Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Zavidimo Vam "starohani"........ » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (14): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    Niko nespomenu sjedenja u one divne ljetnje noci na Rondou i do kasno u noc cak i kad bi se kafana zatvorila a hladovina bi pirkala iz okolnih bascha gdje su bile najsocnije zerdelije.
    Evo usput i sjetih se tada bi na Rondou bio nezamjenjivi inventar Isma Tuce.

...a neko je tad donio kasetofon pa se slušao Peter Gren dok su komunalci razhlaðivali ulice. 10.gif 23.gif

11-17-2007 01:13 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
baffo baffo is a Male
avenija kruzno




Poruka: 143
Location: stara avlija

Arrow Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    Niko nespomenu sjedenja u one divne ljetnje noci na Rondou i do kasno u noc cak i kad bi se kafana zatvorila a hladovina bi pirkala iz okolnih bascha gdje su bile najsocnije zerdelije.
    Evo usput i sjetih se tada bi na Rondou bio nezamjenjivi inventar Isma Tuce.


ne zaboravi Franju. a bila bi tu koja sarajka ili niksicka ono ispod stola da murija ne gnjavi

___________________________________________________________________
ku-ku.gif od Mostara do na Bunu
krepo Velež u kašunu

11-17-2007 04:51 baffo is offline Posalji email za baffo Pregledaj poruke od baffo Dodaj baffo u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara

Jah Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne spomenu malo vise Rondo... Tako su ga prozvali jer znaci "Cvjetni trg " otprilike.. Ona rondela je bila uvijek puna cvijeca.. Ismet Tuce ( rahm) , Franjo Zubac -Foto Zdenka sa starog mosta ( pok.) , Hamica Lizde - tabijasus konobar , pa hakanje autoprevoznika sa kamionima kad prolaze ( pise na vratima ime) hehe ... Tu sam se naucio sam Franjom kako se pije loza uz jednu krisku mandarine... Cudno ali istinito. Nisam vjerovao u pocetku... Cevapi su bili dobri... ali obavezno conta sa kuhanim jajima na sanku....Isto kao u Smaje Kljako na Tekiji...Dobra stara vremena......Nikad vise...
Tek ja kupio 78 jednu krntiju ..pa mi na Rondo.. Od zla oca od gore matere sto se kaze. Prilazim ja da parkiram , normalno tamo gdje svi vide , i udarim branikom u drvo ... Izadjemo svi i roncaju na mene kako vozim...Vratim ja malo auto na rikverc i onda se svi okupimo da vidimo jesam li ostetio drvo... niko od nas ne gleda auto... Svi legli od smijeha samo seljaci se cude sto auto ne gledamo...Papani

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Ricina dana 11-17-2007 u 16:38.

11-17-2007 13:36 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
kozavadi kozavadi is a Male
rodjeni




Poruka: 869
Location: Atlantida

RE: Jah Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Ricina:

    Ne spomenu malo vise Rondo... Tako su ga prozvali jer znaci "Cvijetni trg " otprilike.. Ona rondela je bila uvijek puna cvijeca.. Ismet Tuce ( rahm) , Franjo Zubac -Foto Zdenka sa starog mosta ( pok.) , Hamica Lizde - tabijasus konobar , pa hakanje autoprevoznika sa kamionima kad prolaze ( pise na vratima ime) hehe ... Tu sam se naucio sam Franjom kako se pije loza uz jednu krisku mandarine... Cudno ali istinito. Nisam vjerovao u pocetku... Cevapi su bili dobri... ali obavezno conta sa kuhanim jajima na sanku....Isto kao u Smaje Kljako na Tekiji...Dobra stara vremena......Nikad vise...
    Tek ja kupio 78 jednu krntiju ..pa mi na Rondo.. Od zla oca od gore matere sto se kaze. Prilazim ja da parkiram , normalno tamo gdje svi vide , i udarim branikom u drvo ... Izadjemo svi i roncaju na mene kako vozim...Vratim ja malo auto na rikverc i onda se svi okupimo da vidimo jesam li ostetio drvo... niko od nas ne gleda auto... Svi legli od smijeha samo seljaci se cude sto auto ne gledamo...Papani


dobar si ti ricina. rahmetli peza je svog popeo uz stub na sred kruga u rondou.

