Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Formula uspjesnog braka » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Pipi Duga Carapa:

        citat od Mostarka83:

      mene interesuje kad ce taj odmor u inostranstvu 07.gif

    Doseli se u ovu drzavicu gdje sam je i koja je povrsine 20x60km, pa si za 15 min u inostranstvu 04.gif


Vi kao da ste u Vatikanu 13.gif ili možda San Marinu 13.gif

Evo moje formule za ''dosada uspješan'' brak -( razumjevanje - kompromis - ljubav )

___________________________________________________________________
Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

03-04-2009 10:24 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Voljela bih da je San Marino, more i sunce...nazalost, ovdje sunca rijetko ima...osim danas, divan suncan dan.
Da nije tempreraturra blizu 0°C rekla bih San Marino 19.gif

03-04-2009 10:31 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

RE: Formula uspjesnog braka Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Mostarka83:

    Imeno formula za uspjesan brak je cetiri poljupca dnevno, tri mazenja, jedno "volim te" , odnosno
      14.gif 26.gif , a pored toga partneri moraju da dijele dva hobija, i razlika izmedju njih da bude dvije godine. Do ovih podataka je dosla anketa britanskog websajta confetti.co.uk.

      Ostale tajne uspjesnog braka ukljucuju dvije romanticne vecere mjesecno, tri noci nedeljnog mazenja na krevetu dnevne sobe, dva vikend iznenadjenja svake godine, jedan godisnji odmor u stranoj drzavi, odnosno dva godisnja odmora u vasoj zemlji.

      Istrazivanje je pokazalo da dvije noci u mjesecu provedeni odvojeno sa dobrim drustvom se odnose pozitivno na nezavisnost partnera.
      Anketa je pokazala da bi idealno bilo dokoliko partner od parntnerice je stariji dvije godine i tri mjeseca,




    maaaloooo nema tu ljubavi ako je 3 puta ili manje 21.gif 26.gif









    35.gif 35.gif

    ___________________________________________________________________

      03-04-2009 10:33 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od R2-D2:

        Jebla vas i veza i sve i jedan brak ako ce te po planu sve raditi..
        Onda fino napravite kalendar sa vremenom za sve...
        Ide ovako...eh...danas u 15 do tri me poljubi prvi put i onda idemo na kauc u dnevnu da se mazimo 17 minuta...onda imas 20es minuta da me opalis i 15 minuta da se istusiras da bi me odveo na romanticnu veceru.MOras vozit po ogranicenju da bi dosli tamo tacno u 7.17 minuta...Iduci dan se ustajemo u 4 ujutro da me krehnes kako treba i onda kafu da popijemo(navrat/nanos) da bi mogli otic zajedno na (heklanje i domachinstvo nasa dva zajednicka hobija).... 21.gif 21.gif 21.gif

        Djaba m i planovi i svo tempiranje...Vezu/brak tako necete ni ustimati ni odrzati zivom ako to nije to....
        Malo vise spontanosti,povjerenja,razumjevanja i kompromisa i sve bi trebalo bit kako treba...
        Jebes vove Emgleze i njihove planove...

        drama drama...a evo mi se i pripisha a trebo sam ic ima 9 minuta....sjeba kalendar..



      vahide.gif

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      03-04-2009 10:42 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      ria ria is a Female
      miss foruma 2010




      Poruka: 3067
      Location: mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od gandalf:

            citat od ria:

          01.gif ...Nova gimnazija...kemijski tehnièar analitièar 01.gif ...i Dunja Bukovac...legenda 10.gif


        Zar nas jos ima... 04.gif 19.gif





      ...sad æe Tana zapjevat:)))...sem ako nije praznog stomaka:))))

      ___________________________________________________________________
      girl_ahaa.gif

      03-04-2009 23:57 ria is offline Pregledaj poruke od ria Dodaj ria u listu prijatelja
      Mostarka83 Mostarka83 is a Female
      Legally Blonde




      Poruka: 3490
      Location: U Cernici
      pokretac teme Thread Started by Mostarka83

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Pipi Duga Carapa:

            citat od Mostarka83:

          mene interesuje kad ce taj odmor u inostranstvu 07.gif

        Doseli se u ovu drzavicu gdje sam je i koja je povrsine 20x60km, pa si za 15 min u inostranstvu 04.gif


