Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Moja mahala Donja 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (27): « prva ... « prethodna 18 19 20 [21] 22 23 24 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

POPICEMO BERBER KUD PUKLO DA PUKLO 10.gif

03-18-2013 18:04 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

HODZINICA I DVIJE KOCKE SECERA

SHEZDESETIH GODINA NISU DJECI SVAKODNEVNO BILI NA RASPOLAGANJU SLATKISI PA BI MI DJECA UNOSECI CUMUR
ZARADILI KOJI DINAR I TRKOM KOD STAROG POSLASTICARA PO ONE CRVENOBIJELE BOMBONE STO ZUBE LOME
I VILICU ISCASE
ALIJA BEHRAM MEDO BRKIC I MOJA MALENKOST BOZALIJA SENAD UNJELI U ARALUK HODZINICI IZ NASEG SOKAKA
TRI TONE CUMURA A ONA NAS TROJICU DARIVA SA DVIJE KOCKE SECERA
NISTA OD BONBONA A MI GARAVI KO ODZACAR TRKOM NA NERETVU DA KUCI NE POPIJEMO DEGENEK
RAHMETLIJA JE BILA POZNATA KAO STEDLJIVA OSOBA PA JE I KONAC SUSILA

03-19-2013 15:07 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4415
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sva raja sto su zivila blizu Neretve imala su obicaj da ponesu one male sampone u kesicama,nasamponiraju se i skoce u vodu.Tako je jedna zena zena u mahali svaki dan slala muza da se samponira na Neretvi.Covjek je bio mrsav i bijel ko travnicki.Licio na Stanlija iz filma debeli i mrsavi.
Uglavnom,jednom je dosao neki film u kino,ne sjecam se koji je bio,niti je raju to zaokupljalo.Proculo se da je u zurnalu prije filma kamera uhvatila "Stanlija" na Neretvi ispod pecine.Vijest se procula tako da su raja mahom isla gledati film samo zbog zurnala.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

03-19-2013 17:36 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

STA IMA LEGENDO JADRANKO JELIN
VIDIM CITAS PA AKO UHVATIS VREMENA JAVI SE NA OVU STRANICU
POZDRAV BOZA

03-20-2013 02:43 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Možda za ovo treba otvoriti novu temu, ali evo stavljam ovdje za poèetak, moglo bi biti raji interesantno:


    JGMMm3b6zGQ

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

03-20-2013 15:47 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

TVOJ BABO

U svakom sokaku se zivot odvijao kao u jednoj preljepoj avliji pa tako i u rodnom mi Cevrinom sokaku na OGRADI
Mali sokak koji prestavla rukavac Cevrinog sokaka nosi naziv Jakirovica sokak i prestavlja starinu pomenute familije
U sokaku je zivio u to vrijeme najpoznatiji mostarski automehanicar i shofer Hama Jakirovic
Bio je dobar covjek ali pravi tabijasus pa bi malo ko smjeo da mu stane na put kad bi popio koju vise
Rahmetli Hama u pijanom stanju nebi raspoznao sopstvenog sina rahmetli Envera Vevu pa bi djecu pomilovao pitajuci
ciji si ti mali
Jednom prilikom rahmetli Ale Vuk se zbunio pa ocekujuci da ce ga Hama darivati slatkisima odgovori TVOJ BABO
Prethodno se Hamin sin Enver ispario zbog slabih ocjena na polugodistu
Hama izdegeneci tudje dijete ni krivo ni duzno
Nije se stvorila frka pa je rahmetli Mujaga Vuk halalio Hami zbog zabune

03-20-2013 18:27 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U jednom od postova spomenuo si (Boza) Salku mislim prezimena Mehic , pa ne znam da li je to Salko kojeg smo mi zvali "Pishta" il' je rijec o nekom drugom Salki.

03-21-2013 02:10 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stecak to je Salko Dzelilovic rahmetli brat HASE odnosno adze Gorana Dzelilovica
ON je takoder bio jedna od legendi Donje Mahale 10.gif

03-21-2013 02:24 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a, Ale zvani "Lopata" .

03-21-2013 02:35 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja mislim lida se prezivao AJANIC ali nije sa Ograde

03-21-2013 02:42 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mozda sto sam ga vidjao kod onog autoprevoznika Alije(pomozi mi sa prezimenom) 11.gif ??Dzuliman????

