Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » pitanje za evolucioniste » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (41): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ganda, možda je ova bolja za ovu temu:

KOSTI KOJE PROVJERAVAJU NAŠU VJERU

Kršæanskom znanstveniku, koji je smatrao da je Biblija doslovce istinita u svemu, jednom pristupi uèenjak koji reèe: "Prema Bibliji, Zemlja je stvorena prije pet tisuæa godina. Ali mi smo otkrili kosti koje pokazuju da je život na Zemlji postojao prije milijun godina."
Odmah je slijedio odgovor: "Kad je Bog prije pet tisuæa godina stvorio Zemlju, namjerno je stavio te kosti da našu vjeru podvrgne ispitivanju i da vidi hoæemo li mi vjerovati radije njegovoj prièi negoli znanstvenicima."

*Daljnja oèiglednost okorjelog vjerovanja koje vodi u iskrivljenu stvarnost. Krojenje istine prema ustaljenim dogmama.

___________________________________________________________________

    09-09-2010 12:47 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    gandalf gandalf is a Male
    Mo-Starac




    Poruka: 4675
    Location: NEBUCHADNEZZAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Znam Tibore,
    ja sam samo promasio temu, kao i obicno... 04.gif 02.gif

    Ali meni je ona prica najljepsa... Gdje nesta vatre... 01.gif

    ___________________________________________________________________
    Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
    Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

    09-09-2010 13:14 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2333
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    meni je fascinatan fanatizam kako zaslijepljenih religioznih ljudi tako i ateistickih fanatiika, koji samim sebi odbijaju priznati makar jednu stvar - da VJERUJU U NEVJEROVANJE u Boga.

    Bog...sila..priroda...marfijev zakon....splet slucajnih okolnosti...nazovite to kako hocete, nesto postoji....

    ali to nesto nije "onaj odgore koji vidi sve" ako smo mi, milijarde ljudi, i jos sotine miliona macaka, pasa, kengura stonoga, cvijeca biljaka i svega sto je Bog stvorio..plus jos hiljade 0planeta i univerzuma - u jendom akvarijumu...da li vi mislite da Bog u svakom trenutku vidi sve sta mu bilo koja ribica radi...?



    u principu, vjera u Boga je ista kao i patriotizam za drzavu ili navijanje za voljeni klub....;judi odvajkada teze da pripadaju stadu...zato vjeruju u Boga jer je on svemocan. on ih nikad ne moze razocarati.
    zato vjeruju u svoju bih, srbiju, hrvatsku itd...jer mozda nisu zadovoljni ovom vladom, ali bi i dalje zivote dali za svoju drzavu..a upravo to politicari i koriste...
    zato vole svoj klub...juce dzubur danas pika sutra ko zna ko...nije bitno velez je velez, ne moze te velez razocarat. kao ni bih, kao ni Bog...

    zato ljudi biraju da vjeruju u Boga drzavu ili fudbalski klub...jer kad ih sve razocara, ostaju ova tri utocista na prilicno istim osnovama - ne mogu se razocarati u njih...e zato vjeruju...to je i pozitivan aspekt religije, davanje covjeku nade da postoji nesto...i negativan istovremeno ..


    problem s velikim religijama i njihovim fanaticima je u osnovi PATRIJAHALNOST...meni se dize kosa na glavi kad kazu TAJ Bog....



    nije taj Bog....ne postoji TAJ Bog...da li postoji Bog, ne znam, ali siguran sam 101% da ne postoji TAJ Bog.....

    jer Bog je sila...Bog nije musko pa da je taj..zasto nema Boginja? ako nas je Bog stvorio sve po svom liku...onda je stvorio i muskarca i zenu, nije mu trebalo zacece...znaci Bog nije imao Boginju, jer je Bog ustvari i Bog i Boginja zajedno.

    znaci, Bog nije Taj...nije ni Ta...Bog je TO!!!! SILA!!!UNIVERZUM....

