Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Moja mahala Donja 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (27): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4397
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

BMW bolan u Spilama za surom Helom!

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

01-15-2009 21:47 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
putnik putnik is a Male
brato




Poruka: 529
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja se jos sjecam Smajine kafane, granitne kocke u Mahali. Igralista iza Smajine kafane... mnogo nekih ljudi i desavanja, ali drugi put, malo vise i detaljnije.

___________________________________________________________________
"Rijeci su isto ko gomile ljudi, nije nuzno znati sve, odaberi za sebe samo one prave..."

Branimir J. Stulic, 2:30

01-15-2009 21:53 putnik is offline Pregledaj poruke od putnik Dodaj putnik u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

berber, jes li dolazio u brice hadzica,kolonija

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-15-2009 21:54 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od putnik:

    Ja se jos sjecam Smajine kafane, granitne kocke u Mahali. Igralista iza Smajine kafane... mnogo nekih ljudi i desavanja, ali drugi put, malo vise i detaljnije.


putnik to je rah.smajina druga kahvana,prva se zvala Mala Ilidza

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-15-2009 21:56 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.
pokretac teme Thread Started by Muntahta

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od dolaf:

        citat od BMW:

          citat od dolaf:

        poznati peskirasi sa luke,
        jesmo ih vazda puskerali 04.gif


      A de je ona kad ste se suncali na MEDZEDU
      a mi hakali vidi medzeda na medzedu 13.gif


    lucanke svaka cast curama ,sanja h,sunita,senada, spomenka,i ostale 33.gif 33.gif 33.gif

    abjeri tamo kakvi lucani 23.gif


a sto Bog dade Lucana u ono vrijeme svi u Mahalu preselise...mahalke im srce uzbunile...k'o da ih sad gledam poredani od dzamije do sokolovih zgrada na trotoaru sjede... 02.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

01-15-2009 22:31 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4397
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma prva Smajina kafana je bila haos!
Dolaf,nisam.
Moj brice je bio na Balinovcu!

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

01-15-2009 22:51 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.
pokretac teme Thread Started by Muntahta

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gorza:

    Muntahta, divno napisano i sa sjetom. Nadodat cu neka imena, kojih se trenutno sjetih. Pjevaci: Himzo Polovina (rodio se u Bilica sokaku, gdje je kuca Dzeme Dragnica) Braca Zekici, Dundo Selimotic
    Harmonikasi: rahm.Okica Kusturica I rahm.Zlatko Kreso
    Trener: Sula Rebac
    Doktori: rahm.dr. Pezo, rahm.dr. Serif Voloder, Zlatko Kazinic, a od mladih Hidajeta Cemalovic (rod.Hadzajlic) , Bubic Braco, Hadziosmanovic Adnan, itd.
    Ko se sjeca dvospratnih autobusa I sofera Avde Bickala I Mehe Breke. Ko se jos sjeca Stane I Osmana Hindica, koji su cistili Donju Mahalu.
    kovacnice Hadze Brkica?
    ili Piste Dzelilovica I Vehaba.
    Pamti li iko vakat kada se kupovalo na veresiju kod Cumurije, u granapu, koji se nalazio preko puta dzamije.
    Inace pozivam sve koji imaju stare slike raje iz Donje Mahale da ih objavi, jer mnog od nas su ostali bez njih u zadnjem ratu.


Gorza...ne znam da li si Ti kad stajao u redu sa ostalom djecom kod dzamije i cekao Mehu da naidje autobusom...po jedno dijete bi uzeo u kabinu...provoza ga do Zuje i nazad do Mahale...
bas je imao strpljena i ljubavi za sve nas... 33.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Muntahta dana 01-15-2009 u 23:17.

01-15-2009 23:14 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
Sandy Sandy is a Female
moforaja




Poruka: 3840
Location: kod Hita...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Je li se iko vozao sa smecarom kroz Orucluk 13.gif 13.gif

01-16-2009 00:12 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.
pokretac teme Thread Started by Muntahta

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sandy:

    Je li se iko vozao sa smecarom kroz Orucluk 13.gif 13.gif


pa-pa.gif samo da se prijavim

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

01-16-2009 00:57 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a dje ona Lihanusa, 33.gif ,

de bona nebila postavi nesto iz mjesne z,
imali kakva obavjest na stubu ispred zgrade.

