Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » pitanje za evolucioniste » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (41): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Japrak Japrak is a Male
moforaja




Poruka: 2118
Location: kad bi i ja znao

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovo me podsjeca na pitanje:
Sta je starije koka ili jaje.......... 01.gif

___________________________________________________________________

    01-02-2010 13:24 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
    sara sara is a Female
    moforaja




    Poruka: 5288
    Location: bogu za ledjima

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Milijunima godina Svemir je bio samo golemi oblak vodika koji je nastao u velikom prasku.

    No unutar tog oblaka dogaðalo se je nešto nevjerojatno. Udarni valovi koje je stvorio prasak izazvali su pulsacije i vrtloge u unutrašnjosti oblaka.

    Nastali su veliki vrtlozi vodika koji su usisavali sve veæi dio oblaka od kojih su nastali. Postojali su sve gušæi i brži formirajuæi ogromni plinovite kugle.

    Te su se ogromne velike kugle vrtjele i postojale su sve toplije, sve dok jednog trenutka u kojem se je Svemir zauvijek promijenio. Roðene su prve zvijezde.

    ___________________________________________________________________
    Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

    01-02-2010 18:47 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
    dolaf dolaf is a Male
    brato




    Poruka: 618
    Location: preko vode

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    evo malo da uprem,zasnovano na podacima iz Kur'ana,
    danas u ovom modernom svijetu sve je bazirano na podacima"data",pa na osnovu istih se donose odgovori na zadane probleme....gdje je bila tehnologija prije 14 vijekova ili baza podataka da nesto odgonetne osim Bozije Knjige,u kojoj se kaze:

    Zar ne znaju nevjernici da su nebesa i Zemlja bili jedna cjelina, pa smo ih Mi raskomadali, i da Mi od vode sve živo stvaramo? I zar neæe vjerovati?
    (21- Al-Anbiya’, 30)

    Jedan od dokaza koji potvrðuju teoriju Velikog praska vezan je za odnos hidrogena i helijuma u svemiru. Astronomi koji su tridesetih godina XX stoljeæa polazili od èinjenice da, prema svojoj graði, svako nebesko tijelo širi posebnu svjetlost, koristili su spektroskope kako bi analizirali graðu zvijezda i galaksija. Zahvaljujuæi spektroskopima i matematici, proraèunali su da je u poèetku u svemiru bilo oko 73% hidrogena, 25% halijuma, te 2% ostalih gasova. Meðutim, zvijezde nisu proizvodile hidrogen i helijum u tolikim kolièinama. Proraèuni nauènika razlièitih profila razjasnili su da je 20-30% helijuma nastalo prije formiranja zvijezda. Ovakvu laganu sintezu plina mogla je formirati samo vatrena lopta, koja je postojala u prvim trenucima Velikog praska; oèekivani rezultati ranih faza Velikog praska, te kolièina hidrogena i helijuma u svemiru neki su od dokaza koji podržavaju ovu teoriju.


    Veliki filozofi prošlosti, od Kindija, Farabija, Ibn Sinaa, Ibn Rušda, do mnogih kršæanskih uèenjaka, smatrali su da ''od jednog nastaje jedno'', istièuæi na taj naèin Božiju jednoæu. Ovi mislioci su pokušavali naæi korelaciju izmeðu partikuliranja u svemiru, iz èega je proizilazio logièan zakljuèak o Božijoj jednoæi. Ovo jedinstvo je još jednom dokazano nakon što je teorija Velikog praska nauèno potvrðena. Poèetak svemira je nesumnjivo bio u jednom entitetu. Obzirom da je sve u svemiru nastalo iz ovog jedinstva, onda sve mora biti u meðusobnom jedinstvu i meðusobnoj vezi. Niko stoga ne može ustvrditi kako Sunce, Mjesec, èovjek, zmija ili biljka imaju svoje zasebne stvoritelje. Iza svega se krije jedinstvo, a Stvoritelj tog jedinstva je i Stvoritelj Sunca, Mjeseca, èovjeka, životinja i biljaka, koje su proistekle iz tog jedinstva. Èak i prije dokazivanja postojanja Velikog praska bila je oèita nelogiènost ideje prema kojoj su razlièite stvari stvarali razlièiti stvoritelji. Meðutim, teorija Velikog praska je u tom smislu donijela neoboriv dokaz da je Bog jedan.

