postoje i ne bi im pomogla da im zivot o tome ovisi , mozda je to ruzno al je tako , samnom mozes kako hoces al ne i dole hoces

              ___________________________________________________________________
              Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

              12-26-2008 00:46 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
              Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com