Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Moja mahala Donja 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (27): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.
pokretac teme Thread Started by Muntahta

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od dolaf:

    ko putnik namjernik pred kapijom stadoh ....osim stare kuce nikog ne poznadoh.....

    33.gif 33.gif 33.gif samo za lijepo drustvo u cosku,Muntehana,almonda i liha...i ostale mahaluse koje se sakrivaju ..a mahalasi nek kibicaju malo novine.gif


dolaf...hvala Ti...pisi i samo pisi onako kako Ti se sjecanja vracaju...volim citati... 01.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

01-29-2009 20:19 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Za raju iz Mahale

    prVmv93MziI&feature=related


32.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

01-29-2009 21:47 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Muntahta:

        citat od dolaf:

      ko putnik namjernik pred kapijom stadoh ....osim stare kuce nikog ne poznadoh.....

      33.gif 33.gif 33.gif samo za lijepo drustvo u cosku,Muntehana,almonda i liha...i ostale mahaluse koje se sakrivaju ..a mahalasi nek kibicaju malo novine.gif


    dolaf...hvala Ti...pisi i samo pisi onako kako Ti se sjecanja vracaju...volim citati... 01.gif

ljeto...sva mala raja na zabi... jedna tuzna vrba , ostale smrdjlike i pokoji sipak..nema hlada za lijeka...pomalo se skace ,neko se sunca na pijesku(to je bilo malo ostrvo od sljunka)...ozednilo se a i glad pomalo osjecam....dole niz neretvu (u vrbama) bilo je cudno vrelo ispod velike pecine..voda hladna ...rekose dolazi odnekle sa huma..i tako jednog ljeta vodovod presushio....i koda sad gledam kolone ljudi ,zena ,djece sa raznim bojama posudja polako promicu ispred mene na vrelo...ostade mi u sjecanju plava kanta sa bijelim tufnicama ....dok se most nije napravio bila je tu jedna bascha ispod velike pozide....naj ljepse i naj socnije smokve u vali mostarskoj...rana zora ..dok nije upeko celopek..ulazim i koda sada gledam smokva tenica zamalo providna visi na tankoj grani,...dolazim blize i vidim sok polako kaplje sa dna ....lagano otkidam smokvu i skidam onaj zaperak ... uzivam u bozijim blagodatima...u mojoj mahali bile su poznate :tenica,petrovaca i crnica .

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-30-2009 05:39 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
lupi
SexNepoznat

Poruka: 245

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

onaj crnogorac Feto je imao dobre smokve a tek sipke 10.gif

01-30-2009 11:09 lupi is offline Pregledaj poruke od lupi Dodaj lupi u listu prijatelja
dida62
SexNepoznat

Poruka: 1514

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dolaf 10.gif kako fino opisa te smokve sve mi se zubi oznojise 02.gif

01-30-2009 16:46 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
almonda almonda is a Female
seka


Poruka: 679
Location: NYC

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala Djemila 10.gif pogodila si i ne dam 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif

___________________________________________________________________
Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

01-31-2009 01:55 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
almonda almonda is a Female
seka


Poruka: 679
Location: NYC

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Joj dolaf,i ja se vrlo dobro sjecam tih smokava,ali dusa bi mi bila uvalit se u rah.Huse
u bascu.Mahalske basce su inace bile une smokava i ranih petrovaca, i kasnih
tenica, a crnice su nam bile kao divljake,ali dobre.

___________________________________________________________________
Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

01-31-2009 01:59 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
putnik putnik is a Male
brato




Poruka: 529
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo nadjoh na racunaru jednu staru sliku Mahale. Stariji ce se sjetiti detalja.


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
"Rijeci su isto ko gomile ljudi, nije nuzno znati sve, odaberi za sebe samo one prave..."

Branimir J. Stulic, 2:30

01-31-2009 15:27 putnik is offline Pregledaj poruke od putnik Dodaj putnik u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od lupi:

