Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Filozofske knjige? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sjeta Sjeta is a Female
seka




Poruka: 528

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Necu da pamtujem odmah ...

nego da pitam drage mi sugradjane.

Interesuje me vase iskustvo u citanju filozofije.

I ako imate preporuciti knjigu koja je roman iliti fikcija ali je debelo podmazana filozofijom.

___________________________________________________________________

    02-24-2003 06:39 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
    iznogud iznogud is a Male
    o'shta ti je to?


    Poruka: 170

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sun tzu, umijece ratovanja

      http://www.ccs.neu.edu/home/thigpen/html/art_of_war.html

    knjiga filozofije o ratu kojoj je svako pravilo apsolutno primjenjivo u svakodnevnom zivotu? kako to? lijepo. sun tzu pocinje od pretpostavke da dobre vojskovodje predvidjaju neprijateljske pokrete i osujete njihove namjere i prije samog zacetka, dok rdjave vojskovodje opsjedaju gradove i ruse zidine.

    lobsang rampa, trece oko
      http://www.csicop.org/q/book/0345340388

    knjiga je autobiografija autora koji danas nosi drugo ime, kao i titulu Lame. opisuje njegov zivot od rodjenja do rane zrelosti, i put koji prolazi da bi otvorio trece oko, naucio sta je i kako ga koristiti, te postao lama - sve do progona iz tibeta.

    02-24-2003 07:08 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
    iznogud iznogud is a Male
    o'shta ti je to?


    Poruka: 170

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    to je bilo samo za pocetak. ima jos odakle ovo dolazi :)

    02-24-2003 07:08 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
    tarik


    Poruka:
    Location: New Amsterdam

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    02-24-2003 08:40 tarik is offline Pregledaj poruke od tarik Dodaj tarik u listu prijatelja
    Husinica Husinica is a Female
    avenija kruzno




    Poruka: 125
    Location: Mostar

    evo jedne dobre Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    slusaj, ja ti preporucujem jednu fantasticnu stvar;
    zove se "Sofijin svijet", autor Justejn Gardner (Norvezanin).
    To je spoj fikcije (zovu je Alisa u zemlji filozofskih cuda) i historije filozofije.
    Super! sigurno ce ti se svidjeti.
    kumim te, ne uzimaj samo ove kvazi new age blentovine tipa Kueljo, Dzibran isl. to ti nije filozofija nego kic i muda za bubrege.
    Uzivaj u Sofijinom svijetu!
    10.gif

    05-08-2003 11:02 Husinica is offline Posalji Email za Husinica Pregledaj poruke od Husinica Dodaj Husinica u listu prijatelja
    max max is a Male
    ne more meda


    Poruka: 25

    RE: evo jedne dobre Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Husinica:

      slusaj, ja ti preporucujem jednu fantasticnu stvar;
      zove se "Sofijin svijet", autor Justejn Gardner (Norvezanin).
      To je spoj fikcije (zovu je Alisa u zemlji filozofskih cuda) i historije filozofije.
      Super! sigurno ce ti se svidjeti.
      kumim te, ne uzimaj samo ove kvazi new age blentovine tipa Kueljo, Dzibran isl. to ti nije filozofija nego kic i muda za bubrege.
      Uzivaj u Sofijinom svijetu!
      10.gif

    ovo mogu da potvrdim,kjiga je super,posebno za one a tu i sebe ubrajam,koji
    nisu dobro potkovani po pitanju filozofije.

    ___________________________________________________________________
    ako postje dva puta,izaberi tezi
    na laksem je velika guzva.

    05-16-2003 10:17 max is offline Posalji Email za max Pregledaj poruke od max Dodaj max u listu prijatelja
    First Lady First Lady is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1404
    Location: NY

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tarik:

      vidim pratis Ellisona iznogud-u.....

      e znas ti da je on Gatesu po smecu rovio ne bi li sta nasao.....



    fakat si ovo vec jednom napisao 02.gif

    ___________________________________________________________________
    Live, and let LIVE!!!

    05-16-2003 19:59 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
    Sjeta Sjeta is a Female
    seka




    Poruka: 528
    pokretac teme Thread Started by Sjeta

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Husinica .. Max

    da, procitala sam tu knjigu. Odavno ne procitah nesto lakse i jednostavnije, a poucnije i pametnije. Svaka mu cast, kako covjek nabi onoliko filozofije u jednu pricu u jednu knjigu. Tu mi je knjigu Lojz preporucio. Odlicna, kao sto Max rece, kad se pocne iz pocetka.

    ___________________________________________________________________

      05-17-2003 05:19 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
      Husinica Husinica is a Female
      avenija kruzno




      Poruka: 125
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Sjeta:

        Husinica .. Max

        da, procitala sam tu knjigu. Odavno ne procitah nesto lakse i jednostavnije, a poucnije i pametnije. Svaka mu cast, kako covjek nabi onoliko filozofije u jednu pricu u jednu knjigu. Tu mi je knjigu Lojz preporucio. Odlicna, kao sto Max rece, kad se pocne iz pocetka.


      pravo da ti kazem, mozda i nije samo za one koji pocinju iz pocetka...
      mislim, frajer to jest kao namijenio klincima - pubertetlijama koji prvi put u zivotu osjete potrebu da filozofiraju, pa da posegnu malo za "pravom" filozofijom, ali i meni je, mada sam poodavno izasla iz puberteta 26.gif bilo super...
      uostalom, ako se sjetite svih onih dosadnih i prespavanih casova filozofije u skoli (ko je imo) - ruku na srce - sta ste od toga zapamtili?
      uglavnom, mislim da se u ovoj knjizi (Sofijin svijet) moze uzivati, sto 'no kazu - od 7 do 77.

      05-17-2003 11:01 Husinica is offline Posalji Email za Husinica Pregledaj poruke od Husinica Dodaj Husinica u listu prijatelja
      Husinica Husinica is a Female
      avenija kruzno




      Poruka: 125
      Location: Mostar

      jos jedna Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      kad me je vec krenulo evo jos jedne slatke
      za ljubitelje Istoka

      'The Tao of Pooh' (Tao Winnija Pooh) autora Benjamin Hoff

      nemojte sta zamjerit 27.gif

      05-17-2003 11:08 Husinica is offline Posalji Email za Husinica Pregledaj poruke od Husinica Dodaj Husinica u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      dakle forum je procito 3 filozofske knjige 11.gif

      masala 07.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      12-21-2011 23:39 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com