Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Za » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Anketa:
1. Ljubav 14 48.28%
2. 9 31.03%
3. Interes 3 10.34%
5. Djeca 2 6.90%
4. Partnerstvo 1 3.45%
Total: 29 Votes 100%
 
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Magistar:

        citat od Pipi Duga Carapa:

      Vec sam ovome pisala, ali haj nije s goreg obnovit gradivo...
      U nas je bio iz cistog interesa (valjda se zato bilo tesko razvest 19.gif ).
      Naime prilikom stupanja u brak, u to vrijeme, porez je bio znatno manji ako su osobe u braku. Pored toga bivsi muz je u slucaju sklapanja braka imao neku dodatnu svakomjesecnu nagradu u relativno dobrom iznosu.
      S obzirom da smo zivjeli godinama zajedno (taj dio je bio iz ljubavi), napravili smo racunicu i vjencali se nakon nekih 3 godine, tj popustila sam iz cisto ekonomski razloga...
      Prosle sedmice sam cula isti argument kod jedne prijatelice koja je takodje godinama zivjela s momkom prije nego sto su odlucili da ozvanice vezu...bice da nam je to profesionalna deformacija 19.gif


    Postoje braène zajednice koje se osnivaju i funkcioniraju ne na principu ljubavi, veæ na nekim drugim principima. Praksa pokazuje da takvi brakovi nisu rijetki, niti neuspješni.

      Meðusobni odnos u kojem nema ljubavi, nema moguænosti bivanja jednim. Ako nema obostranog interesa, teško æemo se održati zajedno. Tako bi dobitna kombinacija uspješnog braka mogla glasiti:
        imati interes za biti zajedno ali ne težiti biti jedno.


      Takav brak u koji osobe ulaze vlastitom voljom i slobodnom odlukom, bio on iz ljubavi i/ili interesa, može se smatrati legitimnim i legalnim, i kao takav, ima velike šanse biti dugotrajan i uspješan.


    Samo da se vratim na ovo crveno:
    Ne kazem da nije bilo ljubavi medju nama, vec da to nije bio razlog sklapanja braka s obzirom da smo godinama prije toga zivjeli zajedno vanbracnoj zajednici.

    03-27-2009 19:46 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od el-tozzinjo:

      ne znam.

      po meni su to dvije sasvim razlicite stvari...brak i ljubav.

      postoje uspjesni brakovi gdje nema ljubavi (sto ne znaci da nema uzajamnog poshtovanja, koje je neophodno) a postoje i uspjesne ljubavi bez brakova...evo ga jedna dole u mom potpisu:)

      komad papira ne znaci nista. mozda nekom znaci, meni ne.

      prema tome, brak se moze nazvati interesom u smislu razniraznih poreskih i drugih olaksica. zajednicki zivot iz ljubavi - da. papir s pechatom iz opshtine...ljubavi nije potreban. koristan jeste, ali nije potreban.



    10.gif

    ___________________________________________________________________

      03-27-2009 19:48 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      vaha vaha is a Male
      raja


      Poruka: 773
      Location: Njemacka

      RE: Zašto ljudi sklapaju brakove? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      [quote]

        citat od Magistar:


      Kako ja nemogu nikako da sklopim brak?

      ___________________________________________________________________
      Zene su zakon01.gif , a ja uvijek trazim rupu u zakonu... 11.gif

      03-27-2009 19:59 vaha is offline Pregledaj poruke od vaha Dodaj vaha u listu prijatelja
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      RE: Zašto ljudi sklapaju brakove? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od vaha:

        [quote]
          citat od Magistar:


        Kako ja nemogu nikako da sklopim brak?



      mozda si "zahtjevan" frajer 04.gif 19.gif

      ___________________________________________________________________

        03-27-2009 20:01 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
        Pipi Duga Carapa
        SexNepoznat



        Poruka: 2170
        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Da ne editiram:
        Nema te poreske povlastice koja bi me danas ubijedila na brak...
        Jednostavno, oduvijek sam smatrala da covjek ne treba pripadati nikome, pa ni osobi koju voli.
        Brak mi je uvijek djelovao kao sredstvoza posvajanja necije licnosti.
        Bivsi muz smatra da sam "sabotirala vezu" od trenutka kad smo se vjencali, ne znam koliko je to tacno, ali hajde, sve je moguce..
        Samo jos da dodam da ovdje na zapadu sve vise primjecujem fenomen da su muskarci ti koji forsiraju ideju braka. Ponekad se pitam zasto, jesu li stvarno romanticniji pa im je potrebna ta idealna institucija, da li se radi o posesivnosti ili pak o interesu, jer im je dosadilo prati i kuhati, pa bi im besplatna kucna pomocnica, koju mogu ... nekoliko puta sedmicno, dobro dosla?
        Pomozite mi da rijesim ovu dilemu, jer me stvarno muci..