    Reci: "On je Allah - Jedan! Allah je Utoèište svakom! Nije rodio i roden nije, i niko Mu ravan nije!"
    (112 – Al-Ihlas, 1-4)

    ___________________________________________________________________
    "A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

    "Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

    'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
    najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

    01-03-2010 00:28 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
    dolaf dolaf is a Male
    brato




    Poruka: 618
    Location: preko vode

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nastavak...

    Radi dokazivanja Velikog praska, koristili podaci koji su pristizali sa satelita iz svemira. Dobro, a kako je 1400 godina prije slanja ovih satelita u svemir Muhammed, a. s., znao da je zemlja bila cjelina sa svim ostalim nebeskim tijelima, pa da se onda odvojila? Da bi se ispostavilo kako je Muhammed, a. s., mogao znati da se svemir stalno širi, upitali smo da li je možda Muhammed, a. s., skrivao neki teleskop ispod pustinjskog pijeska? Povrh svega, taj teleskop bi trebao biti savremeniji od onoga koji je posjedovao Hubble. Dobro, da li æe ateisti tvrditi da je, proraèunom kosmièke radijacije, Muhammed, a. s., ustanovio da je u poèetku svemir bio jedna cjelina? Hoæe li zastupati ideju da je radi toga Muhammed, a. s., u svemir tajno poslao satelit i da je, analizirajuæi podatke koji su pristizali sa ovog satelita, 1400 godina prije COBE-a došao do potrebnih zakljuèaka? Penzias i Wilson, koji su 25 godina prije COBE-a, zajedno sa ekipom iz jedne telefonske kompanije, otkrili kosmišku radijaciju, nagraðeni su Nobelovom nagradom. Dobro, a hoæe li Muhammeda, a. s., koji je prije 1400 godina rekao da je svemir nastao od samo jednog sjedinjenja i da se svemir širi, nevjernici bar kandidirati za Nobelovu nagradu za fiziku?

    Oèito je da oni koji kažu da Kur'an nije Allahova objava, nego da je napisao Muhammed, a. s., moraju postati predmet podsmijeha. Bez obzira na sve ovo, oni koji nemaju namjeru vjerovati, ostat æe dosljedni svome nevjerovanju bez obzira koji dokaz vidjeli. To je tako bilo u vrijeme Ibrahima, a. s., tako je bilo i u vrijeme Musa, a. s., u vrijeme Isaa, a. s., a tako je bilo i u vrijeme Muhammeda, a. s. Psihologija nevjernika ostala je uvijek ista. Oni koji su se suprotstavljali Musau, a. s., govorili su da neæe vjerovati bez obzira kakav dokaz im bude donesen:

    I govorili su: "Kakav god dokaz da nam doneseš da nas njime opèaraš, mi ti neæemo vjerovati!"
    (7 - Al-A'raf, 132)

    ___________________________________________________________________
    "A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

    "Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

    'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
    najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

    01-03-2010 00:31 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
    dolaf dolaf is a Male
    brato




    Poruka: 618
    Location: preko vode

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mi tebi objavljujemo Knjigu kao objašnjenje za sve i kao uputu i milost i radosnu vijest za one koji jedino u Njega vjeruju. (16- An-Nahl, 89)

    ___________________________________________________________________
    "A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

    "Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

    'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
    najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

    01-03-2010 00:33 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Zanimljivo kako sve svjetske religije (i kršæanstvo i islam) svaku novu teoriju dokazivanja nastanka svemira doèekuju na nož. Medjutim, kad se ta teorija osnaži, kada je velika veæina svijeta prihvati kao moguæu - onda i religije revidiraju svoja mišljenja i poèinju u svojim svetim knjigama nalaziti dokaze za to. Tako ispada da je davno prije veæ to bilo zapisano u njihovim knjigama.
    Druga stvar Dolaf, navodiš par citata iz Kur'ana u kojima stoji zamjenica Alaha - MI. Ista stvar je i u Bibliji, gdje Bog govori o sebi u prvom licu množine. Možeš li objasniti otkuda to?

    ___________________________________________________________________

      01-03-2010 11:46 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      gandalf gandalf is a Male
      Mo-Starac




      Poruka: 4675
      Location: NEBUCHADNEZZAR

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tvrancic:

        Zanimljivo kako sve svjetske religije (i kršæanstvo i islam) svaku novu teoriju dokazivanja nastanka svemira doèekuju na nož. Medjutim, kad se ta teorija osnaži, kada je velika veæina svijeta prihvati kao moguæu - onda i religije revidiraju svoja mišljenja i poèinju u svojim svetim knjigama nalaziti dokaze za to. Tako ispada da je davno prije veæ to bilo zapisano u njihovim knjigama.
          Druga stvar Dolaf, navodiš par citata iz Kur'ana u kojima stoji zamjenica Alaha - MI. Ista stvar je i u Bibliji, gdje Bog govori o sebi u prvom licu množine. Možeš li objasniti otkuda to
        ?


