Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Pri » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (32): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5017
Location: Umag - Mostar
pokretac teme Thread Started by tvrancic

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

USPOREDBA S MODERNIM ŽIVOTOM

Životinje su se skupile na zborovanje i poèele se tužiti kako ljudi uvijek nešto oduzimaju od njih.
"Meni uzimaju mlijeko", reèe krava.
"Meni uzimaju jaja", tužila se kokoš.
"Meni uzimaju meso i slaninu", kazala je svinja.
"Mene love zbog mojeg ulja", reèe kit.
Puž je posljednji govorio. "Ja imam nešto što bi oni sigurno uzeli od mene kad bi samo mogli. Nešto što žele više od svega drugog. Ja imam vremena".

Imaš na raspolaganju sve vrijeme na svijetu ako ga želiš posvetiti samome sebi. Što te zaustavlja u tome?

___________________________________________________________________

    09-09-2009 09:26 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11452
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bravo Tvrancicu, svaka pametna i na svakom se treba malo zamisliti. 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    09-09-2009 10:02 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5017
    Location: Umag - Mostar
    pokretac teme Thread Started by tvrancic

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    TURISTI

    U prošlom stoljeæu neki je turist iz Sjedinjenih Amerièkih Država posjetio glasovitog poljskog rabija - Hofetza Chaima.
    Bio je iznenadjen kad je vidio da je rabijeva kuæa ispunjena knjigama. Jedini namještaj bio je stol i klupa.
    "Rabi, gdje vam je namještaj?" pitao je turist.
    "A gdje je vaš?" pitao je Hofetz
    "Moj? Ja sam ovdje na prolazu. Ja sam samo turist."
    "To sam i ja."

    ___________________________________________________________________

      09-10-2009 09:44 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      ZiZi_ ZiZi_ is a Female
      trudim se


      Poruka: 225
      Location: florida

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      TO JE MOJ GRAD
      ------------------------


      Skoro svako veèe šetam ulicama svoga grada. I svaka šetnja mi je nekako drugaèija od predhodne , i nekako žalosnija od predhodne. Znam svaki kamen na koji naiðem i onog psa koji me zalaje kada tuda proðem iako me veæ poznaje. Oseæam miris svoga grada tu kad proðem pored one pekare i miris dima cigareta pomešan sa mirisom piæa pored kafiæa u centru. Onaj kamen koji me stalno spotakne u onoj mraènoj ulici u kojoj skoro svaki put neizostavno proðem.

      To je moj grad. Grad u kome sam se rodio , pa ga u vreme školovanja napustio i nanovo mu se vratio. I sada kako koji dan izmièe , a svaki sat dodaje se mom životu, ja poèinjem da se nekako odvajam od onog puta kojim prolazim svakodnevno. Kao da taj put i te puteve prepuštam nekim novim ljudima , koji trebaju da obeležavaju svojim tragovima život ovog grada. I ove veèeri sam se kretao istim putevima, istim ulicama.

      I gledao iste sokake , disao iste mirise, koraèao kamenim ulicama , koje su ostale netaknute iz nekih davnih vremena. U jezgru grada gužva u kojoj sam se spoticao i uplitao noge kao da tuda prvi put prolazim. Najednom tuga je prohujala vazduhom i obmotala se oko mene i mog mozga. Nije ušla u moju dušu , jer sam nju darivao davno nekome. I bolelo me i nije me bolelo.

      Kiša je poèela da pada , a sa njom i lišæe , da o jednom trošku zauvek ode sa drveta. Onaj žuti list prošao je pored moga lica i onako lelujavo bi pao na zemlju tu pored mene. A kapi kiše dodirnule bi moje lice i svaka kap kao da se je takmièila da me dodirne.

      To je moj grad. Ali ja ove veèeri ne oseæam svoj grad. Kao da ne želi da prièa sa mnom, kao da smo sve naše prièe veæ isprièali. Žurnim koracima napuštam ulice i hitam prema svojoj ulici. Ulazim u mraèno dvorište , stapam se sa mrakom i gubim u tami svoga grada.

      To je moj grad.
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

      09-11-2009 02:02 ZiZi_ is offline Pregledaj poruke od ZiZi_ Dodaj ZiZi_ u listu prijatelja
      Sevels Sevels is a Male
      moderator tra-la-la




      Poruka: 6554
      Location: Cernica-Mo-London

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      33.gif

      ___________________________________________________________________
      volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

      13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
      "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

      09-11-2009 03:10 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5017
      Location: Umag - Mostar
      pokretac teme Thread Started by tvrancic

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      MOLITVA ZA ZADOVOLJNU DUŠU

