Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Pri » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (32): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar
pokretac teme Thread Started by tvrancic

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

OTAC ŽRTVE

U malom mjestu dogodila se automobilska nesreæa. Mnoštvo se okupilo oko žrtve tako da mjesni novinar nije mogao doæi dovoljno blizu da napravi fotografiju.
Došla mu je na pamet miso. "Ja sam otac žrtve!" povika. "Molim, pustite me da prodjem."
Mnoštvo ga je propustilo i on je mogao priæi mjestu nesreæe, gdje je, na svoju veliku nepriliku, otkrio da je žrtva bio magarac.

___________________________________________________________________

    12-05-2009 12:53 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar
    pokretac teme Thread Started by tvrancic

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    OÈE, VRATIO SAM SE

    Vojnika su s bojišnice na brzinu poslali kuæi, jer mu je otac bio na umoru. Bila je to iznimka, jer je otac od èitave obitelji imao samo njega - sina jedinca.
    Kada je došao u odjel intenzivne njege, najednom opazi da taj polusvjestan stari èovjek s tubama koje su visjele iz njega, nije njegov otac. Netko je naèinio golemu pogrešku i s bojišnice su pozvali krivog èovjeka.
    "Koliko æe još dugo živjeti?" upita vojnik lijeènika.
    "Svega nekoliko sati. Stigao si u zadnji èas"
    Vojnik je mislio na sina umiruæeg èovjeka koji se bori, Bog zna gdje, tisuæe milja daleko. Mislio je na starca koga je na životu držala nada da æe zadnji put biti sa svojim sinom prije negoli umre. I tada se odluèio. Nagnuo se prema starcu, uzeo mu ruku i nježno reèe: "Tata, ja sam tu. Vratio sam se."
    Umiruæi je èovjek stisnuo pruženu mu ruku; oèi, koje ništa nisu vidjele, otvorile su se da pregledaju okolinu; zadovoljan smješak pojavio se na njegovu licu i ostao na njem sve dok nakon nekoliko sati nije umro.

    ___________________________________________________________________

      12-06-2009 10:31 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5028
      Location: Umag - Mostar
      pokretac teme Thread Started by tvrancic

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ÈOVJEK I BOG

      Èovjek se na nebu susreo s Bogom. Bog mu je pokazao njegov cijeli životni put do u detalje i po dvostrukim tragovima je bilo vidljivo da je Bog cijelo vrijeme hodao uz njega. Ali onda je èovjek ugledao najteža razdoblja svoga života, a bili su vidljivi tragovi samo jedne osobe. Obratio se Bogu predbacujuæi mu: "Bože, ostavio si me kad mi je bilo najteže u životu!"
      Na to mu Bog odgovori: "Griješiš sinko, to nisu tvoji tragovi, u to vrijeme sam te nosio na rukama."

      ___________________________________________________________________

        12-06-2009 11:37 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Svaka cast...jasta i kad je najteze postoji izlaz,kad nam se cini da je kraj... pomoc uvijek stigne 10.gif

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        12-06-2009 11:44 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        cheri cheri is a Female
        moder u peMziji




        Poruka: 3810
        Location: Svizzera

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tvrancic:

          ÈOVJEK I BOG

          Èovjek se na nebu susreo s Bogom. Bog mu je pokazao njegov cijeli životni put do u detalje i po dvostrukim tragovima je bilo vidljivo da je Bog cijelo vrijeme hodao uz njega. Ali onda je èovjek ugledao najteža razdoblja svoga života, a bili su vidljivi tragovi samo jedne osobe. Obratio se Bogu predbacujuæi mu: "Bože, ostavio si me kad mi je bilo najteže u životu!"
          Na to mu Bog odgovori: "Griješiš sinko, to nisu tvoji tragovi, u to vrijeme sam te nosio na rukama."


