Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Pismo Podrske Narodnom Pozoristu Mostar » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (20): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
ria ria is a Female
miss foruma 2010




Poruka: 3067
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...izgleda stiže pomoæ...hoæu muštuluk 01.gif 10.gif

___________________________________________________________________
girl_ahaa.gif

10-08-2009 19:21 ria is offline Pregledaj poruke od ria Dodaj ria u listu prijatelja
ria ria is a Female
miss foruma 2010




Poruka: 3067
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.bljesak.info/content/view/39571/155/




...evo 01.gif

___________________________________________________________________
girl_ahaa.gif

10-08-2009 19:26 ria is offline Pregledaj poruke od ria Dodaj ria u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

rekose to na radiu danas...

haj da vidimo koliko su sirokogrudi 10.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

10-08-2009 19:35 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nisu u pitanju samo pare . Koliko sam upoznat teatri idu da konaèno i definitivno riješe status kulture u gradu. Da postave temelje sa kojih se može graditi a ne da vegetiraju i da se piše da postoje.

10-08-2009 21:06 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6556
Location: Cernica-Mo-London

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od mikani:

    Nisu u pitanju samo pare . Koliko sam upoznat teatri idu da konaèno i definitivno riješe status kulture u gradu. Da postave temelje sa kojih se može graditi a ne da vegetiraju i da se piše da postoje.

upravo tako,koliko sam razumio tih dotacija je bilo i prije,ali to nije dovoljno da se obezbjede koliko toliko plate ljudima...........vegetiranje do daljnjeg 14.gif
jedino ako to ne bude neka pomoc konkretna 10.gif

oprostite mi na gluposti ali se mislim vec nekoliko dana,glupo jeste ali u ova kokuzna vremena sve se da improvizovati 10.gif
Mostar nema kina-jeli moguce da se u pozoristu prikazuju filmovi kao ispomoc recimo 3-4 dana u sedmici.........koje bi ipak donosile neke prihode,sto bi mozda moglo da obezbjedi plate za clanove pozorista?
ili nesto kao tombola u kafani 3 veceri,kao u stara dobra vremena u Lokomotivi,neznam sve je moguce............eto ja rekoh,nisam mogao da presutim a vi sad opalite
a opet mozda bi Hamlet bio srecniji da igra Nedju na vratima i buca karte nego da nosa onu lobanju,3-4 noci 13.gif Hebiga,moro sam 08.gif

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

10-08-2009 22:59 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Riješenje kulture u gradu vidim u tome da nekultura ode iz grada. U onim bijesnim automobilima, koji su usput, jamljeni od nepoznatog vlasnika. Za uspješnu realizaciju ovog projekta treba poboljšati cestovnu infrastrukturu, proširiti kolovoze i promijeniti signalizaciju. Ceste prema Gorancima,Nevesinju,Vrapèiæima etc. uèiniti jednosmjernima.

10-09-2009 00:23 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Probalo je pozorište iz nevolje i to sa kinom mada to ne podržavam. pokazalo se da pošto nema opreme za projekcije da se skupi od karata dovoljno da se plati ta oprema, oni koji rade sa njom i naknada distributeru filma. A pozorištu je ostajala prljavština iza publike i rad oko organizacije.
A za tombolu neæu ni da komentarišem. Pa mogli bi se ubacit poker aparati i jedan rulet i živjeli bi ti ljudi ko gospoda. Ali to nije smisao.

10-09-2009 06:58 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8039
pokretac teme Thread Started by denani

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane denani dana 10-09-2009 u 07:25.

    10-09-2009 07:23 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    Aida~ Aida~ is a Female
    ne more meda


    Poruka: 45
    Location: s mirom

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od abraxas:

      Riješenje kulture u gradu vidim u tome da nekultura ode iz grada. U onim bijesnim automobilima, koji su usput, jamljeni od nepoznatog vlasnika. Za uspješnu realizaciju ovog projekta treba poboljšati cestovnu infrastrukturu, proširiti kolovoze i promijeniti signalizaciju. Ceste prema Gorancima,Nevesinju,Vrapèiæima etc. uèiniti jednosmjernima.


