Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Pri » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (32): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5017
Location: Umag - Mostar
pokretac teme Thread Started by tvrancic

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ONA HOÆE SAMO MENE

"Misliš li da æeš biti sposoban dati mojoj kæeri što želi?" upita otac prosca.
"Sigurno, gospodine. Ona veli da hoæe samo mene."

Nitko ne bi zvao ljubav da je htjela samo novac.
Zašto je ljubav ako ona hoæe tebe?

___________________________________________________________________

    11-05-2009 11:10 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5017
    Location: Umag - Mostar
    pokretac teme Thread Started by tvrancic

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    DRAGANA I SKUPI RUÈNI SAT

    Kad se Robert, èetrnaestogodišnji djeèak, zaljubio u susjetku vršnjakinju, prodao je sve što je imao, èak je tražio neobiène poslove da bi zaradio dovoljno novca kako bi svojoj dragoj mogao kupiti skupi ruèni sat kojega je ona željela. Njegovi su roditelji bili iznenadjeni, no odluèili su da je najbolje ništa ne govoriti.
    Došao je dan kupnje, a Robert se s kupovne ekspedicije vratio, a da nije potrošio novac. On je to ovako rastumaèio: "Poveo sam je k zlataru, a ona je rekla da zapravo ne želi sat. Njoj su se drugi predmeti više svidjali, kao na primjer, narukvica, lanèiæ, zlatni prsten.
    Dok je ona razgledavala po trgovini da se odluèi za ono što želi, sjetio sam se što nam je jednom rekao naš uèitelj, da se prije nego što nabavimo neku stvar, pitamo zašto je želimo. Tada sam shvatio da je ja zapravo i ne želim, izašao sam iz trgovine, i udaljio se."

    ___________________________________________________________________

      11-06-2009 09:17 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5017
      Location: Umag - Mostar
      pokretac teme Thread Started by tvrancic

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      REKVIJEM ZA KORNJAÈU

      Mali je djeèak bio na smrt žalostan kad je svoju dragu kornjaèu našao prevrnutu na ledja, bez znakova života i mirnu pokraj ribnjaka.
      Njegov ga je otac tješio na najbolji moguæi naèin: "Ne plaèi, sine. Priredit æemo lijep pogreb za gospodju Kornjaèu. Napravit æemo joj mali lijes, pokriti ga svilom, naruèit æemo mali kameni nadgrobni spomenik u koje æemo uklesati Kornjaèino ime. Potom æemo svaki na grob stavljati svježe cvijeæe i ograditi ga malom ogradom."
      Djeèak je obrisao suze i bio oduševljen planom. Kad je sve bilo spremno, napravila se povorka - otac, majka, sluškinja i djeèak kao glavni žalobnik - i poèela se sveèano kretati prema ribnjaku da tamo odnesu tijelo. Ali, tijelo je nestalo.
      Iznenada su ugledali kako je gospodja Kornjaèa izronila iz ribnjaka i kako veselo pliva okolo. Djeèaèiæ je u grokom razoèaranju gledao svoju prijateljicu i rekao: "Ubijmo je!"

      Ja se u biti ne brinem za tebe,
      nego za uzbudjenje koje osjeæam kad te volim.

      ___________________________________________________________________

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tvrancic dana 11-07-2009 u 11:47.

        11-07-2009 11:46 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5017
        Location: Umag - Mostar
        pokretac teme Thread Started by tvrancic

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ODBJEGLI MUŽ

        Debela žena udje u matièni ured ljutito zalupivši vrata za sobom.
        "Jeste li vi ili niste dali dopuštenje da se udam za Jackoba Jackobsona?" reèe, bacivši dokument na stol.
        Matièar je preko svojih debelih naoèala natanko ispitao dokument. "Da, gospodjo. Mislim da jesam. Zašto pitate?"
        "Jer je pobjegao", reèe žena. "Što æete sada poduzeti?"