      Bog Vishna reèe svome pobožnom vjerniku:
      "Doasdile su mi tvoje prošnje kojima nema kraja. Uslišit æu tri tvoje molitve. Budi siguran da si ih brižljivo izabrao, jer, kad ti ih budem udijelio, više te neæu uslišavati."
      Oduševljeni vjerniknije oklijevao: "Evo moje prve želje", reèe. "Želim da moja žena umre da bih se mogao oženiti boljom ženom." Želja mu je bila smjesta ispunjena.
      Ali kad su prijatelji i rodbina, koji su došli na sprovod, poèeli govortiti o vrlinama njegove žene, pobožni je vjernik uvidio da je prenaglio. Zato je molio Višnu da mu oživi ženu.
      Ostala mu je još samo jedna želja. Odluèio je da ovaj put ne uèini pogrešku, jer više neæe biti prigode da je promijeni. I zato se naširoko savjetovao. Neki su mu savjetovali da moli za besmrtnost. Ali što æe mu besmrtnost, rekoše drugi, ako nema dobra zdravlja. A što æe mu zdravlje, ako nema novaca? I što æe mu novac, ako nema prijatelja?
      Prošle su godine, a on još nije odluèio što bi izabrao: život, ili zdravlje, ili bogatstvo, ili moæ, ili ljubav. Konaèno reèe Višni: "Reci mi što da te molim?"
      Bog se nasmijao kad je vidio u kakvoj se neprilici nalazi èovjek. "Moli da budeš zadovoljan bez obzira na to što budeš dobio."

      ___________________________________________________________________

        09-11-2009 10:43 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        bosonoga bosonoga is a Female
        lela




        Poruka: 2804
        Location: daleka polja

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        vrancicu , izvini sto cu staviti ovu pricu ovdje
        meni je zanimljiva , mada ne mogu reci da je prica za razmisljanje ... 01.gif


        Sta je logicno ,a nije legalno?


        Student je pao na ispitu iz logike. Evo razgovora sa profesorom tom prilikom.

        Student: Vi me kaznjavate, razumijete li vi uopste nesto?

        Profesor: Naravno, inace ne bih bio profesor

        Student: U redu, pitacu vas nesto. Ako znate tacan odgovor, dobijam peticu i odlazim. Ako ne znate odgovor, dacete mi desetku.

        Profesor : U redu, prihvatam!

        Student: Sta je legalno, a nije logicno, sta je logicno, a nije legalno,
        a sta nije ni logicno ni legalno?

        Profesor je razmisljao, ali nije nasao pravi odgovor i dao je studentu desetku. Nakon toga ga je upitao za odgovor.

        Student odgovori: Vi imate 55 godina i ozenjeni ste jednom 22-godisnjakinjom; to je legalno, ali nije logicno.
        Vasa zena ima 24-godisnjeg ljubavnika, sto je logicno, ali nije legalno.
        Vi dajete desetku ljubavniku vase zene, iako je trebao pasti na ispitu,
        sto nije ni logicno, ni legalno.

        ___________________________________________________________________
        ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

        09-11-2009 12:52 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5017
        Location: Umag - Mostar
        pokretac teme Thread Started by tvrancic

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        O svakoj se prièi može razmišljati i svaka ima neku neku pouku, a pogotovu ova tvoja 10.gif

        ___________________________________________________________________

          09-11-2009 12:56 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          bosonoga bosonoga is a Female
          lela




          Poruka: 2804
          Location: daleka polja

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          01.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________
          ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

          09-11-2009 13:08 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17853
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ova je vise vako prica za "ubit covjeka" 13.gif

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          09-11-2009 16:50 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          tvrancic tvrancic is a Male
          moforaja




          Poruka: 5017
          Location: Umag - Mostar
          pokretac teme Thread Started by tvrancic

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ili kako položit ispit bez uèenja 04.gif

          ___________________________________________________________________

            09-11-2009 17:03 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17853
            Location: na prinudnom radu :)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            to je ono sto kazu "spojis ugodno sa korisnim"

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            09-11-2009 17:49 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            tvrancic tvrancic is a Male
            moforaja




            Poruka: 5017
            Location: Umag - Mostar
            pokretac teme Thread Started by tvrancic

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            SVJETSKI SAJAM RELIGIJA

            Otišao sam s prijateljem na svjetski sajam religija. Ne na trgovaèki sajam. Konkurencija je bila oštra, propaganda buèna.
            Prospekti, što smo ih dobili na židovskom štandu, rekoše da je Bog beskonaèno samilostan, a Židovi su njegov izabran narod. Židovi. Ni jedan drugi narod nije izabran - nego samo oni.
            Na muslimanskom štandu nauèili smo da je Bog beskrajno milosrdan, a Muhamed je njegov jedini prorok. Bit æemo spašeni budemo li slušali jedino Božjeg Proroka.
            Poruka na kršæanskom štandu je bila: Bog je ljubav i nema spasenja izvan Crkve. Pridruži se Crkvi ili zauvijek riskiraj prokletstvo.

            Kad sam stigao kuæi, rekao sam Bogu: "Kako sve to možeš podnositi? Zar ne vidiš da su ti za sva ova stoljeæa uprljali ime?"
            Reèe mi Bog: "Ja nisam organizirao sajam. Zapravo, ja bih se sramio da ga i posjetim."

