Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Pri » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (32): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
DEN DEN is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1170

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

KAKO SMANJITI UTICAJ NEGATIVNOG OKRUZENJA? DUSAN PRICA IZ SVOG UGLA...
Tuesday, September 29, 2009 at 10:49am


"a evo i mog licnog primera ... mozda ti bude od koristi :) ... u jednom trenutku svog zivota, ne tako davno, pre jedno 2 godine, doziveo sam slom ... sve mi se skupilo... i tada sam doneo odluku da hocu sve najbolje, najpozitivnije, najlepse, najduhovnije, najmudrije i sta god naj, da me okruzuje... sa prilicno sirokog drustva od nekih 15-ak ljudi sa kojima sam se konstantno druzio, odlucio sam da uradim drasticnu promenu i skratim drustvo na svega 2 druga iz starog drustva ... to su ljudi koji me nisu vukli dole ... jedini ljudi s kojima sam se osecao kao da mogu sve da uradim ... i kao sto rece jedan govornik - motivator - ako me ne veselis, nisi mi drug :) ... tako sam i izvrsio selekciju onih bivsih drugova i doziveo procvat ... da se razumemo, ni sa kim se nisam svadjao, niti zeleo, vec sam se samo distancirao, dovoljno udaljio ... i na taj nacin doziveo procvat ... BUKVALNO! Od tog trenutka poceo sam da srecem SAMO pozitivne ljude, samo su me takvi i okruzivali... sto je jos bolje... svi ljudi koje sam od tada upoznao nekim "cudom" bili su upoznati sa funkcionisanjem podsvesti :)))! ... Zaista, nema slucajnosti ... dakle i ja bih ti predlozio... OBAVEZNO se distanciraj od bilo koga ko te vuce dole ili te jednostavno drzi u mestu da ne mozes da napredujes ili ti kaze da nesto ne mozes ... jer kad ti neko kaze da nesto ne mozes, to obicno znaci da to TAJ NEKO ne moze ... Okruzi se pozitivnim i vedrim ljudima, bices takva ... okruzi se uspesnim ... bices takva ... ne kaze se dzabe - s kim si takav si :) ! ...

p.s. u koliko neko od tih negativnih ljudi pokaze zelju i donese odluku da promeni stav,odnosno zivot ... da se vine u oblake i poleti zajedno s tobom, ne odbijaj ga ... zajedno je lakse :)! ...

___________________________________________________________________
NERETVA KROZ VENE TECE

10-24-2009 00:46 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5017
Location: Umag - Mostar
pokretac teme Thread Started by tvrancic

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bosonoga i Dolaf - prekrasne prièice.
Evo još jedna kratka da upotpuni Dolafovu prièu:

"Našle se nekim èudom žaba iz oceana i žaba iz bunara u bunaru. Prièaju i pita žaba iz bunara: 'Otkud dolaziš?'
'Iz oceana', odgovara oceanska žaba.
'A što je to ocean?'
'To ti je ogromna kolièina vode na jednom mjestu'.
'A je li ta voda veæa od ove u mom bunaru?', pita bunarska žaba.
'Uf, ne možeš niti zamisliti koliko je puta veæa', odgovara druga žaba.
'A je li dva puta veæi?'
'Više, mnogo više'
'A je li deset puta veæi'
'Ama nemaš pojma, mnogo, mnogo puta veæi', odgovara žaba iz oceana.
Žaba iz bunara ode u svoju rupu i razmišlja u sebi: 'Kako ova žaba laže, èuj deset puta veæi ocean od mog bunara'."

___________________________________________________________________

    10-24-2009 10:33 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5017
    Location: Umag - Mostar
    pokretac teme Thread Started by tvrancic

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Den, pouèno 10.gif

    ___________________________________________________________________

      10-24-2009 10:34 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5017
      Location: Umag - Mostar
      pokretac teme Thread Started by tvrancic

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      TKO JE MARUF KARKHI?

      Uèenik dodje Marufu Karkhiju, muslimanskom uèitelju, i reèe: "Razgovarao sam s ljudima o tebi. Židovi kažu da si jedan od njih. Kršæani te smatraju jednim od svojih svetaca. Muslimani u tebi vide slavu islama."
      Maruf odgovori: "Tako govore ovdje u Bagdadu. Kad sam živio u Jeruzalemu, židovi su smatrali da sam kršæanin; kršæani da sam musliman; muslimani da sam židov."
      "Što onda da mislim o tebi?"
      "Mislite o meni kao o èovjeku koji sebi kaže: 'Oni koji me ne rezumiju, poštuju me. Oni koji me grde, ne shvaæaju me'."

      Ako misliš da si ono što tvoji prijatelji ili neprijatelji kažu da jesi, oèito ne poznaješ samoga sebe.

      ___________________________________________________________________

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tvrancic dana 10-24-2009 u 11:26.