    09-09-2010 13:56 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od gandalf:

          citat od pasha:

        dali smo postali vise fundamentalni ateisti nego prije rata a i zar bih morali svi biti isti
        u redu je vjerovati a i postovati druge a ovo gore je bila samo mala sala na celavost ili ti ga pokusaj da budem smijesan
        primjetio sam ganda da si ti protiv vjernika ili ovih koji vjeruju u boga dz.s. i bozije odredjenje
        "nije vjera u sta vjerujemo nego sta radimo" te ne mora da znaci da sam ja imalo bolji od tebe zato sto ja vjerujem u nesto sto ti ne vjerujes
        dusevni mir, spokoj je stanje u kojem covjek spoznaje svoju istinu, kao obicno mi je tesko prihvatamo ali pravi vjernik je stvarno prihvata
        teska je tema evolucija i stvarno kako je moguce da je evolucijom nastao univerzum, dali je darvin bio u pravu


      Imas sliku neke osobe sa kojom nikada nisi progovorio, vec citas sta ta osoba pise. Nisam bas siguran da ono sto stoji iza mojih rijeci dolazi do tebe onako kako sam ja htio da dodje. Ja kada nesto napisem, tu prestaje moja odgovornost za napisane rijeci. Onda je preuzimas ti, dajes im oblik i sliku, formiras te rijeci onako kako ih ti vidis a ne kakve su one, ili kakve su zamisljenje da budu, a poslje toga dajes si za pravo da ocjenjujes pisca, i donosis sud o tome koga on moze ili ne moze... 21.gif
      Nista novo pod nebeskom kapom...


    nisam imao namjeru da te uvrijedim ili da tebe kritikujem za ono sto svi mi koji dolazimo iz BiH imamo sa sobom
    zelim reci da smo svi mi postali u jednoj mjeri fundamentalni ili idemo mozda predaleko sa kritikama ko je kakav i zasto je bas takav
    neznam da evolucija ima veze sa sa ovim, imamo stav i moramo ga braniti a pri tome da biramo rijeci
    tvoja odgovornost ne prestaje za ono sto si ti rekao a ako ja ne vidim isto sto i ti nije strasno
    da se malo pricamo i priblizimo stavove mozda se i zavolimo na kraju ko zna 19.gif

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane pasha dana 09-09-2010 u 14:30.

    09-09-2010 14:29 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    gandalf gandalf is a Male
    Mo-Starac




    Poruka: 4675
    Location: NEBUCHADNEZZAR

    RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pasha:


      nisam imao namjeru da te uvrijedim ili da tebe kritikujem za ono sto svi mi koji dolazimo iz BiH imamo sa sobom
      zelim reci da smo svi mi postali u jednoj mjeri fundamentalni ili idemo mozda predaleko sa kritikama ko je kakav i zasto je bas takav
      neznam da evolucija ima veze sa sa ovim, imamo stav i moramo ga braniti a pri tome da biramo rijeci
      tvoja odgovornost ne prestaje za ono sto si ti rekao a ako ja ne vidim isto sto i ti nije strasno
      da se malo pricamo i priblizimo stavove mozda se i zavolimo na kraju ko zna 19.gif


    Pasha, ako mislis da sam se ja nasao uvrijedjenim, krivo mislis. Nije vrijedno ni spomena.
    Ne znam ni da sam danas kritikovao nekoga. Ako se neko nasao kritikovan, ja nemam nista s tim.
    Ja nemam potrebu da branim svoj stav, ja samo kazem kako i sta ja vidim. A vidis i sam da sam rekao da sam svjestan da ne znam vise nego sto znam. Rado pricaj o mom stavu, a pricati o meni nema nikakve koristi.
    Ja pasha znam sta sam ja rekao, ali nije moja odgovornost kako ces ti to uzeti. To je tvoja odgovornost. 01.gif

    ___________________________________________________________________
    Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
    Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

    09-09-2010 15:01 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2333
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tvrancic:

      Ganda, možda je ova bolja za ovu temu:

      KOSTI KOJE PROVJERAVAJU NAŠU VJERU

      Kršæanskom znanstveniku, koji je smatrao da je Biblija doslovce istinita u svemu, jednom pristupi uèenjak koji reèe: "Prema Bibliji, Zemlja je stvorena prije pet tisuæa godina. Ali mi smo otkrili kosti koje pokazuju da je život na Zemlji postojao prije milijun godina."
      Odmah je slijedio odgovor: "Kad je Bog prije pet tisuæa godina stvorio Zemlju, namjerno je stavio te kosti da našu vjeru podvrgne ispitivanju i da vidi
        hoæemo li mi vjerovati radije njegovoj prièi negoli znanstvenicima."


