Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » ***ORA - Omladinska radna akcija*** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (22): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
duskoma duskoma is a Male
brato


Poruka: 554
Location: Zemun

RE: Susret akcijasa Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dragi prijatelji 21 i 22 u Sarajevu je odrzan zbor bivsih akcijasa,sada cu da vam postavim deo slika koje je uradio Goda.Danas iz Sarajeva stizu druge slike.Na zboru su bili prisutni akcijasi iz Bosne i Hercegovine ,Srbije ,Hrvatske ,Slovenije Nemacke Crne Gore .....Sve je prikazano na TV Federaciji.


    http://cid-c8a4475f8e193ba9.skydrive.live.com/browse.aspx/November%202009

___________________________________________________________________
Akcijas

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane duskoma dana 11-28-2009 u 16:54.

11-28-2009 16:48 duskoma is offline Posalji Email za duskoma Pregledaj poruke od duskoma Dodaj duskoma u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8019

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prekrasne slike ... plivaju uspomene, dolaze sjecanja kao iz nekog tunela

duskoma 10.gif 33.gif

P.S.
Komandir SORA Neretva dobro osijedio 13.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

11-28-2009 17:40 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1689
Location: Predaleko od Mostara

ORA 87 "Omladinska pruga Tuzla-Zvornik" Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo brigade "Hasan Zahirovic-Laca" na ORI 87 " Omladinska pruga Tuzla-Zvornik"...Mala je slika pa je tesko namjestiti. Pokusacu ponovo... Na slici je i moja mala malenkost prvi red prvi sa desna...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 5, zadnji put od strane Ricina dana 11-29-2009 u 01:27.

11-29-2009 01:04 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
duskoma duskoma is a Male
brato


Poruka: 554
Location: Zemun

RE: ORA 87 "Omladinska pruga Tuzla-Zvornik" Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Izjave ucesnika akcija Sarajevo ljubavi moja.Izjavu je dao i Dragan Savic komadant ORA "Neretva 89". 10.gif

    http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp?wbf_id=60


u Dnevniku 2 , ko ima real player moze da vidi

"U Sarajevu nostalgija..." zapocinje vest o okupljanju oko 60 akcijasa... u 29,48 minutu dnevnika...

___________________________________________________________________
Akcijas

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane duskoma dana 12-04-2009 u 22:43.

12-04-2009 22:37 duskoma is offline Posalji Email za duskoma Pregledaj poruke od duskoma Dodaj duskoma u listu prijatelja
duskoma duskoma is a Male
brato


Poruka: 554
Location: Zemun

Velenje Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Druzenje akcijasa u Velenju - Slovenija 20.11.2009.

Moj prijatelj Eno Catovic komadant ORA "Bosanske piramide Visoko 2010 "



    http://www.tv1.si/ViewNews.aspx?newsid=6376&katid=2

Pa ovi ljudi su sjajni pogledajte ovaj tv interviju.u studiju su komndant i zamjenik komndanta brigade Milorad Šikman i Nedeljko Prijeviæ iz brigade" Karel Destovnik Kajuh "Brigda je bila rudarska i nije ni cudo da prednjace i danas u oèuvanju tradicije dobrovoljnog rada.Bravo za nase prijatelje
Milorad mi je poslao nekliko mejlova u kojima nas sve skupa pozdravllja izrazio je želju da njihova brigada koja je ucestvovala na akciji Šamac Sarajevo doðe u bosnu i obiðe prugu....


a ispod su komentari slusalaca
Zares moram pohvaliti idejo, ne bi bilo slabo, da bi današnja mladina videla kako to izgleda! Bila sem v brigadi ko smo gradili progo Beograd-Bar in moram reci, da je bila zelo dobra izkušnja.
mg | 6.11.2009 ob 13:53
... tako nekako to zgleda danes;
    http://www.product-ions.com/video/ne-na-tla.html

