Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Danijel I Nika Trebaju Nasu Pomoc! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Azra Obad Azra Obad is a Female
puterica




Poruka: 85

Attention Danijel I Nika Trebaju Nasu Pomoc! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dragi forumasi,

pisem Vam u ime moje prijateljice Marine i njenog sina Danijela!

Danijel je rodjen 13.08.2001. u Mostaru, a zivi vec 6 godina u Zagrebu!
Danijela zanimaju videoigrice, kvizovi i obozava seriju "lud, zbunjen, normalan" i da ne boluje od cerebralne paralize vodio bi skroz normalan zivot jednok sedmogodisnjaka!

Selidbom u Zagreb je Marina htijela da dostigne najbolju mogucu ljekarsku pomoc za Danijela. U tome je i uspijesna ali samo do jedne mjere!
Da bi Danijelov napredak isao dalje potrebana je jedna inovativna terapija u Budimpesti u "Peto Insitutu" koja kosta ca. 5.000 eura (a u cijeni je terapija,refleksoterapija, smjestaj i hrana, za mamu i djete).Terapija bi trebala trajati nekih 4 sedmica!
Ovu citavu akciju su iniciirale Marina i njena prijateljica Nensi kojih je spojila ista sudbina i bolest! Nensi je majka osmogodisnje Nike koja isto boluje od cerebralne paralize! Nika je imala srecu da vec jednom bude na ovoj terapiji u Budimpesti i rezultati su stvarno fantasticni!
Marina i Nesni su se vec obratile siroj javnosti i pokusavaju skupiti donacije preko Vecernjeg Lista!

Ja se stvarno divim Marini i njenom trudu i naporu i zato se nadam da ce biti pomoci i sa mostarske strane!

Zahvaljujem vam se od srca u ime Danijela i Nike!

Veliko pozdrav od mene i FORCA VELEZ!

Linka za clanak sam isto postavila i nadam se da fercera!

    http://www.vecernji.hr/home/otvoreno/3250241/index.do

___________________________________________________________________
"Pazi kako hodaš, gaziš moje snove!
To nije moda, to samo ti tako zoveš!"

03-07-2009 00:30 Azra Obad is offline Posalji email za Azra Obad Pregledaj poruke od Azra Obad Dodaj Azra Obad u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Azra, ja ne vidjeh u onom clanku nacin za uplate iz inostranstva....
Probacu kontaktirati jednog fratra odozdo s nasih prostora koji je ovdje u gradu u kom zivim, da vidim moze li on sta organizovati medju vjernicima, znam da se odazove uvijek kad treba nesto slicno. To je ono sto mi je u ovom momentu palo na um...
Ovoj se djecici mora pomoci. 33.gif
Pozdrav i topli zagrljaj ovim dvjema hrabrim mamama, kao i svim mamama koje se u ovom momentu bore za zdravlje i za zivot svoje djece 10.gif

03-07-2009 01:16 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
Azra Obad Azra Obad is a Female
puterica




Poruka: 85
pokretac teme Thread Started by Azra Obad

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Draga Cheri,

u tome je nas problem! u clanku ima broj deviznog racuna mada im nije bio takav dogovor sa vecernjim. tu je novinar napravio gresku i nije stavio iban i swift code! ali ce marina to meni poslati pa cu ja ovdje te informacije staviti!

Tebi veliko hvala za inicijativu i nadam se da ces uspijeti nesto! 33.gif 10.gif 33.gif

___________________________________________________________________
"Pazi kako hodaš, gaziš moje snove!
To nije moda, to samo ti tako zoveš!"

03-07-2009 14:01 Azra Obad is offline Posalji email za Azra Obad Pregledaj poruke od Azra Obad Dodaj Azra Obad u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nadam se i ja, Azra.
A ti u svakom slucaju postavi te podatke, ili ako ima adresa i neki kontakt telefon( za javljanje broja uplate) da se moze i preko western uniona, ne bi ni to bilo na odmet, jer ne znas nikad kako je kome lakse poslati.
A ovo za vjerske zajednice u inostranstvu, ja znam da pomazu, a ima i nasih ljudi puno u crkvama u skoro svim gradovima, jer cesto i kad prodjem vidim npr. gdje im je oglasna tabla, obavijesti za ovakve akcije, a cesto budu nasa imena odozdo, tako da nije naodmet kontaktirati te ljude da se vidi mogu li organizovati neko prikupljanje donacija bar preko vikenda kad ljudi subotom i nedjeljom idu na misu.
Sljedece sedmice cu kontaktirati ovog fratra koji je ovdje kod nas da vidim moze li ista napraviti.