        10-24-2009 11:26 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5017
        Location: Umag - Mostar
        pokretac teme Thread Started by tvrancic

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        TKO SI TI?

        Neka se žena nalazila u smrtnoj borbi. Iznenada je imala osjeæaj da je uzeta u nebo i da se nalazi pred sudaèkim stolo.
        "Tko si ti?" upita je Glas.
        "Ja sam gradonaèelnikova žena", odgovori ona.
        "Nisam te pitao èija si žena, nego tko si ti."
        "Ja sam majka èetvoro djece."
        "Nisam te pitao èija si majka, nego tko si ti."
        "Ja sam uèiteljica."
        "Nisam te pitao što si po zanimanju, nego tko si ti."
        Tako je išlo dalje. bez obzira što bi odgovorila, èinilo se da nije znala zadovoljavajuæi odgovor na pitanje: "Tko si ti?"
        "Ja sam kršæanka."
        "Nisam te pitao koje si vjere, nego tko si ti."
        "Ja sam ona koja je svaki dan išla u crkvu, i uvijek pomagala siromašne i potrebnima."
        "Nisam te pitao što si èinila, nego tko si t."
        Oèito propala je na ispitu i bila vraæena na zemlju. Kad se oporavila od bolesti, odluèi pronaæi tko je ona. U tom je bila sva razlika.

        Tvoja je dužnost biti. Ne biti netko, ili nitko
        jer u tome leži pohlepa i èastohlepje - ne biti
        ovo ili ono - tako postaješ uvjetovan - nego
        jednostavno biti.

        ___________________________________________________________________

          10-25-2009 09:30 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          tvrancic tvrancic is a Male
          moforaja




          Poruka: 5017
          Location: Umag - Mostar
          pokretac teme Thread Started by tvrancic

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          OPSKRBLJEN

          "Što su ta vrata pod tvojim pazuhom?"
          "To su ulazna vrata moje kuæe. Izgubio sam kljuè, i uzeo sam vrata da dam napraviti novi kljuè."
          "Pazi da sada ne izgubiš vrata, jer onda neæeš moæi u kuæu."
          "Za svaki sluèaj ostavio sam prozor otvoren."

          ___________________________________________________________________

            10-26-2009 09:12 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
            tvrancic tvrancic is a Male
            moforaja




            Poruka: 5017
            Location: Umag - Mostar
            pokretac teme Thread Started by tvrancic

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            PRAZNA MAGNETOFONSKA TRAKA ZA ENGLESKI

            Došao student k èinovniku u jeziènom laboratoriju i zamolio ga: "Mogu li dobiti praznu magnetofonsku vrpcu?"
            "Koji jezik studirate?" upita ga èinovnik.
            "Francuski", odvrati student.
            "Nažalost, nemamo nijedne prazne vrpce na francuskom."
            "A imate li koju praznu vrpcu na engleskom?"
            "Imamo."
            "Dobro, uzet æu jednu od tih."

            Govoriti o praznoj magnetofonskoj vrpci na francuskom
            ili engleskom ima isto toliko smisla kao govoriti o osobi da
            je Francuz ili Englez. Francuz i Englez je tvoja oznaka, to nisi ti.

            Dijete rodjeno od amerièkih roditelja, a posvojeno od ruskih,
            nema nikakvu spoznaju da je posvojeno i izraste u velikog
            rodoljuba i pjesnika koji izražava kolektivnu podsvijest ruske duše
            i èežnje majke Rusije. je li on Rus? Amerikanac? Ni jedno ni drugo.

            ___________________________________________________________________

              10-27-2009 09:15 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
              tvrancic tvrancic is a Male
              moforaja




              Poruka: 5017
              Location: Umag - Mostar
              pokretac teme Thread Started by tvrancic

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ISPUSTI SVOJ JA, NE CVIJEÆE!

              Èovjek je došao Budhi s buketom cvijeæa u ruci da mu ga pokloni. Budha ga pogleda i rekne: "Ispusti to!"
              Nije mogao vjerovati da ga Budha moli da ispusti cvijeæe. Tada pomisli da je najvjerojatnije pozvan da ispusti cvijeæe u svojoj lijevoj ruci, jer darovati nešto nekome s lijevom rukom, zloslutno je i nepristojno. I zato ispusti cvijeæe koje je držao u lijevoj ruci.
              No, Budha ponovno reèe: "Ispusti to!"
              Ovaj put je ispustio sve cvijeæe i stajao je praznih ruku pred Budhom koji mu sa smiješkom ponovno reèe: "Ispusti to!"
              Zbunjen èovjek upita: "Što moram ispustiti?"
              "Ne cvijeæe, sinko, nego onoga koji ga je donio", odgovori Budha.