      Ja jednom postavih isto pitanje, nikad odgovora ne dobih... 01.gif 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
      Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

      09-08-2010 09:23 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5028
      Location: Umag - Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od gandalf:

            citat od tvrancic:

          Zanimljivo kako sve svjetske religije (i kršæanstvo i islam) svaku novu teoriju dokazivanja nastanka svemira doèekuju na nož. Medjutim, kad se ta teorija osnaži, kada je velika veæina svijeta prihvati kao moguæu - onda i religije revidiraju svoja mišljenja i poèinju u svojim svetim knjigama nalaziti dokaze za to. Tako ispada da je davno prije veæ to bilo zapisano u njihovim knjigama.
            Druga stvar Dolaf, navodiš par citata iz Kur'ana u kojima stoji zamjenica Alaha - MI. Ista stvar je i u Bibliji, gdje Bog govori o sebi u prvom licu množine. Možeš li objasniti otkuda to
          ?


        Ja jednom postavih isto pitanje, nikad odgovora ne dobih... 01.gif 10.gif

      Neæeš ga nikada ni dobit - budi siguran 35.gif 10.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________

        09-08-2010 10:06 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tana:

          haj dobro ako tvrdite da je zivot, i ziva bica nastali evolucijom, mutacijom DNA i slicno .....


          .... kako je onda nastao svemir, za koji znamo da je savrseno uredjen od namjanje cestice do najveceg sazvjezdja.

          evolucija? evolucija svemira?


        ja samo da ponovim svoje pitanje 11.gif

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        09-08-2010 18:37 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Provler2 Provler2 is a Male
        moforaja




        Poruka: 3154
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Da ponovim moe podpitanje. Jesi li siguran da je savrsheno uradjen ??

        09-09-2010 02:34 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
        el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
        majkin fakin




        Poruka: 2333
        Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

        RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tana:

              citat od tana:

            haj dobro ako tvrdite da je zivot, i ziva bica nastali evolucijom, mutacijom DNA i slicno .....


            .... kako je onda nastao svemir, za koji znamo da je savrseno uredjen od namjanje cestice do najveceg sazvjezdja.

            evolucija? evolucija svemira?


          ja samo da ponovim svoje pitanje 11.gif


        evo i ja da pitam nesto...ako prije NECEG nije postojalo NISTA, a Bog je iz NISTA stvorio NESTO, da li je onda Bog nastao iz NISTA, tj gramaticki pravilnije NI IZ CEGA, prije nego sto je On stvorio to NESTO....?

        ako je Bog nastao ni iz cega tj "IZ NISTA"..onda je to "nista" postojalo prije Boga...analogno tome, "nista"je starije od Boga...

        a ako je "nista" starije od Boga, samim tim je veci autoritet, jer je "nista" stvorilo Boga...zasto onda sledeci vece autoritete, ne bi "vjerovali u nista" umjesto u Boga..ili opet, da ponovim preciznije gramaticki - zasto ne bi vjerovali u nista tj - ne vjerovali u ishta....


        e haj me sad pobij nakon ovog brainstorminga 04.gif

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane el-tozzinjo dana 09-09-2010 u 03:59.

        09-09-2010 03:58 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
        Provler2 Provler2 is a Male
        moforaja




        Poruka: 3154
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Eeee ... Tozinjo ... to ti je velika nula. Bog je i na to rachunao. Da nemozesh srachunati . EEEE " glupane " EEEE. Bog je Semir Tuce . 01.gif

        09-09-2010 06:08 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
        Provler2 Provler2 is a Male
        moforaja




        Poruka: 3154
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ova tanina rechenica da je svemir savrsheno uredjen , mi pokazuje njegovo znanje svemira . 01.gif To Tana. 01.gif

        09-09-2010 06:13 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
        BiH BiH is a Male
        rodjeni




        Poruka: 953

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tvrancic:

          Zanimljivo kako sve svjetske religije (i kršæanstvo i islam) svaku novu teoriju dokazivanja nastanka svemira doèekuju na nož. Medjutim, kad se ta teorija osnaži, kada je velika veæina svijeta prihvati kao moguæu - onda i religije revidiraju svoja mišljenja i poèinju u svojim svetim knjigama nalaziti dokaze za to. Tako ispada da je davno prije veæ to bilo zapisano u njihovim knjigama.
          Druga stvar Dolaf, navodiš par citata iz Kur'ana u kojima stoji zamjenica Alaha - MI. Ista stvar je i u Bibliji, gdje Bog govori o sebi u prvom licu množine. Možeš li objasniti otkuda to?


