Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Moja mahala Donja 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (27): « prva ... « prethodna 22 23 24 [25] 26 27 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Edhem Ajanic zvani Dedo

Donja mahala je iznjedrila dosta hrabrih ljudi koji su citav svoj zivotni vjek igrali za raju i carsiju,
stitili slabije i nemocne od nasilnika i kriminalaca,suprostavljali se pobjesnjelim vlastodrscima
Koliko je puta nas Dedo savladao naoruzane lokalne lopove,izdegenecio Gruppe pijanih vojnika
koji su pravili pizdarije na Luckom korzu,dobro IZLEMO grupu milicionera koja je maltretirala
nevinu osobu

Edhem Ajanic je iako u poznim godinama i u ovom posljednjem ratu medzu prvima uzeo pusku
u ruke da kao pravednik brani cast i obraz mostarskih mahala i sokaka
Dedo hvala ,nek te posluzi zdravlje 10.gif

07-13-2014 11:35 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
zorokrik zorokrik is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1337
Location: St.Marino

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif respekt za Edhema



18.gif 25.gif

___________________________________________________________________

    bar_dan.gif

    07-13-2014 20:16 zorokrik is offline Pregledaj poruke od zorokrik Dodaj zorokrik u listu prijatelja
    lupi
    SexNepoznat

    Poruka: 245

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Safet Zuljevic koji sad zivi bez struje ,koji je nekada radio u opstini je stari uztemeljeni mahaljanin

    07-14-2014 10:51 lupi is offline Pregledaj poruke od lupi Dodaj lupi u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Covjek jednostavno umukne kada cuje ili procita sta sve prezivljavaju nasi sugradzani po stare dane
    Ovo je nasa kolektivna bruka i sramota
    Neka su prokleti oni koji zbog svoje oholosti i sebicnosti fuckaju na ovakve i slicne slucajeve
    Raja se mora organizirati po bivsim mjesnim zajednicama i vrsiti stalni pritisak i prozivati poimenicno one koji ih predstavljaju u politickim i drugim javnim institucijama

    07-14-2014 13:01 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od lupi:

      Safet Zuljevic koji sad zivi bez struje ,koji je nekada radio u opstini je stari uztemeljeni mahaljanin


    pa gdje je onaj Aner Žuljeviæ iz SDP Mostar, ima li merhameta za roðaka...

    ___________________________________________________________________

      07-14-2014 14:43 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4409
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tesko starim ljudima u drzavi koja ne cini nista za njih,pa zavise od naroda.

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      07-14-2014 15:50 berber is online Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      Boza Boza is a Male
      moforaja




      Poruka: 4600
      Location: ni na nebu ni na zemlji

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Chirom na korzo

      Na prostoru od Bulevara do Cekrka umjesto sadasnje Magistrale prostirala se zeljeznicka pruga
      uskog kolosjeka kojom je saobracao popularni Chiro.Posto bi Chiro od Chekrka nesto usporio
      hrabriji momcici bi se nabacivali na vagone i raji izbacivali razno voce i krompire Koje bi se
      ispekle i slasno pojele u takozvanim KUCERAMA na Humu
      Momci koji su stasali za Korzoa su cesto koristili Chiru kao prevozno sredstvo

      07-21-2014 17:23 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      realno safa je dao otkaz u opstini iz njemu znanih razloga i jos uz to zapalio svoju kucu opet iz njemu znanih razloga....inteligentan covjek ali postupci bas i nisu jasni

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        07-22-2014 11:15 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        Boza Boza is a Male
        moforaja




        Poruka: 4600
        Location: ni na nebu ni na zemlji

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Malo mostarske raje zna da je legendarni sampion u skokovima sa starog mosta Emir Balic bio
        uspjesan bokser u BK Partizan iz Mostara

        08-04-2014 17:35 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
        Vejzo
        SexNepoznat

        Poruka: 16

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        E mostarska rajo,nemojte sada da kukate nad ovim ili onim pravim mostarcima nad pravom rajom šta je ko doživio i od koga je doživio, sve se naopako preokrenulo,ostali smo svi bez onoga što smo nekada imali a to je DUŠA , tješim se da ih ima još koji imaju dušu ali jako malo, mislim da nas je ovaj prokleti rat totalno promjenio, silom ili milom ubacio nam je neku prokletinju pa niko više neživi onako kako smo nekada živjeli, ali toliko godina od rata narod je shvatio šta nam je donio CRNI KAPITALIZAM te da smo sluge zapada i da moramo igrati kolo koje oni sviraju, nažalost ali to nam je stvarnost u cijeloj bivšoj Jugi.

