Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Zavidimo Vam "starohani"........ » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (14): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
bago bago is a Male
moforaja




Poruka: 3303
Location: Suteren

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od glumica:

    mama rahmetli bi znala reci, ako mi se ne svidja rucak:

    e haj u expres restoran, pa tamo zaprdivaj


Poljubi i ostavi... 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
665 - Skoro zao

11-15-2007 11:52 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Aida:

    zasto niko ne spominje TIN,COSAK,LABIRINT (najbolje kuhano vino ),
    jedno vrijeme MALO MISTO


Jooooj ....kuhano vino i labirint.
Namirili se Hari i ja, ali ono baš namirili, i takvi izašli u Èaršiju, jedne zime, kad tamo nigdje živa roba. Samo panduri, žandarmerija, nenarodna armija i poštena inteligencija. Mislim da smo još svratili u Jagnje i poèeli mi s pjevanjem i nenamjernim razbijanjem èaša kad doðoše bad blu bojsi i poèeše s pedagoškim djelovanjem. Umro je drug Džema. Bilo nam je teško al mi bi još po jednu. Pa u labirint. Al zaboravili kako se naruèuje kuhan vajn. Zapliæe jezik a mozak u zaleðu. Ali tu se potrefi ritam kružok VIS-a Most Ale te nas namiriše. Poslije je neko ugasio svjetlo i tako to do današnjih dana.
P.S. Pozdrav Ali ako ovo èita.

11-15-2007 11:59 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara

jah... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bilo je dobro...Ne kazem da nije. Jedno vrijeme, 80-desetih , nas je uhvatila jedna ideja ali nije ostvarena...nazalost. kako se gradio "DUM" ...tako su ga nazvali , kod gumenog mosta
za one koji ne znaju Drustvo Uglednih Mostaraca u Podhumu kod 1 osnovne , bila je jedna ideja da se oformi klub Mostaraca... Tu bi samo mogli biti clanovi oni koji dokazu da su mostarci i koji vole svoj grad... Nije nikad ostvareno a najvise zbog toga sto smo insistirali da vidimo ko su DOSLE i oni ne mogu biti nikako clanovi. To bi bio klub kao i slobodni zidari , samo za specijalne clanove a baziralo bi se na sljedecem :
-pomagati jedino mostarce
-zaposljavati prvo mostarce
-pomoci u skolama,fakultetima kao i drugim stvarima
-primati nove clanove samo uz preporuku 2 clana kao i provjera
-otvoriti fond za skupljanje para i finansirati business u Mostaru
-pomagati mostarcima da dobiju kredite,otvaraju poslovne prostore, grade kuce,dogradjujupostojece kao i sve sto se moze uciniti
-na rukovodece funkcije postavljati mostarce...

To bi bilo otprilike... medjutim...nista..Klub se trebao zvati : KUM ( Klub Uglednih Mostaraca)...
Samo je dva gradonacelnika bila mostarci : Zvonic i Humo...sve ostali su dosle...Ove nove ne racunam...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 11-15-2007 u 12:02.

11-15-2007 12:00 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa Ricina ta ideja ti je i sad aktualna......

11-15-2007 12:19 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara

ideja Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ako je i sada aktuelna poslije 20 godina zasto niko ne pokrene ??? Sta se ceka ?? Limun ?
Kako znas da je aktuelna Abraxas ???