___________________________________________________________________
Koprofagija - medicinski termin za konzumiranje vlastitih fekalija. Razlog bolesti nepoznat. Pretpostavlja se da konzument neobiènim ponašanjem želi skrenuti pažnju okoline na sebe

11-17-2007 14:05 kozavadi is offline Posalji email za kozavadi Pregledaj poruke od kozavadi Dodaj kozavadi u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara

.. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

najveci fazon je kada su trojica murijasa udarili u stado ovaca na Rondou.. Prije su provodili ovce za Bogodo ili na tu stranu u svakom slucaju i to kasno navece ili kako bi rekli sabahile... Jednom, krajem 70-tih se vracali u staroj folciki Osman Zaklan , Aco Grahovac i Pavo Aksam...Tadasnji DB... Pjani ko majke i gruh u stado. Prica Zaklan sutra : " Vidim ja nesto se bijeli a znam da nema snijega u Mostaru....".. Zajebavo sam mu sina 100 godina o tome...a i Peru i Graska ( Grahovac)...Ali je Pavo imo kcerku...uuuuu boli glava.

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 11-17-2007 u 16:44.

11-17-2007 16:44 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tombola u Lokomotivi
Mahalski turniri na Kantarevcu
Mahalski turniri na starom velezovom male raje (Ja prepravljo datum rodjenja da budem stariji)
Ko se sjecha igara/flipera/stolni fudbal/igracha kod Dobrile na staroj zeljeznickoj stanici gdje se igralo poslije Abrasevicha i kad te Hap ishamara ili isklepa puhaljkom/dirigentskom palicom.

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

11-17-2007 18:23 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara

e jah Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imas pravo... Bio sam 2-3 puta kod Hapa i htio da ucim svirati . Iznad Pave na spratu. Kada me je poceo udarati po prstima , e velim neces vise... I ne naucih nista svirati...Sta cu. Dobrila je bila tamo iza Hita.....auta na udaranje, fliperi , fudbal i Paranoid B. Sabath , grupa Sweet , Deep Purple.....Dobra vremena
Ali ja se sjecam i ljetnog kina Partizan u Santicevoj. Soder i stolice na sklapanje...Tvrde ko djavo i veliki okreceni bijeli zid...Sjedis a ono gruhne kisa...uuu
Bio je i kino kod kafane "Zagreb" . Tu su se kasnije prodavali autodijelovi.... Imao je divan balkon...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 11-18-2007 u 00:59.

11-17-2007 18:32 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Borna Borna is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1023
Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja sam mislila da sam ja ko metuzalem, ali imate i vi
sjecanja koja sezu do polovice proslog stoljeca

kada mi je mama saznala da idem kod Dobrile igrat flipere
tako me zveknula preko ruke (rahmet joj dusi)

ali ja sam opet isla

___________________________________________________________________

    11-17-2007 18:36 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobrila je bila prvo tamo ðe je sad hotel "Ero" 10.gif

    ___________________________________________________________________

      11-18-2007 00:54 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1931
      Location: Predaleko od Mostara

