Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Pri » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (32): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
orion orion is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1112
Location: mobilna

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Divne i jako poucne price 10.gif

___________________________________________________________________

    08-24-2009 11:49 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
    bosonoga bosonoga is a Female
    lela




    Poruka: 2804
    Location: daleka polja

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Odakle znas ...

    Setaju dva mudraca mostom i gledaju u rijeku.

    - Pogledaj ribe kako se veselo pracakaju, vidi se da su srecne.- rece jedan.

    - Odakle ti znas ,sta je njihova sreca kad nisi riba? - rece drugi.

    - A odakle ti znas, da ja ne znam, kad Ti nisi Ja ?! - odgovori prvi

    ___________________________________________________________________
    ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

    08-24-2009 13:10 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
    bosonoga bosonoga is a Female
    lela




    Poruka: 2804
    Location: daleka polja

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ucini ono sto mozes...

    Jahao covjek putem i naisao na vrapca, koji je lezao na zemlji sa nozicama uprtim put neba.

    Covjek ga upita sta mu to znaci, a vrabac mu uzvrati
    - Zar ne znate da ce se danas kameno Nebo stropostati na zemlju ?
    Covjek se nasmija prezrivo i upita ga
    - Da li ti ozbiljno mislis, da ces svojim nozicama zaustaviti pad neba ?
    Vrabac ga pogleda ozbiljno i rece
    - Neka svako cini ono sto moze !

    ___________________________________________________________________
    ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

    08-24-2009 13:17 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5017
    Location: Umag - Mostar
    pokretac teme Thread Started by tvrancic

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bosonoga prièe su za 10. 10.gif

    ___________________________________________________________________

      08-25-2009 09:56 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5017
      Location: Umag - Mostar
      pokretac teme Thread Started by tvrancic

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      TRAŽENJE NA POGREŠNOM MJESTU

      Neki susjed našao je Nasruddina na rukama i koljenima.
      "Hodžo, što tražiš?"
      "Svoj kljuè."
      Oba su èovjeka bila na koljenima tražeæi kljuè. Nakon izvjesnog vremena upita susjed: "Gdje si ga izgubio?"
      "Kod kuæe", odgovori hodža.
      "Moj Bože! Zašto ga onda ovdje tražiš?"
      "Zato što ovdje ima više svjetla"

      Traži Boga tamo gdje si ga izgubio!

      ___________________________________________________________________

        08-25-2009 10:00 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5017
        Location: Umag - Mostar
        pokretac teme Thread Started by tvrancic

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        KOSTI KOJE PROVJERAVAJU NAŠU VJERU

        Kršæanskom znanstveniku, koji je smatrao da je Biblija doslovce istinita u svemu, jednom pristupi uèenjak koji reèe: "Prema Bibliji, Zemlja je stvorena prije pet tisuæa godina. Ali mi smo otkrili kosti koje pokazuju da je život na Zemlji postojao prije milijun godina."
        Odmah je slijedio odgovor: "Kad je Bog prije pet tisuæa godina stvorio Zemlju, namjerno je stavio te kosti da našu vjeru podvrgne ispitivanju i da vidi hoæemo li mi vjerovati radije njegovoj prièi negoli znanstvenicima."

        Daljnja oèiglednost okorjelog vjerovanja koje vodi u iskrivljenu stvarnost. Krojenje istine prema ustaljenim dogmama.

        ___________________________________________________________________

          08-26-2009 08:02 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          tvrancic tvrancic is a Male
          moforaja




          Poruka: 5017
          Location: Umag - Mostar
          pokretac teme Thread Started by tvrancic

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          UÈITELJEVA MAÈKA

          Svaki put kada bi uèitelj sjeo da se sa svojim uèenicima klanja, hramska bi maèka došla k njima i uznemiravala ih. Stoga je zapovjedio da se maèka zaveže dok se u hramu moli.
          Kad je uèitelj umro, maèka je i dalje bila vezana za vrijeme molitve. Kad je ta maèka uginula, donijeli su drugu mašku u hram kako bi bili sigurni da vjerno izvršavaju uèiteljeve zapovijedi za vrijeme molitve.
          Prošla su stoljeæa, a mudri uèiteljevi uèenici napisali su uèene rasprave o liturgijskom znaèenju vezivanja maèke za vrijeme klanjanja.