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-16-2009 03:19 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
liha liha is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 270
Location: mostar-kosor

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pravo da ti kažem nisam bila u Mahali ima 2-3 mjeseca

a nisam ti više ni u M.Z. (izviðaæima) tako da ti ni tu ne mogu pomoæi

moj dolafe na stubovima ti sad samo smrtovnice vise


P.S. jel no bi kuæa na osami 11.gif

01-16-2009 10:23 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

[quote]

    citat od liha:

pravo da ti kažem nisam bila u Mahali ima 2-3 mjeseca

a nisam ti više ni u M.Z. (izviðaæima) tako da ti ni tu ne mogu pomoæi

moj dolafe na stubovima ti sad samo smrtovnice vise


P.S. jel no bi kuæa na osami 11.gif[/quote

p.s.veoma vruce 02.gif

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-16-2009 14:53 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

RE: Moja mahala Donja Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Muntahta:

    Da se ne zaboravi...

    Vracam se u u moju Donju mahalu...mahalu mog djetinjstva i moje mladosti...krenucu od Cekreka,tu nekada davno jos dok je ciro isao ,bijase rapma...moj daidza zeljeznicar bio...koliko mu samo tasa sa vecerom odnesoh...odmah do, bijase i stari Harem...premjestise sve tamo sahranjene
    napravise magistralu...da rasterete mahalu od hiljada auta i autobusa koji dnevno njom prolazise vozeci radnike u "Soko"...koliko samo buke bijase , a meni nekako mirno nista ne premjecivah... navikoh se i sazivih sa tim...odmah do Harema zivjese moj dobri komsija Pavo,njegova supruga i jedina kcerka Milka...ostade mi u sjecanju tih i miran...sokak do njega stanovao Gospodin sudija
    (tako ga svi zvasmo ime mu ne znam) i njegova supruga Roza...djece svoje nisu imali...a on se prolazeci mahalom svakom djetetu klanjao uz pozdrav dizanjem sesira sa glave..
    Imadosmo mi u mahali i dvije zgdrade"Sokolove"...tu zivjese porodice...Jurovicki,Arap,Kazazic,
    Resulovic,Hasanbegovic,Djukic...Batlak...
    Sokak Orucluk...tako ga zvasmo...poznate familije u njemu zivjese...Orucevici,Kusturice,Zekici,
    Popovci,Djelilovici,Curici,Kovacici,Sarici,Bajgorici,Salcini...tu u tom sokaku nam bijase glavno igraliste
    limuna i narance...ni rodjena mati nas nebi po citav dan mogla pronaci...
    Sjecam se i meni mile stare majke efendinice Orucuse...imala je svoj starinski baun...u njemu njena "blaga" i njene kcerke Tidze(rahm.) koja bi mi za svaki Bajram sasila prekrasnu haljinu...sa volanima obrubljenin sujtasom,a stara majka mi dala torbicu od crvene svile sasivenu i zlatnim koncem oheklanu da u nju stavljam Bajram-banku...vrijeme sa mene duboko urezano u sjecanje...
    U glavi mi moje drage komsije Mackici...Hamidaga rahm. drzao trafiku na Ogradi...sve vijesti smo saznavali iz novina bas tu kupljenih...u istom sokaku stanovase komsija Stipe,njegova supruga Marica i sin jedinac Zeljko...komsinica Dada i njen jedini sin Dzemo...ispod njihove kuce bijase prodavnica mjesovite robe...godinama u njoj radio Dzemal Cisic rahm...ne znam zasto su ga zvali tabijasus...sjecam se samo da je uvijek bio namrgodjen...trcah u njegovu radnju da kupim one medenjake ...velike...marmeladu na kilo prodavanu...sjecam se brasna po radnji prosutog i ono se vagalo...a i mi zajedno sa njim...
    Moj komsija Said Ramadanovic,crnogorac imade motor sa prikolicom...a mi djeca znali kada sa posla dolazi...pa na dno sokaka poredani svi jedno iza drugog da nas komsija provoza do vrh sokaka i nazad...tako dok svi ne bismo izredali...
