Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Josip Broz Tito » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (31): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
adis b adis b is a Male
rambling reck




Poruka: 1082

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...

___________________________________________________________________
...

10-30-2003 14:19 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
donjamahala donjamahala is a Male
raja




Poruka: 1539
Location: A neznam ni ja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dok je bio bas je bio

26.gif 26.gif 26.gif 26.gif

___________________________________________________________________

    BiH


        10-30-2003 14:47 donjamahala is offline Posalji Email za donjamahala Pregledaj poruke od donjamahala Dodaj donjamahala u listu prijatelja
        Musala Musala is a Male
        rodjeni




        Poruka: 1304
        Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        I jos je i bit ce

        ___________________________________________________________________
        -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

        10-30-2003 15:30 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
        adis b adis b is a Male
        rambling reck




        Poruka: 1082

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        hm....

        21.gif 21.gif 21.gif

        nadam se da nece

        ___________________________________________________________________
        ...

        10-30-2003 15:35 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
        tekija2 tekija2 is a Female
        carica decembra '03


        Poruka: 1116

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Musala ja bi izabtala ovu zelenu nekako mi oci odmara 10.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        ZaGuzicu.gif

        10-30-2003 15:54 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
        Musala Musala is a Male
        rodjeni




        Poruka: 1304
        Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tekija2:

          Musala ja bi izabtala ovu zelenu nekako mi oci odmara 10.gif 13.gif

        Tu je ona vijekovima niko nju tebi nece ukrasti. 10.gif

        ___________________________________________________________________
        -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Musala dana 10-25-2006 u 07:53.

        10-30-2003 17:30 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
        zgera
        SexNepoznat

        Poruka: 296

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Musala, poserem ti se posred Tite

        10-30-2003 18:51 zgera is offline Pregledaj poruke od zgera Dodaj zgera u listu prijatelja
        Musala Musala is a Male
        rodjeni




        Poruka: 1304
        Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Imas ti i blize tebi za takve stvari. 34.gif


        A Tito nije moj nego je najbolji dio Istorije nasih naroda i naseg podneblja, a to treba postovati. 18.gif

        ___________________________________________________________________
        -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Musala dana 10-30-2003 u 19:31.

        10-30-2003 19:30 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17853
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        vidi ovo:

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          10-30-2003 19:32 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          Sandy Sandy is a Female
          moforaja




          Poruka: 3840
          Location: kod Hita...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          tana 10.gif

          10-30-2003 19:38 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
          Musala Musala is a Male
          rodjeni




          Poruka: 1304
          Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Tile: Kuzim ja kuzim.

          Vratit ce se 'Stari' za one sto ga vole.

          ___________________________________________________________________
          -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Musala dana 10-30-2003 u 19:51.

          10-30-2003 19:50 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
          Musala Musala is a Male
          rodjeni




          Poruka: 1304
          Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          08.gif 08.gif 08.gif 33.gif

          ___________________________________________________________________
          -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Musala dana 10-30-2003 u 19:51.

          10-30-2003 19:51 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
          adis b adis b is a Male
          rambling reck




          Poruka: 1082

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Musala:

            Imas ti i blize tebi za takve stvari. 34.gif


            A Tito nije moj nego je najbolji dio Istorije nasih naroda i naseg podneblja, a to treba postovati. 18.gif


          kako za koga. istina je da je muslimane spasio od novog genocida nakon II svjetskog rata (rankovic, itd) ali isto je istina da je narod koji ga je najvise volio bio najnezastupiniji i drzava najnerazvijenija u bivsoj Jugi. isto tako procitaj ustav SFRJ do 1974, koji narodi su bili konstitutivni narodi u SFRJ. tek nakon sto je rahmetli Dzema dosao do ozbiljne pozicije krenuo je razvoj u BiH (zahvaljujuci Arapskim zemljama i Dzemalovom uticaju u njima) ali su ga brzo smaknuli jer je bio prijetnja velikosrpskim ciljevima.

          ali svaki politicar pravi greske, tako i Tito. treba ga cijeniti zato sto je drzao zemlju skoro 40-godina u miru i kakvom-takvom rahtluku.