        ___________________________________________________________________

          11-08-2009 09:52 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          tvrancic tvrancic is a Male
          moforaja




          Poruka: 5017
          Location: Umag - Mostar
          pokretac teme Thread Started by tvrancic

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          DVA PSA

          Nakon vruæe rasprave sa svojom ženom, reèe muž: "Zašto mi ne možemo mirno živjeti kao naša dva psa koji se nikada ne grizu?"
          "Toèno", složila se žena. "Ali priveži ih zajedno i vidjet æeš što æe se dogoditi."

          ___________________________________________________________________

            11-09-2009 08:51 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
            tvrancic tvrancic is a Male
            moforaja




            Poruka: 5017
            Location: Umag - Mostar
            pokretac teme Thread Started by tvrancic

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            PRINCEZA I ROB

            Arapska princeza svom se silom htjela udati za jednog od svojih robova. Ništa što bi kralj rekao ili uèinio nije pomoglo da bi djevojka promijenila svoju odluku. I nijedan od kraljevih savjetnika nije mu znao reæi što da uèini.
            Napokon, na dvoru se pojavio stari mudri heæim i, èuvši kraljevu poteškoæu, reèe: "Vaše su Velièanstvo loše savjetovali, jer, branite li djevojci da se uda, zamjerit æe vam i još jaèe željeti da se uda za roba."
            "Reci mi onda što da uèinim?" povika kralj.
            Heæim je predložio plan.
            Kralj je bio skeptièan, ali je odluèio pokušati. Poslao je po djevojku i reèe: "Iskušat æu tvoju ljubav za tog èovjeka: bit æeš sa svojim zaljubljenikom zatvorena u usku æeliju kroz trideset dana. Budeš li se na kraju tog vremena htjela udati za njega, ja æu pristati na to."
            Princeza, izvan sebe od radosti, objesi se ocu oko vrata i pristade na kušnju. Sve je išlo dobro kroz nekoliko prvih dana, ali tada se uvukla dosada. Nakon tjedan dana ona je èeznula za drugim društvom, i što god bi njezin ljubljeni rekao ili uèinio, išlo joj je na živce. Nakon dva tjedna èovjek joj je toliko dosadio da je poèela vikati i udarati šakama po vratima æelije. Kad su je naposljetku pustili van, iz zahvalnosti je zagrlila oca što ju je oslobodio od èovjeka koji joj se sada gadio.

            Odvojeni život èini zajednièki život lakšim.
            Bez udaljenosti nema ni odnosa.

            ___________________________________________________________________

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tvrancic dana 11-10-2009 u 09:05.

              11-10-2009 09:03 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
              tvrancic tvrancic is a Male
              moforaja




              Poruka: 5017
              Location: Umag - Mostar
              pokretac teme Thread Started by tvrancic

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ŽABA KRASTAÈA I TRAVNJAK

              Otac je svojoj dvanaestogodišnjoj kæerki ponudio da joj plati ako bude pokosila travnjak. Djevojèica se ozbiljno dala na posao i do veèeri èitav je travnjak bio lijepo pokošen - èitav, osim jednog malog dijela u kutu.
              Kad joj je otac rekao da joj ne može platiti sumu o kojoj su se dogovorili, jer èitav travnjak nije pokošen, djevojèica odgovori da se rado odrièe novca, ali da ona onaj dio neæe pokositi.
              Èovjek je bio radoznao i pretražio je nepokošeni dio travnjaka. A tamo je u sredini sjedila velika žaba krastaèa. Djevojèica je bila previše nježna srca a da bi kosilicom prešla preko žabe.

              Gdje je ljubav, tamo je nered.
              Savršeni bi red od svijeta uèinio groblje.