    Moje komsije Bostandzici...majka Duda i otac Salko izrodise tri sina...Ibru,Mahu i Hamu...postovah i voljeh kao rodjenu bracu...na zalost svi odose u vjecnost mladi... 16.gif
    Stari Adembeg u svojoj avliji imade murvu...a mi djeca svi povrh nje...Adembeg sa sipkom pa nas sve rastjeraj...murve propadose i mi zeljni ostadosmo...
    Glavna nam plaza bijase na "Zabi"...na tom mjestu "Sinovi mahale" napravise igraliste...da mlade narastaje sklone sa ulice i uspjese...Hvala im... 33.gif
    Sjecam se i Nase i Velikog...e, tu bi nas ...male ne plivace popeli i moradosmo skakati u Neretvu...duboku....modru i hladnu...ali znali smo da nas u vodi cekaju velika muska raja,da nas spase ako se dusiti pocnemo."Sinovi mahale" i na tom mjestu napravise spomen-obiljezje skakaonicu u znak sjecanja na tragicno preminulog Azera Djelilovica...ronioca...jedinog sina u majke Semse koja i dan danas tuguje i sudbu moli da je odvede njenom Azeru...posjetih je za vrijeme mog posljednjeg boravka u Mostaru... 33.gif
    Moje prve komsije bijabu Katice...sinovi i kceri Omerage i Munte...Arif,Ridji,rahm.Refik,Semso
    kceri Belkisa i Nisa...Odgojise Omeraga i Munta svoju djecu kako najbolje umijese...
    Moj babo Hamid i majka Hasmeta...tako ih zvah a bijahu mi samo komsije...zvase ih njihovi sinovi a ja u jednom sokaku s njima odrastah i tada mislih da tako treba biti...do kraja zivota ostadose za mene babo i majka...
    Duboko u sjecanju mi ostadose porodice Batlak,Gigic,Biscevic,Buljko...komsija Ivica...prezimena se ne sjecam...Karici... Kalajadzici,Peze,Skeje,Mehici,Sunje,Zmire,Zukanovici,Kazazi,Krese,Zagorcici
    ,
    Vile ,Erdelji,Handzari,Bijavice,Spahici,Jakirovici,Bubici,Jelacici...i mnogi drugi ...neka mi oproste ako ih se ovog trena ne sjetih...
    Vjerujem da je malo mostarske raje koja nisu poznavala mog komsiju Seju Muslibegovica...po zanatu poznatog dzeparosa novcanika...a imade samo tako divnu dusu i veliko srce...bijase mi drag...pocivao u miru 16.gif
    Udusi nosim i dragog komsiju Ahmu Kosica...starija raja...ali draga...
    Sjetih se i stare komsinice Mevlide Orucuse...sa svojom scemlijom bi sjedila na haremu,pored spila kuda silazismo na Neretvu... svaku djevojcicu koja bi preletila cestu u kostimu,da se spusti prema Neretvi,nazvala bi naletnicom ,uz pitanje:"zna li ti mater kakva hodas"...tada bi bijase cudno ...sada nekako tuzno i sjetno...
    Moja mahala...zvase je Mala Moskva,iznjedri borce i rodoljube kao sto bijahu Gojko i Zlatka Vukovic i jos njih stotinu koji pogibose u II Svjetskom ratu...ne smijem zaboraviti ni porodicu Mustovic koja u Donjoj mahali u vrijeme tog istog rata imade jedinu ilegalnu stampariju u svojoj kuci...
    Mahala Donja iznjedri i postene siromahe,a bogami i doktore...dr.Vila...dr.Rifa Pavlovic...
    dr.Dragnic...dr.Spahic...dr.bracu Sarice...
    Izrodile su majke mahale i sinove koji dadose svoje u zivote u ovom proslom suludom ratu...
    Nema vise Samira i Armina...nema Popaja...nema Alice...Ale...nema Hame Sunje...nema Emira Colica...nema mog skolskog druga Ahme Kusturice...mog komsije Pilavdzica...lijepe Adise ...jedice u majke..
    nema mnogih znanih i neznanih...danas bi bili ocevi...majke...
    33.gif
    Svaki put kad se vracam svom Gradu...odem svojoj mahali u pohode...dosta se toga promijenilo...stasale nove generacije...mladje...moja sjecanja ostaju zauvijek...ponijecu cu ih sa sobom kada krenem na vjecni pocinak.

