Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Stalna rubrika ''Bjankin kutak'' » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (13): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od ria:

    ....il si papak ...il si frajer...a pošto frajer nisi ...ZNA SE 02.gif


...Crklo prase 13.gif (a i za frajerluk - zna kome je dato da zna 02.gif)

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-02-2009 u 21:03.

10-02-2009 19:38 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
ria ria is a Female
miss foruma 2010




Poruka: 3067
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

....tvoj problem 01.gif

___________________________________________________________________
girl_ahaa.gif

10-02-2009 19:42 ria is offline Pregledaj poruke od ria Dodaj ria u listu prijatelja
Japrak Japrak is a Male
moforaja




Poruka: 2118
Location: kad bi i ja znao

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Borna:

    najbolji,najrealniji,naj.... tekst koji sam procitala u zadnjih par godina
    a vezan za nas grad

    gospodine Markovina, svaka Vam cast 10.gif 33.gif


    Dragan Markovina
    Otvoreno pismo naèelniku PU Mostar Tomislavu Èurèiæu
    Uoèi predstojeæeg derbija izmeðu Zrinjskog i Veleža, koji, po obièaju, izlazi iz sportskih okviru, redakcija portala NovaSloboda.ba primila je, na e-mail adresu, pismo koje je poslao naš sugraðanin mr.sc. Dragan Markovina.

    Pismo objavljujemo u cjelosti.

    Poštovani gospodine Èurèiæ,

    èitajuæi proteklih dana sve brojnije medijske napise, koji se odnose na problematiku predstojeæeg gradskog derbija izmeðu Zrinjskog i Veleža, koji æe se odigrati u nedjelju 4. listopada na Gradskom stadionu pod Bijelim brijegom, te na uvjete dolaska gostujuæih navijaèa na stadion, moram priznat da sam zgrožen moralnim i civilizacijskim dnom koje je grad Mostar dosegao, a èemu ujedno i Vi, kao naèelnik Policijske uprave, dajete svoj ne baš zanemarivi doprinos.

    Radi se o vrlo jednostavnoj i lako dokazivoj èinjenici da vašu ulogu naèelnika javne službe zadužene za osiguravanje javnog reda i mira te zaštite graðanskih prava svakog pojedinca oèigledno, namjerno ili sluèajno, doživljavate potpuno suprotno civilizacijskim i zakonskim standardima, te stoga osjeæam moralnu obvezu da vam skrenem pozornost na navedenu devijaciju, u nadi da æete shvatiti što vam želim reæi i poèeti djelovati u skladu s vašim obvezama.

    Ja sam graðanin ovog grada, u njemu sam se rodio i odrastao, te stekao prva životna iskustva, a ujedno u ovom gradu poèivaju i moji najbliži. Iako to smatram nebitnim, vremena su oèito takva da je i to postalo bitno, pa æu i to istaknuti, po nacionalnosti, obrazovanju i kulturnoj pripadnosti sam Hrvat. I to s, kako se zadnjih godina uvriježilo, zapadne strane. Ovo sve navedeno, inaèe bi u normalnim okolnostima bila iskljuèivo privatna stvar s kojom ne treba zamarati javnost, ali, imajuæi u vidu monstruozno stanje vlasti i duha u Mostaru, dopustite mi da, u cilju razumijevanja situacije, te podatke iznesem u javnost. Jednako tako, na Gradskom stadionu pod Bijelim brijegom bio sam nebrojeno puta, taj stadion èini bitan dio mog djetinstva i identiteta, iako ne smatram da na njega polažem ikakva veæa prava od bilo kojeg drugog graðanina Mostara.

    Odlazeæi na taj stadion, praktièno od kad sam prohodao, uglavnom sam išao gledati nogometni klub Velež, koji je, po logici stvari takoðer postao neodvojivi dio mog identiteta, a ostao je to i danas.

    Nije mi namjera ulaziti u rasprave o pravu korištenja Gradskog stadiona, niti je to tema ovog pisma, jer bi nas to moglo odvesti jako daleko i skrenuti temu s onog što vam želim reæi.

    Zamolio bih vas, naime da mi objasnite na temelju kojih zakona Vi i javna služba, kojoj ste na èelu, uzimate sebi za pravo da kršite moja osnovna graðanska prava i uskraæujete mi slobodno kretanje po vlastitom gradu u majici gradskog kluba, koji u Mostaru egzistira od 1922. godine pod nazivom Radnièko Športsko Društvo Velež?