            ___________________________________________________________________

              09-12-2009 20:36 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
              Sevels Sevels is a Male
              moderator tra-la-la




              Poruka: 6554
              Location: Cernica-Mo-London

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Vrancicu 10.gif

              ___________________________________________________________________
              volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

              13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
              "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

              09-12-2009 20:51 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
              djemila djemila is a Female
              Naj-Moder 2008




              Poruka: 11452
              Location: Mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              10.gif 10.gif

              ___________________________________________________________________
              Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

              09-12-2009 22:19 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
              tvrancic tvrancic is a Male
              moforaja




              Poruka: 5017
              Location: Umag - Mostar
              pokretac teme Thread Started by tvrancic

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ISUS NA NOGOMETNOJ UTAKMICI

              Isus je spomenuo da nikada u svom životu nije bio na nogometnoj utakmici. Zato smo ga, moj prijatelj i ja, poveli na nju. Bila je to oštra igra izmedju muslimanskih Šita i katolièkih Križara.
              Križari su prvi zabili gol. Isus se jako obradovao i bacio svoj šešir visoko u zrak. Onda su Šiti zabili gol. Isus se jako obradovao i bacio je svoj šešir visoko u zrak.
              Èinilo se da je to zbunilo èovjeka do nas. Potapšao je Isusa po ramenu i upitao ga: "Za koju stranu navijaš, dobri èovjeèe?"
              "Ja?", odgovori Isus uzbudjeno. "Ja ne navijam ni za jednu stranu. Uživam u igri."
              Onaj koji je pitao, obrati se svome susjedu i promrsi: "Hmmm, bezbožac!"

              Nakon utakmice zanimalo nas je taj njegov stav. Zar nikada nije na neèijoj strani? "Ja sam na strani ljudi, a ne vjera, na strani ljudskih biæa, a ne subote", odgovori Isus

              ___________________________________________________________________

                09-13-2009 07:53 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                tvrancic tvrancic is a Male
                moforaja




                Poruka: 5017
                Location: Umag - Mostar
                pokretac teme Thread Started by tvrancic

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                VJERSKA MRŽNJA

                Turist reèe svojem vodièu: "Mora da ste vrlo ponosni na svoj grad. Na mene je poseban dojam ostavio veliki broj crkvi u njemu. Sigurno ljudi ovdje ljube Gospodina."
                "Hm,", cinièno je odgovorio vodiè, "možda ljube Boga, ali se djavolski mrze medju sobom."

                Kao djevojèica koja je, kad su je pitali:"Tko su pagani?", odgovorila. "Pagani su ljudi koji se ne tuku zbog vjere."

                ___________________________________________________________________

                  09-14-2009 10:08 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                  tvrancic tvrancic is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 5017
                  Location: Umag - Mostar
                  pokretac teme Thread Started by tvrancic

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  PROMIJENI SVIJET

                  Sufi Bayazid kaže ovo o sebi: "Kad sam bio mlad, bio sam revolucionaran, i sve su moje molitve Bogu bile: 'Gospodine, daj mi snage da promijenim svijet'."
                  "Kad sam došao u srednje godine i shvatio da je prošlo pola mojega života a da nisam promijenio nijedne duše, promijenio sam molitvu u: 'Gospodine, podijeli mi milost da promijenim sve one koji su mi bliski. Samo moju obitelj i moje prijatelje, i ja æu biti zadovoljan'."
                  "Sad pak kad sam ostario i moji su dani izbrojeni, moja molitva glasi: 'Gospodine, udijeli mi milost da se ja promijenim'. Da sam tako milo od poèetka, ne bih uzalud utrošio svoj život."

                  Jedino na svijetu što možeš promijeniti - si TI.

                  ___________________________________________________________________

                    09-15-2009 09:09 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                    tvrancic tvrancic is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 5017
                    Location: Umag - Mostar
                    pokretac teme Thread Started by tvrancic

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    SAVRŠENA JABUKA

                    Nasruddin je jedva završio svoj govor kad mu jedan rugalac iz mnoštva reèe: "Umjesto da predaješ duhovne teorije, zašto nem ne pokažeš nešto praktièno?"
                    Jadni je Nasruddin bio posve zbunjen. "Što želiš da ti praktièno prikažem?" pitao je.
                    Bilo mu je drago što je ponizio hodžu i silno se dojmio mnoštvu, pa rugalac reèe: "Na primjer, pokaži nam jabuku iz zemaljskog raja."
                    Nasruddin istog trena uzme jednu jabuku i pruži govorniku. "Ali ova jabuka je pokvarena s jedne strane", reèe èovjek. "Nebeska bi jabuka, zacijelo, bila savršena."
                    "Nebeska jabuka bi uistinu bila savršena", odgovori hodža. "Ali prema tvojim sadašnjim sposobnostima, ova je jabuka najsliènija nebeskoj koju æeš ikada dobiti."

                    Može li se oèekivati da æe netko vidjeti savršenu jabuku nesavršenim okom?
                    Ili otkriti dobrotu u drugima ako mu je srce sebièno?

                    ___________________________________________________________________

                      09-16-2009 09:18 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                      djemila djemila is a Female
                      Naj-Moder 2008




                      Poruka: 11452
                      Location: Mostar

                      Sebican vidi samo sebe Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Ili otkriti dobrotu u drugima ako mu je srce sebièno?


                      Ne moze...!

                      ___________________________________________________________________
                      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                      09-16-2009 09:48 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                      Stranica (32): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com