Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Izjave poznatih ljudi 2 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (12): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hmm, sta reci na ove...
Sunceva svjetlost moze zalijepiti, tako da moze biti veoma opasna i zastrasujuca, u koliko scovjek direktno gleda u sunce...
Budnom covjeku je dovoljno da osjeti njegovu toplinu, zna da je tu, nema potrebe gledati ga... 01.gif 10.gif

Moram editirati ovaj post, previse je sturo napisan...

S jedne strane je mrak, s druge je svjelost, izmedju provalija...
Put koji vodi preko provalije je takna nit.
Ako nisi dovoljno budan, pa ti je neophdno da gledas u sunce, male su sanse da stignes na osvijetljenu stranu. U koliko te Sunce zaslijepi rizikujes da izgubis ravnotezu i padnes u bezdan.
Ako ti je toplina sunca dovoljna motivacija, mozes posvetiti vise paznje mjestu na koje stavljas nogu, hod ti je spor, oprezan i siguran, mali je rizik od pada.

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Pipi Duga Carapa dana 12-14-2009 u 15:24.

12-14-2009 15:02 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Budan, da vidis i primjetis ljepotu izlaska sunca kao pojavu, ne sunce.

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

12-14-2009 15:34 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Opet sam otisla preduboko 01.gif

12-14-2009 15:38 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Keep it simple fool!" 02.gif 35.gif

Ovo sam cesto znao sebi reci kad bih bio na putu da zakomplikujem kakav projekt koji mi je dodijeljen na poslu. (Inace, ja nemam problema sa poslom, moj je problem sto uopste moram da radim. 19.gif )
Nadam se da cu tako sebi znati reci i u zivotu uopste.

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

12-14-2009 16:01 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

    "Keep it simple fool!" 02.gif 35.gif


Dobra ti ova....
Samo, moraces mi ju ponoviti malo cesce, dok ne naucim....
Laku je reci, tesko je uraditi..ili si dubok, ili nisi, tesko je biti oboje...
A s obzirom da si i ti dubok, interesantno mi ovo procitati s tvoje strane 01.gif

12-14-2009 16:11 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Pipi Duga Carapa:

        citat od gandalf:

      "Keep it simple fool!" 02.gif 35.gif


    Dobra ti ova....
    Samo, moraces mi ju ponoviti malo cesce, dok ne naucim....
    Laku je reci, tesko je uraditi..ili si dubok, ili nisi, tesko je biti oboje...
    A s obzirom da si i ti dubok, interesantno mi ovo procitati s tvoje strane 01.gif


O`kle mene u dubini Pipi... 13.gif Learning by doing 19.gif, mozda...

Doduse, samo sam osjetio da u ovom slucaju to moram da kazem, tj napisem, jer se meni cini da je pasalo. Mozda nekada nije potrebno rasclaniti sve na svoje dijelove, vec vidjeti citavu sliku (bar onoliko koliko nam je omogucjeno da vidimo)...
U biti mislim da je sve jednostavno. Samo sto smo godinama toliko toga nakacili na sebe (jos vise sto nam je neko drugi nakacio) pa mozda sve izgleda komplikovano. Jer nakupilo se svega.

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

12-14-2009 16:27 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Slazem se sa svim napisanim, osim ovom prvom recenicom, cuj okle tebe u dubini 28.gif
Sto se pak ove zadnje recenice tice, cista istina, kod mene je to profesionalna deformacija, nazalost...
I toga postanem svjesna tek kad mi neko skrene paznju...

12-14-2009 16:33 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5017
Location: Umag - Mostar
pokretac teme Thread Started by tvrancic

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

O DUŠI
- Duša je zatvorena u meni, kao sunce zatvoreno u hladnoj boci. (Saul Bellow)
- Mogu li ljudi koji ne vjeruju u postojanje duše ipak imati dušu. (John Maxwell Coetzee)

O GLADI
- Èovjeku prazna stomaka hrana je - Bog. (Mahatma Gandhi)

O GLUPOSTI
- Glupanu nitko nije tako glup kao mudrac. (Gotska poslovica)

O GNJEVU
- Najveæi lijek za gnjev je - odgoda. (Seneka)

___________________________________________________________________

    12-15-2009 11:26 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    gandalf gandalf is a Male
    Mo-Starac




    Poruka: 4675
    Location: NEBUCHADNEZZAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    "Political correctness is tyranny with manners." 23.gif

    "People demand freedom of speech to make up for the freedom of thought which they avoid." 02.gif 10.gif

    "In the End, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends." 18.gif

    "If you are going through hell, keep going." 12.gif

    "Some cause happiness wherever they go; others, whenever they go." 19.gif 13.gif

    "God is a comedian playing to an audience too afraid to laugh." 02.gif 10.gif

    "The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good." 25.gif

    ___________________________________________________________________
    Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
    Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

    12-15-2009 14:30 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
    gandalf gandalf is a Male
    Mo-Starac




    Poruka: 4675
    Location: NEBUCHADNEZZAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    First, realize that you are surrounded by prison walls, that your mind has gone to sleep. It does not even occur to most people to see this, so they live and die as prison inmates.
    Most people end up being conformists; they adapt to prison life. A few become reformers; they fight for better living conditions in the prison, better lighting, better ventilation.
    Hardly anyone becomes a rebel, a revolutionary who breaks down the prison walls. You can only be a revolutionary when you see the prison walls in the first place.