              ___________________________________________________________________

                11-11-2009 09:14 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                tvrancic tvrancic is a Male
                moforaja




                Poruka: 5017
                Location: Umag - Mostar
                pokretac teme Thread Started by tvrancic

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ABRAHAM I PROSJAK KOJI JE MRZIO BOGA

                Jednog je dan Abraham pozvao prosjaka u svoj šator na objed. Kad su izmolili molitvu, prosjak je poèeo psovati Boga, rekavši da ne može podnijeti njegovo ime.
                Abraham planu gnjevom i istjera bogohulnika van.
                Kad je te noæi molio svoje molitve, Gospodin mu reèe: "Kroz pedeset godina taj me je èovjek psovao i grdio, a ja sam mu svaki dan iznova davao hranu. Nisi li ga ti mogao trpjeti bar jedan obrok?"

                ___________________________________________________________________

                  11-12-2009 11:27 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                  tvrancic tvrancic is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 5017
                  Location: Umag - Mostar
                  pokretac teme Thread Started by tvrancic

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  BOG KOJI ZABORAVLJA GRIJEHE

                  U selu se prièalo da se starijoj ženi ukazuje Bog. Mjesni je sveæenik zahtijevao dokaz o vjerodostojnosti ukazanja.
                  "Kad ti se drugi put Bog bude ukazao", reèe sveæenik, "zamoli ga da ti kaže moje grijehe, koje samo On poznaje. To æe biti dovoljan dokaz."
                  Žena se nakon mjesec dana vratila, a sveæenik ju je pitao da li joj se Bog ponovo ukazao. Odgovorila je da jest.
                  "Jesi li mu postavila pitanje?"
                  "Jesam."
                  "I što ti je odgovorio?"
                  "rekao je: 'Kaži svom sveæeniku da sam zaboravio njegove grijehe'."

                  Je li moguæe da su svi zaboravili
                  strašne stvari koje si poèinio -
                  osim tebe samoga?

                  ___________________________________________________________________

                    11-13-2009 09:12 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                    tvrancic tvrancic is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 5017
                    Location: Umag - Mostar
                    pokretac teme Thread Started by tvrancic

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    DAR ZA MAJKU

                    Kad je osmogodišnja kæerka svojim džeparcem kupila dar majci, njezina majka je bila vrlo zahvalna i sretna, jer majke i domaæice puno rade, a dobivaju malo priznanja.
                    Èini se da je djevojèica to shvatila, jer je rekla: "Mama, to je zato što tako puno radiš i nitko ti ne da priznanje za to."
                    Reèe žena: "Ali, i tvoj otac puno radi."
                    "Da, ali on oko toga ne pravi buku", odgovori djevojèica.

                    ___________________________________________________________________

                      11-14-2009 11:53 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                      metallica metallica is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 8228
                      Location: CH.WILLA(uglavnom)

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      10.gif 13.gif

                      simpa ali jeste zenama bilo uskraceno "priznanje" za njihov rad i ako nisu u radnom odnosu nego domacice to ti je isto kao da si privatnik radno vrijem H24 nikad slobodno

                      ___________________________________________________________________

                        11-14-2009 13:31 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                        tvrancic tvrancic is a Male
                        moforaja




                        Poruka: 5017
                        Location: Umag - Mostar
                        pokretac teme Thread Started by tvrancic

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        SRCE U PLANINI

                        Stari je hodoèasnik bio na putu prema himalajskim planinama vrlo hladnog zimskog dana u kojem je još poèela padati i ledena kiša.
                        Gostionièar mu reèe: "Dobri èovjeèe, kako æeš po ovom vremenu stiæi u planine?"
                        Stari èovjek vedro odgovori: "Moje je srce veæ tamo, i zato nije teško da ga preostali dio mene slijedi."