    Molim, mozes li mi, molim te ponovo reci sta ovim mislis? Ucinilo mi se da imas neke sitnodusne predrasude, predubjedjenja, nadam se da grijesim? Mada, ko sam to ja da ista kazem....pa i ovo:
    Kultura (se) nikako ne ogranicava, nego se siri ~ u tom smislu, kultura nije protjerivati ikoga bilo gdje, i bilo kako, bilo kad, s prosirenim kolovizima i promijenjenom signalizacijom ili drukcije..... Cini mi se, prava kultura je zivjeti skupa, jedni uz druge, i uzajamno se poboljsavati, uzajamno se podsticati na napredak na bilo koji od bezbroj nacina, makar se svelo sve na ono iz reklama za kikiriki: "buy the best, refuse the rest" - uzmi najbolje, odbij sve ostalo.....


    ~ strasno mi je tesko vec danima, i ne zelim da vjerujem u ove 'najnovije vijesti', a moram.. Zivim sad u americkom otpisanom gradu, u New Orleansu, koji se odrzava upravo kulturom, sportom, licnim nastojanjima.... ima nade, ima, ima volje, mozemo mi sve!

    ___________________________________________________________________

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Aida~ dana 10-09-2009 u 08:57.

      10-09-2009 08:54 Aida~ is offline Pregledaj poruke od Aida~ Dodaj Aida~ u listu prijatelja
      mos_tarka mos_tarka is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 469
      Location: mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nadam se da nije kasno

      Emina Idrizovic

      ___________________________________________________________________

        Samo ko voli zna koliko boli i koLiko je tesko ljubav naci..
        Samo ko pati moze da shvati sta
        u zivotu ljubav znaci!!*

      10-09-2009 09:39 mos_tarka is offline Posalji email za mos_tarka Pregledaj poruke od mos_tarka Dodaj mos_tarka u listu prijatelja
      mikani mikani is a Male
      trudim se


      Poruka: 171

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nije kasno nešto se kreæe ipak. Ali porazna vijest mi doðe danas. Na skupu kod zakljuèavanja Pozorišta došla raja iz stare gimnazije, podržala glasno i jasno. Danas se žale roditelji, stigla iz "Grada Mostara" ekspresna inspekcija da ispita direktora i nastavnike što su djeca išla da podrže Pozorište. Boje se roditelji da djeca ne ispaštaju što su pokazala svoj stav. Pa u kakvom mi to gradu živimo.

      10-09-2009 13:05 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
      mikani mikani is a Male
      trudim se


      Poruka: 171

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        http://www.youtube.com/watch?v=aZ_DJ43F3wg

      10-09-2009 13:31 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
      mikani mikani is a Male
      trudim se


      Poruka: 171

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        http://www.youtube.com/watch?v=E-GteOmk-oc

      10-09-2009 13:40 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
      denani denani is a Male
      moforaja




      Poruka: 8039
      pokretac teme Thread Started by denani

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      PREDSTAVNICI POZORIŠTA I KAZALIŠTA BILI KOD VIDOVIÆA


      Predstavnici Narodnog pozorišta (NP) Mostar i Hrvatskog narodnog kazališta (HNK) održali su danas sastanak sa predsjednikom Gradskog vijeæa (GV) Mostara Danijelom Vidoviæem. Na sastanku je bilo rijeèi o iznalaženju rješenja za finansiranje navedenih kulturnih institucija.


      Podsjeæanja radi, prije tri dana NP je simbolièno zatvorilo vrata ove 60 godina stare kulturne institucije i to zbog teške finansijske situacije. Dan kasnije, HNK je stupio u štrajk upozorenja zbog takoðer teške finansijske situacije.

      Èlan upravnog odbora NP i predstavnik Sindikata Jasmin Krpo izjavio je da je predsjednik GV Mostara dao podršku u rješavanju situacije ovih dviju teatarskih kuæa.

      „Za ponedjeljak je zakazan sastanak u Gradskoj upravi Mostara na kojem æemo razgovarati sa gradonaèelnikom. Mi imamo rješenja, samo se ona trebaju sprovesti u djelo. Poznato je da je Grad Mostar, kada je NP u pitanju, prije skoro dvije godine donio Odluku o prenosu osnivaèkih prava sa Grada na Hercegovaèko-neretvanski kanton.