        09-01-2014 18:19 Vejzo is offline Posalji Email za Vejzo Pregledaj poruke od Vejzo Dodaj Vejzo u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..tacno Vejzo ,Juge nema i nemoze je biti .vracati se u proslost a zivjeti danas i misliti o tome vremenu je utopija ..mozemo konstatovat da nam nije valjo socijalizam i da smo kapitalizam trazili ..ko je uspjeo da se domogne zapada tamo nije bilo socijalizma i ljudi tamo zive od kako znaju i od kako su rodjeni sa kapitalizmom ,vjerovatno oni nemaju problema koje miimamo i oni nemaju tu proslost koju smo mi imali i za drugo vec za kapitalizam i neznaju .tako se oni i ponashaju tako rade tako zive i umiru ..

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        09-01-2014 21:43 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        Vejzo
        SexNepoznat

        Poruka: 16

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        E jarane ova ti je dobra, da nam nije valjalo u socijalizmu, i da živimo u nekom kapitalizmu na koji se nismo navikli ali koliko vidim nikada se mi kao ovaj narod i neæemo naviknuti na ovaj naš balkanski kapitalizam,ali samo me interesuje dali je narod zadovoljniji onda bio ili sada a taj isti narod je tražio da se "otarasi" Jugoslavije, Titoizma, komunizma i vjerovatno je pomislio daj bože da se ovoga svega riješimo pa æe mo zlatnom kašikom da jedemo,ja bi liæno i volio da se to desilo da narod sada još bolje živi pa da kaže pas mater i komunizmu i Jugi ALI statistika je pokazala da je u velikoj veæini narod ostao jad i bijeda, nemojmo raæunati one guziæare u vrhu i do vrha zbrisao se srednji stalež ali u potpunosti,sve što je ostalo poslije rata to se prodalo i opljaækalo narod na ulicu,na površinu su isplivali go lopov i skorojeviæi. Pa zar nije žalosno da se u svim republikama traži pomoæ za oboljele i za lijeæenje dok te "državice" nemaju para za tu raju aaa izvini toga nikada nije bilo u Jugi itd, itd, a ovo šta si rekao za kapitalizam vani i to si taæno rekao samo vjeruj mi oni nikada nisu imali dušu kao mi ali neka im bude sretno u tom kapitalizmu što se mene tiæe nadam se da ima svako pravo svoje mišljenje ja svakoga cijenim i poštujem ali za mene je i danas samo OD VARDARA PA DO TRIGLAVA, neznam dali si ikada imao priliku vidjeti ili doživjeti svaki 4 i 25 MAJ u KUMROVCU tu se sruæilo sve mlado i staro i to sve od VARDARA PA DO TRIGLAVA i sada poslije 23 god. od rata, za tebe vjetar i svu mostarsku raju i za CRVENI MOSTAR ja ga samo takvog pamtim veliki pozdrav.

        09-02-2014 17:55 Vejzo is offline Posalji Email za Vejzo Pregledaj poruke od Vejzo Dodaj Vejzo u listu prijatelja
        Boza Boza is a Male
        moforaja




        Poruka: 4600
        Location: ni na nebu ni na zemlji

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Srbijanac Kosta

        Svakome od nas ostale su duboko urezane u sjecanju pojedine licnosti koje su se suljale kroz zivot nastojeci da njkoga
        ne povrijede
        Ja se sjetih sokolasa Koste koji je svakodnevno kupovao kompletnu ponudu jugo-stampe kod Ose Hadziosmanovica,
        kasnije kod Ibre Pehilja na Ogradi u trafici na vrhu Cevrina sokaka
        Legendarni Kosta je nama djeci govorio da nikad ne vjerujemo jednim novinama

        10-01-2014 23:34 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
        Vejzo
        SexNepoznat

        Poruka: 16

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ej zdravo Boza , kako je i šta ima kod tebe kada si bio u Mostaru i jesi li obišao Æevrin sokak,ma kako se nebi sjeæao ovih dobrih ljudi i našeg rahm. Ibre trafikanta,reci mi Boza dali znaš nešto o Medi i kako bi došao do njegove adrese barem imejl,ove godine nisam bio u Mostaru, veliki pozdrav za tebe i tvoju familiju.