                        ___________________________________________________________________

                          11-15-2009 09:58 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                          bosonoga bosonoga is a Female
                          lela




                          Poruka: 2804
                          Location: daleka polja

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Stolica

                          Bila tako dva prijatelja. Svako vece sjedili bi kraj vatre na malim tronogim stolicama i razgovarali. No, dogodi se da jedan od njih bude izabran za sheika. Kao sto dolikuje , preseli se, dakle, u kamenu palatu i sjedne u visoku stolicu od sedefa.
                          Mnogi je narod dolazio i klanjao se novom starjesini. Dosao i stari prijatelj njegov, sav radostan, preradostan, da mu cestita. Ali ga stari prijatelj, sad oholi sheik ne htjede odmah pustiti k sebi, nego ga ostavi da ceka nekoliko dana. Najzad, naredi da mu ga dovedu.
                          Skromni prijatelj udje, a sheik se jos vise isturi u stolici od sedefa.
                          Prijatelj odmah razumjede sve , pa se pocne obazirati oko sebe kao da ne vidi sheika.
                          Sheik ga ljutito oslovi i upita sta trazi ocima.

                          "Trazim tebe, covjece, gdje si ?" , odgovri prijatelj.

                          Zatim tuzno dodade:

                          "Dok si sjedio na maloj tronogoj stolici nije se vidjela stolica od covjeka, a sad, eto, ne vidi se covjek od stolice!"

                          Sto veca stolica to manji covjek.

                          ___________________________________________________________________
                          ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

                          11-16-2009 00:03 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
                          tvrancic tvrancic is a Male
                          moforaja




                          Poruka: 5017
                          Location: Umag - Mostar
                          pokretac teme Thread Started by tvrancic

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          JEREMIJA I NAKOVANJ

                          Jeremija se zaljubio u vrlo visoku ženu. Svaku bi je veèer pratio kuæi s posla, i svaku je veèer želio poljubiti je, ali je bio previše stidljiv da je to zamoli.
                          Jedne veèeri je skupio hrabrost: "Dopuštaš li mi da te poljubim?" Žena je pristala. Ali, Jeremija je bio vrlo niska rasta i zato su uokolo tražili nešto na što bi Jeremija mogao stati. Našli su praznu kovaènicu i u njoj nakovanj koji je Jeremiji omoguæio potrebnu visinu.
                          Nakon što su šetali milju ili dvije, reèe Jeremija: "Mogu li te još jednom poljubiti, draga?"
                          "Ne", odgovori žena. "Dala sam ti jedan poljubac. To je za noæas dosta."
                          Jeremija reèe: "Zašto me onda nisi zaustavila da sa sobom ne vuèem ovaj glupi nakovanj?"

                          Ljubav podnosi teret i ne osjeæa nikakva tereta.

                          ___________________________________________________________________

                            11-16-2009 08:54 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                            tvrancic tvrancic is a Male
                            moforaja




                            Poruka: 5017
                            Location: Umag - Mostar
                            pokretac teme Thread Started by tvrancic

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            KAMEN NA CESTI

                            Jednog je dana Diogen stajao na uglu ulice i smijao se kao da je poludio.
                            "Èemu se smiješ?" upita ga prolaznik.
                            "Vidiš onaj kamen nasred ulice? Otkad sam jutros stigao amo, deset se ljudi spotaklo o nj i opsovalo ga. Ali nijedan se nije potrudio da ga ukloni kako se drugi ne bi spotakli."

                            Tudji problemi su savkome dragi.

                            ___________________________________________________________________

                              11-17-2009 09:02 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                              tana tana is a Male
                              rigorozni




                              Poruka: 17853
                              Location: na prinudnom radu :)

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              ovo zvuci poznato 23.gif

                              ___________________________________________________________________
                              kad ce mostar mama?

                              11-17-2009 22:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                              tvrancic tvrancic is a Male
                              moforaja




                              Poruka: 5017
                              Location: Umag - Mostar
                              pokretac teme Thread Started by tvrancic

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              KAKO RAZLIKOVATI DAN OD NOÆI