              Kažu da Bankei, uèitelj zena, nije osnovao nijednu školu. Nije ostavio
              nikakvo djelo ni uèenike. Bio je kao ptica koja ne ostavlja nikakva
              traga kad leti nebom.
              O njemu se govorilo: "Kad je ušao u šumu, nije se ni travka
              pokrenula; kad je ušao u vodu, nije nastao ni valiæ vode."
              Nije optereæivao zemlju. Nijedno junaèko djelo, nikakvo
              osvajanje ili uspjeh, ili duhovnost ne mogu se usporediti s ovim: ne optereæivati zemlju.

              ___________________________________________________________________

                10-28-2009 08:54 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                tvrancic tvrancic is a Male
                moforaja




                Poruka: 5017
                Location: Umag - Mostar
                pokretac teme Thread Started by tvrancic

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ISPLATILO SE

                "Moj se prijatelj nije vratio sa bojišnice, gospodine. Molim dopuštenje da idem po njega."
                "Dopuštenje se odbija", reèe èasnik. "Ne želim izložiti opsanosti tvoj život za èovjeka koji je vjerojatno veæ mrtav."
                Svejedno, vojnik je otišao i sat kasnije vratio se natrag, smrtno ranjen, noseæi mrtvo tijelo svog prijatelja.
                Èasnik je bio bijesan. "Rekao sam ti da je mrtav. Sada sam vas obojicu izgubio. Reci, je li se isplatilo iæi tamo po truplo?"
                Umiruæi vojnik odgovori: "Oh, da, gospodine, isplatilo se. Kad sam došao do njega, još je bio živ. I rekao mi je: 'Mark, znao sam da æeš doæi'."

                ___________________________________________________________________

                  10-29-2009 09:13 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                  tana tana is a Male
                  rigorozni




                  Poruka: 17853
                  Location: na prinudnom radu :)

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  isplatilo se. fakat 10.gif

                  ___________________________________________________________________
                  kad ce mostar mama?

                  10-29-2009 16:30 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                  tvrancic tvrancic is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 5017
                  Location: Umag - Mostar
                  pokretac teme Thread Started by tvrancic

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od tana:

                    isplatilo se. fakat 10.gif

                  I meni je ovo jedna od najboljih i najpouènijih prièica. Fakat je super 10.gif

                  ___________________________________________________________________

                    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tvrancic dana 10-29-2009 u 16:45.

                    10-29-2009 16:45 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                    tana tana is a Male
                    rigorozni




                    Poruka: 17853
                    Location: na prinudnom radu :)

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    ta me prica potsjetila na jednu mucnu situaciju na igmanu za vrijeme rata. skoro identicna. isplatilo se.

                    ali necemo o tome, ovdje samo pozitiva 10.gif

                    ___________________________________________________________________
                    kad ce mostar mama?

                    10-29-2009 17:07 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                    tvrancic tvrancic is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 5017
                    Location: Umag - Mostar
                    pokretac teme Thread Started by tvrancic

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od tana:

                      ta me prica potsjetila na jednu mucnu situaciju na igmanu za vrijeme rata. skoro identicna. isplatilo se.

                      ali necemo o tome, ovdje samo pozitiva 10.gif

                    I iz rata se može izvuæi dosta pozitivnih stvari - ko ima oèi. 10.gif

                    ___________________________________________________________________

                      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tvrancic dana 10-29-2009 u 18:31.

                      10-29-2009 18:31 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                      tana tana is a Male
                      rigorozni




                      Poruka: 17853
                      Location: na prinudnom radu :)

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      itekako se iz rata moglo svasta nauciti.

                      absurdno je reci, ali imo je rat i pozitivnih momenata

                      (nek me niko ne shvati pogresno)

                      ___________________________________________________________________
                      kad ce mostar mama?

                      10-29-2009 19:39 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                      tvrancic tvrancic is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 5017
                      Location: Umag - Mostar
                      pokretac teme Thread Started by tvrancic

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      TRANSFUZIJA

                      Djevojèica je umirala od bolesti od koje je njezin osmogodišnji brat prije nekog vremena ozdravio.
                      Lijeènik kaže djeèaku: "Samo transfuzija tvoje krvi može spasiti život tvoje sestre. Jesi li spreman dati joj svoju krv?"
                      Djeèakove su se oèi raširile od straha. Malo je oklijevao, a potom reèe: "Da, doktore. Dat æu joj krv."
                      Sat nakon transfuzije, upita djeèak oklijevajuæi: "Doktore, recite mi, a kad æu ja umrijeti?"
                      Tek tada je lijeènik shvatio zašto se djeèak prestrašio: mislio je da æe sestri dati život dajuæi joj svoju krv.

