Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Moja mahala Donja 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (27): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
liha liha is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 270
Location: mostar-kosor

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

DŽunbi je Saša ime a zaboravio si Muharemije Amir i Amira djeca a ocu i majki rahmetli im se imena nesjeæam

01-18-2009 00:43 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
Mo_NavijaC Mo_NavijaC is a Male
Mister 07


Poruka: 1176
Location: Jamio kucu u Mahali

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima li nas sa Ograde jeli i mi spadamo ovde?? Milavica sokak tikvina sokak stari pazar silica sokak kod dugalica pekare 10.gif 10.gif

___________________________________________________________________
POBJEDIO SAM ANOREKSIJU...
19.gif 19.gif

01-18-2009 02:08 Mo_NavijaC is offline Homepage of Mo_NavijaC Pregledaj poruke od Mo_NavijaC Dodaj Mo_NavijaC u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Mo_NavijaC:

    Ima li nas sa Ograde jeli i mi spadamo ovde?? Milavica sokak tikvina sokak stari pazar silica sokak kod dugalica pekare 10.gif 10.gif


kakvi bola sokaci na ogradi, svi ste vi u dede u kahvani ili onoj drugoj lokohani, naj veci alkosi na svijetu...nije covjek ili zena mogla da prodje smirom kroz mahalu a da nesto ne dobacite ruzhno....nikad nisam cuo pametne sa ograde 18.gif

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-18-2009 05:46 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od liha:

    DŽunbi je Saša ime a zaboravio si Muharemije Amir i Amira djeca a ocu i majki rahmetli im se imena nesjeæam


hvala Liha...malo se zaboravilo ,,jes babo im je Merzin bio ...jeli jos ziv....dosta raje u jednom sokaku,,,,
sto se malo ne ukljuce ovi iz skandinavije i australije ili samo iz prikrajka vire ..

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane dolaf dana 01-18-2009 u 12:27.

01-18-2009 05:52 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
liha liha is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 270
Location: mostar-kosor

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Mo_NavijaC:

    Ima li nas sa Ograde jeli i mi spadamo ovde?? Milavica sokak tikvina sokak stari pazar silica sokak kod dugalica pekare 10.gif 10.gif


e baš i ja nešto kontam

po meni niste u Mahali ali vam je MZ DONJA MAHALA pa vas to vadi 11.gif

dolafe živ je Muharemi

P.S. mislim da nije u redu da prozivaš imenima ili prezimenima èlanove foruma, ima nick pa to i poštuj a ako ko želi da se predstavi imenom i prezimenom niko mu ne brani

01-18-2009 10:42 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

primljeno na znanje ...izvinjavam se ...evo za sve mahaluse ma gdje bile ruza.gif

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-18-2009 12:23 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od liha:

        citat od Mo_NavijaC:

      Ima li nas sa Ograde jeli i mi spadamo ovde?? Milavica sokak tikvina sokak stari pazar silica sokak kod dugalica pekare 10.gif 10.gif


    e baš i ja nešto kontam

    po meni niste u Mahali ali vam je MZ DONJA MAHALA pa vas to vadi 11.gif

    dolafe živ je Muharemi

    P.S. mislim da nije u redu da prozivaš imenima ili prezimenima èlanove foruma, ima nick pa to i poštuj a ako ko želi da se predstavi imenom i prezimenom niko mu ne brani


ama muntehana dirnu u zicu sa ono pricom ..nisam mogo odoljeti...sta je ovo napado do basamaka ....idem lopatati snijegljut.gif

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-18-2009 12:59 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
Karabaja Karabaja is a Male
avenija kruzno


Poruka: 114

RE: Moja mahala Donja Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Muntahta:

    Da se ne zaboravi...

