Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Hajde, razmislite .... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8040

Hajde, razmislite .... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ovo je samo ideja i nista drugo ... vrijedi razmisliti, pa da vidimo !!!!!

    Postoji li mogucnost da se napravi, formira kako hocete neko tijelo, koje bi moglo koordinirati sve akcije na podrucju Mostara.
    Svi mi hocemo da pomognemo, naravno prave se i greske kojih nismo ni svjesni, nastaju i takve situacije gdje su svadje neizbjezne ..... a u stvari kroz sve to zaboravljamo sta nam je cilj …
    Nama vani, dijaspori je lako ...sjedimo iza PC, ponekad pritisnemo dugme pa posaljemo po neku ruzu, napisemo poneku finu rijec, poneki uplate nesto para ... i to je to. Mi zadovoljni i mislimo da je dovoljno….
    Za raju u Mostaru je drugacije ... oni su na terenu ... rade humani, plemeniti posao, rade sa srcem i dusom ... VELIKA im hvala za sve 33.gif
    Svoje slobodno vrijeme trose na ovakve stvari …i zato jeos jednom: HVALA rajo 33.gif


    Nazalost bit ce jos akcija (ne samo Elma ).....
    Zato mislim da bi u Mostaru trebala postojati jedna grupa ili tijelo koja ce sve akcije, akcije pokrenute iskljucivo na Forumu i preko Foruma, organizovati raju i koordinirati raju, kontakirati medije, familije i sl. ... Stavimo na papir par ljudi , ljudi sa iskustavom u ovakvim akcijama .... pa neka oni budu jedan most izmedju nas i drugih ...

    Mozda mislite da je ovako kako se dosada radilo dovoljno i da ne treba nista mijenjati ..... aferim 10.gif ... ko da nista nisam rekao !!!!


    Sta vi mislite o tome ???????

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

01-03-2009 19:06 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
cema cema is a Male
rodjeni


Poruka: 923
Location: Tako daleko ali sa rajom tako blizu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Deni slazem se u potpunosti 10.gif 10.gif 10.gif

I nadam se da ce raja u mostaru prihvatiti ovaj tvoj priujedlog tako da bi mi odavde isto mogli sudjelovati(financijski koliko ko moze) i pridonjeti ovakim akcijama.

U akciji za nasu Elmicu slazem se bilo je i propusta mada posao koji je do sada odradjen trebamo biti u potpunosti zadovoljni i zahvalni prije svega raji u Mostaru koji su po kisi ledu uradili ogroman posao.

Ovo je moje misljenje i sve sto se vecinski odluci u potpunosti se slazem!

___________________________________________________________________
MOSTAR U SRCU VELEZ DO GROBA A POSLJE CEMO VIDJET 10.gif

01-03-2009 19:28 cema is offline Posalji Email za cema Homepage of cema Pregledaj poruke od cema Dodaj cema u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U Mostaru ima TIM koji je potpisnik racuna i humanitarnih akcija,koje se uspjesno organizuju i svi ucesnici svih akcija su pridonijeli da sve bude kako treba,

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

01-03-2009 21:50 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
kaokakao kaokakao is a Female
raja


Poruka: 1583
Location: A11-A@

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Možda da se taj TIM registrira kao NVO ili UG? Naravno, imena MOFORAJA

___________________________________________________________________
= Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

01-03-2009 23:38 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8040
pokretac teme Thread Started by denani

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od djemila:

    U Mostaru ima TIM koji je potpisnik racuna i humanitarnih akcija,koje se uspjesno organizuju i svi ucesnici svih akcija su pridonijeli da sve bude kako treba,



Okee .... 10.gif


Onda neka ostane ovako kako jeste .... !!!!

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

01-04-2009 19:07 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Denani svidja mi se tvoja ideja, ja isto smatram da bi mozda mogli ici korak dalje i raditi malo dugorocnije. Ja zadnjih dana nesto dumam kako na neki nacin pokrenuti neki projekat koji bi sticenicima Egipatskog sela ponudio neki posao nakon sto postanu punoljetni, jer je to jedan od problema s kojima se ova institucija suocava.
Jedan od mogucih projekata bi mozda bio ( ovo je samo proizvod gledanja u plafon pa nek me neko odmah spusti na zemlju ako je ovo neizvodljivo) da se u Mostaru otvori neki "Second hand shop" gdje bi raja iz inostranstva slala garderobu, igracke i sl. koja je u dobrom stanju a sticenici doma bi radili u takvom butiku i dijelili zaradu nakon svih placenih dadzbina. Ima li jedan ovakav butik prodju u Mostaru ili je ovo samo kula od karata.