      *Daljnja oèiglednost okorjelog vjerovanja koje vodi u iskrivljenu stvarnost. Krojenje istine prema ustaljenim dogmama.



    mala paralela s jednim vicem, a nazalost u ovom slucaju simbolicna paralela...


    vratio se mujo s posla i u spavacoj sobi zatekne fatu sa suljom. kaze
    -bona fato otkud te sa suljom u krevetu?
    kaze fata - ama nema sulje, sama sam, sta ti je
    mujo: - ama bona ne pravi me ludom, eto gledam i u tebe i u njega skupa na krevetu
    fata: mujo, muzu moj dragi, zar vise vjerujes sopstvenim ocima, nego meni 19.gif

    09-09-2010 16:45 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Provler2:

      Da ponovim moe podpitanje. Jesi li siguran da je savrsheno uradjen ??


    100% siguran. svaki naucnik ce ti to potvrditi. svemir je jedna savrsena i delikatna masina.
    cak i mala (neplanirana) promjena bi mogla imati fatalne posljedice.

    par primjera:
    kad bi zemlja bila samo malo(ali stvarmo malo) bliza/ili dalja suncu nasa planeta vise ne bi bila to sto jeste i zovot bi bio nemoguc za nas.
    ili na primjer kad bi mjesec "odluto" u svemir balans na zemlji bi se totalno narusio i zivot bi postao nemoguc.

    jedan prizemniji primjer: kad bi nestalo vjeverica hrastove sume(i jos mnoge druge) bi vrlo brzo uzumrle. kad bi nestale pcele covjecanstvo bi izumrlo. .... itd ....

    svemir je jedna savrsena masina gdje svaka stvar ima svoju ulogu, ne samo mjesec nego cak i komarac.

    samo treba otvoriti oci. (i srce)

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    09-13-2010 17:28 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Provler2 Provler2 is a Male
    moforaja




    Poruka: 3154
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    To nije svemir .

    09-13-2010 23:22 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2333
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

    RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od el-tozzinjo:

          citat od tana:

            citat od tana:

          haj dobro ako tvrdite da je zivot, i ziva bica nastali evolucijom, mutacijom DNA i slicno .....


          .... kako je onda nastao svemir, za koji znamo da je savrseno uredjen od namjanje cestice do najveceg sazvjezdja.

          evolucija? evolucija svemira?


        ja samo da ponovim svoje pitanje 11.gif


      evo i ja da pitam nesto...ako prije NECEG nije postojalo NISTA, a Bog je iz NISTA stvorio NESTO, da li je onda Bog nastao iz NISTA, tj gramaticki pravilnije NI IZ CEGA, prije nego sto je On stvorio to NESTO....?

      ako je Bog nastao ni iz cega tj "IZ NISTA"..onda je to "nista" postojalo prije Boga...analogno tome, "nista"je starije od Boga...

      a ako je "nista" starije od Boga, samim tim je veci autoritet, jer je "nista" stvorilo Boga...zasto onda sledeci vece autoritete, ne bi "vjerovali u nista" umjesto u Boga..ili opet, da ponovim preciznije gramaticki - zasto ne bi vjerovali u nista tj - ne vjerovali u ishta....


      e haj me sad pobij nakon ovog brainstorminga 04.gif

    09-13-2010 23:29 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ne može te niko pobiti ali može ubiti. Da ne postavljaš takve zagonetke. 01.gif

    09-14-2010 12:59 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2333
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja ha ponovim pitanje odmah muk na temi 07.gif

    09-14-2010 13:40 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od el-tozzinjo:

      ja ha ponovim pitanje odmah muk na temi 07.gif

    Puno toga ima u muku 01.gif

    ___________________________________________________________________

      09-14-2010 13:46 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
      majkin fakin




      Poruka: 2333
      Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ima i muke u muku ;)

      09-14-2010 14:38 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
      el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
      majkin fakin




      Poruka: 2333
      Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      hahah evo sad mi se u glavi javio i dodatak:

      elem, ako Bog nije nastao iz NISTA nego je obratno: Bog stvorio NISTA...znaci li ti kad se gramaticki pravino izrazimo - da Bog nije stvorio NISTA? ili da je stvorio NISTAvilo?

      a druga opcija gore pomenuta je da je NISTA starije od Boga , pa stoga zasto en bi vjerovali u nista, tj ne vjerovali ni u sta


      zajebano , moram ovo papi postaviti 05.gif

      09-14-2010 14:40 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
      garinca garinca is a Male
      rodjeni


      Poruka: 989

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

            citat od Provler2:

          Da ponovim moe podpitanje. Jesi li siguran da je savrsheno uradjen ??


