Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Moja mahala Donja 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (27): « prva ... « prethodna 19 20 21 [22] 23 24 25 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Familija Klaric mi je ostala u tako lijepom sjecanju
SMAJU HAKIJU I HAMAGU puno cjenim
Rahmetli nene se sjecam kroz maglu
Begler je li njihova sestra Azra

03-24-2013 00:46 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4418
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Azra Pehilj im je rodica,od oceve sestre,Ibre iz trafike sestra.
A njihove sestre su Zineta rizvanovic i rahmetli Ramiza Kurtovic.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

03-24-2013 00:51 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

JEBIGA PUKO MALO PA POBRKO
ZINETA ZELINA MAJKA
SADA MI SE STVORI NJENA FACA

03-24-2013 00:58 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4418
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja,ona je najstaruja,stanovala u orusluku.prva komsinica od adze mi rahmetli.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

03-24-2013 01:01 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

BOGATI ZNAS LI ISTA O DRAGANU ZVANOM KIKA
ON JE SIN SESTRE SULE REPCA
NEKO MI RECE DA JE NESTO BEZ TRAGA U RATU
DOBRO JE VALJO LOPTU

03-24-2013 01:16 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

NAS LEGENDARNI PRINC SVIH PRINCEVA DUSAN BAJEVIC DUSKO ZELIO POSTATI GOLMAN
Prvomajski uranak 1959 koji je organizovala Fabrika duhana na Buni ompgucio mi je da kao sedmogqdisnjak upoznam
eleganciju i gospodsko drzanje naseg proslavljenog fudbalskog asa odnosno njegovu djecacku zelju da jednog dana
postane golman
Princ je tog dana stajao na golu i bacao krpenjacu nama maloj raji da sutiramo
Kasnije sam nasu legendu opazio kako divnim paradama zaustavlja gumenu loptu na Ogradi na kredom nacrtanom
golu na zidu kuce rahmetli Dutke Milavic
Naredne godine je FUDBALSKI PRINC SVIH PRINCEVA na Velezovom turniru mahala nastupao za ekipu Karasebes
kao golman pa ga je rahmetli Sulejman Rebac preveo u omladinsku ekipu Veleza

Pokojna Dana majka Duska Bajevica je bila izuzetno plemenita zena

03-24-2013 15:34 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

CARDAK NA STAROM MOSTU I LEGENDARNI KAFEDJIJA MIRALEM SHELO
Sedamdesetih godina cardak na starom mostu je vazio kao kultno mjesto okupljanja mostarskih lisaka iz Donje mahale
Ograde i Luke u najvecoj mjeri zahvaljujuci legendarnom kafedjiji Sheli
Uz kahvu i limunadu moglo se uzivati u besjedi mostarskog tabijasusa koji bi tresao viceve iz rukava i prepricavao
tracheve iz mostarskih mahala od prethodnog dana
Shela je bio omiljen medju rajom ali mostarske liske nikad nisu mirovale pa potrazise njegovu slabu tacku
Naime bio je osjetljiv na pojedinacna placanja i hakanje da je preskup pa bi brzo planuo i pobacao citav inventar
u Neretvu
Brzo bi se smirio pa bi mi prikupili lovu i Shela bi hitro otrcao da nabavi nove dzezve i fildzane pa opet ispocetka

03-24-2013 20:01 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4418
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Boza,ne imadoh kad da ti odgovorim.Ne znam nista o tom momku Draganu.
Nastavi pisati cega se sjetis,fino je citati.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

03-24-2013 21:15 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Doktor Doktor is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 382
Location: Nijagarini Vodopadi Kanada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Boza

Vidim da Berber zna dosta o Mahali
Odakle je Berner

Pozdrav od Doktora
Javi se na E-mail

03-25-2013 03:21 Doktor is offline Homepage of Doktor Pregledaj poruke od Doktor Dodaj Doktor u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

MIRALEM SHELO POSTAO POSTAR
posto nasem junaku nije cvao biznis kafedziije na Cardaku odluci da se prijavi za postara
Primise ga u posti posto je dobro poznavao mostarske mahale i sokake i kao kafedzija bio popularan u carsiji
prilikom prijema liske ga nalozise da se telegram naznacenoj osobi mora uruciti po svaku cijenu
Nash Miralem Shelo sve to ozbiljno shvati pa svoj prvi telegram uruci na samo njemu svojstven nacinm
Pet minuta je zvonio na vrata jedne dame pa kako doticna nije otvarala legendarni Shela se razdera
HAJDE BONA OTVORI UMRLA TI MAJKA
Gospoja otvori nekako vrata i shokirana onesvjesti se pred poshtarom
Nije se uopste radilo o smrtnom slucaju ali je nash junak uspjesno urucio svoj prvi telegram

03-25-2013 05:22 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

SHEMOVAC

Cesto se prisjetim stare mlinice na Radobolji i nama djeci omiljene japanke jabuke
Iznad Shemovca se nalazila Kapetanovina za vrijeme otomanske imperije sjediste mostarskih kapetana
Familije Cevro i Kovacic su imali svoje kuce unutar zidinama opasane Kapetanovine
U obljiznjem sokaku su stanovali braca Milenko i Mario Petkovic braca Dugandzic i Braco Bozic meni drage osobe
iz mladalackih dana