      musala Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      A Musala..Nju zaboravismo . Musala je mjesto za veci broj ljudi da moze klanjati... Imao sam i sliku negdje ..Na Musali preko 300-400 dusa ...A na Musali Sadzak ili prodavnica... Tu je bio jedno vrijeme Denjo a kasnije Neso Borozan-pjesnik. Kasnije je Neso presao u zdravljak kod petice..
      Pade mi napamet i "Luft kafana"... Malo ko to i zna... To je onaj kiosk ili kako cemo nazvati na Tepi nasred dzade...preko puta Gvozdjare. Ima 4 luka i nije imao vrata ni prozora... Kasnije su ubacili zidove i vrata.. Tuda sam vazda prolazio sa mojim babom rahm. On je imao radnju na Tepi davno..preko puta Mehmed-Koski Dzamije..
      Tamo gdje su bili autodijelovi kod basamaka sto vode na stari most , bila je gvordzara Dokic-Bilic-Pesko... Isad imam kuci sjekiru iz 2 svjetskog rata i na njoj pise Dokic-Bilic-Pesko..
      U mom sokaku, preko puta Bristola je bila prodavnica sa zelenim vratima i 3-4 basamka. Kasnije je bio Free-shop pa svasta nesto. Tu sam vazda volio uci i kupiti bombone iz velike tegle a na njoj pise 505 sa crtom...i rum plocice mmmmm. Pa onda prekoputa u starog Bajrama na kolace.. Malo gore ( sada je Badzak ascinica) bio je Hadrovic i prodavao sve za kucu... Gdje je bio Vlaho tu su bili braca Zalihic i imali stolarsku radnju. Oni su stanovali u sred Cima a to se mjesto zove , zamisli te , Zalihica kula...hehe. dalje je bio magacinski prostor zdravljaka pa je Narca ( Narcis Mehmedbasic) otvorio kafic....negdje 80-tih.. To je bilo vlasnistvo Teofika Kalajdzica i Jasminke ( kozmeticar...stariji se sjecaju) a Jasminka je Narcina sestra..Onda je Narca ozenio Cicu Mufticku ( stanovala u Fejicevoj kod cesme )... Prodavnica "Riz" kod Musale je bio ducan i jedna od kuca Mujage Komadine dok nije oduzeto u "korist drzave". Njegova je kuca i na Lenjinovom setalistu ( Dom omladine kasnije Univerzitetska biblioteka)..Preko puta , Gdje su Bajrami , je bila kafana "Mali Pariz"...Fina basta.. Dzemila spomenu "Peticu"... To je prije drzo Vuk Sliskovic stari i bila kafana. Imao je obicaj , kad narucis lozu, donijeti pliticu a na plitici cokalj i komad bijelog sira i malo hljeba kao i cackalica. Super fazon. Ako maksuz jedes onda dodje mala conta sa toplom vodom i limunom za pranje prstiju...Eto dosta za sada...samo tracate...

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 11-18-2007 u 01:18.

      11-18-2007 01:12 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      taxi taxi is a Male
      Liska mjeseca avgusta




      Poruka: 18170
      Location: M&R

      RE: musala Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Ricina:

        A Musala..Nju zaboravismo . Musala je mjesto za veci broj ljudi da moze klanjati... Imao sam i sliku negdje ..Na Musali preko 300-400 dusa ...A na Musali Sadzak ili prodavnica... Tu je bio jedno vrijeme Denjo a kasnije Neso Borozan-pjesnik. Kasnije je Neso presao u zdravljak kod petice..


      A Šincek? 10.gif

      ___________________________________________________________________

        11-18-2007 01:16 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
        Ricina Ricina is a Male
        raja




        Poruka: 1931
        Location: Predaleko od Mostara

        ,, Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Moj Taxi ..ko ce se svega odmah sjetiti. Za neupucene..Sadzak je prezime i najvise ih ima , kao i Sosa , na Bivoljem Brdu prema Stocu ( od Domanovica). Inace sadzak je metalni tronozac sto se stavlja ispod tepsije, serpe ili posude a ispod se lozila vatra...Samo me vucete za jezik...

        ___________________________________________________________________
        "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 11-18-2007 u 01:22.

        11-18-2007 01:21 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
        abraxas abraxas is a Male
        moforaja




        Poruka: 6999
        Location: Jazzbina Abraxas

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Lijepo si nam to opisao Ricina, probudio si stare slike u nama. Napiši još štogod iz svog sjeæanja. 10.gif 10.gif

        11-18-2007 09:57 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
        Ricina Ricina is a Male
        raja