        03-27-2009 20:02 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
        vaha vaha is a Male
        raja


        Poruka: 773
        Location: Njemacka

        RE: Zašto ljudi sklapaju brakove? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od metallica:

              citat od vaha:

            [quote]
              citat od Magistar:


            Kako ja nemogu nikako da sklopim brak?



          mozda si "zahtjevan" frajer 04.gif 19.gif


        Naprotiv nisam, samo sto volim KOCKAT. 18.gif

        ___________________________________________________________________
        Zene su zakon01.gif , a ja uvijek trazim rupu u zakonu... 11.gif

        03-27-2009 20:05 vaha is offline Pregledaj poruke od vaha Dodaj vaha u listu prijatelja
        el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
        majkin fakin




        Poruka: 2332
        Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

        RE: Zašto ljudi sklapaju brakove? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od vaha:



          Kako ja nemogu nikako da sklopim brak?


        [/quote]

        pa kad si keramicar.
        cure nece u brak s onim sto mice kerove s ulica 13.gif

        hoce one rke koke opala opala...al brak..tesko, keramicaru 11.gif

        03-27-2009 20:07 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
        vaha vaha is a Male
        raja


        Poruka: 773
        Location: Njemacka

        RE: Zašto ljudi sklapaju brakove? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od el-tozzinjo:

              citat od vaha:



            Kako ja nemogu nikako da sklopim brak?



        [/quote]

        Ne micem kerove nego kujurine.

        Ajde bre sta ti znas o brakovima i zenama. 02.gif

        ___________________________________________________________________
        Zene su zakon01.gif , a ja uvijek trazim rupu u zakonu... 11.gif

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vaha dana 03-27-2009 u 20:10.

        03-27-2009 20:09 vaha is offline Pregledaj poruke od vaha Dodaj vaha u listu prijatelja
        metallica metallica is a Male
        moforaja




        Poruka: 8228
        Location: CH.WILLA(uglavnom)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Pipi Duga Carapa:

          Da ne editiram:
          Nema te poreske povlastice koja bi me danas ubijedila na brak...
          Jednostavno, oduvijek sam smatrala da covjek ne treba pripadati nikome, pa ni osobi koju voli.
          Brak mi je uvijek djelovao kao sredstvoza posvajanja necije licnosti.
          Bivsi muz smatra da sam "sabotirala vezu" od trenutka kad smo se vjencali, ne znam koliko je to tacno, ali hajde, sve je moguce..
          Samo jos da dodam da ovdje na zapadu sve vise primjecujem fenomen da su muskarci ti koji forsiraju ideju braka. Ponekad se pitam zasto, jesu li stvarno romanticniji pa im je potrebna ta idealna institucija, da li se radi o posesivnosti ili pak o interesu, jer im je dosadilo prati i kuhati, pa bi im besplatna kucna pomocnica, koju mogu ... nekoliko puta sedmicno, dobro dosla?
          Pomozite mi da rijesim ovu dilemu, jer me stvarno muci..



        muskarci vecinom teze nalaze nove veze nego zene kad imaju Dugogodisnju vezu pa ona pukne

        tu su zene puno snalazljivije u najboljem smislu te rijeci ne mislim nista lose muskarci nisu veliki "Romanticari" oni vecinom igraju "Na zicer" tj na sigurno

        rijetko mastaju o velikim ljubavima puno cesce ovelikim sisama (bez zezanja) i zato se teze "prestrojavaju" i "vole brak"


        a zene mastaju o savrsenoj ljubavi i vezi i zato manje i zele brak dok nisu 100% sigurne da je "To To" 10.gif 10.gif

        ___________________________________________________________________

          03-27-2009 20:18 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
          metallica metallica is a Male
          moforaja




          Poruka: 8228
          Location: CH.WILLA(uglavnom)

          RE: Zašto ljudi sklapaju brakove? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od vaha:

                citat od metallica:

                  citat od vaha:

                [quote]
                  citat od Magistar:


                Kako ja nemogu nikako da sklopim brak?



              mozda si "zahtjevan" frajer 04.gif 19.gif


            Naprotiv nisam, samo sto volim KOCKAT. 18.gif




          nadji slicnu koja isto voli "Adrenalin" pa zejdno "Juzite monete" 19.gif 04.gif 04.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________

            03-27-2009 20:19 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
            vaha vaha is a Male
            raja


