Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » kuhinjski aparati i sl. » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
sany sany is a Female
seka




Poruka: 673
Location: njemacka

kuhinjski aparati i sl. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dok pospremam kuhinju pocinjem da razmisljam o tome koliko raznih kuhinjskih aparata i pomagala imamo,a da ih uopste ne koristimo,ili vrlo rijetko.
Bas me zanima kako je to kod vas,sta je to bez cega u kuhinji ne biste mogli,ili sta vam je od toga potpuni promasaj i visak.
Kod mene ispada da je duzi spisak viska i nepotrebnog,nego onog bez cega ne bi mogla spremiti neko fino jelo... 30.gif

___________________________________________________________________
Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

01-08-2009 11:14 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nikad necu prezaliti pare koje sam bacio na gomilu aparata
evo recimo masina za hljeb i friteza cisti promasaj
ne bih mogo bez masine za pranje suda sve bih moro na ruke 01.gif
kad sam prvu kupio kaze mi norskic eto ne treba ti vise zena sad se mozes razvest 13.gif
nema ljutnje 10.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

01-08-2009 11:26 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
sany sany is a Female
seka




Poruka: 673
Location: njemacka
pokretac teme Thread Started by sany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kod mene isto,gluposti zauzimaju puno prostora,a crkla bi da ih ne kupi 04.gif
masina za hljeb
el.noz
razni aparati za kafu
sokovnici
apatat za palacinke........
jos ako pocnem racunati koliko sam love bacila za to...

___________________________________________________________________
Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

01-08-2009 11:33 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

escajga i servisa koji nikada nisu otvoreni samo vidjeni u rafovima 19.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

01-08-2009 11:40 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nisam nikad kupovala puno tih aparata, imam frulator i koristim ga maksimalno, isto tako sokovnik..Hocu sad da kupim onu malu masinu za tjesteninu, ono gdje je, nakon sto si je zamjesio, provlacis da izvuces potrebnu debljinu. Tu cu sigurno puno koristiti kad pravim lazanje, raviole i slicno.
Fritezu sam htjela kupiti, ali su mi mnogi koji je imaju rekli da su je koristili malo na pocetku i onda se ostavi po strani, pa nisam.
Pasha, nekad sam mislila da je masina za sude onako neki luksuz bespotrebni, ali kad naviknes ne mislis vise tako. Mogla bih bez nje kad bih morala, ta citav sam zivot zivjela bez toga, ali je se ne bih dobrovoljno odrekla. 10.gif

01-08-2009 12:08 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo, to je ona sto hocu da kupim, jer koristimo puno tjesteninu, sve vrste, od spageta do lasagna, raviola, sve moguce, pa mislim da cu je pravo iskoristiti.

01-08-2009 12:12 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
zutaljka
SexNepoznat

Poruka: 1529

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

cheri,ja ne bih nikad ovu masinu kupila 21.gif

danas,ja ikad ima tjestenina razno raznih od onih finih sa jajima,pa do i onih za vegane koji su od soje,heljde itd.

Mislim dok tijesto zamijesis,pa dok ga provuces kroz masinu,pa cekaj da se susi 21.gif

meni je jednostavnije otici i kupiti...a vidi koliko ti zauzima mjesta 01.gif meni bi bio promasaj

01-08-2009 12:25 zutaljka is offline Pregledaj poruke od zutaljka Dodaj zutaljka u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma, jok susenje, napravi se friska tjestenina koja, ako je dobro zamijesis, kuhas je odmah nakon pravljenja. A ne bih je susila niposto, jer ima je kupiti svake vrste, mada ja uvijek kupujem Barillu, najbolja tjestenina.
Jer, kad napravis lazanje od susene tjestenine i od ove friske, vjeruj mi, velika razlika. Isto vrijedi za raviole, torteline itd. Prste da polizes, samo moras imati pravi recept za svaku od ovih tjestenina.
Drugo su makaroni i njima slicna tjestenina, to je u redu i ja vazda kupim suseno. Ali, vjeruj mi, za ove druge malo slozenije sto sam nabrojala, kad ih sam napravis friske, ne moze se ni sa cim uporediti.

01-08-2009 12:34 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
sany sany is a Female
seka




Poruka: 673
Location: njemacka
pokretac teme Thread Started by sany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

cheri,kad je budes kupovala obrati paznju da je ovaj dio gdje su valjci malo tezi,jer imaju lose napravljene masine pa ne mozes nista sa njima.
Svjeza tjestenina je super,velika razlika,ali je mana ovih masina sto se u vecini ne smiju prati,nemam pojma zasto 14.gif

___________________________________________________________________
Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

01-08-2009 12:37 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
zutaljka
SexNepoznat

Poruka: 1529

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ok cheri!