          ___________________________________________________________________
          ...

          10-30-2003 21:58 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17853
          Location: na prinudnom radu :)
          pokretac teme Thread Started by tana

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ne znam kako vi raja, ali u mojoj kuci se ustane pa se kaze TITO

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          10-30-2003 22:00 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          adis b adis b is a Male
          rambling reck




          Poruka: 1082

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          sad sam se sjetio, skroz zaboravio

          u Mexico City, Mexico ima veliki Titov spomenik oko 3 metra visok, slikao sam se "pored njega", nastojacu da stavim sliku na forum. Ja dodjo u park kad ono taman na trgu njegov lik...bas me zanima ima li igdje u bivsoj Jugi spomenik da je ostao (a eto u Mexico City ima)

          ___________________________________________________________________
          ...

          10-30-2003 22:05 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
          tekija2 tekija2 is a Female
          carica decembra '03


          Poruka: 1116

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od adis b:

            sad sam se sjetio, skroz zaboravio

            u Mexico City, Mexico ima veliki Titov spomenik oko 3 metra visok, slikao sam se "pored njega", nastojacu da stavim sliku na forum. Ja dodjo u park kad ono taman na trgu njegov lik...bas me zanima ima li igdje u bivsoj Jugi spomenik da je ostao (a eto u Mexico City ima)

          Golemo 05.gif

          ___________________________________________________________________
          ZaGuzicu.gif

          10-30-2003 22:17 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
          zgera
          SexNepoznat

          Poruka: 296

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sjedit za kompjuterom u Americi, Australiji, Njemackoj, Svedskoj i sa divljenjem pisat o liku i djelu J.B.Tita je po meni bolesno. Prije svega kontraproduktivno, politicki kontraproduktivno. Osnovna istina u vezi njega je da je vec pune 23 godine mrtav, dakle niti ima Tite, niti drzave koju je vodio niti okruzenja u kojem je ocigledno znao dobro plivat. Sve to je potpuno nekompatibilno sa ovim sto je danas i nema nikakvog smisla trositi vrjeme i energiju na rasprave tipa:
          -" Sve bi ovo drukcije bile da je Tica ziv".
          Okle ce bit ziv iz picke materine, nije niko orlova vjeka. I isto je tako neumjesna usporedba kakvi su ovi danas.Oni su jos gori ali to meni nije nikakva utjeha. Ima li ikakav pozitivan primjer da mu se tezi? Dovoljno sam velik loser, nimalo mi ne treba jos jedan kamen oko vrata

          10-31-2003 10:32 zgera is offline Pregledaj poruke od zgera Dodaj zgera u listu prijatelja
          Musala Musala is a Male
          rodjeni




          Poruka: 1304
          Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od zgera:

            Sjedit za kompjuterom u Americi, Australiji, Njemackoj, Svedskoj i sa divljenjem pisat o liku i djelu J.B.Tita je po meni bolesno. Prije svega kontraproduktivno, politicki kontraproduktivno. Osnovna istina u vezi njega je da je vec pune 23 godine mrtav, dakle niti ima Tite, niti drzave koju je vodio niti okruzenja u kojem je ocigledno znao dobro plivat. Sve to je potpuno nekompatibilno sa ovim sto je danas i nema nikakvog smisla trositi vrjeme i energiju na rasprave tipa:
            -" Sve bi ovo drukcije bile da je Tica ziv".
            Okle ce bit ziv iz picke materine, nije niko orlova vjeka. I isto je tako neumjesna usporedba kakvi su ovi danas.Oni su jos gori ali to meni nije nikakva utjeha. Ima li ikakav pozitivan primjer da mu se tezi? Dovoljno sam velik loser, nimalo mi ne treba jos jedan kamen oko vrata