        U arapskom jeziku postoji to da se o sebi govori u prvom licu mnozine. I u nasem ima nesto slicno kad nekoga persiras pa mu kazes "vi" takodje u mnozini.
        Da se razumijemo, ne znam arapski ali sam ovo objasnjenje procitao jos davno na internetu, mislim na nekom drugom forumu.

        ___________________________________________________________________
        Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

        09-09-2010 06:14 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
        BiH BiH is a Male
        rodjeni




        Poruka: 953

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tvrancic:

              citat od gandalf:

                citat od tvrancic:

              Zanimljivo kako sve svjetske religije (i kršæanstvo i islam) svaku novu teoriju dokazivanja nastanka svemira doèekuju na nož. Medjutim, kad se ta teorija osnaži, kada je velika veæina svijeta prihvati kao moguæu - onda i religije revidiraju svoja mišljenja i poèinju u svojim svetim knjigama nalaziti dokaze za to. Tako ispada da je davno prije veæ to bilo zapisano u njihovim knjigama.
                Druga stvar Dolaf, navodiš par citata iz Kur'ana u kojima stoji zamjenica Alaha - MI. Ista stvar je i u Bibliji, gdje Bog govori o sebi u prvom licu množine. Možeš li objasniti otkuda to
              ?


            Ja jednom postavih isto pitanje, nikad odgovora ne dobih... 01.gif 10.gif

          Neæeš ga nikada ni dobit - budi siguran 35.gif 10.gif 33.gif



        Treba znati traziti a google je zakon za to:


          Allah, dž. š., za Sebe koristi i prvo lice množine, 'Mi', a isto tako i prvo lice jednine, 'Ja'. Razlog tome leži u samim odlikama arapskog jezika. U arapskom, a i u nekim drugim jezicima se, prilikom izražavanja poštovanja i velièanstvenosti, ponekad koristi prvo lice množine, 'mi', koja se, zapravo, odnosi na prvo lice jednine, 'ja'. Upravo, kako u našem, tako i u veæini ostalih jezika se, iz poštovanja prema sugovorniku, uobièajeno koristi drugo lice množine, 'vi', umjesto drugog lica jednine, 'ti'. I u turskom se nekad koristi množina 'mi', iako se misli na prvo lice jednine 'ja', mada to nije toliko rasprostranjeno kao korištenje množine drugog lica, 'vi'.

          Ukratko, Allah, dž. š., nije ponizan; poniznost je svojstvo èovjeka, a ne Allaha, dž. š. Ovu formulaciju Allah, dž. š., koristi da bi istakao velièanstvenost, uzvišenost, poštovanje. Kur'an je objavljen na arapskom jeziku, te zbog toga nosi odlike i sadržava odreðene izraze svojstvene arapskom jeziku. Allahova jednoæa jedna je od temeljnih poruka Kur'ana i to je sasvim oèito na osnovu brojnih kur'anskih ajeta.

          ..... kada, dakle, u Kur'anu govori o Sebi, Allah, dž. š., koristi i prvo lice jednine 'Ja', a isto tako i prvo lice množine, 'Mi', kao izraz velièanstvenosti, uzvišenosti, poštovanja. Meðutim, kada se o Allahu, dž. š., govori u drugom licu, uvijek se koristi zamjenica drugog lica jednine 'Ti', a nikada drugo lice množine, 'Vi'. Isto tako, koristi se treæe lice jednine, 'On', a nikada se ne koristi treæe lice množine, 'Oni'! Premda, na stotine puta u Kur'anu se Allah, dž. š., spominje u drugom i treæem licu, to nikada nije u množini......korištenje zamjenice 'Mi' samo zbog odlike arapskog jezika, a nikako da se radi o negiranju Allahove jednoæe.