03-21-2013 02:46 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U pravu si tovario je shljunak tako da je i on raji bio interesantna faca

03-21-2013 02:50 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Doktor Doktor is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 382
Location: Nijagarini Vodopadi Kanada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

STA IMA BOZA

EVO UHVATI MALO SLOBODNOG VREMENA PA DA TI SE JAVIM
PUNO POZDRAVA IZ KANADE

JAVI MI SE NA MOJ E-mail

    jjelin@htenvironmental.com

03-21-2013 02:51 Doktor is offline Homepage of Doktor Pregledaj poruke od Doktor Dodaj Doktor u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Probacu sutra dok mi kcerka pokaze kako to ide
De mi sad odgovori ko su one dvije sto su se javljale na ovoj stranici
a isle s nama u skolu 10.gif

03-21-2013 03:02 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Doktor Doktor is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 382
Location: Nijagarini Vodopadi Kanada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Boza

De mi reci gdje se nalazis . jesi li u Mostaru ili si vani

Jedna od njih je Colic Munezeha

03-21-2013 04:52 Doktor is offline Homepage of Doktor Pregledaj poruke od Doktor Dodaj Doktor u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U Svicarskoj sam i trebo bi do kraja godine rijesit penziju
Odem u Mostar dvaput godisnje
Ovdje ubijem vrijeme u basci
Puored grozda uspio sam odgojiti i dvije smokve
pa me to nekako odrzaje u pameti
Kad si ti otiso u Kanadu
Ja sam te zadnji put vidio 1996 kad smo kahvenisali kod Muje Trovaca

03-21-2013 12:16 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

EHA GOSPOJA DA TI VRATIM KUSUR

Sefku Rahimica dobrog i radinog covjeka upoznah godinu dana prije izbijanja rata u njegovoj prodavnici autodijelova
u Centru2 Prodavnica uvjek puna raje zbog Sefkinih provala a jos legenda davo robu za bonove za topli obrok i na
odgodjeno placanje pa vazda veselo
Jednom prilikom bahnu u prodavnicu otmjena dama tridesetih godina dade Sefki 200 DM objasnivsi da izmiruje dug
svoga muza za ranije preuzete autodijelove
Liske pocese trzat Sefku da halali pola duga vako finoj dami nasto se gospoja postidi pa brze bolje napusti prodavnicu
Sefko se nuzbuni pa brze bolje izgovori cuvenu recenicu
EHA GOSPOJA DA TI VRATIM KUSUR
Dama na te rijeci pobjeze ko flak a Sefko nama hebo od tave drzak
Stara dobra vremena

03-22-2013 12:35 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

IGRANKE U ABRASEVICU I LEGENDARNI MILICIONAR FRANJO

Mnogima od nas su ostali u losem sjecanju drotovi koji su nas skidali sa zidina Velezovog stadiona mlateci nas onim
pendrecima do iznemoglosti Takve neljude covjek vremenom zaboravi
Meni je u divnoj uspomeni ostao milicionar Franjo koji je dezurao na ulaznim vratima naseg Abrasevica u to vrijeme
kultnog mjesta za ples stiskavac u Mostaru
Nemas prebijene u dzepu za kartu ili prodate sve karte a nas dobri Franjo vazda popusti i zamoli da nikom ne kazemo
da nas je pustio bez karte jer moze izgubiti sluzbu
Sala puna ko sipak a mostarske vile dobre ko metak pa onda stiskavac odnosno borba prsa u prsa
Naime bila bi tolika guzva da si se htjeo ne htjeo morao priljepiti na damine labudove a bogami i ocesati
o mnoge zadnjice
Dobar vakat

03-24-2013 00:05 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4415
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

E Boza,ko nije htio malo se pribiti 10.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

03-24-2013 00:11 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4415
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Za Bozu

Kad mi se rodila kcerka nabavim dobrog viskija i dodju mi u goste Hela i Hamaga da profestamo.Tako smo ti pili i razvezali pricu o svemu.Moja majka rahmetli bi joj drago sto je Hamaga dosao,jer joj je od tetke sin i njima u mahali je bilo toliko dobro da su rijetko igdje isli.Tako su poceli pricati o ljudima u familiji i kakav je njihov porodicni humor.
Kaze Hamaga:"Jedno jutro pricam ja majci kako sam bio u drustvu i kako smo popili toliko i toliko vina,rakije ovog onog,sve duplo vise vec smo popili da vidim sta ce majka reci.Kad sam zavrsio kaze ona:Ma znam sine,koda sam jednom tako".
Ne znam da li se sjecas Hamagine majke,prava starinska zena,vazda u dimijama i prekrivena,ali provaljuje.
Nedavno pricam kceri kako smo se napili kad se rodila.Kaze ona:"Bogami ste i imali zasto."
10.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

03-24-2013 00:26 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Stranica (27): « prva ... « prethodna 18 19 20 [21] 22 23 24 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com