    Vracam se u u moju Donju mahalu...mahalu mog djetinjstva i moje mladosti...krenucu od Cekreka,tu nekada davno jos dok je ciro isao ,bijase rapma...moj daidza zeljeznicar bio...koliko mu samo tasa sa vecerom odnesoh...odmah do, bijase i stari Harem...premjestise sve tamo sahranjene
    napravise magistralu...da rasterete mahalu od hiljada auta i autobusa koji dnevno njom prolazise vozeci radnike u "Soko"...koliko samo buke bijase , a meni nekako mirno nista ne premjecivah... navikoh se i sazivih sa tim...odmah do Harema zivjese moj dobri komsija Pavo,njegova supruga i jedina kcerka Milka...ostade mi u sjecanju tih i miran...sokak do njega stanovao Gospodin sudija
    (tako ga svi zvasmo ime mu ne znam) i njegova supruga Roza...djece svoje nisu imali...a on se prolazeci mahalom svakom djetetu klanjao uz pozdrav dizanjem sesira sa glave..
    Imadosmo mi u mahali i dvije zgdrade"Sokolove"...tu zivjese porodice...Jurovicki,Arap,Kazazic,
    Resulovic,Hasanbegovic,Djukic...Batlak...
    Sokak Orucluk...tako ga zvasmo...poznate familije u njemu zivjese...Orucevici,Kusturice,Zekici,
    Popovci,Djelilovici,Curici,Kovacici,Sarici,Bajgorici,Salcini...tu u tom sokaku nam bijase glavno igraliste
    limuna i narance...ni rodjena mati nas nebi po citav dan mogla pronaci...
    Sjecam se i meni mile stare majke efendinice Orucuse...imala je svoj starinski baun...u njemu njena "blaga" i njene kcerke Tidze(rahm.) koja bi mi za svaki Bajram sasila prekrasnu haljinu...sa volanima obrubljenin sujtasom,a stara majka mi dala torbicu od crvene svile sasivenu i zlatnim koncem oheklanu da u nju stavljam Bajram-banku...vrijeme sa mene duboko urezano u sjecanje...
    U glavi mi moje drage komsije Mackici...Hamidaga rahm. drzao trafiku na Ogradi...sve vijesti smo saznavali iz novina bas tu kupljenih...u istom sokaku stanovase komsija Stipe,njegova supruga Marica i sin jedinac Zeljko...komsinica Dada i njen jedini sin Dzemo...ispod njihove kuce bijase prodavnica mjesovite robe...godinama u njoj radio Dzemal Cisic rahm...ne znam zasto su ga zvali tabijasus...sjecam se samo da je uvijek bio namrgodjen...trcah u njegovu radnju da kupim one medenjake ...velike...marmeladu na kilo prodavanu...sjecam se brasna po radnji prosutog i ono se vagalo...a i mi zajedno sa njim...
    Moj komsija Said Ramadanovic,crnogorac imade motor sa prikolicom...a mi djeca znali kada sa posla dolazi...pa na dno sokaka poredani svi jedno iza drugog da nas komsija provoza do vrh sokaka i nazad...tako dok svi ne bismo izredali...
    Moje komsije Bostandzici...majka Duda i otac Salko izrodise tri sina...Ibru,Mahu i Hamu...postovah i voljeh kao rodjenu bracu...na zalost svi odose u vjecnost mladi... 16.gif
    Stari Adembeg u svojoj avliji imade murvu...a mi djeca svi povrh nje...Adembeg sa sipkom pa nas sve rastjeraj...murve propadose i mi zeljni ostadosmo...
    Glavna nam plaza bijase na "Zabi"...na tom mjestu "Sinovi mahale" napravise igraliste...da mlade narastaje sklone sa ulice i uspjese...Hvala im... 33.gif