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

11-15-2007 20:19 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
baffo baffo is a Male
avenija kruzno




Poruka: 143
Location: stara avlija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

za taxi 02.gif 10.gif Dom Omladine ( kuca Mujage Komadine-Lenjinovo setaliste) i Salko konobar
21.gif 21.gif 21.gif
ramiz konobar
a znas li barca(barac)
17.gif 17.gif 17.gif

___________________________________________________________________
ku-ku.gif od Mostara do na Bunu
krepo Velež u kašunu

11-15-2007 21:19 baffo is offline Posalji email za baffo Pregledaj poruke od baffo Dodaj baffo u listu prijatelja
Borna Borna is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1023
Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

koji klub i kojih uglednih mostaraca
ovo sto ih ima trenutno u Mostaru ( po najboljoj procjeni 10%)
i sto su kao ugledni ti su sebe obezbjedili i poslovnim prostorima, i kucama
i kreditima i svime ostalim

ovaj ostatak, o svom se jadu zabavio kako prezivjeti od 1. do 1.

snovi su jedno, a stvarnost drugo

sada imamo "nove ugledne mostarce" kojima treba da prodje jos
najmanje 50 godina da ime se face oplemene, da dobiju fine gradske karakteristike

___________________________________________________________________

    11-15-2007 22:57 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
    Ricina Ricina is a Male
    raja




    Poruka: 1931
    Location: Predaleko od Mostara

    mmm Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bio sam ljetos u Mostaru... Oni za koje sam smatrao da su mostarci me prosto sokirali. Poso ja na Tepu da kupim karpuzu pa da je hladim u valjniku kuci. Sretnem njih 3-4 sjede prekoputa Gume i upitase me :"Dje ces ?". Rekoh :"Odoh da kupim dobru karpuzu pa cu nazad da nesto popijemo." Odgovorise : "Hajde pozuri , ima hladna loza. Najbolje LUBENICE su ti na kraju Tepe.". Stao sam i gledam..."Mislis karpuze?". ...nasmijase se..."Novi trend burazeru...".

    ___________________________________________________________________
    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 11-16-2007 u 11:52.

    11-16-2007 01:19 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
    kozavadi kozavadi is a Male
    rodjeni




    Poruka: 869
    Location: Atlantida

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pita Abu Zabu jeli se taj rum ohladio 35.gif

    ___________________________________________________________________
    Koprofagija - medicinski termin za konzumiranje vlastitih fekalija. Razlog bolesti nepoznat. Pretpostavlja se da konzument neobiènim ponašanjem želi skrenuti pažnju okoline na sebe

    11-16-2007 05:04 kozavadi is offline Posalji email za kozavadi Pregledaj poruke od kozavadi Dodaj kozavadi u listu prijatelja
    dida62
    SexNepoznat

    Poruka: 1517

    RE: mmm Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Ricina:

      Bio sam ljetos u Mostaru... Oni za koje sam smatrao da su mostarci me prosto sokirali. Poso ja na Tepu da kupim karpuzu pa da je hladim u valjniku kuci. Sretnem njih 3-4 sjede prekoputa Gume i upitase me :"Dje ces ?". Rekoh :"Odoh da kupim dobru karpuzu pa cu nazad da nesto popijemo." Odgovorise : "Hajde pozuri , ima hladna loza. Najbolje LUBENICE su ti na kraju Tepe.". Stao sam i gledam..."Mislis karpuze?". ...nasmijase se..."Novi trend burazeru...".


    jes tako je 28.gif
    ljudi zaboravili maternji jezik 35.gif
    ne mozes vise traziti ni kavadu ni pipunili saransak, sad je to paradajz,bostan ili dinja i bijeli luk 21.gif
    dje to ima 21.gif 21.gif 21.gif

    11-16-2007 17:50 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
    glumica glumica is a Female
    Trn u oku


    Poruka: 4415

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    e kupih neki dan na kalenic pijaci japanke jabuke....


    samo mi fali onaj starinski ormar....


    nikad nisam mogla docekat da ''same od sebe''

    evo mi te uta tkupite, ne modu daje pjitat 13.gif

    11-16-2007 17:53 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
    dida62
    SexNepoznat

    Poruka: 1517

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od glumica:

      e kupih neki dan na kalenic pijaci japanke jabuke....


      samo mi fali onaj starinski ormar....