        100% siguran. svaki naucnik ce ti to potvrditi. svemir je jedna savrsena i delikatna masina.
        cak i mala (neplanirana) promjena bi mogla imati fatalne posljedice.

        par primjera:
        kad bi zemlja bila samo malo(ali stvarmo malo) bliza/ili dalja suncu nasa planeta vise ne bi bila to sto jeste i zovot bi bio nemoguc za nas.
        ili na primjer kad bi mjesec "odluto" u svemir balans na zemlji bi se totalno narusio i zivot bi postao nemoguc.

        jedan prizemniji primjer: kad bi nestalo vjeverica hrastove sume(i jos mnoge druge) bi vrlo brzo uzumrle. kad bi nestale pcele covjecanstvo bi izumrlo. .... itd ....

        svemir je jedna savrsena masina gdje svaka stvar ima svoju ulogu, ne samo mjesec nego cak i komarac.

        samo treba otvoriti oci. (i srce)


      dedera objasni ovo sa komarcem...evo ja sam razmisljao satima ali nikako ne sagledah koju ulogu oni imaju...u svemiru...mozda su komarci tajni agenti molera iluminata...svake godine nakon mjesec dana ljeta u mostaru moram platiti molera da kreci kompletan stan...jedino sam na to nadosho...

      09-14-2010 16:53 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
      Sevels Sevels is a Male
      moderator tra-la-la




      Poruka: 6556
      Location: Cernica-Mo-London

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      13.gif 13.gif 13.gif
      garinca treba li ti stela kod slobodnih molera 11.gif

      ___________________________________________________________________
      volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

      13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
      "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

      09-14-2010 17:08 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
      garinca garinca is a Male
      rodjeni


      Poruka: 989

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pa eto ako poznajes kojeg reci mu koju finu o meni...i da kaze tim komarcima da me se kanu...eno im tane pa nek kod njega prave ravnotezu u svemiru... 07.gif

      09-14-2010 18:13 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od el-tozzinjo:

            citat od el-tozzinjo:

              citat od tana:

                citat od tana:

              haj dobro ako tvrdite da je zivot, i ziva bica nastali evolucijom, mutacijom DNA i slicno .....


              .... kako je onda nastao svemir, za koji znamo da je savrseno uredjen od namjanje cestice do najveceg sazvjezdja.

              evolucija? evolucija svemira?


            ja samo da ponovim svoje pitanje 11.gif


          evo i ja da pitam nesto...ako prije NECEG nije postojalo NISTA, a Bog je iz NISTA stvorio NESTO, da li je onda Bog nastao iz NISTA, tj gramaticki pravilnije NI IZ CEGA, prije nego sto je On stvorio to NESTO....?

          ako je Bog nastao ni iz cega tj "IZ NISTA"..onda je to "nista" postojalo prije Boga...analogno tome, "nista"je starije od Boga...

          a ako je "nista" starije od Boga, samim tim je veci autoritet, jer je "nista" stvorilo Boga...zasto onda sledeci vece autoritete, ne bi "vjerovali u nista" umjesto u Boga..ili opet, da ponovim preciznije gramaticki - zasto ne bi vjerovali u nista tj - ne vjerovali u ishta....


          e haj me sad pobij nakon ovog brainstorminga 04.gif


      bog nije nastao on je stvoritelj po svim religijskim knjigama
      dakle ima nesto sto nastaje i prestaje ali ON je vjecan
      matematika i gramatika je za skolu a Bog dz.s. je za religiju

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      09-14-2010 19:41 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
      majkin fakin




      Poruka: 2333
      Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od garinca:

            citat od tana:

              citat od Provler2:

            Da ponovim moe podpitanje. Jesi li siguran da je savrsheno uradjen ??