    Napisah sve ovo kao sto denani rece da se ne zaboravi... 33.gif



Muntehana svaka cast,evo imadoh vremena i sve na tenane procitah ,ma dobro si ti ovo sve upamtila abogami i poredu obznanila.evo ko da gledam sada ovu svu raju sto si nabrojala,pa ja sam pola zaboravio,hvala na podsjecanje 33.gif

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-16-2009 15:05 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.
pokretac teme Thread Started by Muntahta

RE: Moja mahala Donja Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od dolaf:

        citat od Muntahta:

      Da se ne zaboravi...

      Vracam se u u moju Donju mahalu...mahalu mog djetinjstva i moje mladosti...krenucu od Cekreka,tu nekada davno jos dok je ciro isao ,bijase rapma...moj daidza zeljeznicar bio...koliko mu samo tasa sa vecerom odnesoh...odmah do, bijase i stari Harem...premjestise sve tamo sahranjene
      napravise magistralu...da rasterete mahalu od hiljada auta i autobusa koji dnevno njom prolazise vozeci radnike u "Soko"...koliko samo buke bijase , a meni nekako mirno nista ne premjecivah... navikoh se i sazivih sa tim...odmah do Harema zivjese moj dobri komsija Pavo,njegova supruga i jedina kcerka Milka...ostade mi u sjecanju tih i miran...sokak do njega stanovao Gospodin sudija
      (tako ga svi zvasmo ime mu ne znam) i njegova supruga Roza...djece svoje nisu imali...a on se prolazeci mahalom svakom djetetu klanjao uz pozdrav dizanjem sesira sa glave..
      Imadosmo mi u mahali i dvije zgdrade"Sokolove"...tu zivjese porodice...Jurovicki,Arap,Kazazic,
      Resulovic,Hasanbegovic,Djukic...Batlak...
      Sokak Orucluk...tako ga zvasmo...poznate familije u njemu zivjese...Orucevici,Kusturice,Zekici,
      Popovci,Djelilovici,Curici,Kovacici,Sarici,Bajgorici,Salcini...tu u tom sokaku nam bijase glavno igraliste
      limuna i narance...ni rodjena mati nas nebi po citav dan mogla pronaci...
      Sjecam se i meni mile stare majke efendinice Orucuse...imala je svoj starinski baun...u njemu njena "blaga" i njene kcerke Tidze(rahm.) koja bi mi za svaki Bajram sasila prekrasnu haljinu...sa volanima obrubljenin sujtasom,a stara majka mi dala torbicu od crvene svile sasivenu i zlatnim koncem oheklanu da u nju stavljam Bajram-banku...vrijeme sa mene duboko urezano u sjecanje...
      U glavi mi moje drage komsije Mackici...Hamidaga rahm. drzao trafiku na Ogradi...sve vijesti smo saznavali iz novina bas tu kupljenih...u istom sokaku stanovase komsija Stipe,njegova supruga Marica i sin jedinac Zeljko...komsinica Dada i njen jedini sin Dzemo...ispod njihove kuce bijase prodavnica mjesovite robe...godinama u njoj radio Dzemal Cisic rahm...ne znam zasto su ga zvali tabijasus...sjecam se samo da je uvijek bio namrgodjen...trcah u njegovu radnju da kupim one medenjake ...velike...marmeladu na kilo prodavanu...sjecam se brasna po radnji prosutog i ono se vagalo...a i mi zajedno sa njim...
      Moj komsija Said Ramadanovic,crnogorac imade motor sa prikolicom...a mi djeca znali kada sa posla dolazi...pa na dno sokaka poredani svi jedno iza drugog da nas komsija provoza do vrh sokaka i nazad...tako dok svi ne bismo izredali...
      Moje komsije Bostandzici...majka Duda i otac Salko izrodise tri sina...Ibru,Mahu i Hamu...postovah i voljeh kao rodjenu bracu...na zalost svi odose u vjecnost mladi... 16.gif