          Mi nismo svugdje po svijetu razbacani zbog toga sto smo mi to zeljeli ili sto je to Tito zelio. E zato imamo pravo da pisemo i da rijecima razbijamo glave svim onima dole sto razbise zemlju i sto glasase za nacionalne stranke koje su i tebi stavile kamen oko vrata. Drago mi je da ti ne treba jos jedan kamen oko vrata ali sa tim sto ti je sada oko vrata, ti sam moras da se boris.
          Nakon svega sta je bilo niko ti nije duzan davati pozitivan primjer. Ja ti dadoh jedan iz nase istorije a ti 'oces da se seres na njega. Pa zar nisi imo nista bolje da kazes?
          A Titove su rijeci '' Cuvajte Bratstvo i Jedinstvo ko zijenicu oka svoga i svako u svome narodu treba da se bori protiv nacionalizma'' Ocito nasi narodi nisu bili dorasli respektu koji su uzivali svugdje u svijetu zahvaljujuci Titu.
          E takav je nas narod cim malo dobra i mira pocne da sere, umijesto da pokusa da taj mir odrzi po svaku cijenu. Eto to je Tile i radio vise od 40god. i svaka mu cast i slava.
          I samo da znas i poslije 100 godina i vise Tile ce se pamtiti a za to cemo se potruditi mi koji smo vani.
          Bolje bi svima bilo da su uzeli knjige iz istorije pa ucili, nego sto su poletijeli za oruzijem.

          Pogledaj nas Titove ucenike i pionire razbacane po svijetu. Nama su ciste duse jer nismo ruke okrvarili. Mi se druzimo i pazimo bez ozira na religiju i nacionalnost. Za nas granice ne postoje i nikada nece postojati. E to su Titove rijeci na dijelu.
          Ali srca, srca su nam ranjena jer nismo mogli da zaustavimo maloumnosti koje su nazalost dolazile iz nasih naroda, a nasi narodi se povedose za njima.

          Sramota je danas da nam stranci kroje kapu i sole corbu. A vi je dole morate kusati voljeli ili ne.
          Sramota je da ste zatvoreni u nacionalne krugove i da ne vidite drugo nista oko sebe.
          Sta bi od onako ponosnih naroda sa nasih prostora???
          A o sebi da ti kazem. Ja lincno nisam htio uzeti oruzije u ruke i ne samo zato da ja nebi ubio nekoga nego i za to da me neka budala nebi ubila, zato sto nisam htijeo da se borim protiv svoga naroda, prijatelja i rodbine i zato sto nisam htijeo da ja ucestvujem u razbijanju svoje Republike i Drzave. I sa tim se ponosim.
          A da sam osto u Mostaru zavrsio bih onako od snajpera ili nekih budala sto su pljackali i otimali stanove. A i ako bih prezivijeo opet bih otisao jer bi me dusa boljela gledajuci sve to.
          A da nas je napao neko drugi : Italija,Bugarska,USA, ili bilo ko drugi, ja bih bio u prvim redovima dajuci svoj zivot ako treba.

          Eto i od mene previse i vidis prika moj TITI JE ZIV i zivijeti ce dok je nas.
          Vratit ce se 'Stari' za one sto ga vole.

          ___________________________________________________________________
          -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

          10-31-2003 16:08 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
          adis b adis b is a Male
          rambling reck




          Poruka: 1082

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Musala:

            A o sebi da ti kazem. Ja lincno nisam htio uzeti oruzije u ruke i ne samo zato da ja nebi ubio nekoga nego i za to da me neka budala nebi ubila, zato sto nisam htijeo da se borim protiv svoga naroda, prijatelja i rodbine i zato sto nisam htijeo da ja ucestvujem u razbijanju svoje Republike i Drzave. I sa tim se ponosim.
            A da sam osto u Mostaru zavrsio bih onako od snajpera ili nekih budala sto su pljackali i otimali stanove. A i ako bih prezivijeo opet bih otisao jer bi me dusa boljela gledajuci sve to.
            A da nas je napao neko drugi : Italija,Bugarska,USA, ili bilo ko drugi, ja bih bio u prvim redovima dajuci svoj zivot ako treba.