          100% siguran. svaki naucnik ce ti to potvrditi. svemir je jedna savrsena i delikatna masina.
          cak i mala (neplanirana) promjena bi mogla imati fatalne posljedice.

          par primjera:
          kad bi zemlja bila samo malo(ali stvarmo malo) bliza/ili dalja suncu nasa planeta vise ne bi bila to sto jeste i zovot bi bio nemoguc za nas.
          ili na primjer kad bi mjesec "odluto" u svemir balans na zemlji bi se totalno narusio i zivot bi postao nemoguc.

          jedan prizemniji primjer: kad bi nestalo vjeverica hrastove sume(i jos mnoge druge) bi vrlo brzo uzumrle. kad bi nestale pcele covjecanstvo bi izumrlo. .... itd ....

          svemir je jedna savrsena masina gdje svaka stvar ima svoju ulogu, ne samo mjesec nego cak i komarac.

          samo treba otvoriti oci. (i srce)


        dedera objasni ovo sa komarcem...evo ja sam razmisljao satima ali nikako ne sagledah koju ulogu oni imaju...u svemiru...mozda su komarci tajni agenti molera iluminata...svake godine nakon mjesec dana ljeta u mostaru moram platiti molera da kreci kompletan stan...jedino sam na to nadosho...


      garincha, tana je ovde u pravu, samo sto tana to pripisuje Bogu a ja prirodnom toku evolucije. vjerovatno ti je poznat, makar preko filma, takozvani "efekat leptira" tj butterfly effect...nestanak bilo koje biljne i zivotinjske skupinje bi umnogome dugorocno mogao da izmjeni strukturu zivota na zemlji, makar to bio mali komarac ili leptir...

      samo moje neslaganje potice od religoznog patrijahalnog aspekta TAJ Bog...Bog nije sjedi chichica vec sam o tome pricao. Boig je sve oko nas. Neko to naziva prirodnom evolucijomm, neko spletom slucajnih okolnosti, neko Bogom, a neko marfijevim zakonom :) Bog je sve! Bog nije TAJ Bog. Bog je TO, a ne TAJ. Bog je i u leptiru i u cvijetu, og je i u zenskom osmijehu, Bog je u vazduhu, bog je da izvinete zbog ruzne paralele - i u onome sto ispustimo u wc solju kad sjednemo na nju...ovo namjerno vulgarizujem kako bih poblize postavio moj pojam Boga - dakle, Bog...ili marfijev zakon ili prirodni zakon ili kako god to nazvali - je u svemu oko nas, i u svemu u nama....a Bog nije onaj kome se klanjaju vjernici grijeseci prvo u gramatici (sorry pasha, but jebiga) a od greske u gramatici pocinje i samo vidjenje Boga - TAJ Bog.
      TAJ Bog ne postoji!!!!!!
      postoji TO Bog.....

      09-14-2010 20:45 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
      Magistar Magistar is a Male
      moforaja




      Poruka: 2667

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Moja tema 01.gif
      Smisao pitanja da li bog postoji, ili neka viša sila, možda je najvažnije pitanje koje je èovjeèanstvo ikada sebi postavljalo. Svemir u kojem bog postoji je potpuno drukèiji od onoga u kojem bog ne postoji. Taj bog/viša sila vjerojatno mora moæi kršiti prirodne zakone. Jer, ukoliko viša sila postoji, slijedeæe pitanje je priroda i definicija te više sile.
      E sad...tko je u pravu, kršæani, Vikinzi, muslimani, stari Grci ili Rimljani, Mormoni, afrièka ili sjeverno amerièka plemena, Maje ili Asteci itd. itd. Najvjerojatnije ni jedni nisu u pravu.
      Jer ta viša sila ako postoji nema nikakve veze s našim planetom i nema interesa za nas, ništa veæeg od interesa prema bilo kojem sistemu u ovoj, ili bilo kojoj drugoj galaksiji. Tvrdnja da smo mi nekako važni ili posebni, ili èak stvoreni u božjem liku ili nesto slièno, smiješna je i djetinjasta.

      A te prièe o svrsishodnosti svega što je stvorio. O komarcima. Ma dajte.
      Kao takav dao nam je AIDS, naciste, diktatore,, leukemiju, uroðene mane, mentalnu retardaciju, tsunamie, tornada, poplave, suše, glad, difteriju, malariju, genocid, smrt novoroðenèadi.. Neki æe reæi, ali dao nam je i sve ostale dobre stvari. Bez obzira, mogao nam je to dati i bez svih ovih pobrojanih pakosti iz prethodnog popisa, osim ako cilj svega nije njegovo samoljublje

      ___________________________________________________________________

        09-14-2010 21:37 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
        Stranica (41): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com