      Ma nije ni ova moja puno veca 07.gif

      ___________________________________________________________________
      JaMojaTi.gif

      03-05-2009 00:29 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
      Pipi Duga Carapa
      SexNepoznat



      Poruka: 2170
      Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Evo, nesto nemam puno posla, pa razmisljam o ovom « funkcionisanju braka ».
      Juce mi javlja najbolja prijateljica da se razvodi.
      Vec drugi razvod za koji cujem u zadnjih 5 mjeseci i vec drugi put isti komentar, koji u sustini postaje standardni razlog « Napustam ga, jer vise ne podnosim njegovu negatinu, ne podnosim da me vuce dole ! »
      S obzirom da sam se i sama razvela zbog te iste « negative », te da veliki broj mojih poznanica ima probleme u braku zbog opet iste negative, postavljam sebi pitanje jesu li muskarci stvarno toliko negativni i pesimisti ?
      Znaju li muskarci komunicirati sa zenama kako treba?
      Kako sam dokona na polu, obratila sam malo vise paznje na nacin komunikacije muskaraca i nacin komunikacije zena, bilo da se radi o polovnim partnerima, prijateljima, pisanju forumasa, itd…
      U tzv studiju je usao solidan broj muskaraca, recimo « srednjih godina », znaci 30-55, razlicitih nacionalnosti i socijanog statusa.
      Primijetila sam sljedece :
      Muskarci nisu u stanju dati svoje misljenje, u koliko je ono razlicito od misljenja sagovornika, a da pri tome ovog drugog ne ponize. Znaci, prvo cu omalovaziti tudje misljenje, da bi uzdigao sebe i svoj nacin razmisljanja.
      Mislim da je to urpavo ona « negativa » o kojoj govore zene.
      Taj nacin komunikacije je « smrtna kazna » za moderan brak, gdje zene vise ne prihvataju da ih neko omalovazava.

      Znaci, u ovoj studiji je izostavljeno nesto vrlo bitno a to je « nikad ne omalovazavaj zenino misljenje i ne vrijedjaj ju kad se ne slazes s njom ! »

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Pipi Duga Carapa dana 03-05-2009 u 11:16.

      03-05-2009 11:15 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
      Blagajac Blagajac is a Male
      raja




      Poruka: 1972
      Location: Nederland

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja u oktobru punim 18 godina braka,a formula je





















      ona okom ja skokom 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________


        [
          B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

        03-05-2009 11:20 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
        gandalf gandalf is a Male
        Mo-Starac




        Poruka: 4675
        Location: NEBUCHADNEZZAR

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mislim da generalizujes, sto naravno ne znaci da se ne mogu sloziti sa jedniom dijelom toga sto kazes.
        Ima nas svakakvih. 04.gif
        Kazem to, jer moj primjer je jedna djevojka na mom odjeljenju. Najveca crna rupa i otimac energije medju nas 10-12.
        Ne svidjaju mi se ta generalizovanja, muskarci ovaki, zene onake...
        Opet kazem, svakakvih nas ima, i ja jos nisam savrsenu osobu sreo (doduse i ne znam sta bi to trebalo da znaci 02.gif )..
        Eto i meni malo posla ponestalo... trenutno... 04.gif 35.gif

        ___________________________________________________________________
        Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
        Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

        03-05-2009 11:25 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
        Pipi Duga Carapa
        SexNepoznat



        Poruka: 2170
        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Istina je da nije dobro generalizovati, potpuno se slazem.
        U gore napisanom polazim od Rousseau-ve teorije da je svijet onakav kakva je vecina, te s obzirom da zadnjih nekoliko godina « negativa » postaje glavni razlog napustanja partnera, fenomen me poceo interesovati…(vidis koliko sam besposlena kad me ovo interesuje)
        Sto se zenske negative tice, mislim da je ona drukcija od muske i svodi se na trac, recimo ista prica, ali na drugi nacin.
        Vecina zena (opet generalizujem) ce ubijati svoje prijateljice pricama protiv muzeva, vaki je naki je i gori je, a nece uciniti nista da joj se nesto u zivotu promijeni.
        Samo, ta vrsta negative, koliko god bila losa, manje je vidljiva, je nema direktnog omalovazavanja.
        Naravno, slika je mozda malo karikaturalno pretjerana, ali smatram da je to dobar nacin da se pokrene diskusija.
        19.gif