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

01-04-2009 21:50 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8040
pokretac teme Thread Started by denani

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Hogar:

    Denani svidja mi se tvoja ideja, ja isto smatram da bi mozda mogli ici korak dalje i raditi malo dugorocnije. Ja zadnjih dana nesto dumam kako na neki nacin pokrenuti neki projekat koji bi sticenicima Egipatskog sela ponudio neki posao nakon sto postanu punoljetni, jer je to jedan od problema s kojima se ova institucija suocava.
    Jedan od mogucih projekata bi mozda bio ( ovo je samo proizvod gledanja u plafon pa nek me neko odmah spusti na zemlju ako je ovo neizvodljivo) da se u Mostaru otvori neki "Second hand shop" gdje bi raja iz inostranstva slala garderobu, igracke i sl. koja je u dobrom stanju a sticenici doma bi radili u takvom butiku i dijelili zaradu nakon svih placenih dadzbina. Ima li jedan ovakav butik prodju u Mostaru ili je ovo samo kula od karata.




Hogar podrzavam te u tvojoj ideji ("Second hand shop") ... 10.gif
deset kesa igracaka odnio sam u skolu moje Ajle ovdje u Holandiji .... ovi jedva docekali ... ako nista salju dalje ... o gardedrobi da ne govorim

Jos jednom Hogar ... ideja 10.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

01-05-2009 10:30 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

RE: Hajde, razmislite .... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od denani:

      Ovo je samo ideja i nista drugo ... vrijedi razmisliti, pa da vidimo !!!!!

      Postoji li mogucnost da se napravi, formira kako hocete neko tijelo, koje bi moglo koordinirati sve akcije na podrucju Mostara.
      Svi mi hocemo da pomognemo, naravno prave se i greske kojih nismo ni svjesni, nastaju i takve situacije gdje su svadje neizbjezne ..... a u stvari kroz sve to zaboravljamo sta nam je cilj …
      Nama vani, dijaspori je lako ...sjedimo iza PC, ponekad pritisnemo dugme pa posaljemo po neku ruzu, napisemo poneku finu rijec, poneki uplate nesto para ... i to je to. Mi zadovoljni i mislimo da je dovoljno….
      Za raju u Mostaru je drugacije ... oni su na terenu ... rade humani, plemeniti posao, rade sa srcem i dusom ... VELIKA im hvala za sve 33.gif
      Svoje slobodno vrijeme trose na ovakve stvari …i zato jeos jednom: HVALA rajo 33.gif


      Nazalost bit ce jos akcija (ne samo Elma ).....
      Zato mislim da bi u Mostaru trebala postojati jedna grupa ili tijelo koja ce sve akcije, akcije pokrenute iskljucivo na Forumu i preko Foruma, organizovati raju i koordinirati raju, kontakirati medije, familije i sl. ... Stavimo na papir par ljudi , ljudi sa iskustavom u ovakvim akcijama .... pa neka oni budu jedan most izmedju nas i drugih ...

      Mozda mislite da je ovako kako se dosada radilo dovoljno i da ne treba nista mijenjati ..... aferim 10.gif ... ko da nista nisam rekao !!!!


      Sta vi mislite o tome ???????


Mislim da se moramo ozbiljno pozabaviti ovom temom da bi izbjegli nesporazume prilikom provodjenja humanitarnih akcija. Dosad je sve uglavnom islo ad hoc ali hajmo sad malo staviti stvari u sistem. Nek se jave forumasi koji hoce i mogu da pridonose na terenu, nek se jave oni koji mogu doprinijeti finansijski, nek se jave oni koji imaju kontakte i poznaju ljude na pozicijama. Pa cemo se dogovoriti ko ce sta raditi i kako koordinirati akcije.

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

01-06-2009 12:09 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
Aleksandra Aleksandra is a Female
moforaja




Poruka: 10252
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jasta ce
nema vise ludih da se jave pa da im se od glavu razbije

___________________________________________________________________






          01-06-2009 12:11 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
          _RED_ARMY_ZALIK_ _RED_ARMY_ZALIK_ is a Male
          raja




          Poruka: 1665
          Location: Na zidicu... ispod borova...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Hogar:

            Denani svidja mi se tvoja ideja, ja isto smatram da bi mozda mogli ici korak dalje i raditi malo dugorocnije. Ja zadnjih dana nesto dumam kako na neki nacin pokrenuti neki projekat koji bi sticenicima Egipatskog sela ponudio neki posao nakon sto postanu punoljetni, jer je to jedan od problema s kojima se ova institucija suocava.
            Jedan od mogucih projekata bi mozda bio ( ovo je samo proizvod gledanja u plafon pa nek me neko odmah spusti na zemlju ako je ovo neizvodljivo) da se u Mostaru otvori neki "Second hand shop" gdje bi raja iz inostranstva slala garderobu, igracke i sl. koja je u dobrom stanju a sticenici doma bi radili u takvom butiku i dijelili zaradu nakon svih placenih dadzbina. Ima li jedan ovakav butik prodju u Mostaru ili je ovo samo kula od karata.