Zaboravih pomenuti familiju Kapetanovic sa Ograde Bertana Ertana i oca im Slanog

03-25-2013 15:07 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

MLADI BRACNI PAR IZ SARAJEVA U KAFANI MALA ILIDZA NA CEKRKU
Mladi bracni par iz Sarajeva odluci da medeni mjesec provede u Mostaru te se skrasishe u hotel Neretvi
Umorni od silnog milovanja zaspase ko janjci a kad se probudise hotelska kuhinja bi zakljucana
Odmah uskocise mostarske liske odnosno ponudi se taksista rahmetli Hamica Shiptar da ih prebaci do MALE ILIDZE
gdje mogu fino papati
Kad su dosli u kafanu i ugledali raju povaljanu po sto lovima od silnog pica skamenise se i sjedose za ajedini
slobodan stol
Odmah prilazi konobar GASHA sa Bulevara prinosi mladozenji teretnu pivu i usput ga pita
HAJDE BOLAN RECI STA CE PICKA POPIT

03-25-2013 21:26 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Berbere jesi li procito ovo o Sheli i GaShi sa Bulevara
Bio sam svjedok ovih dogadjaja

03-27-2013 01:03 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4418
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Boza,citam sa zadovoljstvom,samo ti pisi 10.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

03-27-2013 01:11 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

POPINA BASCA I DZACKI DOM
Posto na Ogradi nije bilo terena za mali fudbal islo se na Popinu bascu odnosno na lokalitet gdje je hotel RUZA
Preko puta se nalazio dzacki dom sa asvaltiranim igralistem i u blizini kuca Vluade Sliskovica oca naseg proslavljenog
Velezovca Bake Sliskovica
Baka bi zajedno sa bratom Rinom nestrpljivo cekao da ga ubacimo u igru odnosno kao 10 godisnjak dobro
se nosio sa nama znatno starijim od njega

Halil Drljevic Emir Balic Isa Hadziosmanovic Ale Behram Nenad Zujo Omer Behmen Muja Batlak Hasa Bokce
i moja malenkost Bozalija Senad prestavljaju raju koja je najcesce nastupala na ovim terenima
uhh zaboravih pomenut SALKU MEHICEVICA I HUSU NOZICA odlicne fudbalere

03-27-2013 15:51 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

DA JE MENI CIPELICE CIPELICE GOJZERICE BILO KOJI BROJ UJA HAJA HOJ
Posto jos nije bio oformljen odred izvidzaca Gojko Vukovic postadoh ja 1961 godine poletarac u odredu
Ivo Lola Ribar na Bunuru
Jedno subotnje poslijepodne bahnu stari muzicar oformi djeciji hor i poce sa pjesmom iz naslova s cijim tekstom
smo ranije bili upoznati
Nismo ni prvu strofu otpjevali pride Medi Brkicu i meni te tegleci nas za ushi odstrani iz hora
Iz Cevrina sokaka osta Ale Behram u izvidzacima i horu dok meni i Medi vise nikad nije palo na pamet
da se pojavimo u izvidzacima
Pomenutom muzicaru sam halalio tek kao sedamnaestogodisnjak kada sam shvatio da samo uz vino
moja pjesma lici na nesto

03-29-2013 12:16 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Medo Brkiæ i familija, dragi prijatelji...Nažalost, život nas razbaca na sve strane svjeta....

Baš je lijepo èitati ova sjeæanja i anegdote, Boza 33.gif

03-29-2013 22:49 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    POPINA BASCA I DZACKI DOM
    Posto na Ogradi nije bilo terena za mali fudbal islo se na Popinu bascu odnosno na lokalitet gdje je hotel RUZA
    Preko puta se nalazio dzacki dom sa asvaltiranim igralistem i u blizini kuca Vluade Sliskovica oca naseg proslavljenog
    Velezovca Bake Sliskovica
    Baka bi zajedno sa bratom Rinom nestrpljivo cekao da ga ubacimo u igru odnosno kao 10 godisnjak dobro
    se nosio sa nama znatno starijim od njega

    Halil Drljevic Emir Balic Isa Hadziosmanovic Ale Behram Nenad Zujo Omer Behmen Muja Batlak Hasa Bokce
    i moja malenkost Bozalija Senad prestavljaju raju koja je najcesce nastupala na ovim terenima
    uhh zaboravih pomenut SALKU MEHICEVICA I HUSU NOZICA odlicne fudbalere


dobro se sjeèam utakmica u Popinoj bašæi, i sjeèam se dobro pokojnog Hame šiptara kad bi je zapucao špicokom trebalo je sat da loptu u Grgiæa bašæi naðemo.

03-29-2013 22:58 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4418
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Negdje 80-tih godina bi popularna serija "Dinastija".To je bila prva sapunica kod nas koliko se sjecam.Raja se totalno uzivila,na kraju vazda neka drama,pozar...sta li vec...trebalo je cekati sljedeci ponadeljak da vidimo sta bi.Ponedeljkom navece nigdje ziva roba na ulici.
Jedna od glumica zvala se Felon u seriji i imala neki problematicni brak.
Negdje u to vrijeme Babusa iz Mahale ozeni moju komsinicu Zaklinu sa Djikovine.Ona se u pocetku tesko navikavala na novu sredinu i jedan dan kaze Babusa:"Raja,Felon vise ne zivi sa mnom."

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

03-29-2013 23:59 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala Cheri sto se javi to mi daje snagu da dalje pisem
Viribus u pravu si i rahmetli Hamica Shiftar je tuko samo shpicem iznenada
Pozdravi mi Marija Petkovica
Kako je samo lomio zenska srca kao mlad decko

S

03-30-2013 00:00 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Stranica (27): « prva ... « prethodna 19 20 21 [22] 23 24 25 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com