          Tako se stvara religija i religijski obredi.

          ___________________________________________________________________

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tvrancic dana 08-27-2009 u 09:56.

            08-27-2009 09:55 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
            djemila djemila is a Female
            Naj-Moder 2008




            Poruka: 11452
            Location: Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Bas tako.....zato ima i nejednakosti , suprotnosti u istoj

            ___________________________________________________________________
            Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

            08-27-2009 10:51 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
            tvrancic tvrancic is a Male
            moforaja




            Poruka: 5017
            Location: Umag - Mostar
            pokretac teme Thread Started by tvrancic

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od djemila:

              Bas tako.....zato ima i nejednakosti , suprotnosti u istoj

            "Vjerski tumaèi" tumaèe knjigu onako kako njima odgovara, a onda narod veli - Bog je pisao knjigu, ne smije se ni zarez promijeniti.

            ___________________________________________________________________

              08-27-2009 12:47 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
              tvrancic tvrancic is a Male
              moforaja




              Poruka: 5017
              Location: Umag - Mostar
              pokretac teme Thread Started by tvrancic

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              NEMOJ SE PROMIJENITI

              Godinama sam bio živèan. Tjeskoban, potišten, sebièan. I svi su mi govorili da se moram promijeniti.
              To sam im i zamjerao, i slagao se s njima, i htio sam se promijeniti, ali jednostavno nisam mogao, iako sam to pokušavao.
              Najteže mi je bilo što me je i moj najbliži prijatelj, kao i drugi, poticao da se promijenim. I osjeæao sam se nemoænim i u stupici.
              Jednog dana mi reèe: "Nemoj se promijeniti. Volim te takva kakav jesi."
              Te su rijeèi bile glazba u mojim ušima: "Nemoj se promijeniti! Nemoj se promijeniti! Nemoj se promijeniti... Volim te takva kakav jesi."
              Opustio sam se. Postao sam življi. I, iznenada, ja sam se promijenio.

              Sada znam da se uistinu nisam mogao promijeniti sve dok nisam naišao na onoga koji me voli, bilo da sam se promijenio ili ne.
              Ljubiš li me tako, moj Bože?

              ___________________________________________________________________

                broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane tvrancic dana 08-28-2009 u 10:49.

                08-28-2009 10:48 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                djemila djemila is a Female
                Naj-Moder 2008




                Poruka: 11452
                Location: Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Sada znam da se uistinu nisam mogao promijeniti sve dok nisam naišao na onoga koji me voli, bilo da sam se promijenio ili ne. Ljubiš li me tako, moj Bože?


                jasta...
                ko te voli, voli te bez zadrske i rezerve....a i nista ne moze "na dugme" 10.gif

                ___________________________________________________________________
                Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                08-28-2009 22:53 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                abraxas abraxas is a Male
                moforaja




                Poruka: 6998
                Location: Jazzbina Abraxas

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Volim tako.....i voli me takvog.....i ovaj Grad volim bez nekog uvjeta......Jeste teško ali je lijepo.....

                08-29-2009 00:50 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
                tvrancic tvrancic is a Male
                moforaja




                Poruka: 5017
                Location: Umag - Mostar
                pokretac teme Thread Started by tvrancic

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                MI SMO TROJICA, VI STE TROJICA