        Poruka: 1931
        Location: Predaleko od Mostara

        ima vas jos Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ima vas jos metuzalema kao i ja pa sutite. Da cujem od vas koju ili sam ja jedina mahalusa...kao Habiba rahm. hehehe
        Evo listam po Mofo pa ugledah vucijaka...cuku. Idemo kroz Fejicevu, normalno polupjani i slucajno sretnemo trudnicu... Uctivo upitamo : " kako ide. Ima li jos puno?"..Ona sva sretna odgovara ali uvijek ima budala medju nama... " Ostavi mi jedno musko ".. Onda mi napadamo i sramotimo se ali sta cemo..Ali to je bilo usput...Ne znam da li se iko stariji sjeca Boze Kulasa...milicionera...Ko roda je bio visok i vazda cigane udarao po Tepi. Sa sobom je cesto vodio vucijaka ( murijaskog) koji se zvao Cargo... Jesmo se bojali kad naidje... Ko medjed je bio ili tacnije obojica ...Pa Cavele i Hase smetljara i trokolica... A Tepa nije mogla proci bez Gume i Nine Sukovica (rahm.)..Vazda cirkusi....
        Idem ja jednom...mislim da je bila 1980,1981...ljeto. Stojadin i firma na vratima stoji. Prilazim trotoaru i pitam Nine na njemackom : "Sulenzi bite, alte brike und alte stad "? U prevodu...molim vas stari most i stari grad ? ...To je predstava koja je igrana 100 puta ranije.. Izlazi Ninin brat Miro,pa Pegla i ekipa...svi se cude sta ja pitam... Kad uto banu jedna seljacina... "Ja znam njemacki.Samo da mu objasnim" . I onda on meni objasni da cu ja pravo 100-200 m i eto me.Ja se zahvalim i parkiram auto 5 m dalje. On nastavi suplju kako on zna sve i da je najpametniji na svijetu. Ja prilazim i pitam sta je to bilo i Nino mi objasnjava da je neko pitao za stari grad. Ovaj "svabo" je to objasnio i rekao mi sta mi je rekao. Ja ga pitam da nije bilo pitanje ... i ponovim a o..."jes".. a sto ti licis na onog svabu to nije normalno" Kaze meni. Kada sam mu pokazao auto mostarske reg. i poceli se smijati...ode ljut ko puska..hehehe Onda zaustavljanje Cavele i hase i kontrola trokoilica , saobracajne za trokolicu, higijenskig uslova u kanti i ostalih cirkusa... Pa onda na pice u Sene Sukovica...Mimoza je bila neizostavna ujutro poslije vesele noci i mahmuranje ujutro uz hladnu lozu,mezu i zubor one fontane... Cesto se islo i u "Ribarnicu" sa srdele i na ribu i kuhanu krtolu sa limunom..mmmm pa cevapi iz "Evrope" i vruca lepina..Pa onda preko puta u "Labirint" na hladan topgemist...pa preko starog u Dugalica u neka doba po vruce kifle. Vazda nas je napadao "Nalet vas nije bilo vruce kifle u ova doba "...Dodje nas po 10-15 i kupimo 100 kifla...cirkus.. Jedan od boljih majstora za auta i to Ford ,pezo...Ramo Djuliman ...ispod osnovne skole kod mosta "Mujage Komadine" ili Luckog mosta. On je to svojim parama napravio birvaktile. Sa one strane je bio Hadze mesar a preko puta Sucro mastor za Fordove u sokaku....eeee....pusta vremena

        ___________________________________________________________________
        "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

        broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 11-19-2007 u 00:52.

        11-19-2007 00:48 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
        Sevels Sevels is a Male
        moderator tra-la-la




        Poruka: 6556
        Location: Cernica-Mo-London

        RE: Zavidimo Vam "starohani"........ Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Ferrari:

          Eeeeeeeeeeeeeeeee dobra stara vremena 26.gif

          Stvarno je bilo dobro zivjeti u Mostaru u ono vrijeme .

          Niko nije imo nista , a svi bili sretni i zadovoljni .
          Dovoljno je bilo da ti stara namaze krisku hljeba i
          da cijeli dan budes sa rajom .




          Sjecam se kad je moj brat (koji je stariji 5 godina od mene) poceo da
          izlazi u grad , uvjek sam se pito ' sta on to tamo radi ' i gdje ustvari on ide 19.gif

          Nisam mogo da zamislim sta mu moze biti interesantnije , od igranja
          Limuna i Narandze(i slicnih igara) sa rajom na sokaku.