        03-05-2009 11:47 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
        gandalf gandalf is a Male
        Mo-Starac




        Poruka: 4675
        Location: NEBUCHADNEZZAR

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ima tu jos jedna interesantna stvarcica... 11.gif
        Mi vidimo u ljudima ponekad ono sto mi hocjemo da vidimo. 18.gif
        Znaci ako ja sebe ubijedim da je Maria negativna, da ne zna drugacije da pocne razgovor vec da nekog drugog spusti na neki nacin, onda ce to da bude tako.
        Sada dolazi onaj lijepi preokret, ono kad je covjek toga svjestan, i ja popcinjem tu istu Mariu da tretiram na potpuno drugi nacin, i gledam drugim ocima kao i do sada. I vjeruj mi, cura mi sekunde ne smeta (iako je ona vjerovatno ista kao sto je i bila). Ja sam "pozitivniji" u mom obracjanju njoj, komunikaciji i podrsci. (Samo da ovo Alibaba ne vidi, recje, znam te vlashino 13.gif 13.gif 13.gif ) Zelim da vidim pozitivne strane u njenom ponasanju, ma kakva ona bila. Koliko znam, nije nikome zlo nanijela, i to je dobar pocetak. Mozda je malo drugacija od ostalih, ali, sta ja imam tu da kazem, jer " vise drugacija" od mene ne moze da bude 04.gif 13.gif 13.gif 19.gif

        Ma sve je relativno, tj sve je onako kako mi hocjemo da vidimo... 02.gif 01.gif 10.gif

        ___________________________________________________________________
        Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
        Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gandalf dana 03-05-2009 u 11:58.

        03-05-2009 11:56 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
        Pipi Duga Carapa
        SexNepoznat



        Poruka: 2170
        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ne znam, hmmm
        Znaci opet bi po tome bilo generalizovanje, jer bi dobra osoba vidjela samo dobro, ali losa samo lose...
        Sta je s neutralmim osobama?
        ja recimo nemam nikakvih "a priori" kad upoznam osobu, ali isto ne smatram da je svako dobar ili svako los. Smatram da svi mi u sebi imamo nesto dobro i nesto lose. Dalje je na nama odlucimo hocemo li biti dobri ili losi, tj pozitivni ili negativni.
        Mislim da se nije moguce obratiti na isti nacin pozitivnim i negativnim osobama iz prostog razloga jer njihova reakcija na svaku tvoju recenicu nece biti ista.
        Poztivna osoba ce u tebi vidjeti nesto kreativno (naravno ako ju ne omalovazavas), negativnoj ces ici na zivce s promjenama, idejama, pa ce gledati da te sasijece u korijenu.
        Na posli je lako tolerisati negativu, ali kad poslije posla dodjes kuci pa opet vidis negativu, onda si potonuo.
        Na poslu je mozda jedna osoba negativna (kod nas ih je 4 na 10 osoba), ali onda se ta negativa pobjedjuje time sto ce se pozitivni uruziti i napredovati. Ali u braku?

        Kako tu negativnu pobijediti u braku ?
        Tu se nemas s kim udruziti i boriti se protiv negative.
        Kako mozes pozitivno komunicirati s nekim ko te omalovazava, cak i vrijedja kad mu nestane argumenata ?
        Ili kot i prijeti i ucjenjuje te ?
        Mozes ostati pozitivan neko vrijeme, pokusati mu objasniti da je previse negativan, da je sve to lose za brak, ali onda napadi opet pocinju, jer si los, pa u svemu vidis lose…i ulazis u zacarani krug u kome tones i nestaje ti zraka…

        03-05-2009 12:09 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
        Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
        moforaja




        Poruka: 5949
        Location: U podrumu

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ....jeste, Pipi - sve je to tako, ali - Blagajac vam je sve objasnio - što se više muæite s brakom....! 07.gif 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        Moj Mostare ko ti lomi grane,
        ko zavadi mostarske jarane,
        ko to tebi istoriju piše,
        ko to želi da te nejma više.

        03-05-2009 12:15 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
        Pipi Duga Carapa
        SexNepoznat



        Poruka: 2170
        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Jooj, ne volim recenice koje pocinju sa "jeste, tako je..."