                Kad se njegov brod na dan zaustavio na dalekom otoku, biskup je odluèio dobro iskoristiti vrijeme koliko je god to bilo moguæe. Šetao je morskom obalom, i došao do tri ribara, koji su krpali mreže. U površnom engleskom jeziku rastumaèili su mu da su otoèani prije nekoliko stolèjeæa postali kršæani. "Mi kršæani!", rekli su ponosno pokazujuæi jedan na drugoga.
                Biskup je bio pod dubokim dojmom. Znaju li molitvu Gospodnju? Nikada nisu èuli za nju. Biskup je bio užasnut.
                "Što onda govorite kad se molite?"
                "Podignemo oèi k nebu i molimo: 'Mi smo trojica, vi ste trojica, smilujte nam se'." Biskup se zgrozio nad primitivnom i heretiènom molitvom. Proveo je cijeli dan s njima uèeæi ih molitvu Gospodnju. Ribari su bili slabi uèenici, ali su se zbiljski trudili, i prije negoli je iduæeg dana biskup otplovio, bio je zadovoljan èuvši ih kako besprijekorno izgovaraju molitvenu formulu.
                Nekoliko mjeseci poslije biskup je opet plovio izmeðu otoka. I dok je šetao palubom moleæi veèernju molitvu, sa zadovoljstvom se prisjetio trojice ribara na onom dalekom otoku koji sada znaju moliti zahvaljujuæi njegovu strpljivom naporu.
                Iznenada na istoku opazi svijetlu toèku koja se približavala brodu. Gledajuæi u èudu, opazi tri prilike kako hodaju po vodi. Kapetan zaustavi brod, a svi se putnici nagnuše na ogradu da vide taj neobièan prizor.
                Bili su to, naravno, biskupovi ribari.
                "Biskupe!", uskliknuše, "èuli smo da tvoj brod prolazi mimo i brzo, brzo smo došli susresti tebe"
                "Što želite?", upita biskup pun straha.
                "Biskupe", rekli su, "jako nam je žao. Zaboravili smo onu tvoju lijepu molitvu. Mi kažemo: 'Oèe naš, koji jesi na nebesima, sveti se ime tvoje, doði kraljevstvo tvoje'... što onda slijedi, zaboravili smo. Nauèi nas opet tu molitvu".
                Biskup je bio poražen. Odgovorio im je: "Vratite se kuæi, dragi prijatelji, i kad molite, recite: 'Mi smo trojica, vi ste trojica, smilujte nam se'."

                ___________________________________________________________________

                  08-29-2009 09:53 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                  tvrancic tvrancic is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 5017
                  Location: Umag - Mostar
                  pokretac teme Thread Started by tvrancic

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  SAKATA LISICA

                  Evo prièe arapskog Sa'dija:
                  Neki èovjek, iduæi šumom, opazio lisicu bez nogu i èudio se kako može preživjeti.
                  Tada je opazio tigra koji je nosio plijen u raljama. Tigar se najeo, a ostatak je prepustio lisici.
                  Iduæeg je dana Bog opet poslao tigra da nahrani lisicu. Èovjek se poèeo diviti Božjoj velièini i mislio je: "I ja æu lijepo poèivati u nekom kutu s pouzdanjem u Boga da æe mi dati sve što mi je potrebno".
                  Živio je tako mjesec dana i gotovo je bio na pragu smrti od gladi, kadli zaèu Glas koji mu reèe: "O ti, koji se nalaziš na putu zablude, otvori oèi Istini! Nasljeduj tigra, a ne lisicu!"

                  Na ulici sam vidio dijete golo, gladno i kako dršæe od zime. To me je silno razljutilo i zavapih Bogu: "Zašto dopuštaš ovakve stvari? Zašto nešto ne uèiniš?"
                  Zaèuh Glas: "Što misliš zašto stvorih tebe?"

                  ___________________________________________________________________

                    08-30-2009 08:32 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                    tvrancic tvrancic is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 5017
                    Location: Umag - Mostar
                    pokretac teme Thread Started by tvrancic

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    DIOGEN

                    Filozof Diogen jeo je kruh i leæu (mahunasta biljka slièna grahu - hrana siromašnih). Vidio ga je filozof Aristip koji je udobno živio, jer se ulagivao kralju.
                    Reèe mu Aristip: "Nauèi se da budeš podložan kralju i neæeš morati živjeti od leæe".
                    Odgovori mu Diogen: "Nauèi se živjeti od leæe i neæeš se morati ulizivati kralju".

                    ___________________________________________________________________

                      08-31-2009 09:25 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                      djemila djemila is a Female
                      Naj-Moder 2008




                      Poruka: 11452
                      Location: Mostar

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      "Nauèi se živjeti od leæe i neæeš se morati ulizivati kralju".

                      Tako dobro receno, 10.gif

                      ___________________________________________________________________
                      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                      08-31-2009 10:24 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                      tvrancic tvrancic is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 5017
                      Location: Umag - Mostar
                      pokretac teme Thread Started by tvrancic

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od djemila:

                        "Nauèi se živjeti od leæe i neæeš se morati ulizivati kralju".