      Stari Adembeg u svojoj avliji imade murvu...a mi djeca svi povrh nje...Adembeg sa sipkom pa nas sve rastjeraj...murve propadose i mi zeljni ostadosmo...
      Glavna nam plaza bijase na "Zabi"...na tom mjestu "Sinovi mahale" napravise igraliste...da mlade narastaje sklone sa ulice i uspjese...Hvala im... 33.gif
      Sjecam se i Nase i Velikog...e, tu bi nas ...male ne plivace popeli i moradosmo skakati u Neretvu...duboku....modru i hladnu...ali znali smo da nas u vodi cekaju velika muska raja,da nas spase ako se dusiti pocnemo."Sinovi mahale" i na tom mjestu napravise spomen-obiljezje skakaonicu u znak sjecanja na tragicno preminulog Azera Djelilovica...ronioca...jedinog sina u majke Semse koja i dan danas tuguje i sudbu moli da je odvede njenom Azeru...posjetih je za vrijeme mog posljednjeg boravka u Mostaru... 33.gif
      Moje prve komsije bijabu Katice...sinovi i kceri Omerage i Munte...Arif,Ridji,rahm.Refik,Semso
      kceri Belkisa i Nisa...Odgojise Omeraga i Munta svoju djecu kako najbolje umijese...
      Moj babo Hamid i majka Hasmeta...tako ih zvah a bijahu mi samo komsije...zvase ih njihovi sinovi a ja u jednom sokaku s njima odrastah i tada mislih da tako treba biti...do kraja zivota ostadose za mene babo i majka...
      Duboko u sjecanju mi ostadose porodice Batlak,Gigic,Biscevic,Buljko...komsija Ivica...prezimena se ne sjecam...Karici... Kalajadzici,Peze,Skeje,Mehici,Sunje,Zmire,Zukanovici,Kazazi,Krese,Zagorcici
      ,
      Vile ,Erdelji,Handzari,Bijavice,Spahici,Jakirovici,Bubici,Jelacici...i mnogi drugi ...neka mi oproste ako ih se ovog trena ne sjetih...
      Vjerujem da je malo mostarske raje koja nisu poznavala mog komsiju Seju Muslibegovica...po zanatu poznatog dzeparosa novcanika...a imade samo tako divnu dusu i veliko srce...bijase mi drag...pocivao u miru 16.gif
      Udusi nosim i dragog komsiju Ahmu Kosica...starija raja...ali draga...
      Sjetih se i stare komsinice Mevlide Orucuse...sa svojom scemlijom bi sjedila na haremu,pored spila kuda silazismo na Neretvu... svaku djevojcicu koja bi preletila cestu u kostimu,da se spusti prema Neretvi,nazvala bi naletnicom ,uz pitanje:"zna li ti mater kakva hodas"...tada bi bijase cudno ...sada nekako tuzno i sjetno...
      Moja mahala...zvase je Mala Moskva,iznjedri borce i rodoljube kao sto bijahu Gojko i Zlatka Vukovic i jos njih stotinu koji pogibose u II Svjetskom ratu...ne smijem zaboraviti ni porodicu Mustovic koja u Donjoj mahali u vrijeme tog istog rata imade jedinu ilegalnu stampariju u svojoj kuci...
      Mahala Donja iznjedri i postene siromahe,a bogami i doktore...dr.Vila...dr.Rifa Pavlovic...
      dr.Dragnic...dr.Spahic...dr.bracu Sarice...
      Izrodile su majke mahale i sinove koji dadose svoje u zivote u ovom proslom suludom ratu...
      Nema vise Samira i Armina...nema Popaja...nema Alice...Ale...nema Hame Sunje...nema Emira Colica...nema mog skolskog druga Ahme Kusturice...mog komsije Pilavdzica...lijepe Adise ...jedice u majke..
      nema mnogih znanih i neznanih...danas bi bili ocevi...majke...
      33.gif
      Svaki put kad se vracam svom Gradu...odem svojoj mahali u pohode...dosta se toga promijenilo...stasale nove generacije...mladje...moja sjecanja ostaju zauvijek...ponijecu cu ih sa sobom kada krenem na vjecni pocinak.