03-07-2009 14:22 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
Azra Obad Azra Obad is a Female
puterica




Poruka: 85
pokretac teme Thread Started by Azra Obad

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e ovako dragi moji forumasi,

ZA UPLATE IZ INOSTRANSTVA:

Marina Èotiæ
Raiffeisenbank Zegreb
Broj racune je: 4204296579
IBAN HR 21 24840084204296579
SWIFT CODE RZBHHR2X

Dama iz banke je napomenula da samo uplate iz inostranstva mogu doci na ovaj racun!
Znaci, ako neko zeli uplatiti iz inostransta i za Niku i za Danijela onda na ovaj racun gore, jer familija Rogar nema devizni racun!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZA UPLATE IZ HRVATSKE:

Danije Èotiæ
Splitska Banka
Broj Racuna: 3140870346

Privredna banka Zagreb
Nensi Rogar
broj raèuna: 2340009 - 3102176564
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A ako neko zeli licno da kontaktuje familiju Èotiæ u vezi humanitarne pomoci onda molim vas preko slijedece email adrese:

    minja78@net.hr


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
e tako toliko od mene za ovaj put!
nadam se od srca da ce mo postici nesto i da ce mo olaksati svakodnevnicu Danijelu i Niki!

svima vama 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

FORCA VELEZ

___________________________________________________________________
"Pazi kako hodaš, gaziš moje snove!
To nije moda, to samo ti tako zoveš!"

03-07-2009 22:12 Azra Obad is offline Posalji email za Azra Obad Pregledaj poruke od Azra Obad Dodaj Azra Obad u listu prijatelja
bosonoga bosonoga is a Female
lela




Poruka: 2804
Location: daleka polja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Draga Azra , pade mi napamet jedan prijedlog , a to je :
da jedan dio novca pokusamo sakupiti forumski , pa ga onda poslati u Zagreb
preko paypla ili ziro racuna i na taj nacin pomoci Danijelu i Niki .

Raja , mislim da bi mogli pokrenuti jednu malu akciju forumskog uplacivanja
kao sto smo ranije radili , pa kad skupimo odredjenu svotu , uputiti je familji .

Svedjani - Norvezani ...ako ste voljni pomoci , pa i minimalnom uplatom vrijedice.
Novac moze prikupiti jedna osoba ....mogu ja preuzeti na sebe taj dio

Voljela bih da pomognemo ovoj djecici .... 33.gif

___________________________________________________________________
^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

03-10-2009 10:35 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Boso, racunaj na mene. 10.gif 33.gif Nisam ni ja u mogucnosti puno, kao i mnogi od nas, ali sto mogu, ucinit' cu. Sto kazes, svi po malo, koliko ko moze, skupice se neki iznos da pomognemo djeci.

Trenutno cinim sve od sebe i da vijest bude objavljena na jos jednom portalu, ako to urodi plodom, bice dobro.
Boso, za ideju 10.gif

03-10-2009 10:40 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
bosonoga bosonoga is a Female
lela




Poruka: 2804
Location: daleka polja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cheri 33.gif hvala na podrsci . Toplo se nadam da cemo moci uciniti nesto.
Sto kazes , niko od nas ne ocekuje neke basnoslovne uplate .Mozda onoliko koliko bi poslali jednu cokoladu ili jednog medu , za Danijela i Niku.

Drzim ti fige , da uspijes da se vijest objavi na portalu , Bilo bi super 10.gif

Cheri , hvala 10.gif

___________________________________________________________________
^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

03-10-2009 10:48 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
Azra Obad Azra Obad is a Female
puterica




Poruka: 85
pokretac teme Thread Started by Azra Obad

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

draga moja bosa i cheri,

hvala vam puno na angazmanu! sa tom nadom sam postavila ovu temu, ali se stvarni nisam ocekivala da cu naci raju koja se tako trudi!
imam osjecaj da ce mo uspijeti bar jedan dio skupiti! nije vazno koliko, ali da mozemo pomoci bar koliko toliko!
prijedloge i ideje sam poslala marini i ona vam se zahvaljuje od srca!
10.gif 33.gif

___________________________________________________________________
"Pazi kako hodaš, gaziš moje snove!
To nije moda, to samo ti tako zoveš!"