    onaj crnogorac Feto je imao dobre smokve a tek sipke 10.gif



rah Feto je imao divnu bashcu punu kajsija i smokava.....stara raja rekose najbolje je ici u kradju kada kisa pada/rominja....i tako odvazna ekipa krenu u akciju....dodjosmo preko harema sa dojnje strane od rah Smajine kafane...kajsije se rumene ,jedre ,odisu cihstotom,jos nedirnute....jedna po jedna puna njedra....zaokupljeni sa branjem i pricom ne primjetismo dolazak domacina.....tek kad rece dubokim glasom . .."a sta tu radite sokolovi moji" i jos zalaja chuko .....nasta pometnja, strah ,nevjerica ,sta,kako,odakle...bjeziiiiiiiiiiiii.......preskocismo preko betonskog zida, kroz harem sama draca sa onim koluticima...,cini mi se trcim sporo, sporo ,nemam se kad okrenuti...neko pade preko bashluka...cekaj te me zavapi..trcim jos brze,preko ceste,kraj Gostine kuce,pravo na Neretvu...spas ,brojimo se,fali jedan...nakon nekoliko trenutaka(cini mise sati) pojavi se posljedni mohikanac....sav poderan,sto me niste cekali,kava ste vi raja ,nikad vise savama.....tek kad smo bili sigurni da je prosla opasnost rekosmo:dje su ti kajsije..drvlje i kamenje ljut.gif .. i tako mokri, prepadnuti, izgrebani, zadihani krenusmo uzvodu do ispod Bijedica kuce ..pecina suha,polako izvirujemo, podjelismo kajsije sa ranjenikom .....njam njam njam...onda smo shpice razbijali i jezgru jeli... pochesmo plan za sljedecu akciju....chasna_rijec.gif

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-31-2009 15:44 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
almonda almonda is a Female
seka


Poruka: 679
Location: NYC

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

[quote]

    citat od djemila:

Za raju iz Mahale

    prVmv93MziI&feature=related


Gdje me nadje... 10.gif

___________________________________________________________________
Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

02-08-2009 20:19 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sta je ovo, amaha niko da se javi....hajde mahaluse....imale ste vazda nesto reci.... 33.gif

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

02-25-2009 16:35 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
almonda almonda is a Female
seka


Poruka: 679
Location: NYC

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo me moj dolaf, ponekad navratim u skripcu sam sa vremenom,a o
mahali bih mogla danima pisati.
Muntahta ti je danonocno na forumu pa ti ona moze malo vise pisati,
ako ne pusta muziku?

___________________________________________________________________
Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

03-01-2009 00:25 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
grozdana grozdana is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1047

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

samo da napomenem da Sejo sjecikesa nikad komsije potkradao nije......

u mojoj avliji bilo smokava, sipaka i golubova
u avlije stare Zlate bila tresnja.....visila sam na njoj kao dijete, bili hrustovi nikad poslije takve crvene i slatke i velike nisam jela

bili i narcisi i zumbuli i avlija starog Salke Biscevica sva zarasla u grmlju licila mi na prasumu
najsladje mi bile rum-plocice u Munire u radnji
stara Mevla Livnjakusa svukud hodala s mrezom na glavi, ja je u cudu gledala

Munta Nozicka svako jutro sinu Seji pravila drobu(Seji tad bilo blize 30 nego 20)

stara Buljkusa pravila najbolji burek u mahali....Bojinica cucala na avliji...mi djeca na sokaku...
po sokaku bila przina.....kasnije tek nekad stavili asfalt....

___________________________________________________________________

    03-02-2009 17:26 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8342
    Location: Tamo gdje je moja dusa.
    pokretac teme Thread Started by Muntahta

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od grozdana:

      samo da napomenem da Sejo sjecikesa nikad komsije potkradao nije......

      u mojoj avliji bilo smokava, sipaka i golubova
      u avlije stare Zlate bila tresnja.....visila sam na njoj kao dijete, bili hrustovi nikad poslije takve crvene i slatke i velike nisam jela

      bili i narcisi i zumbuli i avlija starog Salke Biscevica sva zarasla u grmlju licila mi na prasumu
      najsladje mi bile rum-plocice u Munire u radnji
      stara Mevla Livnjakusa svukud hodala s mrezom na glavi, ja je u cudu gledala

      Munta Nozicka svako jutro sinu Seji pravila drobu(Seji tad bilo blize 30 nego 20)

      stara Buljkusa pravila najbolji burek u mahali....Bojinica cucala na avliji...mi djeca na sokaku...
      po sokaku bila przina.....kasnije tek nekad stavili asfalt....


    grozdana,imala sam cast vrlo cesto jesti Buljkusin burek...bijase mi mamina druga...a i Munta je
    cesto svracala u nasu kucu...u ono vrijeme kad bijase oskudica mlijeka i red u ranu zoru pred Beginom prodavnicom...ostavi kesu...na nju kamen i udje da se ogrije i zapali cigaru...mama
    uvijek u ladici imala raznih vrsta cigara...znala koje "dumaju" njene kone...lijepa vremena... 01.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    03-02-2009 21:29 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8342
    Location: Tamo gdje je moja dusa.
    pokretac teme Thread Started by Muntahta

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od almonda:

      Evo me moj dolaf, ponekad navratim u skripcu sam sa vremenom,a o
      mahali bih mogla danima pisati.
      Muntahta ti je danonocno na forumu pa ti ona moze malo vise pisati,
      ako ne pusta muziku?


