Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Za » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Anketa:
1. Ljubav 14 48.28%
2. 9 31.03%
3. Interes 3 10.34%
5. Djeca 2 6.90%
4. Partnerstvo 1 3.45%
Total: 29 Votes 100%
 
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Magistar Magistar is a Male
moforaja




Poruka: 2667
pokretac teme Thread Started by Magistar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vidim nitko nije zaokružio djecu kao jedan od motiva za sklapanjem braka 01.gif

Odnos meðu partnerima dobiva društvenu dimenziju i prestaje biti samo njihova osobna i intimna stvar onog trenutka kada doðe dijete, bez obzira na karakter njihove veze.

Roðenjem prvog djeteta mijenjaju se braène uloge i postaju složenije. Supruga postaje majka a suprug otac. Kakvoæa braènog života se roðenjem smanjuje i stavlja brak na kušnju, iako veæina parova drži da djeca uèvršæuju braènu i stvaraju obiteljsku zajednicu.

Statistike o razvodima ipak pokazuju drukèije: roðenje djeteta može samo odgoditi ozbiljniju krizu dok u usklaðenim brakovima to donosi zadovoljstvo.

___________________________________________________________________

    03-29-2009 16:51 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    djeca se nekako podrazumijevaju bez obzira koju opciju si klikno.

    rodjenje djeteta nece "spasiti" brak, ne vjerujem.

    bas ko sto kaze statistika gore navedena.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    03-30-2009 16:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    R2-D2 R2-D2 is a Male
    BUKACHAAAAA


    Poruka: 5594
    Location: La La Land

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Eh...brak,brakovi..
    Jedan te isti tunel citav zivot...
    Normalan covjek nece u mraku da zivi.
    MIslim..

    ___________________________________________________________________
    I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
    Sha-Shi is my name..and off course,

      I do piss excellence in the morning..

    03-30-2009 18:57 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
    premier premier is a Male
    proplivo


    Poruka: 12
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nemate vi pojma šta je ljubav, brak i obitelj jer da znate ne bi sjedili za kompjutorom nego bi sjedili sa braènim drugom i voljenom djecom.

    03-30-2009 19:33 premier is offline Pregledaj poruke od premier Dodaj premier u listu prijatelja
    R2-D2 R2-D2 is a Male
    BUKACHAAAAA


    Poruka: 5594
    Location: La La Land

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ugh....ova ko iz Alan Forda...

    ___________________________________________________________________
    I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
    Sha-Shi is my name..and off course,

      I do piss excellence in the morning..

    03-30-2009 19:38 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
    Magistar Magistar is a Male
    moforaja




    Poruka: 2667
    pokretac teme Thread Started by Magistar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od premier:

      Nemate vi pojma šta je ljubav, brak i obitelj jer da znate ne bi sjedili za kompjutorom nego bi sjedili sa braènim drugom i voljenom djecom.


    Otkud tebe onda na kompjutoru? 02.gif

    A što ti ne sjediš ''s braènim drugom i voljenom djecom''.

    To si malo ugrabio pc, dok djeca spavaju? A ribar?

    ___________________________________________________________________

      03-30-2009 19:40 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
      premier premier is a Male
      proplivo


      Poruka: 12
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ti znaš šta ja mislim o ulasku u brak a ljubav je šupljak.

      03-30-2009 20:02 premier is offline Pregledaj poruke od premier Dodaj premier u listu prijatelja
      Magistar Magistar is a Male
      moforaja




      Poruka: 2667
      pokretac teme Thread Started by Magistar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od premier:

        Ti znaš šta ja mislim o ulasku u brak a ljubav je šupljak.


      Lijepo.
      E pa onda upoznaj i ostale forumaše o svom stavu, naspram braka.
      Imaš gore u anketi 5 ponuðenih motiva za stupanje u brak.

      Da nemaš ti neki novi, to jest šesti motiv.

      Stoga, malo nas prosvijetli...samo nemoj da budeš mLogo bRezobrazan girl_zaljubljena.gif ..ono kultura..folovi..golovi..molovi i durovi.

