Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Dali je svaka kritika dobra? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Anketa: kritikovati ili ne?
treba potkrijepiti svaku kritiku isticuci neku dobru osobinu 9 40.91%
treba ukazati na gresku ako smatras da ce pomoci 5 22.73%
treba ukazati na svaku gresku 3 13.64%
ko moze neka prihvati kritiku , ko ne moze ko ga je... 3 13.64%
nisam kriticar, ja ljude podrzavam, ne kritikujem 2 9.09%
Total: 22 Votes 100%
 
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
asataN asataN is a Female
moforaja




Poruka: 4110

Dali je svaka kritika dobra? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mostarcima je u krvi da kritikuju , nalaze mane ....a kad dodje stani -pani .....sve to oni iz najbolje namjere. Ok , pozitivna kritika , nesto ukazano u privatnom razgovoru , na diplomatski nacin ....slazem se da moze pomoci osobi da ispravi neke svoje greske...

A sta je s ostalim kritikama? Jeli se ljudi zamore onih sto ih kritikuju? Da li kritikujemo ljude s greskama koje su ustvari nas greske a ne zelimo da ih sebi priznamo? Dali ustvari pomazemo drugima kritikovajuci ih ili ih jos dublje bacamo u depru? Gdje je granica?

Ja licno mislim da treba pustiti svakoga da sam uoci svoju gresku i poradi na njoj...Ako bas neko ne vidi nesto, da se ukaze na to u cetri oka........Mislim da topla rijec podrske moze vise pomoci nego ijedna kritika...

Kakvo je vase misljenje

___________________________________________________________________

    08-19-2009 20:53 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    fali jedna opcija

    "treba ukazati na gresku ako smatras da ce pomoci"

    sto znaci ne vrijedi kritikovati uvijek i svakoga, samo one do kome nam je stalo i samo ako smatramo da su u stanju da saslusaju .... u protivnom ces dobiti potpuno suprotni efekat

    ljudi su sujetni, cak i oni najplemenitiji.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    08-19-2009 21:16 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    asataN asataN is a Female
    moforaja




    Poruka: 4110
    pokretac teme Thread Started by asataN

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    haj ti dodaj .......a ja cu prihvatiti kritiku 05.gif

    ___________________________________________________________________

      08-19-2009 21:24 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11452
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Glasala za drugu opciju....

      "treba potkrijepiti svaku kritiku isticuci neku dobru osobinu"

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      08-19-2009 21:25 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Japrak Japrak is a Male
      moforaja




      Poruka: 2110
      Location: kad bi i ja znao

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      i ja sam glaso za tu opciju........
      ne znam sto ali eto....... 02.gif 04.gif

      ___________________________________________________________________

        08-19-2009 21:29 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11452
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ne prepisuj.....nisi u skoli 07.gif

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        08-19-2009 21:36 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        Japrak Japrak is a Male
        moforaja




        Poruka: 2110
        Location: kad bi i ja znao

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        eto vidite......odmah me napada, bez pardona 04.gif

        ___________________________________________________________________

          08-19-2009 21:56 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
          asataN asataN is a Female
          moforaja




          Poruka: 4110
          pokretac teme Thread Started by asataN

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          pa potkrijepila je komplimentom da si isao u skolu 13.gif

          ___________________________________________________________________

            08-19-2009 22:02 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
            Maggie Maggie is a Female
            moforaja




            Poruka: 2736
            Location: daleko

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Nisam veliki kriticar, jer na kraju dana zaboli me uho sta ce neko drugi da kaze i uradi. Savjet dam ako sam upitana za isti, sa odredjenim ljudima mogu da razgovaram i kazem sta mislim, bez da to smatram kritikom.

            Na zivce mi idu ljudi koji su popili svu pamet svijeta, koji uvijek imaju nesto reci nekome, a kad dodje stani pani zakazu i nemaju snage da zaista kazu sta misle. Ljudi koji zive od kritike to rade iz samo jednog razloga, da bi sebe podigli malo navise, jer ipak oni su uvijek u pravu.

            Ja licno prihvatam kritiku u obliku savjeta i samo od bliskih ljudi koji meni nesto znace. Ako mi nisi bitan, tvoja kritika mi je jos manje bitna.

            18.gif

            ___________________________________________________________________

              08-20-2009 01:03 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
              torres torres is a Male
              moforaja


              Poruka: 2147

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od tana:

                fali jedna opcija

                "treba ukazati na gresku ako smatras da ce pomoci"

                sto znaci ne vrijedi kritikovati uvijek i svakoga, samo one do kome nam je stalo i samo ako smatramo da su u stanju da saslusaju .... u protivnom ces dobiti potpuno suprotni efekat

                ljudi su sujetni, cak i oni najplemenitiji.



              Bravo 10.gif

              08-20-2009 02:31 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
              metallica metallica is a Male
              moforaja




              Poruka: 8228
              Location: CH.WILLA(uglavnom)

              RE: Dali je svaka kritika dobra? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od asataN:

                Mostarcima je u krvi da kritikuju , nalaze mane ....a kad dodje stani -pani .....sve to oni iz najbolje namjere. Ok , pozitivna kritika , nesto ukazano u privatnom razgovoru , na diplomatski nacin ....slazem se da moze pomoci osobi da ispravi neke svoje greske...