      Pored toga, bilo je predviðeno da æe se odluka o prepuštanju osnivaèkih prava, preciznije o prestanku finansiranja NP-a od strane Grada Mostara, poèeti primjenjivati tek kada HN kanton ta osnivaèka prava i prihvati. Kanton ni do dana današnjeg ta prava nije prihvatio", rekao je Krpo.

      On je dodao da su sredstva koja je HNK u zadnje vrijeme izdavajao iz granta toliko mala da ne mogu pokriti troškove.

      Krpo je rekao i da æe tražiti da konaèno HN kanton preuzme osnivaèka prava nad dvije navedene pozorišne kuæe, a da u zajednièkom finansiranju uèestvuju i Grad Mostar i kanton.

      „Tražit æemo i sastanak sa resornim kantonalnim ministrom Esadom Dželiloviæem. Mi imamo dobro volju i želimo raditi", izjavio je Krpo

      ___________________________________________________________________
      33.gif 33.gif 33.gif

      10-09-2009 16:13 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
      kmosst kmosst is a Male
      bice nesto od mene


      Poruka: 407
      Location: germany

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      .

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane kmosst dana 10-09-2009 u 18:52.

      10-09-2009 18:47 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
      kmosst kmosst is a Male
      bice nesto od mene


      Poruka: 407
      Location: germany

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od mikani:

        Nije kasno nešto se kreæe ipak. Ali porazna vijest mi doðe danas. Na skupu kod zakljuèavanja Pozorišta došla raja iz stare gimnazije, podržala glasno i jasno. Danas se žale roditelji, stigla iz "Grada Mostara" ekspresna inspekcija da ispita direktora i nastavnike što su djeca išla da podrže Pozorište. Boje se roditelji da djeca ne ispaštaju što su pokazala svoj stav. Pa u kakvom mi to gradu živimo.


      je li ovo vijest iz "sadasnjeg, demokratskog" sistema, ili iz nekadasnjeg "tamnog, nenarodnog" rezima?????

      10-09-2009 18:50 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
      sara sara is a Female
      moforaja




      Poruka: 5288
      Location: bogu za ledjima

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nedaj da te zatvore . 26.gif

      ___________________________________________________________________
      Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

      10-10-2009 02:23 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
      Provler2 Provler2 is a Male
      moforaja




      Poruka: 3154
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od abraxas:

        Riješenje kulture u gradu vidim u tome da nekultura ode iz grada. U onim bijesnim automobilima, koji su usput, jamljeni od nepoznatog vlasnika. Za uspješnu realizaciju ovog projekta treba poboljšati cestovnu infrastrukturu, proširiti kolovoze i promijeniti signalizaciju. Ceste prema Gorancima,Nevesinju,Vrapèiæima etc. uèiniti jednosmjernima.
      UUU brate , ovo ti nije trebalo 01.gif

      10-10-2009 05:22 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
      kmosst kmosst is a Male
      bice nesto od mene


      Poruka: 407
      Location: germany

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Von: Narodno pozorište Mostar [narpomo@hotmail.com]
      Gesendet: Freitag, 9. Oktober 2009 16:29
      An: spagos@
      Betreff: RE: tuga

      Poštovani Smaile!
      Na vratima Narodnog pozorišta su lanci i zavijeno je u crno ali mrtvo svakako nije. Puno se prijatelja javilo i svima hvala! Trenutno se uz tu svu iskazanu podršku borimo sa politikom da trajno riješimo status Narodnog pozorišta i sa tog temelja ga pravimo još jaèim i boljim. Ipak smo pokrenuli ponešto. I uz malo sreæe nadam se da æemo skoro na radost svih prijatelja, skinuti lanac i igrati predstavu "za raju". Ulaz slobodan. Biæemo vam se slobodni javiti ako zatreba neka podrška ili samo da Vas obavijestimo o daljem razvoju situacije. U svakom sluèaju puno hvala i pozdravi!
      Kolektiv Narodnog pozorišta u Mostaru

      10-10-2009 10:28 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
      Sevels Sevels is a Male
      moderator tra-la-la




      Poruka: 6556
      Location: Cernica-Mo-London

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      33.gif

      ___________________________________________________________________
      volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

      13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
      "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

      10-10-2009 13:08 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
      Stranica (20): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com