      ___________________________________________________________________

        03-30-2009 20:08 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
        sara sara is a Female
        moforaja




        Poruka: 5281
        Location: bogu za ledjima

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ova tema bas interesantna pa da se i ja malo ubacim .
        Mora postojati ljubav da bi se uslo u brak,pa i djeca dolaze iz ljubavi.
        Brak nemoze nista spasiti pa cak ni djeca ako nema ljubavi.

        zaljubljena.gif

        ___________________________________________________________________
        Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

        03-30-2009 20:28 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
        MoJaVi
        SexNepoznat


        Poruka: 1705

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od sara:

          Ova tema bas interesantna pa da se i ja malo ubacim .
          Mora postojati ljubav da bi se uslo u brak,pa i djeca dolaze iz ljubavi.
          Brak nemoze nista spasiti pa cak ni djeca ako nema ljubavi.

          zaljubljena.gif


        TAKO JE SARA IMA NAS VAMPIRA(sto volimo i razumijemo mrak, i treba nam da prezivimo) A I TEHNICKI SMO OBRAZOVANI (ono znas kompjuter ugradjen u serpu 13.gif ....... ) ILI ONA UDARNA - LJUBAV JE LJUBAV TA NIJE PURA(..ovo me natjera.....idem staviti jednu u jazbinu)

        03-30-2009 21:02 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ja svoj brak shvatam kao zaokruzivanje jednog dijela zivota...kao kad diplomiras 19.gif anw...meni brak kao institucija iskreno ne znaci mnogo niti mi daje neki osjecaj sigurnosti niti bi mi brak bio prepreka da nekog ostavim ako nam ne ide..obzirom da je to mom muzu znacilo mnogo a meni bilo svejedno njemu za ljubav sam tu zellju i ispunila...

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          03-30-2009 22:37 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          premier premier is a Male
          proplivo


          Poruka: 12
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Moj glas je za interes a interesa ima raznih.Oni koji misle da ljubav postoji neka dobro razmisle. Kažu da èovjek može u svom životu doživjeti jednom ljubav ili je ne doživjeti.Doživljavati ljubav svaki put kad nekog upoznaš i misliti da je to prava ljubav grdno se vara. To može biti samo trenutni interes.Jedina i istinska LJUBAV može biti prema dijeci i nikom više, tu nema interesa.

          03-31-2009 19:38 premier is offline Pregledaj poruke od premier Dodaj premier u listu prijatelja
          Magistar Magistar is a Male
          moforaja




          Poruka: 2667
          pokretac teme Thread Started by Magistar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od premier:

            Moj glas je za interes a interesa ima raznih.Oni koji misle da ljubav postoji neka dobro razmisle. Kažu da èovjek može u svom životu doživjeti jednom ljubav ili je ne doživjeti.Doživljavati ljubav svaki put kad nekog upoznaš i misliti da je to prava ljubav grdno se vara. To može biti samo trenutni interes.Jedina i istinska LJUBAV može biti prema dijeci i nikom više, tu nema interesa.


          Interes???
          Mislim da sam ga elaborirao ranije (vidi prvu stranicu teme).

          A zašto ne PARTNERSTVO ??

          Partnerstvo?


          U suvremenom društvu odluka o sklapanju braka ne donosi se tako jednostavno jer brak donosi osjeæaj dužnosti, strah od obveza i odgovorno ponašanje, strah kako se neæe zadovoljiti tuða oèekivanja, bojazan hoæe li ljubav nestati i brojne druge razloge. Zbog takvog stava mnogi braèni parovi imaju sliène probleme zbog prevelikih oèekivanja.

          Dojam da ne uspijevaju u braku èesto se pojavljuje ako se posve ne ispunjavaju takozvane pripisane spolne uloge, uloge koje se društveno potièu i smatraju normalnim.
          Dakle muž æe se osjeæati krivo ako ne zaraðuje dovoljno i ne osigurava odreðeni obiteljski standard. Oba partnera mogu biti zamorena svojim tradicionalnim restriktivnim ulogama, muškarac kao glavni hranitelj obitelji a žena za emocionalnu i odgojnu ulogu.
          Ipak život pokazuje kako su sretniji brakovi gdje muškarac postiže veæe uspjehe u karijeri od svojih žena, kao i u brakovima u kojima su oboje zaposleni kada žena obavlja znatniji dio kuæanskih poslova.