    10.gif

    ___________________________________________________________________
    Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
    Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

    12-15-2009 14:43 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
    Alibaba Alibaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 5511
    Location: Malo vamo malo dole

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Reko bi covjek po ovom gore
    da nabadash engleski 19.gif 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    IMA SE, MORE SE 23.gif 18.gif

    12-16-2009 00:19 Alibaba is offline Pregledaj poruke od Alibaba Dodaj Alibaba u listu prijatelja
    gandalf gandalf is a Male
    Mo-Starac




    Poruka: 4675
    Location: NEBUCHADNEZZAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    “It is better to lose your pride with someone you love, rather than to lose someone you love with your useless pride.”

    ___________________________________________________________________
    Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
    Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

    12-21-2009 11:23 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5017
    Location: Umag - Mostar
    pokretac teme Thread Started by tvrancic

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    O GORÈINI
    - Ništa nije bolnije od življenja s gorèinom u srcu. (Hugh Prather)

    O GOVORU
    - Niti jedan govor ne može biti potpuno loš, ako je dovoljno kratak. (Irvin Cobb)
    - Govor je kao ljubavna afera - svaka budala je može zapoèeti, no za završetak zahtijeva odreðeno umijeæe. (Lord Mancroft)
    - Bolje je biti kratak, nego dosadan. (William Shakespeare)

    O GREŠKAMA
    - Greška ne postaje istina zbog višestrukog ponavljanja, niti istina postaje pogreška zbog toga što je nitko ne vidi.

    ___________________________________________________________________

      12-21-2009 11:55 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      Pipi Duga Carapa
      SexNepoznat



      Poruka: 2170
      Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od gandalf:

        “It is better to lose your pride with someone you love, rather than to lose someone you love with your useless pride.”


      Nadam se da mi neces zamjeriti da prokomentarisem ovu izjavu. Necu spominjati Osho-a, svega mi19.gif
      Ovo su samo razmisljanja koja je ona u meni izazvala.

      Pogresno je gledati ljubav kroz prizmu dobitka i gubitka, jer je ljubav stanje duha, stanje svijesti, u njoj nema nista materjalno.
      Samo se materijalni predmeti mogu dobiti i izgubiti.
      a bi covjek bio u stanju zivjeti potpuno ljubav, treba se osoboditi straha od gubitka.
      Ljubav se ne gubi, ljubav nista ne trazi, ljubav se samo daje i prima.
      Ima ih koji znaju da daju, ne znaju da prime, ima i obrnutog slucaja.
      Cilj je da svako od nas nauci da primi i da pruzi ljubav, bez ikakvog straha i razmisljanja o gubitku i dobitku. 01.gif

      12-22-2009 10:20 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5017
      Location: Umag - Mostar
      pokretac teme Thread Started by tvrancic

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      O GURMANIMA
      - Poznato je da sam sebi oduvijek otkidao od usta - kako bih mogao dobro jesti. (Igor Mandiæ)

      O HEROJIMA
      - Nije nesretna ona zemlja koja nema heroje, veæ ona kojoj su heroji potrebni. (Bertold Brecht)

      O HRABROSTI
      - Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost. (Khalil Gibran)

      O IDEJAMA NOVIM
      - Najveæa poteškoæa na svijetu nije prihvatiti nove ideje, nego natjerati ljude da zaborave stare. (John M.Keynes)

      O IDOLIMA
      - Najmrskiji æe nam postati oni koji nas liše iluzija o onima kojima smo se divili. (Tamilska nar.)

      ___________________________________________________________________

        12-23-2009 12:07 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        Pipi Duga Carapa
        SexNepoznat



        Poruka: 2170
        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tvrancic:



          - Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost. (Khalil Gibran)



        Ova je fantasticna 10.gif

        12-23-2009 12:19 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
        Pipi Duga Carapa
        SexNepoznat



        Poruka: 2170
        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ne vjerujete u nesto samo zato sto se to culi. Ne vjerujete tradicijama samo zato sto ih postuje vec vise generacija. Ne vjerujte u nesto zato sto vecina to smatra istinom i zato sto se o tome dosta govori. Ne vjerujte u nesto samo zato sto su to anticki mudraci potvrdili. Ne vjerujte u nesto zato sto je probabillitet na njegovoj srani, ili zato sto vas navika tjera da u to vjerujete. Ne vjerujte u ono sto dolazi iz vase sopstvene maste, misleci da je to Jaca Sila. Ne vjerujte ni u sta zbog autoriteta vasih svestenika ili ucitelja. Ono sto se samo vama desilo, sto ste samo vi dozivjeli i prepoznalli kao istinu, ono sto ce pozitivno uticati na vas i na vasu okolinu, vjerujte u to, i prilagodite mu svoj zivot.

        Bouddha

        12-23-2009 12:36 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
        Pipi Duga Carapa
        SexNepoznat



        Poruka: 2170
        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mali broj ljudi danas normalno razmislja. Postoji uzasna tendencija prihvacanja svega sto je receno, svega sto je procitano, prihvacanja bez razmisljanja i dovodjenja u pitanje. Samo onaj ko je spreman sve dovesti u pitanje, misliti svojom glavom, pronaci ce istinu. Da bi se oktrile vodene struje jedne rijeke, mora se uci u vodu.

        Nisargadatta

        12-23-2009 12:41 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17853
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        pipi zadnje dvije izjave - ne zna se koja je bolja iako isto porucuju 10.gif

        vrlo fino receno. svaki covjek(koji zeli da zna istinu) treba ovo uokviriti i staviti na zid dok ne nauci da misli svojom glavom.

        odlicno 10.gif

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        12-23-2009 19:33 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17853
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        *takodje je i ova pametna: - Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost. (Khalil Gibran)

        ovo treba takodje uramiti ......

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        12-23-2009 19:35 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Stranica (12): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com