          Posto sam po prirodi radoznao 11.gif jednom odlucimo moj prijatelj i ja
          da ih jednom pratimo da vidimo sta oni to tamo rade .

          I odemo mi u Stari i sakrijemo se u jedan Chepenak i posmatramo
          raju sto prolaze .
          Kad u neka doba neki Momak i Cura sjedose bas na 'nas' Chepenak 02.gif
          i pocese oni da se ...... a mene ufatio neki smijeh , nemogu da se uzdzim
          i odvalim se ja smijati iz sveg glasa , kad se ona cura prepade i poce vriskati ,
          nas dvojica ufatimo nogu , a onaj Momak za nama , jedva smo pobjegli ,
          i onda smo napravili pauzu od jedno 4-5 godina , dok nismo bili
          dovoljno odrasli da i sami idemo sa Curama na Chepenke (ali sam ja uvjek prvo kontroliso
          da se nije neko sakrio u onom mraku 11.gif ).

          Prvo se izlazilo u Stari Grad od Pecine (disco) , pa onda ispred Tina ,
          Lido , Rina , Capri tek onda u neka doba se islo na Rondo (Disco Amsterdam)

          Jedno vrijeme su bili Aktuelni : Abrasevic , Modisc 088 , Studentski Dom , Staro Velezovo .
          Najdrazi su mi bili izlasci van Mostara ,
          Nekad smo znali sjesti u Auto pa zapucati na more , ili u Sarajevo uglavnom
          kao sto neko rece sve se djelilo skupimo nesto para naspemo Chorbe i put pod noge 01.gif


        sta je bilo sa starohanima........ima li ijedan ziv medju nama da nastavi pricati,moze i da farba,nema veze samo da prica kako je bilo 35.gif

        ___________________________________________________________________
        volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

        13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
        "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

        10-31-2009 22:02 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Lijepa tema, vrijedna citanja i sjecanja.

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        10-31-2009 22:52 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7603
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Treba je novim a mlaðim èlanovima umjesto pravilnika dati da èitaju.

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        10-31-2009 23:51 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9503
        Location: uh jebo te

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        adio ja u bolfe nezna da je bilo duze od dvije hefte vazda na glavi
        znam sebe nisam nikad na glavu pao a imo sam cehove i po vise hiljada u glavi
        ja jedan dan bolk uzase nema vise na sanku da stoji i vraga na glavu vise piso bolfa sta je htio 23.gif
        na kraju smjene kada bih meli samo karte atobusne mostar-blagaj 19.gif

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        11-01-2009 00:11 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        ZiZi_ ZiZi_ is a Female
        trudim se


        Poruka: 225
        Location: florida

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Dobrodošao Mostaru
        Milenko – Mišo Mariæu!
        Još nisi za gradsku seharu
        uvakufio pravu prièu.

        Zbogom ”Mostarske kiše”.
        Zdravstvuj tovariš Broz.
        Jugoslavije nema više.
        Ode nam, Mišo, ZADNjI VOZ.

        Nakon svega – razlaz,
        samo, prièa duga.
        Sunca vjeèan zalaz
        i zarasla pruga.

        Dizdar, Mariæ – Mišo, Moca,
        svejedno nam je, brate mili.
        Bit æe, opet, nekom boca.

        Nekoæ sreæni mi smo bili;
        Buran život (prava forca)
        na JU-peronu ostavili…

        (U ”Bristolu”, 17.02.2005. god.)

        Ekrem Moca Dizdar

        11-01-2009 04:01 ZiZi_ is offline Pregledaj poruke od ZiZi_ Dodaj ZiZi_ u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5028
        Location: Umag - Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Èovjeèe, i ne vidjeh ovu temu. Sad æu se ja prikljuèit, bez brige. Ta i ja sam starohan, bezbeli. 19.gif

        ___________________________________________________________________

          11-01-2009 10:04 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          Stranica (14): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com