Gost | 6.11.2009 ob 18:57
Tudi jaz sem bila brigadirka in povem vam, da je bilo to nekaj nalepšega v mojem življenju. Škoda, da tega ni veè, zato pozdravljam vse brigadirje, s katerimi sem bila v brigadi in mislim, da bom šla celo na to sreèanje. Kaj se ve! Biba
Slavko Kopmajer | 10.11.2009 ob 6:25
SIGURNO se vidimo, pozdrav Nedeljkotu , te nisem videl 100 let zakaj ni ZBOR na TITOVEM TRGU. BRIGADIRSKI POZDRAV -STANE
marjana | 10.11.2009 ob 21:20
BRIGADIRSKI ZDRAVO-ZDRAVO-ZDRAVO tebi Stane in vsem brigadirjem MDB Karel Destovnik-Kajuh. Škoda res, da se nismo dogovorili za zbor na Titovem trgu, se bomo pa ob drugem sreèanju. Upam, da se bomo zdaj pogosteje videli. Se vidimo 20.11. Marjana

___________________________________________________________________
Akcijas

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane duskoma dana 12-05-2009 u 12:32.

12-05-2009 12:32 duskoma is offline Posalji Email za duskoma Pregledaj poruke od duskoma Dodaj duskoma u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8019

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    zMluHN8SYDI&feature=PlayList&p=0A4DACFAC089000C&playnext=1&playnext_from=PL&index=40

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

12-05-2009 14:43 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
duskoma duskoma is a Male
brato


Poruka: 554
Location: Zemun

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif 10.gif MNOGO DOBRA PESMA 10.gif 10.gif

___________________________________________________________________
Akcijas

12-05-2009 23:06 duskoma is offline Posalji Email za duskoma Pregledaj poruke od duskoma Dodaj duskoma u listu prijatelja
bijelilabud bijelilabud is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 293

RE: ORA-Omladinska radna akcija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sava 1969. Komandant Mitar Cokorilo (gdje li je sada?). U Stabu brigade Braco Poznic, Java, Aida - cini mi se Mijuskovic..... Sava 1970. Komandant rahmetli C. Puzic..... Blijede,blijede sjecanja! Puno likova se jos sjecam, ali ne i imena...Jedne godine brigada se zvala "Tanja Pesko" a druge "Pava Miletic". U sklopu ORA postojala "auto skola", mnogi su upravo tu dosli do vozacke. Pa izlasci u Zagreb.. Ja, bio je tu i Bora Dubljevic, ne znam koje godine. Cuveni su bili njegovi "izleti" u robnu kucu u Zagrebu. Pa medjunarodna smotra folklora na "Cvjetnom trgu" u Zagrebu, a onda folklorne grupe u posjeti Omladinskom neselju. Ja i Aco Dukic bili "skontali" neke Rumunke i ostali citavu noc u Zagrebu, a onda, pred zoru, pjeske do naselja. Zalutali u nekakvim mocvarama, a hlaadno, pa smo, do izlaska sunca prespavali koji sat u na'kvim vodovodnim cijevima...Eto okle sada reuma...izmedju ostalog. Jaah! Fino je bilo, dok je bilo!

12-08-2009 09:16 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8019

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Labude, labude ...e sad nemoj stati, dedera razradi ove detalje oko ovIh Rumunki 13.gif pa malo podrobnije napisi ..
... a napisi i oko "izleta" Bore Dubljevica ...

Labude ... otvaraj seharu !!!

NEK MLADI UCE A JA ZAJEDNO SA NJIMA ( tad sam imao nekih 6-7 godina) A I DA SE NE ZABORAVI !!!!

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

12-08-2009 09:49 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
duskoma duskoma is a Male
brato


Poruka: 554
Location: Zemun

RE: ORA-Omladinska radna akcija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bijeli labude da te sreca obuzme ,postavljam ti slike da vidis gde si radila na ORA Sava.A i ostalim brigadirima.

    http://cid-c8a4475f8e193ba9.skydrive.live.com/self.aspx/November%202009/220.jpg


I razglednica sa Save

    ___________________________________________________________________
    Akcijas

    12-08-2009 10:01 duskoma is offline Posalji Email za duskoma Pregledaj poruke od duskoma Dodaj duskoma u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5017
    Location: Umag - Mostar

    RE: ORA-Omladinska radna akcija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od bijelilabud:

      Sava 1969. Komandant Mitar Cokorilo (gdje li je sada?). U Stabu brigade Braco Poznic, Java, Aida - cini mi se Mijuskovic..... Sava 1970. Komandant rahmetli C. Puzic..... Blijede,blijede sjecanja! Puno likova se jos sjecam, ali ne i imena...Jedne godine brigada se zvala "Tanja Pesko" a druge "Pava Miletic". U sklopu ORA postojala "auto skola", mnogi su upravo tu dosli do vozacke. Pa izlasci u Zagreb.. Ja, bio je tu i Bora Dubljevic, ne znam koje godine. Cuveni su bili njegovi "izleti" u robnu kucu u Zagrebu. Pa medjunarodna smotra folklora na "Cvjetnom trgu" u Zagrebu, a onda folklorne grupe u posjeti Omladinskom neselju. Ja i Aco Dukic bili "skontali" neke Rumunke i ostali citavu noc u Zagrebu, a onda, pred zoru, pjeske do naselja. Zalutali u nekakvim mocvarama, a hlaadno, pa smo, do izlaska sunca prespavali koji sat u na'kvim vodovodnim cijevima...Eto okle sada reuma...izmedju ostalog. Jaah! Fino je bilo, dok je bilo!

    Aida Mijuškoviæ - moja generacija iz gimnazije. Zadnje što sam èuo o njoj je da je u Australiji.

    ___________________________________________________________________

      12-08-2009 10:26 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      bijelilabud bijelilabud is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 293

      RE: ORA-Omladinska radna akcija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      [quote]

        citat od duskoma:

      Bijeli labude da te sreca obuzme ,postavljam ti slike da vidis gde si radila na ORA Sava.A i ostalim brigadirima.

        http://cid-c8a4475f8e193ba9.skydrive.live.com/self.aspx/November%202009/220.jpg


      I razglednica sa Save

        [/quote
        Hvala za slike....haa, ha, ha! Smijesno mi sto ispod slike pise "Nasip na Odri u Zagrebu"!
        -----------------------------------------------------
        Deni - da te ne citiram: o Borinim "izletima" ne mogu puno, autenticno je ime i prezime u pitanju, ali...reci cu samo da je, u sred bijela dana u robnoj kuci "kupio" nov (cuj nov) color TV i donio ga u brigadu. To je vrijeme prvih TV u koloru (ne sa onim plasticnim filterom). Poslije, citava muka kako ga vratiti u robnu kucu, sta reci?
        Sto se tice rumunki: ne znam sta je bilo sa Acinom, niti gdje je on danas. Ja jos pamtim, nakon 40 godina, ime i adresu "moje" Rumunke: Ileana Marcolt - Popa Lupu 7 - Maramuresh - Romania !! Za Riplija?!! Ehh, eto, moj dobri Denani!

        12-08-2009 10:39 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
        denani denani is a Male
        moforaja




        Poruka: 8019

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Cuj ILEANA ... golemo kad si zapamtio, jos adresa ..
        ....volio bih da vidim samo tvoj osmijeh kad spomenes njeno ime ... i NISTA VISE 13.gif !!!

        U svakom slucaju labude 33.gif hvala ti 10.gif

        ___________________________________________________________________
        33.gif 33.gif 33.gif

        12-08-2009 10:44 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
        bijelilabud bijelilabud is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 293

        RE: ORA-Omladinska radna akcija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tvrancic:


          Aida Mijuškoviæ - moja generacija iz gimnazije. Zadnje što sam èuo o njoj je da je u Australiji.


        Onda smo i mi - tvrancicu - negdje generacija. Ne daj se generacijo! A Aida je bila jako pametna, lijepa i zgodna djevojka. Mnogi su brigadiri (uzaludno) za njom uzdisali!!

        12-08-2009 10:47 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5017
        Location: Umag - Mostar

        RE: ORA-Omladinska radna akcija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od bijelilabud:

              citat od tvrancic:


            Aida Mijuškoviæ - moja generacija iz gimnazije. Zadnje što sam èuo o njoj je da je u Australiji.


          Onda smo i mi - tvrancicu - negdje generacija. Ne daj se generacijo! A Aida je bila jako pametna, lijepa i zgodna djevojka. Mnogi su brigadiri (uzaludno) za njom uzdisali!!

        Jes, jes - imaš pravo. Bila je nedodirljiva 04.gifSamo, nažalost ja nisam bio ni na jednoj ORI. 15.gif

        ___________________________________________________________________

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tvrancic dana 12-08-2009 u 11:02.

          12-08-2009 11:02 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          denani denani is a Male
          moforaja




          Poruka: 8019

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Aida je ovdje na Forumu pod imenom ...