      nikad nisam mogla docekat da ''same od sebe''

      evo mi te uta tkupite, ne modu daje pjitat 13.gif


    jooj odkad ih nisam jela 26.gif
    vidjela jesam ali nisu ni u pola dobre k'o nase 16.gif i ne mirisu k'o da su plasticne 14.gif

    11-16-2007 18:01 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
    HoneyMNE HoneyMNE is a Female
    moforaja




    Poruka: 2645
    Location: Montenegro

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    bljak,ja ih jednom samo bila zagrizla i ostavila... 21.gif


    ma ko zna od èega su....jedu oni svašta... 07.gif 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    HoneyMNE
    *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
    puca.gif

    11-16-2007 18:11 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
    dida62
    SexNepoznat

    Poruka: 1517

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    e nasla sam dobrih funja i mirisu k'o nase 01.gif
    kompot bio k'o dusa 10.gif

    11-16-2007 18:15 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
    HoneyMNE HoneyMNE is a Female
    moforaja




    Poruka: 2645
    Location: Montenegro

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    tako je maèko, najljepše su domaæe....
    ne,stvarno, one uvozne jabuke nemaju ni ukusa ni mirisa, a velike...mada to nema veze...a neko odmah pomisli da je to dobro... 13.gif

    ___________________________________________________________________
    HoneyMNE
    *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
    puca.gif

    11-16-2007 18:26 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
    almonda almonda is a Female
    seka


    Poruka: 681
    Location: NYC

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jes,jes, mostarka do groba i ja pravila kompot od funja sto kazes ko dusa.
    Prije par dana kupih 4 japanke jabuke da probam/skupe ko abuzenzen/
    a u sebi se mislim u basci od svekrve uz Radoboju u Sefica ulici objesile se grane.
    Ma brate ni slicne.

    ___________________________________________________________________
    Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

    11-16-2007 20:11 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
    baffo baffo is a Male
    avenija kruzno




    Poruka: 143
    Location: stara avlija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    13.gif 13.gif 13.gif braato rrum, paaa tooje 04.gif hik, po troosna robba. pozdravi abuzenzija 11.gif 11.gif (nisam sam casna pionirska) 11.gif 11.gif

    ___________________________________________________________________
    ku-ku.gif od Mostara do na Bunu
    krepo Velež u kašunu

    11-16-2007 20:50 baffo is offline Posalji email za baffo Pregledaj poruke od baffo Dodaj baffo u listu prijatelja
    kozavadi kozavadi is a Male
    rodjeni




    Poruka: 869
    Location: Atlantida

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od baffo:

      13.gif 13.gif 13.gif braato rrum, paaa tooje 04.gif hik, po troosna robba. pozdravi abuzenzija 11.gif 11.gif (nisam sam casna pionirska) 11.gif 11.gif


    ta nisi se mene sjetio 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    Koprofagija - medicinski termin za konzumiranje vlastitih fekalija. Razlog bolesti nepoznat. Pretpostavlja se da konzument neobiènim ponašanjem želi skrenuti pažnju okoline na sebe

    11-17-2007 00:00 kozavadi is offline Posalji email za kozavadi Pregledaj poruke od kozavadi Dodaj kozavadi u listu prijatelja
    baffo baffo is a Male
    avenija kruzno




    Poruka: 143
    Location: stara avlija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sory, za tebe samo najbolje ja karla ja jack 17.gif 24.gif

    ___________________________________________________________________
    ku-ku.gif od Mostara do na Bunu
    krepo Velež u kašunu

    11-17-2007 00:34 baffo is offline Posalji email za baffo Pregledaj poruke od baffo Dodaj baffo u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Niko nespomenu sjedenja u one divne ljetnje noci na Rondou i do kasno u noc cak i kad bi se kafana zatvorila a hladovina bi pirkala iz okolnih bascha gdje su bile najsocnije zerdelije.
    Evo usput i sjetih se tada bi na Rondou bio nezamjenjivi inventar Isma Tuce.

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    11-17-2007 01:05 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    Stranica (14): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com