    Kako je, istovremeno, moguæe da na evropskom tlu i u gradu bogate kulturne povijesti PU Mostar dopušta fašistoidnim agresivnim navijaèkim skupinama, za koje opravdano pretpostavljate da imaju motivaciju fizièki napadati ljude koji drukèije misle, slobodno kretanje po gradu, dok recimo meni, koji sam cijeli život proveo na Aveniji (Ulici kralja Tomislava) i miran sam i civiliziran graðanin zabranjujete kretanje po gradu te me, zajedno sa svim ostalim graðanima, koji navijaju za Velež, tjerate da iz svog stana, koji je 200 metara zraène linije udaljen od Gradskog stadiona, odlazim na drugi kraj grada, da bi onda u getoiziranim autobusima i kombijima prolazio kroz špalir mržnje na gradskim ulicama?

    Ako vi i dalje ne uoèavate da je vaša obveza zaštiti graðanska prava svakog pojedinca, meðu kojima je pravo slobodnog kretanja i slobodnog izbora te hapsiti agresivne skupine, umjesto što želite getoizirati normalne graðane, onda se nalazite u velikom nesporazumu sa svojom funkcijom te vas ja kao graðanin i intelektualac, molim da napravite jedini preostali moralni i, ako želite kršæanski èin te podnesete neopozivu ostavku na funkciju koju obavljate.

    S poštovanjem
    mr.sc. Dragan Markovina



ovo je glas razuma, a ovga je malo u gradu ovome, pa tako da ovo ne pije vode......

___________________________________________________________________

    10-02-2009 19:43 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od ria:

      ....tvoj problem 01.gif


    Da je baš moj, nisam siguran iz istorijata skorašnjih postova. I reakcijâ sa "krepo" i "crko".

    Više mi lièi su neki drugi problemi na sceni. 04.gif

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-02-2009 u 20:02.

    10-02-2009 19:47 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    Edo Edo is a Male
    Bad Company




    Poruka: 2324
    Location: Somewhere in time......

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sta kazu narodne mase 11.gif kakva je situacija 11.gif

    ___________________________________________________________________

    10-02-2009 20:05 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Edo:

      sta kazu narodne mase 11.gif kakva je situacija 11.gif


    Interesuju li te više ðevreci i šampite ili baklave? 11.gif

    Šalu na stranu, više izofirah ja ovu temu za "Raspali" nego za "Æošak".

    Padoh na fašu... 13.gif 13.gif Ðe vove iz prigradskih naselja opajdarê, tu tra... ,pardon, zeljanica ne raste... 02.gif

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-02-2009 u 20:12.

    10-02-2009 20:08 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    Edo Edo is a Male
    Bad Company




    Poruka: 2324
    Location: Somewhere in time......

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    baklava brato 17.gif

    a sto se coska tice bio samo jedan u Starom Gradu...dobra muzika samo taka 10.gif

    ___________________________________________________________________

    10-02-2009 20:21 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
    ria ria is a Female
    miss foruma 2010




    Poruka: 3067
    Location: mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ...šta te briga bar si dobar u duši 02.gif




    .....e stvarno dosta offiranja 10.gif

    ___________________________________________________________________
    girl_ahaa.gif

    10-02-2009 20:22 ria is offline Pregledaj poruke od ria Dodaj ria u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ðevreci, ali samo ako su vruci 27.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    10-02-2009 20:22 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od ria:

      ...šta te briga bar si dobar u duši 02.gif




      .....e stvarno dosta offiranja 10.gif


    "Lame" baby.., ups. hanuma (hebi ga, ote mi se), "lame".

    Prvo pravilo, nikakvih mirovnjaèkih voðekan. Moraš sebi dosljedna ostat. Sve sa hercegovaèkog kamena mora bit žestoko. Pa i toji tvoj verbalni element.

    Nemoj nas više razoèaravat. S tojim nakovim mlakim odgovorima 19.gif 02.gif

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-02-2009 u 20:33.

    10-02-2009 20:31 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    Japrak Japrak is a Male
    moforaja




    Poruka: 2118
    Location: kad bi i ja znao

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jesmoli to presli iz Bjankinog kutka u Bjankin cosak....... 04.gif

    ___________________________________________________________________

      10-02-2009 20:32 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

        ðevreci, ali samo ako su vruci 27.gif


      Hm.. nisi ti ni mahnit. Valjaæe za marša. Valja gonit onim putevima. Samo je i gušt. 01.gif

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-02-2009 u 20:35.

      10-02-2009 20:34 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Japrak:

        jesmoli to presli iz Bjankinog kutka u Bjankin cosak....... 04.gif


      samo se pazite propuha 07.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane djemila dana 10-02-2009 u 20:36.

      10-02-2009 20:35 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od djemila:



        ...Meðu ušima 13.gif 13.gif 13.gif (tebi Ðemko neprimijenjeno!). Kad smo veæ kod æoškova. 01.gif

        Dobro došla na offir - party. 11.gif

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-02-2009 u 20:40.