03-13-2009 09:24 Azra Obad is offline Posalji email za Azra Obad Pregledaj poruke od Azra Obad Dodaj Azra Obad u listu prijatelja
bosonoga bosonoga is a Female
lela




Poruka: 2804
Location: daleka polja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Draga Azra , nema na cemu da se zahvaljujes .
Ljudi smo ...a kada su djeca u pitanju tu smo najosjetljiviji ....Najsretnija bih bila, kada bi se jos neko odazvao na ovaj apel ...majcin apel ....zar treba jos nesto reci 01.gif
Jos uvijek se nadam da ce se raja odazvati 10.gif

Pozdrav tebi i mami Marini uz sve zelje , da bude najbolje 10.gif
Sutra cu kontaktirati moju raju iz Zagreba , pa mozda pokrenemo malo vise.

33.gif

___________________________________________________________________
^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

03-14-2009 01:29 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Azra, pozdrav Marini i drugoj majci koja je u istoj situaciji od raje sa foruma. 33.gif
Sto rece Bosa, kad su djeca u pitanju, tu smo svi osjetljivi. Ja sam sigurna da ce se raja odazvati. Pogotovo zato sto ovo nije ogromna suma, pa se moze skupiti, ako ne sve, a ono bar dobar dio, privatnim donacijama.

Za dvije mame i dvoje divne djecice koja su zasluzila da zive sretno i bezbrizno. 33.gif 33.gif Uz nasu pomoc, naravno.

03-14-2009 01:34 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
bosonoga bosonoga is a Female
lela




Poruka: 2804
Location: daleka polja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cheri , toplo se nadam 33.gif

___________________________________________________________________
^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

03-14-2009 01:38 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bosonoga, ja sam za, da ne bude šupljak. javi šta i kako...ne može se dati nešto mnogo pošto sam u stisci zbog nekih milion stvari koje imam...ali nešto može ipak...

nego, ne znam je l ima to, nisam se vrtio po forumu...zašto se ne bi mjeseèno skupljalo na forumu neka nazovi èlanarina na dobrovoljnoj osnovi, pa nek je 10km, dosta je....kad ovako zatreba, samo da se prebaci na neèiji raèun...daj Bože da ne zatreba, onda ostane nama na ljeto za opijanje:)

03-14-2009 02:21 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
bosonoga bosonoga is a Female
lela




Poruka: 2804
Location: daleka polja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Toza, imamo donatore koji mjesecno salju novac za forum . Od jednog dijela se plari server , a sve sto je preko ide za humanitarne akcije . Pokrenute su mnoge i uspjesno
izvedene do kraja . Na ovom podforumu ima sve zabiljezeno , pa kad nadjes vremena , moze malo preletiti po temama , ako te interesuje .
Naravno , kada se pokrenu akcije , raja koja nisu donatori , isto tako ucestvuju.
Uplate novac , onoliko koliko ko moze i nista nije pod moranje , nego cisto na dobrovoljnoj osnovi . Znam da je kriza , i da se savko o sebi zabavio ..ali sto kazes , moze se uplatii
10 maraka ...10 po 10 moze ispasti neka sumica . Licno su uplatiti preko Vester Uniona
za ovu akciju .
Ako zelis dalje informacije , mozemo se cuti na pp.

___________________________________________________________________
^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane bosonoga dana 03-14-2009 u 02:51.

03-14-2009 02:30 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

imas pp

03-14-2009 02:42 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dali ima iko da uzme na sebe da okupi novac preko paypala pa onda posaljemo sumu dalje na racun
evo sam ja poslao vaj lik u Savez udruzenja u Norveskoj jer nije odavno bila akcija a ovo bih bilo sansa da se nesto uradi
ja cu vidjeti sa ostalim clanicama saveza pa ako bilo sta bude od ovoga javit cu ovdje

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

03-14-2009 11:53 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
bosonoga bosonoga is a Female
lela




Poruka: 2804
Location: daleka polja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pasa dosta raje nema i ne salje novac putem paypla ...
ali postoji mogucnost da novac sakupimo na jedno mjesto ....ubacis u kovertu
i onda sve preko vester unioina....ne znam ...samo predlazem
u svakom slucaju meni nije tesko , dami posaljete novac , a ja cu dalje odradtiti

izabrati jednostavniji nacin ..a koji je ne znam 01.gif

___________________________________________________________________
^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