        10-10-2014 09:18 Vejzo is offline Posalji Email za Vejzo Pregledaj poruke od Vejzo Dodaj Vejzo u listu prijatelja
        Boza Boza is a Male
        moforaja




        Poruka: 4600
        Location: ni na nebu ni na zemlji

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pozdrav za Miru
        Dole sam dva puta godisnje po nekolike sedmice na proljece i krajem ljeta
        Vratio sam se prije mjesec i cini mi se da je to tako davno bilo,nikad dosta Mostara
        Do sokaka nisam isao ima dvije godine jer me to dobro potrese
        Sreo sam dosta raje i niko nezna Medinu adresu
        Neki su mi rekli da je kontaktiro sa Sunje Zlatkom
        Posto se ova stranica dosta cita vjerujem da ce se neko oglasiti i dati podatke o Brkic Lebibu zvanom Medo koji boravi
        u Americi
        Ps,Medina sestra Nina zivi u Cernici i bila je udata za rahmetli Mirzu,pa ce mozda neko od cernicke raje reagovati
        Svako dobro tebi,tvijoj familiji i svima onima koji se oglase na ovoj finoj stranici

        10-10-2014 10:23 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
        Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
        moforaja




        Poruka: 5952
        Location: U podrumu

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ....nisam baš iz Amerike, ali znam da jedan Lebib Brkiæ Medo, star 61 godinu, živi u gradu Betlehem, Pennsylvania. Adresa: 821 Pembroke rd, Bethlehem, PA 18018, telefon: (610) 867-9384....pa probaj !
        S njim su tamo navodno još Emil, Danica i Alisa Brkiæ na istoj adresi. 07.gif

        ___________________________________________________________________
        Moj Mostare ko ti lomi grane,
        ko zavadi mostarske jarane,
        ko to tebi istoriju piše,
        ko to želi da te nejma više.

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sarajlija ba dana 10-10-2014 u 14:36.

        10-10-2014 14:34 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
        Boza Boza is a Male
        moforaja




        Poruka: 4600
        Location: ni na nebu ni na zemlji

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Bravo Sarajlija,to je trazena osoba,zahvaljujem u moje i Vejzino ime 10.gif
        Miro sad je do tebe,pozdravi Medu i djecu u moje ime 10.gif

        10-10-2014 14:48 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
        Vejzo
        SexNepoznat

        Poruka: 16

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        E sarajlija svaka ti æast i mnogo ti hvala za ovu informaciju,uæinio si veliko dijelo ili kako kažu u Mostaru ufatio si sevap,tako je ta imena su taæna samo nažalost æuo sam da mu je žena Dana umrla,još jednom hvala ti i svaka æast za ovu stranicu i ko je otvorio i veliki pozdrav svima i tebi Boza .

        10-10-2014 17:17 Vejzo is offline Posalji Email za Vejzo Pregledaj poruke od Vejzo Dodaj Vejzo u listu prijatelja
        Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
        moforaja




        Poruka: 5952
        Location: U podrumu

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ....drago mi je da sam potrefio....i ufatio sevap ! 07.gif 10.gif
        ....imam anamo jednog ahbaba.....pa se može što-šta doznati....! 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        Moj Mostare ko ti lomi grane,
        ko zavadi mostarske jarane,
        ko to tebi istoriju piše,
        ko to želi da te nejma više.

        10-10-2014 20:03 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
        Boza Boza is a Male
        moforaja




        Poruka: 4600
        Location: ni na nebu ni na zemlji

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Donjomahalski heroj Mira Salcin

        Donja mahala je i u ovom ratu iznjedrila puno ljudi koji su hrabro idostojanstveno bez ikakve mrlje odbranili mostarske
        mahale i sokake
        Fino je sresti legendarnog Miru koji je i nakon rata zadrzao svoj karakter postenjacine i skromnog covjeka 10.gif
        Dobrocudni donjomahalski heroj je uvjek spreman da se zrtvuje za ljude dobre volje bez obzira kako se zovu 10.gif 10.gif ~7

        12-09-2014 20:47 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
        Stranica (27): « prva ... « prethodna 22 23 24 [25] 26 27 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com