            Poruka: 773
            Location: Njemacka

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Metallica ne dolazi u obzir da sa zenom skupa kockam, to je sigurna propast. 02.gif

            Mogu samo protiv zena igrat kad je kocka u pitanju. 18.gif

            ___________________________________________________________________
            Zene su zakon01.gif , a ja uvijek trazim rupu u zakonu... 11.gif

            03-27-2009 20:25 vaha is offline Pregledaj poruke od vaha Dodaj vaha u listu prijatelja
            Carmela Carmela is a Female
            vjeciti optimist




            Poruka: 7602
            Location: ja nisam odavle

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Magistre, ne valja anketa...trebao si staviti da se može zaokružiti više opcija. Tada bi mi bilo lakše objasniti svekolikom forumskom puku zašto sam se udala 19.gif

            ___________________________________________________________________

              Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

            03-27-2009 20:35 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
            metallica metallica is a Male
            moforaja




            Poruka: 8228
            Location: CH.WILLA(uglavnom)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od vaha:

              Metallica ne dolazi u obzir da sa zenom skupa kockam, to je sigurna propast. 02.gif

              Mogu samo protiv zena igrat kad je kocka u pitanju. 18.gif



            10.gif 02.gif

            ___________________________________________________________________

              03-27-2009 21:43 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
              tanja tanja is a Female
              puterica




              Poruka: 80
              Location: funchal

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ljubav i seksualne emocije spadaju u najintimnije,najintenzivnije izkaze naseg bica.
              Svaki ljubavni odnos je rezultat utisaka i karakteristika koji mu daju dvoje ljudi koji se vole.
              LJubav izmedju dvoje koje se vole treba da ostane apsolutno privatna stvar.
              Ni drzava,ni religija,ni moral,pa ni ljudi nebi trebalo da se mjesaju.Na zalost,to nije slucaj.
              Najintimniji odnos podleze propisima,zakonima,a ti spoljni faktori su apsolutno strani ljubavi
              i kao takvi dovode do vjecnih kontradikcija i sukoba ljubavi i zakona.
              Covjecanstvo je kroz svoju istoriju proslo razlicite faze,od apsolune slobode opstenja sa
              bilo kojim clanom,do redovno uredjenog zakona samo sa jednim ili jednom.Da li smo stvarno evoluirali prema boljem ili prema losijem? To je vec za drugu diskusiju.
              Svako ima svoje razloge za i protiv braka i za mene je sve to prihvatljivo sve dok postoji sloboda izbora,ali sta cemo sa zakonima u nekim arapskim zemljama koji omogucuju muskarcima brak sa vise zena?Kakvo je pravo slobodnog izbora zena u ovakvim zajednicama?

              ___________________________________________________________________
              tanja bratic

              03-27-2009 23:57 tanja is offline Posalji email za tanja Homepage of tanja Pregledaj poruke od tanja Dodaj tanja u listu prijatelja AIM Screenname: tanja YIM Screenname: tanja
              Provler2 Provler2 is a Male
              moforaja




              Poruka: 3141
              Location: usa

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Pipi Duga Carapa:

                    citat od Magistar:

                      citat od Pipi Duga Carapa:

                    Vec sam ovome pisala, ali haj nije s goreg obnovit gradivo...
                    U nas je bio iz cistog interesa (valjda se zato bilo tesko razvest 19.gif ).
                    Naime prilikom stupanja u brak, u to vrijeme, porez je bio znatno manji ako su osobe u braku. Pored toga bivsi muz je u slucaju sklapanja braka imao neku dodatnu svakomjesecnu nagradu u relativno dobrom iznosu.
                    S obzirom da smo zivjeli godinama zajedno (taj dio je bio iz ljubavi), napravili smo racunicu i vjencali se nakon nekih 3 godine, tj popustila sam iz cisto ekonomski razloga...
                    Prosle sedmice sam cula isti argument kod jedne prijatelice koja je takodje godinama zivjela s momkom prije nego sto su odlucili da ozvanice vezu...bice da nam je to profesionalna deformacija 19.gif


                  Postoje braène zajednice koje se osnivaju i funkcioniraju ne na principu ljubavi, veæ na nekim drugim principima. Praksa pokazuje da takvi brakovi nisu rijetki, niti neuspješni.

                    Meðusobni odnos u kojem nema ljubavi, nema moguænosti bivanja jednim. Ako nema obostranog interesa, teško æemo se održati zajedno. Tako bi dobitna kombinacija uspješnog braka mogla glasiti:
                      imati interes za biti zajedno ali ne težiti biti jedno.