03-14-2009 12:59 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
Azra Obad Azra Obad is a Female
puterica




Poruka: 85
pokretac teme Thread Started by Azra Obad

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma super ste raja, majke mi sene 10.gif 10.gif

pasha,
ja sam se neki dan prijavila na paypal ali pravo da ti kazem ne znam kako fercera!
ali nema veze, moze to sve ici preko mene, nema frke!
ili da se marina raspita da li to ona moze preko svoje banke "nariktat", proslijedila sam joj prijedlog i vidjet ce mo u ponedjeljak dalje!

tenk ju vam raja ko ima kome 01.gif

p.s.
veeeliko hvala je svima od Marine i Nensi!
stvarno ih je pozitivno iznenadilo da ima raje koja ne samo da su zainteresovana
nego da se i angazuju! 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
"Pazi kako hodaš, gaziš moje snove!
To nije moda, to samo ti tako zoveš!"

03-15-2009 01:19 Azra Obad is offline Posalji email za Azra Obad Pregledaj poruke od Azra Obad Dodaj Azra Obad u listu prijatelja
bosonoga bosonoga is a Female
lela




Poruka: 2804
Location: daleka polja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Azra imas pp 01.gif

___________________________________________________________________
^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

03-15-2009 01:29 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
mamaminja mamaminja is a Female
ne more meda


Poruka: 22
Location: zagreb,croatia

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Lijepi pozdrav svima!!!!!




Evo odluèila sam i sama da vam se javim.Ja sam Marina iz Zagreba i radi se o mom Danijelu za koga je pokrenuta ova akcija.Samo sam htjela osobno da se predstavim i zahvalim svima na beskrajnoj pomoæi i požrtvovanosti.Nemam rijeèi kojima bi opisala kad sam vidjela da ste se odazvali ovom projektu,jer veæ mjesecima radimo na ovom inozemnom lijeèenju i nemamo baš nekih rezultata.Ovih dana platit moramo 10% smještaja Maðarima što im je garancija da dolazimo,jer dolaze djeca iz cijele Evrope èak i svijeta,jer je to jedan od najboljih Instituta za cerebralnu paralizu,upravo radi toga što imaju najbolje tehnike rada s takvom djecom.Danijel je roðen u Mostaru,inaèe smo iz Ljubuškog,a kad smo se doselili u Zagreb upravo radi njega prije 6 godina upoznali smo drugu mamu Nensi i njenu Niku koja je godinu dana starija.Jedina razlika meðu njima je što Nika ne može ni da sjedi jer ima ošteæenje zdjelice i ne može da drži trup,a Danijel ipak sjedi. Mi smo susjedi,oni su mentalno zdravi,sve znaju i razumiju i nadamo se da æe jednog dana biti društveno korisni.Nika ide u redovnu školu,a Danijel polazi u istu tu školu ove godine. Malo sam opisala situaciju eto da znate oko prilike o èemu se radi,mada bi se knjiga mogla napisat o životu s cerebralnom paralizom,jer nijedan obrazac nije isti i u tome i jest najveæi problem,jer po Pravilniku o fizikalnoj terapiji kod nas svi cerebralci se svrstavaju u isti koš i propisuju se iste vježbe.Mala Nika je veæ bila u tom Institutu 2007. godine i napredovala je od tada.Tako da smo i mi odluèili otiæi prije poèetka škole i obaveza koje nas èekaju tada. U svakom sluèaju ja sam htjela samo da zahvalim Azri,koja je moja prijateljica iz gimnazije i svim ljudima dobre volje koji su se odazvali u ovoj akciji i da skrenem pažnju da nas i dalje možete pratiti u Veèernjem listu koji æe nas pratiti do samog kraja ove prièe. Za bilo kakvo pitanje možete me kontaktirat ovdje ili na mail,manje više sam dostupna. Veliki vam svima i pozdrav i dalje budite takvi,jer dobro se dobrim vraæa!


Vaša mama Minja!

___________________________________________________________________
u zlu se ne ponizi,a u dobru ne uzvisi...

03-15-2009 21:06 mamaminja is offline Pregledaj poruke od mamaminja Dodaj mamaminja u listu prijatelja
Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com