        10-02-2009 20:37 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Vihor je najbeterniji....

        no, medjutim..( 35.gif ) da se zahvalim na dobrodoslici 07.gif

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        10-02-2009 20:43 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        a ima li djevreka tik iza kutka 07.gif

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        10-02-2009 20:44 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od djemila:

          Vihor je najbeterniji....

          no, medjutim..( 35.gif ) da se zahvalim na dobrodoslici 07.gif


        13.gif 13.gif Qq, Qq 13.gif 13.gif još æu i moderatora navuæ na hlaðenje zbog ofiranja. 13.gif 13.gif Gore æu završiti nego neki akademici na forumu. 35.gif Doživotni ban (Jelaèiæ). 01.gif .

        No meðutimzi, dobrodošlica ostaje - kao i Tani i onom u vinovoj lozi sa èudnim kompjuterom 02.gif

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-02-2009 u 20:56.

        10-02-2009 20:48 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        ria ria is a Female
        miss foruma 2010




        Poruka: 3067
        Location: mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ...ti si ustvari ljubomoran na akademika...nisi frajer i po ko on 01.gif

        ___________________________________________________________________
        girl_ahaa.gif

        10-02-2009 21:10 ria is offline Pregledaj poruke od ria Dodaj ria u listu prijatelja
        UZAK UZAK is a Male
        bice nesto od mene


        Poruka: 438
        Location: drugi dunjaluk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od bjanka:

              citat od UZAK:

            Sve,sve,te odgoj,te ulica,te stariji,te mladji,joj,joj,joj,ali niko bas niko da se dotakne kljucne stvari u svemu ovome,a to je ISTINA.To je polazna tacka za sve,ali jok lijepse je supljacit i pisat floskule.

            Jadno...


          Pa dotakni se više.. 01.gif

          Daj nam tu istinu...prosvijetli nas...

          Ovako nas samo draškaš s tim...nije fer 02.gif





        Bjanka,istina je bila vidljiva i bez dlake na jeziku u mom prvom postu,a sad ako ti nisi jos dosla to tog poglavlja,slab ti je namicatelj znanja!Pa de mi bona objasni,sta bi ono kad Hrvatska izgubi od Engleske pa navijaci(cuj navijaci)napadose na policajce,jer su eto policajci krivi sto je Croatia primila pet komada????Ili cemo opet o istini,jer zaboga nas koji je znamo i od nje ne odstupamo valja proglasiti nepozeljnima,jer mi eto raspirujemo nacionalnu mrznju.E Bjanka,Bjanka,dok god ti prva sama sebi ne kazes sta se desilo nasem Mostaru(pravo na Mostar ti niko ne moze oduzeti isto kao i meni)dotle nema nista konstruktivno glede poboljsanja u gradu.
        Eto samo mali djelic istine,pa vidi mozes li sta razabrati,pa mi odgovori.

        Sve Najbolje!!!!

        ___________________________________________________________________
        ..."Rekli mu da je to narodna nošnja
        I baš mu je lijepa ova košulja smeða
        Stoji mu krasno ali nije mu jasno
        Što su rukavi svezani s leða..."

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane UZAK dana 10-02-2009 u 22:17.

        10-02-2009 22:15 UZAK is offline Pregledaj poruke od UZAK Dodaj UZAK u listu prijatelja
        UZAK UZAK is a Male
        bice nesto od mene


        Poruka: 438
        Location: drugi dunjaluk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Japrak:

              citat od Borna:

            najbolji,najrealniji,naj.... tekst koji sam procitala u zadnjih par godina
            a vezan za nas grad

            gospodine Markovina, svaka Vam cast 10.gif 33.gif


            Dragan Markovina
            Otvoreno pismo naèelniku PU Mostar Tomislavu Èurèiæu
            Uoèi predstojeæeg derbija izmeðu Zrinjskog i Veleža, koji, po obièaju, izlazi iz sportskih okviru, redakcija portala NovaSloboda.ba primila je, na e-mail adresu, pismo koje je poslao naš sugraðanin mr.sc. Dragan Markovina.

            Pismo objavljujemo u cjelosti.

            Poštovani gospodine Èurèiæ,

            èitajuæi proteklih dana sve brojnije medijske napise, koji se odnose na problematiku predstojeæeg gradskog derbija izmeðu Zrinjskog i Veleža, koji æe se odigrati u nedjelju 4. listopada na Gradskom stadionu pod Bijelim brijegom, te na uvjete dolaska gostujuæih navijaèa na stadion, moram priznat da sam zgrožen moralnim i civilizacijskim dnom koje je grad Mostar dosegao, a èemu ujedno i Vi, kao naèelnik Policijske uprave, dajete svoj ne baš zanemarivi doprinos.