          Super ideja , upravo je jedan od sticenika u egipatskom za novu godinu imao rok da napusti dom , obezbjedili su mu stan godinu dana , i traze mu posao , ali sta nakon tih godinu dana .

          Mislim da ne bi bilo lose napraviti neki sastanak raje u Mo , pa da vidimo sta ostali misle , ili mozda ovdje napraviti anketu da li su raja za to .

          Ja sam ZA , jer bi npr. tako mogli ucestvovati u budzetu grada sa nekim svojim programom , sto bi donjelo novac , odnosno konstantan izvor prihoda .

          ___________________________________________________________________



            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane HAHAHAHAHA dana 08-03-2010 u 21:06

            01-06-2009 12:18 _RED_ARMY_ZALIK_ is offline Posalji email za _RED_ARMY_ZALIK_ Homepage of _RED_ARMY_ZALIK_ Pregledaj poruke od _RED_ARMY_ZALIK_ Dodaj _RED_ARMY_ZALIK_ u listu prijatelja
            _RED_ARMY_ZALIK_ _RED_ARMY_ZALIK_ is a Male
            raja




            Poruka: 1665
            Location: Na zidicu... ispod borova...

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            a niko se ne javlja od tima jer su svi uglavnom zauzeti pa vjerovatno nisu ni vidjeli ovu temu

            ___________________________________________________________________



              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane HAHAHAHAHA dana 08-03-2010 u 21:06

              01-06-2009 12:19 _RED_ARMY_ZALIK_ is offline Posalji email za _RED_ARMY_ZALIK_ Homepage of _RED_ARMY_ZALIK_ Pregledaj poruke od _RED_ARMY_ZALIK_ Dodaj _RED_ARMY_ZALIK_ u listu prijatelja
              Hogar Hogar is a Male
              moforaja


              Poruka: 2729
              Location: daleko

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Aleksandra:

                jasta ce
                nema vise ludih da se jave pa da im se od glavu razbije


              Aleksandra neizmjerno cijenim tvoj doprinos u dosadasnjim akcijama. Postovacu i tvoju eventualnu odluku da ne ucestvujes u buducnosti u istim. Ali bih te zamolio da ne prenosi destruktivnu atmosferu na ovu temu, unaprijed hvala.

              ___________________________________________________________________
              lose,lose MSP

              01-06-2009 12:20 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
              Aleksandra Aleksandra is a Female
              moforaja




              Poruka: 10252
              Location: Mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              samo iskustvo hogar
              nije destrukcija

              ko hoce da radi ne moze ga niko i nista zaustaviti
              on ce raditi srcem do kraja

              i taj ciklus se stalno ponavlja 01.gif
              nema zime 33.gif

              ___________________________________________________________________






                      01-06-2009 12:25 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                      Hogar Hogar is a Male
                      moforaja


                      Poruka: 2729
                      Location: daleko

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od _RED_ARMY_ZALIK_:

                            citat od Hogar:

                          Denani svidja mi se tvoja ideja, ja isto smatram da bi mozda mogli ici korak dalje i raditi malo dugorocnije. Ja zadnjih dana nesto dumam kako na neki nacin pokrenuti neki projekat koji bi sticenicima Egipatskog sela ponudio neki posao nakon sto postanu punoljetni, jer je to jedan od problema s kojima se ova institucija suocava.
                          Jedan od mogucih projekata bi mozda bio ( ovo je samo proizvod gledanja u plafon pa nek me neko odmah spusti na zemlju ako je ovo neizvodljivo) da se u Mostaru otvori neki "Second hand shop" gdje bi raja iz inostranstva slala garderobu, igracke i sl. koja je u dobrom stanju a sticenici doma bi radili u takvom butiku i dijelili zaradu nakon svih placenih dadzbina. Ima li jedan ovakav butik prodju u Mostaru ili je ovo samo kula od karata.



                        Super ideja , upravo je jedan od sticenika u egipatskom za novu godinu imao rok da napusti dom , obezbjedili su mu stan godinu dana , i traze mu posao , ali sta nakon tih godinu dana .

                        Mislim da ne bi bilo lose napraviti neki sastanak raje u Mo , pa da vidimo sta ostali misle , ili mozda ovdje napraviti anketu da li su raja za to .

                        Ja sam ZA , jer bi npr. tako mogli ucestvovati u budzetu grada sa nekim svojim programom , sto bi donjelo novac , odnosno konstantan izvor prihoda .