            Eto i od mene previse i vidis prika moj TITI JE ZIV i zivijeti ce dok je nas.
            Vratit ce se 'Stari' za one sto ga vole.


          tvog naroda?? tvoje drzave?? pogledaj malo koji su se zlocini dogadjali u BiH i ko ih je cinio, koja vojska. probudi se i pogledaj malo oko sebe. ljudi su morali uzimati oruzije u ruke da bi se odbranili da ne budu zaklani, silovani, spaljeni, protjerani, itd. kazez nisi htio da uzmes oruzije u ruke da ti "ruke ne budu krvave". izgleda da si pacifista, a i cini mi se da ti je danas Jugoslavija draza od Bosne i Hercegovine. to je malo zalosno nakon svega sto se desilo i sto se jos desava. sreca nasa sto nema puno takvih kao ti jer danas ne bi bilo Bosne i Hercegovine nego bi se zvala pola Srbija a pola Hrvatska. Bosnjackog naroda bi nestalo, "jer nisu htjeli da se bore protiv svog naroda i da razbijaju drzavu".

          ___________________________________________________________________
          ...

          10-31-2003 16:14 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
          Musala Musala is a Male
          rodjeni




          Poruka: 1304
          Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od adis b:

                citat od Musala:

              A o sebi da ti kazem. Ja lincno nisam htio uzeti oruzije u ruke i ne samo zato da ja nebi ubio nekoga nego i za to da me neka budala nebi ubila, zato sto nisam htijeo da se borim protiv svoga naroda, prijatelja i rodbine i zato sto nisam htijeo da ja ucestvujem u razbijanju svoje Republike i Drzave. I sa tim se ponosim.
              A da sam osto u Mostaru zavrsio bih onako od snajpera ili nekih budala sto su pljackali i otimali stanove. A i ako bih prezivijeo opet bih otisao jer bi me dusa boljela gledajuci sve to.
              A da nas je napao neko drugi : Italija,Bugarska,USA, ili bilo ko drugi, ja bih bio u prvim redovima dajuci svoj zivot ako treba.

              Eto i od mene previse i vidis prika moj TITI JE ZIV i zivijeti ce dok je nas.
              Vratit ce se 'Stari' za one sto ga vole.


            tvog naroda?? tvoje drzave?? pogledaj malo koji su se zlocini dogadjali u BiH i ko ih je cinio, koja vojska. probudi se i pogledaj malo oko sebe. ljudi su morali uzimati oruzije u ruke da bi se odbranili da ne budu zaklani, silovani, spaljeni, protjerani, itd. kazez nisi htio da uzmes oruzije u ruke da ti "ruke ne budu krvave". izgleda da si pacifista, a i cini mi se da ti je danas Jugoslavija draza od Bosne i Hercegovine. to je malo zalosno nakon svega sto se desilo i sto se jos desava. sreca nasa sto nema puno takvih kao ti jer danas ne bi bilo Bosne i Hercegovine nego bi se zvala pola Srbija a pola Hrvatska. Bosnjackog naroda bi nestalo, "jer nisu htjeli da se bore protiv svog naroda i da razbijaju drzavu".

          --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          Sa tvoje strane gledista mozda si ti i u pravu. Zao mi je ako ti je neko nastradao u tom ratu i svih onih sto izgubise svoje zivot koje vise niko nemoze povratiti. Ja sam pricao o dogadjajima prije rata. Jednom kad nevolja krene tesko je zaustaviti a to se dokazalo hiljadu puta.
          Politika i politicari nisu vrijedni zivota pogotovo neduznih ljudi zena i dijece.
          Ja zato u tom ratu nisam ni ucestvovao. I ja jesam pacifista to si u pravu.
          Upravo zato sada mogu realnije gledati na stvari i ljude sto ti kao povrijedjena osoba sigurno ne mozes. Razumijem tvoje osjecaje.
          O ratu i dogadjajima u ratu ja nemam namijeru ni pravo da polemisem jer nisam bio i nisam vidio, a slusao sam i bolilo me a boli me i sada.
          Ali polemika je bila o Titu a ne o ratu.
          Da smo se svi borili protiv nacionalista u svojim narodima nebi bilo sanse da dodje do rata.
          To je bila Tiletova misao. I to je sve sto sam ja htio da kazem.

          ___________________________________________________________________
          -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

          10-31-2003 16:51 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
          Stranica (31): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com