            Radi se o vrlo jednostavnoj i lako dokazivoj èinjenici da vašu ulogu naèelnika javne službe zadužene za osiguravanje javnog reda i mira te zaštite graðanskih prava svakog pojedinca oèigledno, namjerno ili sluèajno, doživljavate potpuno suprotno civilizacijskim i zakonskim standardima, te stoga osjeæam moralnu obvezu da vam skrenem pozornost na navedenu devijaciju, u nadi da æete shvatiti što vam želim reæi i poèeti djelovati u skladu s vašim obvezama.

            Ja sam graðanin ovog grada, u njemu sam se rodio i odrastao, te stekao prva životna iskustva, a ujedno u ovom gradu poèivaju i moji najbliži. Iako to smatram nebitnim, vremena su oèito takva da je i to postalo bitno, pa æu i to istaknuti, po nacionalnosti, obrazovanju i kulturnoj pripadnosti sam Hrvat. I to s, kako se zadnjih godina uvriježilo, zapadne strane. Ovo sve navedeno, inaèe bi u normalnim okolnostima bila iskljuèivo privatna stvar s kojom ne treba zamarati javnost, ali, imajuæi u vidu monstruozno stanje vlasti i duha u Mostaru, dopustite mi da, u cilju razumijevanja situacije, te podatke iznesem u javnost. Jednako tako, na Gradskom stadionu pod Bijelim brijegom bio sam nebrojeno puta, taj stadion èini bitan dio mog djetinstva i identiteta, iako ne smatram da na njega polažem ikakva veæa prava od bilo kojeg drugog graðanina Mostara.

            Odlazeæi na taj stadion, praktièno od kad sam prohodao, uglavnom sam išao gledati nogometni klub Velež, koji je, po logici stvari takoðer postao neodvojivi dio mog identiteta, a ostao je to i danas.

            Nije mi namjera ulaziti u rasprave o pravu korištenja Gradskog stadiona, niti je to tema ovog pisma, jer bi nas to moglo odvesti jako daleko i skrenuti temu s onog što vam želim reæi.

            Zamolio bih vas, naime da mi objasnite na temelju kojih zakona Vi i javna služba, kojoj ste na èelu, uzimate sebi za pravo da kršite moja osnovna graðanska prava i uskraæujete mi slobodno kretanje po vlastitom gradu u majici gradskog kluba, koji u Mostaru egzistira od 1922. godine pod nazivom Radnièko Športsko Društvo Velež?

            Kako je, istovremeno, moguæe da na evropskom tlu i u gradu bogate kulturne povijesti PU Mostar dopušta fašistoidnim agresivnim navijaèkim skupinama, za koje opravdano pretpostavljate da imaju motivaciju fizièki napadati ljude koji drukèije misle, slobodno kretanje po gradu, dok recimo meni, koji sam cijeli život proveo na Aveniji (Ulici kralja Tomislava) i miran sam i civiliziran graðanin zabranjujete kretanje po gradu te me, zajedno sa svim ostalim graðanima, koji navijaju za Velež, tjerate da iz svog stana, koji je 200 metara zraène linije udaljen od Gradskog stadiona, odlazim na drugi kraj grada, da bi onda u getoiziranim autobusima i kombijima prolazio kroz špalir mržnje na gradskim ulicama?

            Ako vi i dalje ne uoèavate da je vaša obveza zaštiti graðanska prava svakog pojedinca, meðu kojima je pravo slobodnog kretanja i slobodnog izbora te hapsiti agresivne skupine, umjesto što želite getoizirati normalne graðane, onda se nalazite u velikom nesporazumu sa svojom funkcijom te vas ja kao graðanin i intelektualac, molim da napravite jedini preostali moralni i, ako želite kršæanski èin te podnesete neopozivu ostavku na funkciju koju obavljate.

            S poštovanjem
            mr.sc. Dragan Markovina



          ovo je glas razuma, a ovga je malo u gradu ovome, pa tako da ovo ne pije vode......









        Nista oduzeti,a nista ni dodati...

        Cestitke gospodinu Markovini !!!

        ___________________________________________________________________
        ..."Rekli mu da je to narodna nošnja
        I baš mu je lijepa ova košulja smeða
        Stoji mu krasno ali nije mu jasno
        Što su rukavi svezani s leða..."

        10-02-2009 22:23 UZAK is offline Pregledaj poruke od UZAK Dodaj UZAK u listu prijatelja
        Stranica (13): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com