    Sjecam se i Nase i Velikog...e, tu bi nas ...male ne plivace popeli i moradosmo skakati u Neretvu...duboku....modru i hladnu...ali znali smo da nas u vodi cekaju velika muska raja,da nas spase ako se dusiti pocnemo."Sinovi mahale" i na tom mjestu napravise spomen-obiljezje skakaonicu u znak sjecanja na tragicno preminulog Azera Djelilovica...ronioca...jedinog sina u majke Semse koja i dan danas tuguje i sudbu moli da je odvede njenom Azeru...posjetih je za vrijeme mog posljednjeg boravka u Mostaru... 33.gif
    Moje prve komsije bijabu Katice...sinovi i kceri Omerage i Munte...Arif,Ridji,rahm.Refik,Semso
    kceri Belkisa i Nisa...Odgojise Omeraga i Munta svoju djecu kako najbolje umijese...
    Moj babo Hamid i majka Hasmeta...tako ih zvah a bijahu mi samo komsije...zvase ih njihovi sinovi a ja u jednom sokaku s njima odrastah i tada mislih da tako treba biti...do kraja zivota ostadose za mene babo i majka...
    Duboko u sjecanju mi ostadose porodice Batlak,Gigic,Biscevic,Buljko...komsija Ivica...prezimena se ne sjecam...Karici... Kalajadzici,Peze,Skeje,Mehici,Sunje,Zmire,Zukanovici,Kazazi,Krese,Zagorcici
    ,
    Vile ,Erdelji,Handzari,Bijavice,Spahici,Jakirovici,Bubici,Jelacici...i mnogi drugi ...neka mi oproste ako ih se ovog trena ne sjetih...
    Vjerujem da je malo mostarske raje koja nisu poznavala mog komsiju Seju Muslibegovica...po zanatu poznatog dzeparosa novcanika...a imade samo tako divnu dusu i veliko srce...bijase mi drag...pocivao u miru 16.gif
    Udusi nosim i dragog komsiju Ahmu Kosica...starija raja...ali draga...
    Sjetih se i stare komsinice Mevlide Orucuse...sa svojom scemlijom bi sjedila na haremu,pored spila kuda silazismo na Neretvu... svaku djevojcicu koja bi preletila cestu u kostimu,da se spusti prema Neretvi,nazvala bi naletnicom ,uz pitanje:"zna li ti mater kakva hodas"...tada bi bijase cudno ...sada nekako tuzno i sjetno...
    Moja mahala...zvase je Mala Moskva,iznjedri borce i rodoljube kao sto bijahu Gojko i Zlatka Vukovic i jos njih stotinu koji pogibose u II Svjetskom ratu...ne smijem zaboraviti ni porodicu Mustovic koja u Donjoj mahali u vrijeme tog istog rata imade jedinu ilegalnu stampariju u svojoj kuci...
    Mahala Donja iznjedri i postene siromahe,a bogami i doktore...dr.Vila...dr.Rifa Pavlovic...
    dr.Dragnic...dr.Spahic...dr.bracu Sarice...
    Izrodile su majke mahale i sinove koji dadose svoje u zivote u ovom proslom suludom ratu...
    Nema vise Samira i Armina...nema Popaja...nema Alice...Ale...nema Hame Sunje...nema Emira Colica...nema mog skolskog druga Ahme Kusturice...mog komsije Pilavdzica...lijepe Adise ...jedice u majke..
    nema mnogih znanih i neznanih...danas bi bili ocevi...majke...
    33.gif
    Svaki put kad se vracam svom Gradu...odem svojoj mahali u pohode...dosta se toga promijenilo...stasale nove generacije...mladje...moja sjecanja ostaju zauvijek...ponijecu cu ih sa sobom kada krenem na vjecni pocinak.