                      ___________________________________________________________________

                        10-30-2009 09:03 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                        tvrancic tvrancic is a Male
                        moforaja




                        Poruka: 5017
                        Location: Umag - Mostar
                        pokretac teme Thread Started by tvrancic

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        LJUBAV TVOJE OBITELJI

                        Èovjek je jako želio odreæi se svijeta, ali je tvrdio da ga njegova obitelj previše voli a da bi ga pustila, te da ne bi preživjela njegovu smrt.
                        "Ljubav?" reèe njegov uèitelj. "To uopæe nije ljubav. Slušaj..." I otkrije uèeniku tajnu joge kako æe hiniti stanje smrti. Iduæeg je dana èovjek bio mrtav prema svim vanjskim pokazateljima, a kuæa je odjekivala od plaèa i jadikovki njegove obitelji.
                        Tada se pojavio uèitelj i rekao zaplakanoj obitelji da ima moæ vratiti èovjeka u život ako bi netko htio umrijeti umjesto njega. Ima li dobovoljaca?
                        Na iznenadjenje "mrtvaca" svaki je èlan obitelji poèeo iznositi razloge zašto je potrebno da baš on živi. Njegova je žena skupila osjeæaje svih izjavivši: "Uistinu nije potrebno da bilo tko zauzme njegovo mjesto. Snaæi æemo se bez njega."

                        ___________________________________________________________________

                          10-31-2009 12:39 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                          tvrancic tvrancic is a Male
                          moforaja




                          Poruka: 5017
                          Location: Umag - Mostar
                          pokretac teme Thread Started by tvrancic

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          SUZE NA POGREBU

                          Na pogrebu vrlo bogata èovjeka vidjeli su stranca koji je žalovao i plakao tako glasno kao i drugi. Sveæenik, koji je vodio sprovod, pristupi mu i upita:
                          "jeste li možda rodjak pokojnome?"
                          "Ne."
                          "Zašto onda plaèete?"
                          "Upravo zato."

                          Svaka žalost - bez obzira kojom zgodom - vrti se oko vlastitog ja.

                          ___________________________________________________________________

                            11-01-2009 10:34 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                            tvrancic tvrancic is a Male
                            moforaja




                            Poruka: 5017
                            Location: Umag - Mostar
                            pokretac teme Thread Started by tvrancic

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            HLAÈE ILI PRIJATELJICA

                            Prodavaèica je prodala jedan par živopisnih hlaèa deèku koji se èinio zadovoljan kupnjom.
                            Iduæi se dan vratio i rekao da želi vratiti hlaèe. Njegov razlog: "Mojoj se prijateljici ne svidjaju."
                            Tjedan dana nakon toga vratio se ponovno natrag, smiješeæi se - htio je kupiti iste hlaèe.
                            "Tvoja se prijateljica predomislila?" upita prodavaèica.
                            "Ne", odvrati deèko. "Ja sam promijenio prijateljicu."

                            ___________________________________________________________________

                              11-02-2009 08:47 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                              tvrancic tvrancic is a Male
                              moforaja




                              Poruka: 5017
                              Location: Umag - Mostar
                              pokretac teme Thread Started by tvrancic

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              ŠTO NAM SE SVIDJA NA DRUGIMA

                              Majka: "Što se to tvojoj prijateljici svidja na tebi?"
                              "Ona misli da sam ja zgodan, nadaren, pametan i dobar plesaè."
                              "A što se tebi na njoj svidja?"
                              "Ona misli da sam ja zgodan, nadaren, pametan i dobar plesaè."

                              Taština je èudna biljka.

                              ___________________________________________________________________

                                11-03-2009 09:25 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                                tvrancic tvrancic is a Male
                                moforaja




                                Poruka: 5017
                                Location: Umag - Mostar
                                pokretac teme Thread Started by tvrancic

                                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                SRETNA KÆI, NESRETAN SIN

                                Dvije prijateljice susrele su se nakon mnogo godina.
                                "Reci mi", reèe jedna, "što je s tvojim sinom?"
                                "Moj sin? Jadan deèko!" uzdahne druga. "Kako li se nesretno oženio s djevojkom koja neæe ni prstom maknuti u kuæi. Ona neæe kuhati, neæe šivati, neæe prati sudje ili èistiti kuæu. Sve on to mora raditi. Ona samo spava, ljenèari i èita u krevetu. Jadan deèko mora joj èak doruèak nositi u krevet."
                                "To je strašno. A tvoja kæi?"
                                "Ah - ona je sretnica. Udala se za andjela. On joj ne dopušta da u kuæi bilo što radi. On joj kuha, šiva, pere sudje i èisti kuæu. Uz to joj svako jutro donosi doruèak u krevet, zamisli!. A ona spava koliko god dugo želi, a ostatak dana se odmara i èita u krevetu."

                                ___________________________________________________________________

                                  11-04-2009 09:02 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                                  Stranica (32): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                  Postavi novu temu Odgovori
                                  Go to:
                                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com