          Što su supružnici obrazovaniji to su i njihova oèekivanja više usmjerena zajednièkom emocionalnom životu i komunikaciji, dok partneri s nižom razinom obrazovanja smatraju tradicionalne spolne uloge, oca hranitelja i žene majke, važnijim mjerilom za uspjeh braka.

          ___________________________________________________________________

            03-31-2009 20:15 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
            Mostarka83 Mostarka83 is a Female
            Legally Blonde




            Poruka: 3490
            Location: U Cernici

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Glasala za ljubav na prvome mjestu, a i uz to zelja za nekim prosirenjem i zajednicom.

            ___________________________________________________________________
            JaMojaTi.gif

            03-31-2009 20:42 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
            green green is a Male
            Super Moderator


            Poruka: 7085
            Location: BiH

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            folklor, tradicija, adet

            ___________________________________________________________________

              04-03-2017 22:23 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
              vjetar vjetar is a Male
              moforaja


              Poruka: 13977
              Location: dk

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ..ako glasam pod 1 ljubav

              ..moze se i bez braka odnosno potpisa zivjet u ljubavi ako je ona prisutna cjelo vrijeme ,cim nestane ljubavi ljudi se svadjaju prave jedni drugima beleje i na kraju ruse te brakove ,tak papir koji steknu na pocetku kasnije im napravi mnogo vishe problema vec sto su se nadali ..tako da bi taj cin braka odnosno potpisa tamo nekog vjencanog lista ne bi trebao da znaci nesto posebno ...mozda bi se cak i vishe voljeli i postovali ako ne bi postojo taj papir ..bilo bi mnogo lakse i jednostavnije da muz ili zena odu jedno od drugoga da nema tog papira ..nekome taj paprir znaci i posjedovanje necijeg zivota ili ucjenu .pa sad kad jedno od dva supruznika nesto ko skrive ovaj drugi ga malretira udara bije i unistaje zamo zbog tog sto on ili ona posjeduju taj papir o vlasnistvu nad necijim zivotom ..mozda bi u svjetu bilo manje nasilja da ne postoji taj papir

              ___________________________________________________________________
              laku vam noc pijuni

              spavajte ko lavovi i ko kraljevi

              04-03-2017 22:40 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
              vjetar vjetar is a Male
              moforaja


              Poruka: 13977
              Location: dk

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ..Danas je brak u prvom redu posto interes pa sve ostao ,interesom se kupuje i ljubav ,zelja za zajednicom partnerstvo i sve ostalo ..cim nestane kapicola rushi se i brak i svak svakome kriv

              ___________________________________________________________________
              laku vam noc pijuni

              spavajte ko lavovi i ko kraljevi

              04-03-2017 22:43 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
              Stari Grad Stari Grad is a Male
              moforaja




              Poruka: 10597
              Location: iza zvijezde

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Brak...

              ... ljudski je griješiti... 02.gif

              ___________________________________________________________________
              ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
              on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

                moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
              ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
              ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
              .. dosta je vise i tebe i tvoje
                tiranije
              ...

              04-04-2017 00:05 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
              tana tana is a Male
              rigorozni




              Poruka: 17853
              Location: na prinudnom radu :)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              zasto sklapamo brakove? zato sto je to prirodno.

              ___________________________________________________________________
              kad ce mostar mama?

              04-04-2017 15:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
              vjetar vjetar is a Male
              moforaja


              Poruka: 13977
              Location: dk

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ..Pametni ovi danci ..vjencanje odnosno bracni ugovor ili vjencani list obave nakon 15 do 20 godina zajednickog zivota ..ako ide ide ako ne ide samo se razidju .

              ..sjecam se jednom prilikom neki komsija u zgradi ..dolazio neki svaler kod jedne i nastanio se bogami on kod nje i zivili su jedno 5 godina zajedno ..kad jednog dana izkrcala mu kese pred vrata i vishe se nije pojavljivo 02.gif

              ___________________________________________________________________
              laku vam noc pijuni

              spavajte ko lavovi i ko kraljevi

              04-05-2017 12:07 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
              Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com