    Napisah sve ovo kao sto denani rece da se ne zaboravi... 33.gif


Mi i Erdelji smo stanovali u istom ulazu Rade,Sabira,Bato i Neso.
A Handzari u ulazu do nas Hilmo,Zehra,Muta i Miko.
Pa Mujo i Emina Batlak.
Pa Tomichici Djoka,Cvija,Vera i Vlado
Pa Samardzici Milutin,Miga,Mileva i Miodrag(MIki)
Pa Djordani Luka,LJubica,Dragan,Neso i Miso
Pa Vojinovici Risto,Dragica ,Ljiljana i Biljana.
Pa Luchici Vlado,ne sjecam mu se imena zeni,Verica i Drazan
Pa Bakule Stipe i Ljilja.
Pa Marjanovici Ivan,Luca,Bruno i Jelena. 01.gif

01-18-2009 14:28 Karabaja is offline Pregledaj poruke od Karabaja Dodaj Karabaja u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sve mi se cini da su ovo stanari u onim zgradama....ono imash kucu vrati stan..
pa Karabuha kako si zaboravio;
malokos zlatko,
pavlovic snjezana.
pok josip brzojevic zvani brzi....i nadoce ostali

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-18-2009 15:17 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4397
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A da niste zaboravili Tonija i Franju Anicica??
Mustafu Heljica,Tahira i Medjida Kerovica,Miru tantu,Jeline,Klarice,Kamaca,Marice......

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

01-18-2009 17:05 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

berber ..ovo je bila stih proba..poceli smo od cekrka i nekako dosli do orucluka..e sad bi trebo neko da iz orucluka nastavi ..muntehana 33.gif je sve to lijepo zapakovala u cijeli paket i da la samsu da ne ko jos postosta doda ...a sada idemo natenane.. ko sta rucha ,ko skim prica/neprica,nove face u mahali,malo smrada ta nisam u bechu rasto... duga je zima ...hajmo orucluk nastavi...

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-18-2009 18:30 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.
pokretac teme Thread Started by Muntahta

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja samo zapoceh...da se ne zaboravi...hvala dolafu...berberu...Karabaji...lihi i ostalim koji se javljaju
i sjecanja svoja pisu...samo nastavite... 33.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

01-18-2009 18:37 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sto vas je lijepo citati, bas dobro sto ste se nasli, vezu vas iste uspomene 10.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

01-18-2009 23:08 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.
pokretac teme Thread Started by Muntahta

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od djemila:

    Sto vas je lijepo citati, bas dobro sto ste se nasli, vezu vas iste uspomene 10.gif


Djemki...znam da imas i Ti lijepih uspomena iz svoje Mahale...pisi...da citamo... 33.gif
ovakve teme me odmaraju... 01.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

01-18-2009 23:12 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hocu, hvala Muntahta...

znam ja da ovo tebe odmara a kako i nebi, sjecanja na tako drage ljude,kjih vise na zalost i nema, ali zive kroz vase price, sjecanja... sokake,pecine, druzenja...vraca u mladost koja je bila najljepse doba a mi to prozivjesmo u nasem gradu u nasim mahalama i svakom svoja najljepsa

33.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

01-18-2009 23:17 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja bih glaso da Liha nastavi dalje....ona je cinimi se po postovima najblize da opise orucluk..a bogami i malo shire....


p.s. u kog se ovo kalja cuje..chasna_rijec.gif

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane dolaf dana 01-19-2009 u 04:16.

01-19-2009 00:18 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kako sam samo za boravio Kljake rah Smajo i Fata djeca: Serifa ,Suada,Dzenana.Ahmo(Hamica)Dzemo,Senada, izaboravih dalje...kakva je to muzika bila u gostionici Mala Ilidza..
Seja trza gitaru a cini mise neki od Zekica je pjevo....pa one tresnje iza njihove kuce abogami i spred ...na kuku cini mise bjese kajsija ili bajam....e onda doselise u dio radilista gde su bili radnici Gradisa (preduzece koje je izvodilo radove na mostu Hasan Brkic).koje su se tu bacale partije Zandara ,prpe a malo i sedmice,shnapsa....dedo rah Ahmet Arap sjedi i pokoja se starinska baca ..malo sipka ispred njega na stolu ili sira torotana ..odoh poso....