                    Takav brak u koji osobe ulaze vlastitom voljom i slobodnom odlukom, bio on iz ljubavi i/ili interesa, može se smatrati legitimnim i legalnim, i kao takav, ima velike šanse biti dugotrajan i uspješan.


                  Samo da se vratim na ovo crveno:
                  Ne kazem da nije bilo ljubavi medju nama, vec da to nije bio razlog sklapanja braka s obzirom da smo godinama prije toga zivjeli zajedno vanbracnoj zajednici.
                Pa koji je bio ( trudna ) ?

                03-28-2009 08:23 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
                Provler2 Provler2 is a Male
                moforaja




                Poruka: 3141
                Location: usa

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Pipi Duga Carapa:

                  Da ne editiram:
                  Nema te poreske povlastice koja bi me danas ubijedila na brak...
                  Jednostavno, oduvijek sam smatrala da covjek ne treba pripadati nikome, pa ni osobi koju voli.
                  Brak mi je uvijek djelovao kao sredstvoza posvajanja necije licnosti.
                  Bivsi muz smatra da sam "sabotirala vezu" od trenutka kad smo se vjencali, ne znam koliko je to tacno, ali hajde, sve je moguce..
                  Samo jos da dodam da ovdje na zapadu sve vise primjecujem fenomen da su muskarci ti koji forsiraju ideju braka. Ponekad se pitam zasto, jesu li stvarno romanticniji pa im je potrebna ta idealna institucija, da li se radi o posesivnosti ili pak o interesu, jer im je dosadilo prati i kuhati, pa bi im besplatna kucna pomocnica, koju mogu ... nekoliko puta sedmicno, dobro dosla?
                  Pomozite mi da rijesim ovu dilemu, jer me stvarno muci..
                Da nisi lezbejka? 01.gif Ne kontam te uopshte 14.gif

                03-28-2009 08:25 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
                Pipi Duga Carapa
                SexNepoznat



                Poruka: 2170
                Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Hahahahaha...
                Nisam bila trudna, nisam ni lezbjeka(mada u tome ne vdim nista lose, samo nije moj trip)
                Procitaj prvi post...
                Razlog je lezao u cinjenici da zivim u katolickoj drzavi gdje u to vrijeme (na srecu zakon se malkice popravio) dijete iz vanbracne zajednice nije moglo ici na ocevu poresku karticu, samim tim mu ni firma nije davala novcanu nagradu "glave porodice", te smo gubili izuzetno velike sume novca, sto je njemu bio dovoljan razlog da mi ispere mozak i ubijedi me da sklopimo brak....isti taj razlog je bio u igri kad mi je zagorcao zivot u tenutku kad sam podnijela zahtjev za razvod baka....

                03-28-2009 10:49 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                cheri cheri is a Female
                moder u peMziji




                Poruka: 3806
                Location: Svizzera

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                To oko djece i jest bio uvijek cest motiv za sklapanje braka, bas sam navela i u mom postu taj momenat da su to uvijek bila tkzv. "nelegitimna djeca" (kako mrzim taj izraz) 08.gif .
                Hvala Bogu, to se dosta promjenilo, pa sad imaju prava kao i djeca rodjena u braku. Ja gore i ruznije diskriminacije nisam vidjela od te.

                03-28-2009 12:31 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
                Pipi Duga Carapa
                SexNepoznat



                Poruka: 2170
                Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Ovdje se to jos nije promijenilo...
                Recimo ova moja je zakonski "legitimisana", ali nije "legitimna", sto znaci, da je prije stupanja u brak bila nelegitimna i da jnikad nece biti legitimno dijete...
                Mada, da nam nisu pravili probleme s tom poreskom karticom, kao i s nemogucnosti da se izvadi certificat "zajednickog zivota", stvarno se nikad ne bih udala. To sto je dijete bilo nelegitimno (pored cinjenice da je nmosia ocevo prezime) nije nam smetalo.
                To sto smo svaki mjesec gubili sumu novca ravnu mojoj plati, za njega je bio dovoljan razlog da se vjencamo. Nije mogao shvatiti zasto sam protiv toga, kad vec zivimo zajedno, volimo se i imamo dijete....
                Danas znam da sloboda nema cijenu...

                03-28-2009 13:49 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                mamica mamica is a Female
                raja




                Poruka: 1958
                Location: Skandinavija

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ljubav i samo ljubav... 33.gif

                ___________________________________________________________________
                "JUCE ISTORIJA.............SUTRA MISTERIJA"

                03-29-2009 13:51 mamica is offline Pregledaj poruke od mamica Dodaj mamica u listu prijatelja
                Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com