                        Tako dobro receno, 10.gif

                      Veeeelika životna filozofija 10.gif

                      ___________________________________________________________________

                        08-31-2009 11:12 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                        tvrancic tvrancic is a Male
                        moforaja




                        Poruka: 5017
                        Location: Umag - Mostar
                        pokretac teme Thread Started by tvrancic

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        TRGOVINA ISTINE

                        Jedva sam vjerovao svojim oèima kad sam na trgovini ugledao natpis: PRODAVAONICA ISTINE.
                        Prodavaèica je bila vrlo ljubazna: Koju vrstu istine želim kupiti, djelomiènu ili cjelovitu? Cjelovitu istinu, naravno. Ne trebam nikakvih prijevara, nikakvih obrambenih mehanizama, nikakve racionalizacije. Želio sam da moja istina bude oèita i izvorna. Poslala me na drugi kraj prodavaonice.
                        Prodavaè mi je pokazao cijenu. "Cijena je vrlo visoka, gospodine", reèe. "Kolika?", pitao sam. Upitao sam to odluèan da dobijem svu istinu, bez obzira na cijenu. "Ako želite kupiti svu istinu, platit æete je gubitkom vaše sigurnosti i mira, gospodine", odgovorio mi je.
                        Teška sam se srca udaljio. Još uvijek je preskupa, još uvijek mi je potrebna sigurnost i mir u mojim vjerovanjima koja ne dovodim u sumnju.

                        ___________________________________________________________________

                          09-01-2009 09:04 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                          tvrancic tvrancic is a Male
                          moforaja




                          Poruka: 5017
                          Location: Umag - Mostar
                          pokretac teme Thread Started by tvrancic

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          BOLJE SPAVATI NEGO OGOVARATI

                          Sa'di iz Shiraza o sebi prièa:
                          Kao dijete bio sam pobožan, revan u molitvama i pobožnostima. Jedne sam noæi bdio sa svojim ocem. Sveti Kur'an bio mi je u krilu.
                          Drugi u sobi poèeli su drijemati i ubrzo su svi spavali. Rekao sam ocu: "Nijedan od ovih spavaèa ne otvara oèi i ne podiže glave da bi se molio. Èovjek bi pomislio da su mrtvi".
                          Moj mi je otac odgovorio: "Dragi sine, bilo bi mi draže da i ti spavaš poput njih nego što ih ogovaraš".

                          ___________________________________________________________________

                            09-02-2009 09:52 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                            tana tana is a Male
                            rigorozni




                            Poruka: 17853
                            Location: na prinudnom radu :)

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            odlicno 10.gif
                            jedna od rijetkih tema koju sa rado procito od pocetka do kraja


                              car i soko


                            bio jednom jedan car koji je imo vjernog sokola. ovaj mu je uvijek bio na ramenu.
                            jednog dana su setali car, njegova posluga i naravno soko .....

                            car je ozednio, vidjeli su pored puta jednu veliku stijenu i na dno stijene je kapala voda kap po kap. carev podanik je uzeo casu i "nakapo" je punu, sto je potrajalo nekoliko minuta.
                            kad je car prinio casu ustima da se napije vode, soko je mahno krilima i casa je ispala i sva voda se prosula.

                            car je naredio da mu se ponovo naspe casa i opomeno se sokola da ne pravi takve gluposti

                            helem, opet su mu nasuli casu i opet ista situacija. kad je car primako casu usnama soko je prosuo vodu.

                            car je rekao sokolu: sokole, poceo sam da sumnjam u tvoju lojalnost, ako opet to uradis naredicu da te ubiju.

                            po treci put su nasuli casu i opet ista stvar - soko mahno krilikma i prosuo je. car je naredio da se soko ubije i da se neko popne na stijenu i da zahvati vode iz izvora koji je vjerovatno na vrhu stijene.

                            tako i cinise, ubise sokola i popese se na vrh stijene.

                            kad se podanik popeo na vrh stijene doviknuo je caru da tu uopste nema izvor nego OGROMNA zmja otrovnica i da joj iz usta kapa otrov dole niz stijenu.

                            ___________________________________________________________________
                            kad ce mostar mama?

                            09-02-2009 17:31 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                            Stranica (32): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                            Postavi novu temu Odgovori
                            Go to:
                            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com