        Divno. 33.gif

        12-06-2009 12:28 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
        mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
        moforaja




        Poruka: 2481
        Location: milano

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ja sam otac zrtve 13.gif

        ___________________________________________________________________
        Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

        12-06-2009 12:41 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5028
        Location: Umag - Mostar
        pokretac teme Thread Started by tvrancic

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ŽIVÈANO DIJETE

        Mala je Mary bila na obali sa svojom majkom.
        "Mama, mogu li se igrati na pijesku?"
        "Ne, zlato. Uprljat æeš svoju èistu haljinicu."
        "Mogu li gacati po vodi?"
        "Ne. Smoèit æeš se i prehladiti."
        "A, mogu li se igrati s drugom djecom?"
        "Ne, izgubit æeš se medju njima."
        "Mama, kupi mi sladoled."
        "Ne. On je loš za tvoje grlo."
        Mala je Mary poèela plakati.
        Majka se okrene prema ženi koja je stajala u blizini i reèe: "Za Boga miloga! Jeste li ikada vidjeli tako živèano dijete?"

        ___________________________________________________________________

          12-07-2009 08:51 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17879
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          OÈE, VRATIO SAM SE


          osevapio se ovaj vojnik 10.gif

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          12-07-2009 20:37 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          asataN asataN is a Female
          moforaja




          Poruka: 4110

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          SOBA U RAJU

          Jednoga dana jedan èovjek naðe se u raju. Po dolasku, bio je pozdravljen i ugošæen od strane dva anðela koji su gu poveli u obilazak raja i svih rajskih èuda. Tokom obilaska èovjek primjeti jednu sobu kojoj su anðeli svo vrijeme izbjegavali da se približe.

          “Šta se nalazi u toj sobi?” – upita èovjek.

          Anðeli se pogledaše na trenutak kao da su se pribojavali baš tog pitanja. Nakon kraæeg vremena jedan od njih istupi i blago reèe: “Nije nam dozvoljeno da te udaljavamo od ove sobe, ali vjeruj nam – ne želiš da uðeš unutra!!!”

          Èovjekov um poèe da ubrzano radi pitajuæi se: “Šta bi onda moglo da se nalazi u toj sobi? Šta bi moglo biti u njoj tako užasno da ovi anðeli žele da to sakriju od mene? Znam da bih trebao vjerovati anðelima, ali ovo je ipak preveliko iskušenje…izmeðu ostalog, i ja sam samo èovjek.”

          Polako krenuvši prema sobi, èovjek je bio ispunjen zebnjom i strahom šta ta soba krije. Ali na njegovo iznenaðenje, kad je otvorio vrata, soba je bila prepuna najljepših stvari koje je mogao da zamisli: prelijepa kuæa, sreæna porodica, najbolji prijatelji i nevjerovatna bogatstva.

          Oèiju širom raširenih, èovjek se okrenu prema anðelima i upita ih: “Ne razumijem, zašto niste htjeli da uðem u ovu sobu? Pa, ova soba je ispunjena svim stvarima o kojima sam cijeli svoj život maštao?!”

          Anðeli se ovaj put tužno pogledaše, okrenuše se prema èovjeku i rekoše u glas:

          “Ovo su sve te silne stvari o kojima si maštao dok si bio živ, ali nažalost nikada nisi vjerovao da ih možeš imati.”

          ___________________________________________________________________

            12-07-2009 21:23 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
            tvrancic tvrancic is a Male
            moforaja




            Poruka: 5028
            Location: Umag - Mostar
            pokretac teme Thread Started by tvrancic

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            WHISTLEROVA DJECA

            Ranih 1850-tih godina amerièki slikar James McNeil Whistler proveo je kratko . i s akademskog gledišta uspješno - vrijeme u West Pointu, na vojnoj akademiji Sjedinjenih Amerièkih Država. O njemu se prièa ovo: kad je dobio zadatak da nacrta most, nacrtao je romantièni kameni most, obale rijeke bile su prekrivene travom, a dvoje djece je s mosta lovilo ribu.
            "Makni tu djecu s mosta!" reèe mu instruktor. "Ovo je vježba inžinjerije."
            Whistler je maknuo djecu s mosta; naslikao ih je kako s obale rijeke love ribu, i ponovno je predao crtež. Instruktor je, ljut, viknuo: "Rekao sam ti da skloniš tu djecu. Posve ih makni sa slike! Jel ti jasno?"
            No, Whistlerovo umjetnièko nadahnuæe bilo je veoma jako. Njegovo sljedeæe izdanje slike bilo je da je posvema maknuo djecu sa slike. Bila su sahranjena u dva mala groba na obali rijeke.