    14.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    03-02-2009 21:30 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    almonda almonda is a Female
    seka


    Poruka: 679
    Location: NYC

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    E moja grozdana,koda sad Mevlu gledam i njezinu cigaru ,rahmet joj duzu 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

    03-02-2009 22:20 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
    dolaf dolaf is a Male
    brato




    Poruka: 618
    Location: preko vode

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    na dan nezavisnosti, malo da se sjetim mojih dragih komsija i prijatelja, koji su utkali dio sebe u ovo sto mi danas uzivamo i slobodno disemo;

    rah Ahmed(alija)kusturica....ahmo
    rah Alija (hamda)dzinovic ....ale
    rah Alija (asim) dzinovic....alica
    rah Mustafa(arap)...muca
    rah Mehmed cisic....meho
    rah Becir(omera)fajic...beco
    rah Enes(huso) bajgoric....enci
    rah Camil(ibrahim) pehilj


    ovo je samo mali dio od brojne raje, sto je dala zivot za slobodu mahale i grada mostara s kojom sam se druzio' a vjerujem i mnogo raje na forumu.dosta toga bi se moglo napisati ali samo ukratko ,neka im je veliki rahmet vjecni,da im dragi Allah oprosti grijehe i uvede ih u dzenetske basce.znam da je mnogo drugih imena ali oprostite ,vecina imena je na sinovi mahale.com... svima njima
    lilahi El_Fatiha

    El-hamdulillahi Rabbil~`alemin, = Hvala Allahu Gospodaru svjetova,
    Er~Rahmanir~Rahim, = Milostivom Samilosnom,
    Maliki jeuvmid~din. = Vladaru Sudnjeg Dana.
    Ijjake na'budu ve ijjake neste'in. = Tebe obožavamo i od Tebe pomoæ tražimo.
    Ihdinas~siratal mustekim, = Uputi nas na pravi put.
    Siratallezine en'amte 'alejhim, = Na put onih kojim si blagodati Svoje darovao,
    Gajril~magdubi 'alejhim ve led~daal~lin. = A ne na put onih na koje si se rasrdio i koji su zalutali.
    (Amin!) = Uslišaj!

    33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________
    "A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

    "Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

    'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
    najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

    03-02-2009 23:53 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8342
    Location: Tamo gdje je moja dusa.
    pokretac teme Thread Started by Muntahta

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od dolaf:

      na dan nezavisnosti, malo da se sjetim mojih dragih komsija i prijatelja, koji su utkali dio sebe u ovo sto mi danas uzivamo i slobodno disemo;

      rah Ahmed(alija)kusturica....ahmo
      rah Alija (hamda)dzinovic ....ale
      rah Alija (asim) dzinovic....alica
      rah Mustafa(arap)...muca
      rah Mehmed cisic....meho
      rah Becir(omera)fajic...beco
      rah Enes(huso) bajgoric....enci
      rah Camil(ibrahim) pehilj


      ovo je samo mali dio od brojne raje, sto je dala zivot za slobodu mahale i grada mostara s kojom sam se druzio' a vjerujem i mnogo raje na forumu.dosta toga bi se moglo napisati ali samo ukratko ,neka im je veliki rahmet vjecni,da im dragi Allah oprosti grijehe i uvede ih u dzenetske basce.znam da je mnogo drugih imena ali oprostite ,vecina imena je na sinovi mahale.com... svima njima
      lilahi El_Fatiha

      El-hamdulillahi Rabbil~`alemin, = Hvala Allahu Gospodaru svjetova,
      Er~Rahmanir~Rahim, = Milostivom Samilosnom,
      Maliki jeuvmid~din. = Vladaru Sudnjeg Dana.
      Ijjake na'budu ve ijjake neste'in. = Tebe obožavamo i od Tebe pomoæ tražimo.
      Ihdinas~siratal mustekim, = Uputi nas na pravi put.
      Siratallezine en'amte 'alejhim, = Na put onih kojim si blagodati Svoje darovao,
      Gajril~magdubi 'alejhim ve led~daal~lin. = A ne na put onih na koje si se rasrdio i koji su zalutali.
      (Amin!) = Uslišaj!

      33.gif 33.gif


    Za sve moje drage komsije 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    03-03-2009 22:24 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    almonda almonda is a Female
    seka


    Poruka: 679
    Location: NYC

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    I za bracu Kazazic, 33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

    03-04-2009 00:40 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4397
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Malo je kuca u Mahali da nisu nekog izgubili za vrijeme hrvatske agresije.

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    03-04-2009 14:25 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    Stranica (27): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com