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-19-2009 17:36 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sjecanja naviru i odose do MOSTA LJUBAVI I UZDISAJA,....most se poceo praviti negdje 1977g a zavrsio 1979g....prije nego sto se most pustio u promet tu se druzila raja sa Luke i Mahale..sjecam se bilo je ljeto ...upekla vrucina ..pustishe rasvjetu na mostu .....ono neko obuko zutu majicu da istakne kako se pocrnilo ili bilo na moru(u gradacu) i odma ga okupiraju musice ..nedaju mu ziva mira....bilo je tu raznih zafrkancija prvih skrivenih pogleda...uzdisaja uh..uh.....pa i jedna veoma popularna igra Sandokan..ono obadvije noge na zemlji i cilj je kada skocish da dodirnes osobu(stopalo na stopalo) prije nego ona napravi skok.... itako se pocelo pomalo kontati, udvarati ..ove starije liske rekose ;sto jace skocis na stopalo prija ces skontati curu.....poceo ja skakati lijevo, desno.nedam se poceo malo zeshce napadati...ma sve ko da cujem, sta je ovome i sve cure nekako hladne...kontam...kontam moram mijenjati nesto.....ma ja ti kreno lagano, njezno ono kada skocim samo mali dodir po stopalu..izvini ..jeli bilo jako boli imalo....sve same japanke ili bosi.malo pomalo okrenu se ploca ... jedan curetak se poce osmjehivati a meni srce hoce da iskoci ..i tako se nadje veza ....ono raja zafrkavaju ....nemoze se nikad zaboravti.....


p.s. kazu kalja je najbolja treci dan 21.gif

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-20-2009 05:36 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4397
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moram vam ovo ispricati.
Sjedimo kod Smaje Kljake u staroj kafani.
Dolazi neki levat i pita Smaju "imas li ribe.
Imam rece Smaja,onda daj jednu porciju.
Smaja mu otvori konzervu sardine cojek gleda,suti plati i ode.
Drugi put musterija trazi kajganu od 5 jaja.
Smaja se dere,mala daj kajganu od 5 jaja a prstima pokazuje 3.
Zima,hladno ubi sjever.
Kod Smaje u kafani jos gore.
Gledaju raj u kamnin,gori ko kad gori a hladno.
Neko se primace dobro pogleda kad Smaja stavio svijecu u kamin!

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

01-20-2009 15:50 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
torres torres is a Male
moforaja


Poruka: 2147

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od dolaf:

    sjecanja naviru i odose do MOSTA LJUBAVI I UZDISAJA,....most se poceo praviti negdje 1977g a zavrsio 1979g....prije nego sto se most pustio u promet tu se druzila raja sa Luke i Mahale..sjecam se bilo je ljeto ...upekla vrucina ..pustishe rasvjetu na mostu .....ono neko obuko zutu majicu da istakne kako se pocrnilo ili bilo na moru(u gradacu) i odma ga okupiraju musice ..nedaju mu ziva mira....bilo je tu raznih zafrkancija prvih skrivenih pogleda...uzdisaja uh..uh.....pa i jedna veoma popularna igra Sandokan..ono obadvije noge na zemlji i cilj je kada skocish da dodirnes osobu(stopalo na stopalo) prije nego ona napravi skok.... itako se pocelo pomalo kontati, udvarati ..ove starije liske rekose ;sto jace skocis na stopalo prija ces skontati curu.....poceo ja skakati lijevo, desno.nedam se poceo malo zeshce napadati...ma sve ko da cujem, sta je ovome i sve cure nekako hladne...kontam...kontam moram mijenjati nesto.....ma ja ti kreno lagano, njezno ono kada skocim samo mali dodir po stopalu..izvini ..jeli bilo jako boli imalo....sve same japanke ili bosi.malo pomalo okrenu se ploca ... jedan curetak se poce osmjehivati a meni srce hoce da iskoci ..i tako se nadje veza ....ono raja zafrkavaju ....nemoze se nikad zaboravti.....


    p.s. kazu kalja je najbolja treci dan 21.gif



Sjecam se da nam je svima zao bilo kad su most otvorili za saobracaj

01-20-2009 17:08 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
Stranica (27): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com