            ___________________________________________________________________

              12-08-2009 09:08 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
              chaba chaba is a Male
              moforaja




              Poruka: 2558
              Location: EU

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Danas ne razmišljamo? 05.gif
              Neobièno mi, a jes navika ðavo stvarno...

              12-09-2009 14:02 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
              tvrancic tvrancic is a Male
              moforaja




              Poruka: 5028
              Location: Umag - Mostar
              pokretac teme Thread Started by tvrancic

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              PRISILJENA UPOTRIJEBITI PAMET

              Pomoæu UPUTA neka je žena satima pokušavala sastaviti zamršen aparat što ga je skoro kupila. Najzad je odustala od sklapanja i na kuhinjskom stolu ostavila sve njegove dijelove.
              Zamisli koliko je bila iznenadjena kad se, nakon nekoliko sati, vratila kuæi i otkrila da je sluškinja sklopila aparat i da savršeno radi.
              "Kako si to uspjela?" uskliknula je.
              "Gospodjo, kad èovjek ne zna èitati, prisiljen je upotrijebiti svoju pamet", bio je vedri odgovor.

              ___________________________________________________________________

                12-10-2009 09:09 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                tvrancic tvrancic is a Male
                moforaja




                Poruka: 5028
                Location: Umag - Mostar
                pokretac teme Thread Started by tvrancic

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                SLUÈAJ: LUBENICE

                Tri djeèaka, optužena da su ukrali lubenice, bili su u sudnici i nervozno stajali pred sucem, oèekujuæi najgore, buduæi da je sudac bio poznat kao veoma strog èovjek.
                Sudac je bio i dobar odgajatelj. Udarivši sudaèkim èekiæem, reèe: "Neka onaj, od ovdje prisutnih, koji kao djeèak nije ukrao ni jednu lubenicu, digne ruku." Èekao je da tkogod digne ruku. Sudski službenici, policajac, gledatelji - i sam sudac - držali su ruke na stolu ispred sebe.
                Zadovoljan što u sudnici nitko nije podigao ruku, reèe: "Sluèaj je završen."

                ___________________________________________________________________

                  12-11-2009 09:08 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                  Pipi Duga Carapa
                  SexNepoznat



                  Poruka: 2170
                  Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Ovo je odlicna pouka, ovaj sudac k'o da mi je brat 04.gif

                  12-11-2009 10:06 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                  mami mami is a Female
                  raja




                  Poruka: 1378
                  Location: mostar

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Pošteno.

                  ___________________________________________________________________
                  25.gif

                  12-11-2009 10:10 mami is offline Pregledaj poruke od mami Dodaj mami u listu prijatelja
                  metallica metallica is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 8228
                  Location: CH.WILLA(uglavnom)

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od tvrancic:

                    SLUÈAJ: LUBENICE

                    Tri djeèaka, optužena da su ukrali lubenice, bili su u sudnici i nervozno stajali pred sucem, oèekujuæi najgore, buduæi da je sudac bio poznat kao veoma strog èovjek.
                    Sudac je bio i dobar odgajatelj. Udarivši sudaèkim èekiæem, reèe: "Neka onaj, od ovdje prisutnih, koji kao djeèak nije ukrao ni jednu lubenicu, digne ruku." Èekao je da tkogod digne ruku. Sudski službenici, policajac, gledatelji - i sam sudac - držali su ruke na stolu ispred sebe.
                    Zadovoljan što u sudnici nitko nije podigao ruku, reèe: "Sluèaj je završen."



                  nesto kao "obicajno pravo " 10.gif 02.gif

                  ___________________________________________________________________

                    12-11-2009 13:49 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                    mami mami is a Female
                    raja




                    Poruka: 1378
                    Location: mostar

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Baš tako.

                    ___________________________________________________________________
                    25.gif

                    12-11-2009 21:04 mami is offline Pregledaj poruke od mami Dodaj mami u listu prijatelja
                    tvrancic tvrancic is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 5028
                    Location: Umag - Mostar
                    pokretac teme Thread Started by tvrancic

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    BOG I SLATKIŠI

                    Majka: "Jesi li znao da je Bog bio nazoèan kad si u kuhinji ukrao slatkiše?"
                    "Da."
                    "I da te je cijelo vrijeme gledao?"
                    "Da."
                    "I što misliš, što ti je rekao?"
                    "Rekao je: 'Samo smo nas dvojica ovdje - uzmi dva'."

