Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » **Emotivni shok i problemi kao rezultat** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tweetymo tweetymo is a Female
moforaja




Poruka: 3089
Location: dvica kruzno oko hita

**Emotivni shok i problemi kao rezultat** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

E ovako ova tema- pitanje je menj vise upucena magistru

Naime prije kratkog vremena dozivjela sam tezak emocionalni shok u sljed kojeg se javio izostanak apetita i i nesanica , te visoka temperatura povracanje i bol u predjelu slezene i bubrega i bol u zelucu , stim sto izostanak apetita znaci apsolutni gubiitak apetita (7 dana od zadnjeg unosa hrane u organizam) i sama pomisao na hranu izaziva mucninu ipovracanje , e sad svjesna sam da je stvar vise psihe nego organizma al se pitam jel moguce da je i organizam dozivio kolaps usljed stresa i soka i kome se obratiti za pomoc i odakle krenuti ???
Kakve mogu biti posljedice svega toga po ukupno zdravstveno stanje??

___________________________________________________________________
Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tweetymo dana 06-24-2009 u 19:55.

06-24-2009 19:54 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

normalno je da emocionalne stvari uticu i na tvoje fizicko stanje
pokretac svega je mozak pa stoga usljed emocionalnih opterecenja dolazi i do fizickih, jednostavno te organizam alarmira da nesto ne fercera

ja sam zbog stresa dozivljavala iste stvari koje si ti pobrojala...

ukoliko nisi u stanju da u krugu porodice rijesis problem ja bih se da sam na tvom mijestu obratila psihologu (ne znam o kakvoj vrsti emocionalnog soka se radi) ali definitivno bih krenula razgovorom...

Sretno, kako god i sta god odlucila 10.gif

e sad posto si uputila odredjenoj osobi ovaj post, ne znam, mozda se zafrkajes pa ako je tako zanemari moja baljezganja

van dogadjaja sam ja

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane refleksija dana 06-25-2009 u 13:38.

    06-25-2009 13:37 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Tviti, kažu da jak šok i stres strašne stvari mogu napraviti organizmu. Poèinjem vjerovati tomu nažalost 29.gif

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    06-25-2009 13:42 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    tweetymo tweetymo is a Female
    moforaja




    Poruka: 3089
    Location: dvica kruzno oko hita
    pokretac teme Thread Started by tweetymo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    re3fleksija nisa se zezala i hvala na savjetu a post je magi ukljucen jer nam ga on dodje nesto ko forumski doktor ,
    karmela znam i sama vec osjecam posljedice toga al fakat sam u nekom zacaranom krugu iz kojeg nema ili ja ne vidim izlaz posebno jer se stvari odvijaju tako da nemam kontrolu nad njima i mimo moje volje

    ___________________________________________________________________
    Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

    06-25-2009 15:21 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2333
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    imao isti problem...pojacano povracanje...za 7 dana izgubio 7 kg....kad sam se izvukao iz shoka i stresa, trebalo mi je kjos 7 dana da organizam profunkcionice normalno..

    06-25-2009 16:06 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    Magistar Magistar is a Male
    moforaja




    Poruka: 2667

    RE: **Emotivni shok i problemi kao rezultat** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tweetymo:

      E ovako ova tema- pitanje je menj vise upucena magistru

      Naime prije kratkog vremena dozivjela sam tezak emocionalni shok u sljed kojeg se javio izostanak apetita i i nesanica , te visoka temperatura povracanje i bol u predjelu slezene i bubrega i bol u zelucu , stim sto izostanak apetita znaci apsolutni gubiitak apetita (7 dana od zadnjeg unosa hrane u organizam) i sama pomisao na hranu izaziva mucninu ipovracanje , e sad svjesna sam da je stvar vise psihe nego organizma al se pitam jel moguce da je i organizam dozivio kolaps usljed stresa i soka i kome se obratiti za pomoc i odakle krenuti ???
      Kakve mogu biti posljedice svega toga po ukupno zdravstveno stanje??


    Stres i šok mogu pomoæi u nastanku bolesti.
    Mogu pojaèati i pogoršati ukupnu klinièku sliku neke bolesti.
    Ali ne IZAZIVAJU bolest, jer za bolest mora postojati prije svega neki uzrok (agens, povrijeda, nasljeðe...i sl.).

    Tako i ovi simptomi koje spominješ. Meni to više lièi na neku alimentarnu intoksikaciju ili možda crijevnu infekciju.

    ___________________________________________________________________

      06-26-2009 10:55 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
      grozdana grozdana is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1047

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Magistre.....pticica nije spomenula dijareju...niti cirkulatorne probleme.....
      tesko da je alimentarna infekcija
      pticice... ima li problema sa stolicom?

      ___________________________________________________________________

        06-26-2009 12:10 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
        Magistar Magistar is a Male
        moforaja




        Poruka: 2667

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Bilo je stid pripomenuti girl_stidna.gif

        ___________________________________________________________________

          06-26-2009 12:12 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
          grozdana grozdana is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1047

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          pazi mene sta napisah.....cuj alimentarna infekcija...qq 13.gif 13.gif

          ___________________________________________________________________

            06-26-2009 12:34 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
            Pipi Duga Carapa
            SexNepoznat



            Poruka: 2170
            Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Meni su se gore navedeni problemi javljali na pocetku depresije.
            Vise puta sam isla u hitnu i svi su lijecili "organske simptome", znaci mucninu manjak apetita itd...s obzirom da nisam bila apaticna niko nije pomislio na depresiju...
            Sto naravno ne znaci da pticica ima depru, ali bih se slozila s reflom, nek ode psihologu za svaki slucaj.