        03-05-2009 12:26 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
        Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
        moforaja




        Poruka: 5949
        Location: U podrumu

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Pipi Duga Carapa:

          Jooj, ne volim recenice koje pocinju sa "jeste, tako je..."


        .....ma ništa nije tako - samo proæitaj Blagin post i sve æe ti biti jasno....! 07.gif 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        Moj Mostare ko ti lomi grane,
        ko zavadi mostarske jarane,
        ko to tebi istoriju piše,
        ko to želi da te nejma više.

        03-05-2009 12:29 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
        gandalf gandalf is a Male
        Mo-Starac




        Poruka: 4675
        Location: NEBUCHADNEZZAR

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Pipi Duga Carapa:

          Kako tu negativnu pobijediti u braku ?


        Sorry, nisam se ja puno o braku ovde mislio 19.gif 13.gif , ja pric`o onako, malo uopsteno.. 04.gif

        ___________________________________________________________________
        Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
        Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

        03-05-2009 12:31 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
        Pipi Duga Carapa
        SexNepoznat



        Poruka: 2170
        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ma bola tema je brak...hahahah

        03-05-2009 12:36 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
        metallica metallica is a Male
        moforaja




        Poruka: 8228
        Location: CH.WILLA(uglavnom)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Pipi Duga Carapa:

          Ne znam, hmmm
          Znaci opet bi po tome bilo generalizovanje,
            14.gif 14.gif 15.gif


            Sta je s neutralmim osobama?
            ja recimo nemam nikakvih "a priori" kad upoznam osobu, ali isto ne smatram da je svako dobar ili svako los. Smatram da svi mi u sebi imamo nesto dobro i nesto lose. Dalje je na nama odlucimo hocemo li biti dobri ili losi, tj pozitivni ili negativni.
            Mislim da se nije moguce obratiti na isti nacin pozitivnim i negativnim osobama iz prostog razloga jer njihova reakcija na svaku tvoju recenicu nece biti ista.
            Poztivna osoba ce u tebi vidjeti nesto kreativno (naravno ako ju ne omalovazavas), negativnoj ces ici na zivce s promjenama, idejama, pa ce gledati da te sasijece u korijenu.
            Na posli je lako tolerisati negativu, ali kad poslije posla dodjes kuci pa opet vidis negativu, onda si potonuo.
            Na poslu je mozda jedna osoba negativna (kod nas ih je 4 na 10 osoba), ali onda se ta negativa pobjedjuje time sto ce se pozitivni uruziti i napredovati. Ali u braku?

            Kako tu negativnu pobijediti u braku ?
            Tu se nemas s kim udruziti i boriti se protiv negative.
            Kako mozes pozitivno komunicirati s nekim ko te omalovazava, cak i vrijedja kad mu nestane argumenata ?
            Ili kot i prijeti i ucjenjuje te ?
            Mozes ostati pozitivan neko vrijeme, pokusati mu objasniti da je previse negativan, da je sve to lose za brak, ali onda napadi opet pocinju, jer si los, pa u svemu vidis lose…i ulazis u zacarani krug u kome tones i nestaje ti zraka…


            29.gif

              a dobri ljudi vide stvari onakve kakve zaista jesu a losi ljudi vide stvari onako KAKO NJIMA ODGOVARA U TOM TRENUTKU
            10.gif 01.gif

            ___________________________________________________________________

              03-05-2009 15:31 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
              Pipi Duga Carapa
              SexNepoznat



              Poruka: 2170
              Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Jao metalac, ova ti je za zapisat 10.gif 10.gif 10.gif

              03-05-2009 16:09 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
              Mostarka83 Mostarka83 is a Female
              Legally Blonde




              Poruka: 3490
              Location: U Cernici
              pokretac teme Thread Started by Mostarka83

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Neznam mislim da je sve to stvar licnosti, i mislim da treba prije nego sto neko udje u brak ispitati prvo svoju vezu i dali ce mu odgovarati da bude u bracnoj zajednici sa tm osobom.

              Ja sam 6 godina u braku i samo znam da nekada neko treba popustiti, nekada neko treba biti jaci, nekad treba neko nasmijati....itd...zato smatram da je sve do osobe i licnosti....

              ___________________________________________________________________
              JaMojaTi.gif

              03-05-2009 19:11 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
              Stranica (7): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com