                    ___________________________________________________________________

                      12-12-2009 12:01 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                      tvrancic tvrancic is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 5028
                      Location: Umag - Mostar
                      pokretac teme Thread Started by tvrancic

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      PLJUSKA

                      Nasruddin hodža je djeèaku dao vrè i rekao mu neka s bunara donese vode. No, prije negoli je djeèak pošao, dade mu zaušnicu i povika: "Budi pažljiv i da ga nisi ispustio!"
                      Èovjek, koji je vidio taj prizor, reèe: "Kako možeš kazniti djeèaka, a da nije ništa krivo uèinio?"
                      Nasruddin odvrati: "Želiš li možda da ga kaznim nakon što razbije vrè i kad više nièemu ne služi ni vrè, ni voda, ni kazna? Kad sam ga ošamario, on æe to zapamtiti i tako æe biti saèuvani i vrè i voda."

                      ___________________________________________________________________

                        12-13-2009 10:25 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                        DEN DEN is a Female
                        samo sto nisam


                        Poruka: 1171

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        POUCNO:

                        Djevojka je èekala avion u èekaonici jednog velikog aerodroma.
                        Pošto je trebala dugo èekati, odluèila je kupiti knjigu da bi joj
                        Vrijeme brže prošlo.
                        Kupila je knjigu i paketiæ keksa.
                        Sjela je u èekaonicu VIP da je nitko ne bi uznemiravao.
                        Pored nje je bila stolica sa keksom, a sa druge jedan gospodin koji je
                        èitao novine.
                        Kad je ona poèela uzimati keks i gospodin je uzeo jedan.
                        Ona se šokirala, ali ništa ne reèe i nastavi èitati knjigu.
                        U sebi je pomislila "ma gledaj ti ovo, da samo imam malo više hrabrosti, do sada bih ga veæ udarila..."
                        Svaki put kad je ona uzimala jedan keks, èovjek pored nje, ne obaziruæi se ni na što, je uzimao isto tako jedan.
                        Nastavili su tako dok nije ostao samo jedan u paketu i djevojka pomisli: "Baš me interesira što æe sad uraditi!!!"
                        Èovjek uze posljednji i podijeli ga na dvoje!
                        "Ovo je zaista previše " - poène govoriti šokirana, uze svoje stvari, knjigu, torbu i ode prema izlazu iz èekaonice.
                        Kada se osjeæala malo bolje, nakon što ju je prošla ljutnja, sjela je na mjesto gdje nije bilo nikoga da bi izbjegla neke druge neugodne dogaðaje.
                        Zatvori knjigu i otvori torbu da je ubaci .............
                        U tom trenutku ugleda paketiæ keksa još uvijek netaknut.
                        Postidje se kao kradljivac i tek tada shvati da je keks isti kao njen bio od gospodina koji je sjedio pored nje, ali koji je, bez šokiranja,nervoze ili prepotencije, podijelio i svoj posljednji komad sa njom, totalno suprotno od nje, koja se èak osjeæala povrijeðena u vlastitom ponosu i osjeæajima.

                        ZAKLJUÈAK: Koliko puta u našem životu æemo ili smo pojeli tuði keks, a da to nikad neæemo ili nismo ni saznali?

                        Prije nego što se doðe do brzopletog zakljuèka i prije nego što se poène misliti loše:
                        GLEDAJ sa pažnjom detalje, vrlo èesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!



                        *****************************************************************


                        U životu postoji 5 stvari koje se ne mogu vratiti:

                        - Kamen kad je baèen;
                        - Rijeè nakon što je izreèena;
                        - Moguænost nakon što je izgubljena;
                        - Vrijeme kad je prošlo;
                        - Ljubav za koju se NE BORI.



                        *******************************************************************
                        Jednom je neko rekao:

                        Radi kao da nikad neæeš imati potrebu za novcem.
                        Voli kao da nisi nikad patio od ljubavi.
                        Pleši kao da te niko ne gleda.
                        Pjevaj kao da te nitko ne sluša.
                        ŽIVI KAO DA JE RAJ NA ZEMLJI.


                        *******************************************************************

                        ___________________________________________________________________
                        NERETVA KROZ VENE TECE

                        12-13-2009 23:14 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
                        Stranica (32): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com