      Napisah sve ovo kao sto denani rece da se ne zaboravi... 33.gif



    Muntehana svaka cast,evo imadoh vremena i sve na tenane procitah ,ma dobro si ti ovo sve upamtila abogami i poredu obznanila.evo ko da gledam sada ovu svu raju sto si nabrojala,pa ja sam pola zaboravio,hvala na podsjecanje 33.gif

dolaf,hvala Ti...hajde i Ti pisi sjecanja...da se ne zaboravi 01.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

01-16-2009 15:07 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma evo me na poslu i pomalo virnem na mofo(ono niko me nevidi),
mozda kad dodjem kuci, ma mal ce mi ekran biti.

p.s. jesi li u us preko bare

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-16-2009 15:29 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.
pokretac teme Thread Started by Muntahta

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od dolaf:

    ma evo me na poslu i pomalo virnem na mofo(ono niko me nevidi),
    mozda kad dodjem kuci, ma mal ce mi ekran biti.

    p.s. jesi li u us preko bare

preko bare sam 01.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Muntahta dana 01-16-2009 u 15:42.

01-16-2009 15:40 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo malo da nastavim sto je muntehana zapocela ...neznam hocu li biti i blizu....
sa cekrka se krene laganice i odmah vas doceka basta rah Huse Krese,koje su tu kajsije i tresnje bile(cujesh Fato, opet ona tvoja djeca u basti,pa jesi li ikog ufatio Husaga)ono vazda pola mahale se uvalilo kod Huse,......pa onda dolaze Goste, Ramo i Fata djeca Dervis,Dzemal Sefik,Senad i Senada...pa preko puta kuce igraliste gdje se igralo i dan i noc....koje su samo utakmice bile tada a i bitke.....Ridji, Sasho,Mira,Muja Pupak,rah Ale Dz,Salko,Naska rah,Alica rah,Enes rah,Muca rah,Beco rah,Dragan Sefko Arap,braca Goste ,braca Bajgorici,braca Bashici,Kemal maksumic,Seno M,braca Repesha,ono citav Orucluk,pa Djukici,Kusturice i citav sokak Djemo i Mirso ,tari-Mirsad Gubeljic,Bostandzici,braca Asim i rah Camil Pehilj,Pinca i njegov brat Mirso(?) prezime, i tako redom.......neka neko dopuni ako sam preskocio....malaa raja na malom igralistu a velika na velikom,pa ako zafali velike raje onda na s mladje uzmu da igramo ili donesemo vode..onda pok Pavo i Anika Kujundzic sin Ratko Kci Milka,pri Slavka i Jagode u sokaku su stanovali Branko pok i Danica Pantic sinovi Vlado i Dobrivoje(dobrsha)... u istom sokaku sudija pok Nikola i pok Rozina,..Hadzagici rah Feto i Nail sa djecom....Isha rah kcerka Djana,Zoran rodjak Salko Orucevic.....braca Damir iTihomir otac Velimir i majka Slavica(?)...onda sokak Zecina: Colici Ahmet rahi Hatidza sinDzemal(Sladjin babo) i sin Nijaz.... Repesha rah Mevza sinovi Mustafa i Sabrija i kcerka Dada ...na spratu iste kuce Beco I Fadila i I sin Dzuba (ime?)....pa Kazazici rah Almasa sin Ahmet ,nevjesta Bega....Maksumic rah Saban i rah Munta sin Kemal i kci Kamela....preko puta rah Alija i rah Plema kcerke Azra i Munta i?.....Shahda rah i kci Dudtka.....Bajram rah i njegova familija (imena?) sve je ovo u Zecina sokaku..ako neko zna neka me iispravi i nadopuni .....BashiciRah Salko iTidza djeca:Esad,Sejad, Dzevad i Nedzad.....onda Bijedici rah Ekrem i rah Iza djeca Sejad i Jagoda cini mi se imali su zeta Ahmeta iz Konjica..... e sad svrcemo u Orucluk....umorih se moram ici nastavak u sljedecem izdanju ...selam