          ___________________________________________________________________
          33.gif 33.gif 33.gif

          12-08-2009 11:05 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
          denani denani is a Male
          moforaja




          Poruka: 8019

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od denani:

            Aida je ovdje na Forumu pod imenom ...



          13.gif 13.gif 13.gif supam se !!!

          ___________________________________________________________________
          33.gif 33.gif 33.gif

          12-08-2009 11:07 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
          bijelilabud bijelilabud is a Male
          bice nesto od mene




          Poruka: 293

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Aida je ovdje na Forumu pod imenom ...[/quote]


          13.gif 13.gif 13.gif supam se !!![/quote]

          -----------------------------------------------------
          Da nije pod imenom "Ileane" ?
          Deni, vazda ti je zaj... bila draga. I dobro ti stoji. Ali, evo, da jos malo dam na volju sjecanjima. U to vrijeme, toliki je bio interes za radne akcije, da je trebalo, barem nekoliko mjeseci unaprijed, upisati se u tefter Zije Patka (ne znam ni je li vise ziv?), tadasnjeg direktora Doma omladine, u kuci Mujage Komadina (prije rata Univerzitetskoj biblioteci), ili se prijaviti kod Ale Cigica, tadasnjeg predsjednika omladinske organizacije Mostara. Ako zakasnis....cekas do sljedece godine, a to ljeto, ostaje ti Mostar i Neretva. Rijetki su tada bili koji su mogli ljetovati na moru. Osim preko izvidjaca. Pa bi rahmetli Bakija (Bak) potrp'o na "tamica", pod ceradu, tridesetak izvidjaca i "planinki" i...put Brista. Ne sjecam se koliko je od Mostara do Brista bilo asfalta - cini mi se gotovo ni malo? Uff! Trebam stati, odoh daleko!

          12-08-2009 12:02 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
          duskoma duskoma is a Male
          brato


          Poruka: 554
          Location: Zemun

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          SLIKE SA DJERDAPA.









                              Attachment:
                              1.bmp (31 KB, 23 downloads)

                              ___________________________________________________________________
                              Akcijas

                              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane duskoma dana 12-10-2009 u 18:36.

                              12-10-2009 18:20 duskoma is offline Posalji Email za duskoma Pregledaj poruke od duskoma Dodaj duskoma u listu prijatelja
                              duskoma duskoma is a Male
                              brato


                              Poruka: 554
                              Location: Zemun

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              ORA ZVORNIK

                              Dragi moji prijatelji
                              ZVORNIK je poznat po dobrim brigadirima ,jakim brigadama ,te na kraju i kao organizator ORA.
                              Prije pocetka izgradnje Omladinske Pruge Tuzla Zvornik, Zvornik je imao ORA vise godina.Generacije brigadira se sjecaju dobre organizacije u naselju Karakaj, takve uspomene mogu se naci i ovdje na Biltenu.
                              Jedan sam od mnogobrojnih ZVORNICANA koji su ulagali sebe u sav taj rad.Nezahvalno je nabrajati sve one koji su imali ucesca u tim organizacijama, svako je na svoj nacin doprinosio nasim zajednickim uspjesima.
                              Zamolio bih vas da se javite i kazete ono sto ste culi , dozivili i zapamtili vezano za ORA u ZVORNIKU, da se prijsetimo i zabiljezimo generacijama pred nama kako smo dozivljavali mi to vrijeme.
                              Nazalost jedino sto imam od svih tih godina do 1987 godine organizovanja ORA u ZVORNIKU su dvije Fotografije koje cu veoma brzo postaviti, ali zato pamtim jos dosta toga sto mogu ovdje ispricati, i pored svega imam V A S neizmjernu rijeku prijatelja koji ce uskociti sa svojim prilozima da ORA ZVORNIK prikazemo u onom svijetlu koje ta Akcija zasluzuje.
                              Svako vase oglasavanje je nasa jos jedna pobjeda.










                                      Nastavak sledi sa dosta slika iz 87 88 89. 10.gif 10.gif

                                      ___________________________________________________________________
                                      Akcijas

                                      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane duskoma dana 12-12-2009 u 00:07.

                                      12-11-2009 23:32 duskoma is offline Posalji Email za duskoma Pregledaj poruke od duskoma Dodaj duskoma u listu prijatelja
                                      Stranica (22): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                      Postavi novu temu Odgovori
                                      Go to:
                                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com