            06-26-2009 14:51 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
            tweetymo tweetymo is a Female
            moforaja




            Poruka: 3089
            Location: dvica kruzno oko hita
            pokretac teme Thread Started by tweetymo

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            e ovako sto se tice stolice desava se da je nemam nikako pa onda ide bez prestanka
            a sto se ticeapatije pa ovako imam periodicne napade apaticnosti koji kasnije prelaze u ajmo nazvat napadaje bjesa do povremenih gubljenja i u vremenu i u prostoru pa i do ne prepoznavanja ljudi koje inace normalno znam

            ___________________________________________________________________
            Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

            06-26-2009 17:35 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
            pravimostarac
            SexNepoznat

            Poruka: 3132
            Location: Zaluto

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Po ovim simptomima izgleda da se radi o tzv Adjustment disorder

            Liijekovi rijetko pomazu
            Savjetovanje / psycholosko obicno je djelotvorno

            ___________________________________________________________________
            Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

            06-26-2009 21:02 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
            tweetymo tweetymo is a Female
            moforaja




            Poruka: 3089
            Location: dvica kruzno oko hita
            pokretac teme Thread Started by tweetymo

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ma ne trebaju meni ni doktori ni lijekovi vec duga cijev i metak od 9mm i svi problemi rijeseni

            ___________________________________________________________________
            Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

            06-26-2009 21:18 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
            dida62
            SexNepoznat

            Poruka: 1517

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od tweetymo:

              ma ne trebaju meni ni doktori ni lijekovi vec duga cijev i metak od 9mm i svi problemi rijeseni


            Nemoj tako draga Tweety, Ti imas za koga zivjeti...Mozda bi problemi za Tebe bili rijeseni ali pomisli na svoju djecu. Potpuno te razumijem (nemas pojma koliko) ali to nije rjesenje.
            Da samo znas koliko sam puta pozeljela da zaspem i da se vise ne probudim....ali onda pogledam u svoje macice i dobijem snagu za koju nisam znala da imam.....
            Ako Ti ikako mogu pomoci, tu sam...

            06-27-2009 20:53 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
            grozdana grozdana is a Female
            samo sto nisam




            Poruka: 1047

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Dido.....meni se cini da pticica ne treba "dugu cijev" za sebe....nego neku vrlo omrazenu osobu
            ili grijesim?

            u svakom slucaju.....pticice, ne budali....glavu gore 10.gif

            ___________________________________________________________________

              06-29-2009 12:15 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
              dadana dadana is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1123
              Location: Helvetia

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Nadam se da je Pticici u medjuvrmenu bolje, ako neko zna nek napise. A ako treba kakva pomoc ima nas sigurno na forumu koji smo spremni pomoci 10.gif 33.gif

              ___________________________________________________________________

                Nema para na ovome svijetu, koje mogu rupe na dusi da zakrpe

              06-29-2009 14:08 dadana is offline Posalji Email za dadana Pregledaj poruke od dadana Dodaj dadana u listu prijatelja
              tweetymo tweetymo is a Female
              moforaja




              Poruka: 3089
              Location: dvica kruzno oko hita
              pokretac teme Thread Started by tweetymo

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Tu sa ja citam vas hvala za odrsku mada momentalno nisam jos spremna pisati

              ___________________________________________________________________
              Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

              06-29-2009 14:53 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
              funkyg funkyg is a Female
              bazencic




              Poruka: 4040
              Location: starMo-Vela havle

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Prvo i osnovno
              Pokusaj se potruditi stvoriti zelju za zivotom i sve poceti gledati kroz svijetle naocale,a ne one tamne koliko god da je tama oko tebe.
              Problem se nece rijesiti ako se ti pustis ko tikva niz vodu,naprotiv jos ce ti biti gore samo pospjesujes stvari da idu na gore.
              Kada krene emotivni pad,krene i psihicki,a kad krene i psihicki onda te nema ostaju crne misli i te divne izjave koje konstantno pises sto naravno nije rijesenje.


              Tebi treba biti bitno ono sto te nije nikad iznerviralo i ono sto ti iskreno bez imalo lazi u ocima kaze da te voli i da te treba i da moras biti tu za njega jer nikog drugog nema osim tebe,a ti ako se pustis ko tele onda se nema na koga osloniti i zbog svojih emotivnih gubitaka ne dozvoli da drugi emotivno stradaju,a meni sve ovo lici na dobar pad koncentracije i volje za zivotom gdje je rjesenje samo dobra papuca od 46 po glavi da sebi dodjes.!!!!!!!!!!!!!!!

              ___________________________________________________________________



                  06-29-2009 17:15 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
                  asataN asataN is a Female
                  moforaja




                  Poruka: 4110

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Tipcice.....spremi se lijepo pa u staracki dom , provedi par sati , pa se zaputi u sirotiste , par sati , pa u bolnicu par volontirajucih sati .....pa onda sjedi, pogledaj sta IMAS, a ne sta NEMAS......pogledaj sta te cini srecnim, sta je pozitivno u tvom zivotu , a ne sta je negativno ....jer uvijek ima GORE od GOREG......

                  ___________________________________________________________________

                    06-29-2009 20:39 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
                    grozdana grozdana is a Female
                    samo sto nisam




                    Poruka: 1047

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    svakom je njegov belaj najgori...
                    niko od nas ne moze ni iz svoje.....a bogami ni u tudju kozu 29.gif

                    ___________________________________________________________________

                      06-29-2009 21:53 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
                      Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com