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-17-2009 16:32 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dida62
SexNepoznat

Poruka: 1514

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Damir i Tiho Simic.....Damir radio na nervnom u Staroj bolnici a Tiho u laboratoriju na BB 01.gif

01-17-2009 17:12 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.
pokretac teme Thread Started by Muntahta

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od dolaf:

    evo malo da nastavim sto je muntehana zapocela ...neznam hocu li biti i blizu....
    sa cekrka se krene laganice i odmah vas doceka basta rah Huse Krese,koje su tu kajsije i tresnje bile(cujesh Fato, opet ona tvoja djeca u basti,pa jesi li ikog ufatio Husaga)ono vazda pola mahale se uvalilo kod Huse,......pa onda dolaze Goste, Ramo i Fata djeca Dervis,Dzemal Sefik,Senad i Senada...pa preko puta kuce igraliste gdje se igralo i dan i noc....koje su samo utakmice bile tada a i bitke.....Ridji, Sasho,Mira,Muja Pupak,rah Ale Dz,Salko,Naska rah,Alica rah,Enes rah,Muca rah,Beco rah,Dragan Sefko Arap,braca Goste ,braca Bajgorici,braca Bashici,Kemal maksumic,Seno M,braca Repesha,ono citav Orucluk,pa Djukici,Kusturice i citav sokak Djemo i Mirso ,tari-Mirsad Gubeljic,Bostandzici,braca Asim i rah Camil Pehilj,Pinca i njegov brat Mirso(?) prezime, i tako redom.......neka neko dopuni ako sam preskocio....malaa raja na malom igralistu a velika na velikom,pa ako zafali velike raje onda na s mladje uzmu da igramo ili donesemo vode..onda pok Pavo i Anika Kujundzic sin Ratko Kci Milka,pri Slavka i Jagode u sokaku su stanovali Branko pok i Danica Pantic sinovi Vlado i Dobrivoje(dobrsha)... u istom sokaku sudija pok Nikola i pok Rozina,..Hadzagici rah Feto i Nail sa djecom....Isha rah kcerka Djana,Zoran rodjak Salko Orucevic.....braca Damir iTihomir otac Velimir i majka Slavica(?)...onda sokak Zecina: Colici Ahmet rahi Hatidza sinDzemal(Sladjin babo) i sin Nijaz.... Repesha rah Mevza sinovi Mustafa i Sabrija i kcerka Dada ...na spratu iste kuce Beco I Fadila i I sin Dzuba (ime?)....pa Kazazici rah Almasa sin Ahmet ,nevjesta Bega....Maksumic rah Saban i rah Munta sin Kemal i kci Kamela....preko puta rah Alija i rah Plema kcerke Azra i Munta i?.....Shahda rah i kci Dudtka.....Bajram rah i njegova familija (imena?) sve je ovo u Zecina sokaku..ako neko zna neka me iispravi i nadopuni .....BashiciRah Salko iTidza djeca:Esad,Sejad, Dzevad i Nedzad.....onda Bijedici rah Ekrem i rah Iza djeca Sejad i Jagoda cini mi se imali su zeta Ahmeta iz Konjica..... e sad svrcemo u Orucluk....umorih se moram ici nastavak u sljedecem izdanju ...selam


dolaf 10.gif Ti bas precizno ...od vrata do vrata...od Tvoje kuce do pocetka Mejdana...zavirih u svaku avliju...kao nekad prije...samo nastavi.... 33.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