                A sta je s ostalim kritikama? Jeli se ljudi zamore onih sto ih kritikuju? Da li kritikujemo ljude s greskama koje su ustvari nas greske a ne zelimo da ih sebi priznamo? Dali ustvari pomazemo drugima kritikovajuci ih ili ih jos dublje bacamo u depru? Gdje je granica?

                Ja licno mislim da treba pustiti svakoga da sam uoci svoju gresku i poradi na njoj...Ako bas neko ne vidi nesto, da se ukaze na to u cetri oka........Mislim da topla rijec podrske moze vise pomoci nego ijedna kritika...

                Kakvo je vase misljenje



                "Mostarcima je u krvi da kritikuju , nalaze mane"
              da je bog do samo njima 21.gif 21.gif

              kod nas je to "epidemija" 21.gif ja volim kritiku volim da mi neko ukaze na nesto sto lose radim ili bih mogao i bolje itd. 10.gif

              ALI... kod nas ne postoji kritika zbog toga nego zbog sebe same

              Ja j..em "kriticare/teoreticare" tj one likove koji kazu "ovo ne valja" a ne mogu da ponude bolje rjesenje a takvih je kod nas 7 od 10 08.gif 21.gif

              ___________________________________________________________________

                08-20-2009 10:41 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                inna inna is a Female
                trudim se




                Poruka: 155
                Location: BIH,MOSTAR

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ja inaèe ne volim kritikovati,više volim predložiti kako bi bilo ljepše,a nekad i ja znam kritikovati,rijetko pa ako može prihvatiti kritiku nek prihvati a ako ne može šta æu mu ja nismo isti

                ___________________________________________________________________
                igraj bosno ne daj se,igraj svi smo uz tebe,ale,ale,alebih.gif podijum.gif

                08-20-2009 15:19 inna is offline Posalji email za inna Pregledaj poruke od inna Dodaj inna u listu prijatelja
                Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
                moforaja




                Poruka: 5943
                Location: U podrumu

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                .....fali nekih opcija u ovoj anketi, zato nisam glaso....! 07.gif Inaèe, mislim da svaka kritika nije dobra, više ima onih loših i zlonamjernih......kad nekog rokneš u bubreg....! 19.gif 13.gif 13.gif

                ___________________________________________________________________
                Moj Mostare ko ti lomi grane,
                ko zavadi mostarske jarane,
                ko to tebi istoriju piše,
                ko to želi da te nejma više.

                08-20-2009 15:56 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
                tvrancic tvrancic is a Male
                moforaja




                Poruka: 5017
                Location: Umag - Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Po meni važno je procijeniti na kakvo tlo æe pasti kritika, koja bi uvijek morala biti dobronamjerna inaèe je to drugi pojam - kritizerstvo. Konfucije veli: "Ne pouèavati zrela èovjeka - šteta èovjeka. Pouèavati nezrela èovjeka - šteta rijeèi"

                ___________________________________________________________________

                  08-20-2009 16:28 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                  tana tana is a Male
                  rigorozni




                  Poruka: 17853
                  Location: na prinudnom radu :)

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  dodata opcija "treba ukazati na gresku ako smatras da ce pomoci"

                  na zahtjev autora

                  ___________________________________________________________________
                  kad ce mostar mama?

                  08-31-2009 17:27 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                  Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 5943
                  Location: U podrumu

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  ..............sad sam glaso..........! 07.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Moj Mostare ko ti lomi grane,
                  ko zavadi mostarske jarane,
                  ko to tebi istoriju piše,
                  ko to želi da te nejma više.

                  08-31-2009 17:38 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
                  el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
                  majkin fakin




                  Poruka: 2332
                  Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  ah...sve altruisti pa glasaju za isticanje dobrih osobina :)

                  hej ti mali perice sto si razbio komsijin prozor, udario uciteljicu, obio kola i ukrao kasetofon plus se mlatio po utakmicama izvikujuci nacionalistyicke parole.... - samod a ti kazem, nije to fino s tvoje strane, siguran sam da ti imas i nekih divnih osobina...kojih se, avaj, ja sad ne mogu sjetiti, ali si sigurno divna osoba ispod te pokvarene vanjshtine...jer svi smo stvoreni prema istom, Bozijem liku...



                  bla bla bla.....ako moze nek prihvati kritiku (bilo ko)..ako ne moze..ko ga j 34.gif

                  11-21-2010 00:23 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
                  senazv senazv is a Female
                  mofo beba


                  Poruka: 3

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Bitno je svatiti kritiku, nije bitno kakva je. Svaka je dobro dosla ako je iskrena.

                  ___________________________________________________________________
                  sena

                  11-27-2010 03:09 senazv is offline Pregledaj poruke od senazv Dodaj senazv u listu prijatelja
                  senazv senazv is a Female
                  mofo beba


                  Poruka: 3

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  P.S Nisam glasala, jer ne mislim da su kritike uvijek lose, postoji i pozitivna kritika a to ne vidim na listi glasnja.

                  ___________________________________________________________________
                  sena

                  11-27-2010 03:11 senazv is offline Pregledaj poruke od senazv Dodaj senazv u listu prijatelja
                  nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com