        ___________________________________________________________________
        Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

        09-09-2010 06:21 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
        BiH BiH is a Male
        rodjeni




        Poruka: 953

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Provler2:

          Ova tanina rechenica da je svemir savrsheno uredjen , mi pokazuje njegovo znanje svemira . 01.gif To Tana. 01.gif


        Za citav svemir ne mogu reci jer ne znam, ali za Suncev sistem je vise nego sigurno da je savrsen, mislim i citav Mlijecni put. Pogledaj samo onu halejevu kometu koja se pojavi svakih 76 godina (cini mi se da je 76).
        Znaci , sigurno je da je bar jedan dio svemira savrsen, a eksplozija ne moze proizvesti savrseni red makar ni u jednom svom dijelu. Znaci ima neko ko uspostavlja red.

        ___________________________________________________________________
        Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

        09-09-2010 06:26 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
        Provler2 Provler2 is a Male
        moforaja




        Poruka: 3154
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Znachi da je Allah prije svega donjeo svoj proglas na arapskom jeziku ? Zbog chega ? Ako je bog ( Allah ) sveznajuchi ,svemoguchi , zashto ne i na drugim jezicima ?

        09-09-2010 06:27 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
        BiH BiH is a Male
        rodjeni




        Poruka: 953

        RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od el-tozzinjo:

              citat od tana:

                citat od tana:

              haj dobro ako tvrdite da je zivot, i ziva bica nastali evolucijom, mutacijom DNA i slicno .....


              .... kako je onda nastao svemir, za koji znamo da je savrseno uredjen od namjanje cestice do najveceg sazvjezdja.

              evolucija? evolucija svemira?


            ja samo da ponovim svoje pitanje 11.gif


          evo i ja da pitam nesto...ako prije NECEG nije postojalo NISTA, a Bog je iz NISTA stvorio NESTO, da li je onda Bog nastao iz NISTA, tj gramaticki pravilnije NI IZ CEGA, prije nego sto je On stvorio to NESTO....?

          ako je Bog nastao ni iz cega tj "IZ NISTA"..onda je to "nista" postojalo prije Boga...analogno tome, "nista"je starije od Boga...

          a ako je "nista" starije od Boga, samim tim je veci autoritet, jer je "nista" stvorilo Boga...zasto onda sledeci vece autoritete, ne bi "vjerovali u nista" umjesto u Boga..ili opet, da ponovim preciznije gramaticki - zasto ne bi vjerovali u nista tj - ne vjerovali u ishta....


          e haj me sad pobij nakon ovog brainstorminga 04.gif


        Na ovo pitanje ti niko ne moze dati odgovor sa sigurnoscu. Ljudski um je ogranicen i ne moze bas sve shvatiti. Mi bi da znamo bas sve o Stvaraocu a ne znamo jos toliko toga ni o sebi samima. Uzmi banalan primjer, ne zna se lijek za celavost. 13.gif
        To je kao da hoces da pises knjigu a ne znas jos sva slova.

        ___________________________________________________________________
        Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

        09-09-2010 06:29 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
        BiH BiH is a Male
        rodjeni




        Poruka: 953

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Provler2:

          Znachi da je Allah prije svega donjeo svoj proglas na arapskom jeziku ? Zbog chega ? Ako je bog ( Allah ) sveznajuchi ,svemoguchi , zashto ne i na drugim jezicima ?


        A sta je trebao, donijeti Objavu na jeziku koji Muhamed a.s. ne razumije? Prevode imas na velikom broju jezika, a ako nisi zadovoljan istima zagrij stolicu i uci arapski.

        ___________________________________________________________________
        Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

        09-09-2010 06:31 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
        Provler2 Provler2 is a Male
        moforaja




        Poruka: 3154
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od BiH:

              citat od Provler2:

            Ova tanina rechenica da je svemir savrsheno uredjen , mi pokazuje njegovo znanje svemira . 01.gif To Tana. 01.gif


          Za citav svemir ne mogu reci jer ne znam, ali za Suncev sistem je vise nego sigurno da je savrsen, mislim i citav Mlijecni put. Pogledaj samo onu halejevu kometu koja se pojavi svakih 76 godina (cini mi se da je 76).
          Znaci , sigurno je da je bar jedan dio svemira savrsen, a eksplozija ne moze proizvesti savrseni red makar ni u jednom svom dijelu. Znaci ima neko ko uspostavlja red.
        Golemo si ovo izjavio . Po tvom razmishljanju zakljuchujem da je Bog ( Allah ) odgovoran za samo jedan ( veoma mali dio ) svemira. Onaj dio u kome se , da ne kazem , svakodnevno dogadjaju kataklizme izvan nashih (ljuckih ) rezonovanja , on nije odgovoran ????

        09-09-2010 06:34 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
        Stranica (41): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com