                              Uèitelj je pitao uèenike po èemu mogu reæi da noæ završava, a dan poèinje.
                              Jedan reèe: "Kad u daljini vidiš životinju i možeš reæi da li je krava ili konj."
                              "Ne", odgovori uèitelj.
                              "Kad u daljini vidiš drvo i možeš reæi da li je palma ili mango."
                              "Ponovno krivo", odgovori uèitelj.
                              "Po èemu onda?" upitaše uèenici.
                              "Kad gledaš u lice bilo kojeg muškarca i u njem prepoznaš svog brata; kad gledaš u lice bilo koje žene i u njoj prepoznaš svoju sestru. Ako to ne možeš uèiniti, nije bitno koji je sunèani sat, još je uvijek noæ."

                              Noæ u duši je najcrnja noæ.

                              ___________________________________________________________________

                                11-18-2009 09:03 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                                tvrancic tvrancic is a Male
                                moforaja




                                Poruka: 5017
                                Location: Umag - Mostar
                                pokretac teme Thread Started by tvrancic

                                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                RABIN KOJI JE POTAJNO SLUŽIO

                                Ljudi su bili radoznali kad su vidjeli da njihov rabin uoèi subote nestane. Sumnjali su da se potajno sastaje sa Svemoguæim, zato su ovlastili jednog svog èlana da ga slijedi.
                                Èovjek je vidio ovo: rabin se preobukao u seljaèko odijelo i posluživao je paraliziranu pogansku ženu u njezinoj kolibi, oèistio joj sobu i pripremio jelo za subotu.
                                Kad se špijun vratio natrag, ljudi su ga pitali: "Kamo je išao rabin? Je li otišao u nebo?"
                                "Ne," odgovori èovjek, "uspeo se još više."

                                ___________________________________________________________________

                                  11-19-2009 09:12 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                                  tvrancic tvrancic is a Male
                                  moforaja




                                  Poruka: 5017
                                  Location: Umag - Mostar
                                  pokretac teme Thread Started by tvrancic

                                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                  JA SAM NEUPORABLJIV NOVÈIÆ

                                  Živio jednom stari sufi koji je zaradjivao za život tako da je prodavao stare bezvrijedne predmete. Èinilo se da èovjek nema nikakva suda, jer bi mu ljudi èesto plaæali neuporabljivim novcem, a on bi ga bez rijeèi primao, ili bi mu rekli da su veæ platili, a nisu, ali on bi im vjerovao.
                                  I èuo je Glas koji mu reèe: "Kako bi bilo moguæe osuditi onoga koji nikada nije osudio druge?"

                                  Mnogi mogu uèiniti djela ljubavi.
                                  Rijedak je èovjek koji može misliti misli ljubavi.

                                  ___________________________________________________________________

                                    11-20-2009 09:12 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                                    tvrancic tvrancic is a Male
                                    moforaja




                                    Poruka: 5017
                                    Location: Umag - Mostar
                                    pokretac teme Thread Started by tvrancic

                                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                    ONA NEMA OBITELJ

                                    Obitelj je upravo veèeravala. Najstariji sin obznani da æe se oženiti djevojkom iz susjedstva.
                                    "Ali, njezina joj obitelj nije ostavila ni prebijene pare", prigovori otac.
                                    "Ona nije uštedjela nijednog novèiæa", doda majka.
                                    "Ona se ne razumije u nogomet", reèe mladji sin.
                                    "Nikada nisam vidjela djevojku s tako smiješnom kosom", reèe sestra.
                                    "Ona samo èita romane", reèe stric.
                                    "Ali ne štedi s puderom i šminkom", doda baka.
                                    "Istina", rekao je sin. "Ali ona ima veliku prednost koju mi nemamo."
                                    "Koju?" svi su htjeli znati.
                                    "Ona nema obitelj."

                                    ___________________________________________________________________

                                      11-21-2009 12:12 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                                      Stranica (32): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                      Postavi novu temu Odgovori
                                      Go to:
                                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com