Prenesi nam svoje iskustvo sa masinom kad je nabavis 01.gif

01-08-2009 12:40 zutaljka is offline Pregledaj poruke od zutaljka Dodaj zutaljka u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vidis, Sany, to za pranje nisam znala, bas cu pitati i za to. A pazicu i dobro da izaberem model, ma ima toga bar ovdje, gdje se jede talijanska kuhinja, pa ti aparati idu k'o ludi, raznih vrsta i kvaliteta. Sta cu, vise volim platiti i vise, jer nemam namjeru da je mijenjam svako malo.

Osim dobrog ukusa jela koja pripremis od svjeze tjestenine, sto se najvise primjeti kad su lazanje u pitanju, izbjegnes i konzervanse. Mada ih u svemu imamo sta god kupimo, ali eto gdje se mogu izbjeci nije lose. 10.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 01-08-2009 u 12:43.

01-08-2009 12:42 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od zutaljka:

    Ok cheri!

    Prenesi nam svoje iskustvo sa masinom kad je nabavis 01.gif

Obavezno 10.gif
Zaboravih napisati, mala je, na slici ti se cini da je velika, ali nije, zauzima vrlo malo prostora.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 01-08-2009 u 12:47.

01-08-2009 12:43 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
sany sany is a Female
seka




Poruka: 673
Location: njemacka
pokretac teme Thread Started by sany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice


jedno od meni najdrazih pomagala za pravljenje salate 10.gif

___________________________________________________________________
Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

01-08-2009 13:09 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
Mo-beba Mo-beba is a Female
Momentalno na daljinskom




Poruka: 7486
Location: Trebinje-Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

u kuhinji definitivno ne bih mogla bez kuhalaza vodu 01.gif i mikrovalne

potpuni promasaj mi je nakav kuhinjski robot(multipraktik) 21.gif on je stvarno super za one koji ga znaju koristit 13.gif milion nakvih dodataka a ja veze nemam gdje sta ide 13.gif 13.gif
aparat za kokice kojeg nikad jos upalila nisam
friteza i sokovniok
21.gif

___________________________________________________________________
Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


    33.gif

    01-08-2009 16:43 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
    Prika Prika is a Male
    brato




    Poruka: 867
    Location: Daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Lijepo si se ti udala Bebo,a? 05.gif Domacinska kuca 13.gif

    ___________________________________________________________________
    PS.Fuck Peter,Fuck Merry 05.gif

    01-08-2009 17:17 Prika is offline Pregledaj poruke od Prika Dodaj Prika u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    omiljeni aparat hamilton beach aparat za kafu, nema one staklene posude, sam se gasi, kafa uvijek vruca i ne gori, napravi se prije nego sto se ustanem iz kreveta....

    najgluplje ikad kupljeno elektricna renda 13.gif


    kad sam se tek udala, kupavala sta sam nasla, nakon godinu dvije, sve spakovala i u smece

    nema kod mene nikakvih "posebnih" aparata

    18.gif

    ___________________________________________________________________

      01-08-2009 17:53 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      R2-D2 R2-D2 is a Male
      BUKACHAAAAA


      Poruka: 5594
      Location: La La Land

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      moje najbolje kuhinjsko pomagalo je staka (burazova stara)...
      Sluzi mi da mladu "podsjetim" kad hocu nesto fino pojes'.....
      Eto...

      ___________________________________________________________________
      I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
      Sha-Shi is my name..and off course,

        I do piss excellence in the morning..

      01-08-2009 18:09 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
      Japrak Japrak is a Male
      moforaja




      Poruka: 2118
      Location: kad bi i ja znao

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      masina za pranje suda -najbolja stvar u kuhinji
      nema prekladanja ko ce oprati sude,
      gurni u masinu ukjuci i nek pere
      a najgluplja je aparat za pravljenje hljeba
      dao hiljadu kruna a poslije mjesec dana nastaavio da kupujem hljeb

      ___________________________________________________________________

        01-08-2009 20:10 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
        Mo-beba Mo-beba is a Female
        Momentalno na daljinskom




        Poruka: 7486
        Location: Trebinje-Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Prika:

          Lijepo si se ti udala Bebo,a? 05.gif Domacinska kuca 13.gif


        his kada ti fino kazem 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

        djesi nesreco 10.gif 01.gif

        ___________________________________________________________________
        Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


          33.gif

          01-08-2009 21:12 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
          djemila djemila is a Female
          Naj-Moder 2008




          Poruka: 11491
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Cheri, Tu mashinu za tjesteninu imam, nisam ljubitelj...ostavila poslije par sedmica.. 07.gif
          svjeze lazanje su najljepse , kao i svaka tjestenina,

          Evo vidim ima jos istomisljenika oko mashine za hljeb i friteze...u mashini napravila 2 puta hljeb - dosta 07.gif

          ___________________________________________________________________
          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

          01-08-2009 21:21 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
          Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com