01-17-2009 17:28 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od dolaf:

    evo malo da nastavim sto je muntehana zapocela ...neznam hocu li biti i blizu....
    sa cekrka se krene laganice i odmah vas doceka basta rah Huse Krese,koje su tu kajsije i tresnje bile(cujesh Fato, opet ona tvoja djeca u basti,pa jesi li ikog ufatio Husaga)ono vazda pola mahale se uvalilo kod Huse,......pa onda dolaze Goste, Ramo i Fata djeca Dervis,Dzemal Sefik,Senad i Senada...pa preko puta kuce igraliste gdje se igralo i dan i noc....koje su samo utakmice bile tada a i bitke.....Ridji, Sasho,Mira,Muja Pupak,rah Ale Dz,Salko,Naska rah,Alica rah,Enes rah,Muca rah,Beco rah,Dragan Sefko Arap,braca Goste ,braca Bajgorici,braca Bashici,Kemal maksumic,Seno M,braca Repesha,ono citav Orucluk,pa Djukici,Kusturice i citav sokak Djemo i Mirso ,tari-Mirsad Gubeljic,Bostandzici,braca Asim i rah Camil Pehilj,Pinca i njegov brat Mirso(?) prezime, i tako redom.......neka neko dopuni ako sam preskocio....malaa raja na malom igralistu a velika na velikom,pa ako zafali velike raje onda na s mladje uzmu da igramo ili donesemo vode..onda pok Pavo i Anika Kujundzic sin Ratko Kci Milka,pri Slavka i Jagode u sokaku su stanovali Branko pok i Danica Pantic sinovi Vlado i Dobrivoje(dobrsha)... u istom sokaku sudija pok Nikola i pok Rozina,..Hadzagici rah Feto i Nail sa djecom....Isha rah kcerka Djana,Zoran rodjak Salko Orucevic.....braca Damir iTihomir otac Velimir i majka Slavica(?)...onda sokak Zecina: Colici Ahmet rahi Hatidza sinDzemal(Sladjin babo) i sin Nijaz.... Repesha rah Mevza sinovi Mustafa i Sabrija i kcerka Dada ...na spratu iste kuce Beco I Fadila i I sin Dzuba (ime?)....pa Kazazici rah Almasa sin Ahmet ,nevjesta Bega....Maksumic rah Saban i rah Munta sin Kemal i kci Kamela....preko puta rah Alija i rah Plema kcerke Azra i Munta i?.....Shahda rah i kci Dudtka.....Bajram rah i njegova familija (imena?) sve je ovo u Zecina sokaku..ako neko zna neka me iispravi i nadopuni .....BashiciRah Salko iTidza djeca:Esad,Sejad, Dzevad i Nedzad.....onda Bijedici rah Ekrem i rah Iza djeca Sejad i Jagoda cini mi se imali su zeta Ahmeta iz Konjica..... e sad svrcemo u Orucluk....umorih se moram ici nastavak u sljedecem izdanju ...selam


dalje....ono sokolova zgrada sa desne i igraliste na HAREMU slijeva ....na tom se igralistu dosta nokata ostavilo a bogami i modrica zaradilo,malo se loptalo ..malo kosarke ...malo eberecke ebertude ...eber koga ..kenjca toga, onda neka pali neka puca ...crna shtruca,....e kakvi su samo shipci bili kod Seje B...jednom se mi uvalili...malo kisha pada i mi na neretvu ispod pecine..taman poceli guliti,,kad Seja silazi...hoce li to momci....da bjezish nema kud ostashe shipci..kad ce ti Seja polako raja nastavite jesti ..samo nemojte vise ulaziti ,dogovor! vazhi mi uglas 35.gif necemo vise sviju nam mrtvih.cini mi se da je nekad bila neka baraka ili garaza na igralistu .... evo ulazim dalje....odoh

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-17-2009 22:59 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
Stranica (27): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com