                      @RAZ drago mi je da si pozitivno reagovao. Ova inicijativa bi trazila veoma puno od vas na terenu a ja ne zelim da budem protumacen u stilu "lako je tudjim 38.gif gloginje mlatit.
                      Radi se o dugorocnom projektu koji bi trebalo osigurati od svih eventualnih zamki. Trebalo bi sve odraditi do detalja.
                      Evo mene na primjer interesuje da li bi se prodavnica registrovala na Moforaju kao neko udruzenje gradjana ili bi bilo bolje otvoriti je u sklopu Egipatskog sela. Ja recimo naginjem prvoj varijanti, jer bi tako projekat dugorocno vezali za forum i clanove.

                      ___________________________________________________________________
                      lose,lose MSP

                      01-06-2009 12:26 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
                      Mostarka83 Mostarka83 is a Female
                      Legally Blonde




                      Poruka: 3490
                      Location: U Cernici

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Dobra ideja Hogar, ipak ta djeca tako reci ostaju na "ulici" i niko im poslije toga ne pomaze. Moze isto tako i neki kursevi za pocetak ( engleski , komp. ) , neznam kako to ide dole, ipak kao sto kaze Zalik valja se sabrat i vidjeti kako sta.

                      ___________________________________________________________________
                      JaMojaTi.gif

                      01-06-2009 12:26 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
                      Hogar Hogar is a Male
                      moforaja


                      Poruka: 2729
                      Location: daleko

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od Aleksandra:

                        samo iskustvo hogar
                        nije destrukcija

                        ko hoce da radi ne moze ga niko i nista zaustaviti
                        on ce raditi srcem do kraja

                        i taj ciklus se stalno ponavlja 01.gif
                        nema zime 33.gif


                      Znam da postoje losa iskustva. Ali to je upravo zato jer idemo srcem i lako previdjamo sve zamke na koje se pojavljuju uz put. Ne kaze se uzalud "Put do pakla je poplochan dobrim namjerama".
                      I pored svega, mozes i ti i forum biti ponosni na uradjeno i daj da naucimo iz ovoga sto se desilo nesto. Ovdje se desio jedan cisti nesporazum koji je pomjesan s nasim temperamentom doveo do citave situacije.

                      ___________________________________________________________________
                      lose,lose MSP

                      01-06-2009 12:31 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
                      Hogar Hogar is a Male
                      moforaja


                      Poruka: 2729
                      Location: daleko

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od Mostarka83:

                        Dobra ideja Hogar, ipak ta djeca tako reci ostaju na "ulici" i niko im poslije toga ne pomaze. Moze isto tako i neki kursevi za pocetak ( engleski , komp. ) , neznam kako to ide dole, ipak kao sto kaze Zalik valja se sabrat i vidjeti kako sta.


                      Puno je nepoznanica u svemu ovome i treba stati na loptu i sagledati sve opcije. Ali nesto se moze uraditi i hajmo malo vidjeti sta je moguce.

                      ___________________________________________________________________
                      lose,lose MSP

                      01-06-2009 12:32 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
                      djemila djemila is a Female
                      Naj-Moder 2008




                      Poruka: 11483
                      Location: Mostar

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od denani:

                            citat od djemila:

                          U Mostaru ima TIM koji je potpisnik racuna i humanitarnih akcija,koje se uspjesno organizuju i svi ucesnici svih akcija su pridonijeli da sve bude kako treba,



                        Okee .... 10.gif


                        Onda neka ostane ovako kako jeste .... !!!!


                      Joj, Denani, ovdje smo se skroz pogresno razumjeli, u stvari JA sam pogresno protumacila.
                      Izvinjavam se zaista! 32.gif

                      Samo sam mislila da NE znas da u Mostaru postoji MOfo-TIM koji je potpisnik, moforacuna i ima otvorene ruke, i podrsku za svaku HUMANITARNU AKCIJU.

                      Do mene je, izvinjavam se 33.gif

                      ___________________________________________________________________
                      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                      01-06-2009 12:59 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                      djemila djemila is a Female
                      Naj-Moder 2008




                      Poruka: 11483
                      Location: Mostar

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Inace, podrzavam svaku ideju, akciju !

                      ___________________________________________________________________
                      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                      01-06-2009 13:00 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                      Mo_NavijaC Mo_NavijaC is a Male
                      Mister 07


                      Poruka: 1176
                      Location: Jamio kucu u Mahali

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Ja sam bio malo na rujistu pa nisam vele bio konektovan....ali ja sam uvijek za bilo koju vrstu pomoci..sta god treba ssamo se javite..

                      ___________________________________________________________________
                      POBJEDIO SAM ANOREKSIJU...
                      19.gif 19.gif

                      01-06-2009 14:07 Mo_NavijaC is offline Homepage of Mo_NavijaC Pregledaj poruke od Mo_NavijaC Dodaj Mo_NavijaC u listu prijatelja
                      Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com