Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Pismo Podrske Narodnom Pozoristu Mostar » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (20): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8039
pokretac teme Thread Started by denani

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od kmosst:

    Von: Narodno pozorište Mostar [narpomo@hotmail.com]
    Gesendet: Freitag, 9. Oktober 2009 16:29
    An: spagos@
    Betreff: RE: tuga

    Poštovani Smaile!
    Na vratima Narodnog pozorišta su lanci i zavijeno je u crno ali mrtvo svakako nije. Puno se prijatelja javilo i svima hvala! Trenutno se uz tu svu iskazanu podršku borimo sa politikom da trajno riješimo status Narodnog pozorišta i sa tog temelja ga pravimo još jaèim i boljim. Ipak smo pokrenuli ponešto. I uz malo sreæe nadam se da æemo skoro na radost svih prijatelja, skinuti lanac i igrati predstavu "za raju". Ulaz slobodan. Biæemo vam se slobodni javiti ako zatreba neka podrška ili samo da Vas obavijestimo o daljem razvoju situacije. U svakom sluèaju puno hvala i pozdravi!
    Kolektiv Narodnog pozorišta u Mostaru



Dobro odradjeno, Smaile 10.gif 10.gif 10.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

10-10-2009 13:17 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vijesti iz Pozorišta:
"Sljedeæe sedmice rješiæe se kroz pregovore (pozitivno ili negativno) veæina problema. Bili bismo zahvalni ako biste vašim mailovaima ili peticijom sa što više potpisa ojaèali našu poziciju. Prave adrese su: gradonaèelnik Mostara Ljubo Bešliæ(gradonacelnik@mostar.ba), ministar kulture Kantona Esad Dželiloviæ(monkshnk@tel.net.ba), predsjednik vlade Kantona Sreæko Boras (za njega ne znamo mail), Murat Æoriæ (murat.coric@vijece.mostar.ba).
Hvala na pomoæi! Lijepi pozdravi!"

10-10-2009 14:03 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
bjanka bjanka is a Female
trudim se




Poruka: 235

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hajde da se dotaknem i problema Narodnog pozorišta.

Manje-više uzrok sadašnjeg stanja mnogih institucija u gradu, pa i pozorišta je poznat. Imamo na djelu potpuni kolaps gradskih institucija, neprovedene izborne rezultate prošlogodišnjih izbora, nedonesen gradski proraèun i još ono što je dodatno otežavajuæe za NP, a to je nedefiniran proraèunski status. Grad ga je predao u nadležnost županije, koja opet nije prihvatila financijsko pokroviteljstvo nad ovom institucijom. I sad smo tu, gdje smo.

Mene interesira druga strana medalje.
Neki dan gostujuæi na tv-u, direktor NP-a Šerif Aljiæ reèe da imaju 33 uposlena.
Koliko se sjeæam, taj broj uposlenih je još prije 2-3 godine iznosio nešto manju vrijednost, nisam sigurna, mislim oko 22-23 uposlena. Nije mi jasno, kako se menagment pozorišta upustio u poveæanje broja administracije i zaposlenih, kada ova kriza s NP-om traje veæ ima pune èetiri godine. Po meni ne baš mudar potez.

Druga stvar.
Pozorišna kafana. U 100-postotnom vlasništvu NP-a. Nekada najljepša restoranska bašta u gradu (s daleko najboljom karaðorðevom šniclom u ono vrijeme u Mostaru). Pa i sada je jedna od najveæih u gradu, a uz malo investiranje i daleko najljepša.
Unutarnji prostor - veoma prostran i više nego pogodan, ne samo za ugostiteljsku djelatnost, veæ upravo za kabaretski, pa hajdemo reæi i klupski naèin poslovanja.
Mudra uprava pozorišta je istu kafanu iznajmila za 1500 KM mjeseèno i time zapeèatila svoj moguæi, više nego dobar izvor zarade u ovom vremenu. Ne znam koji su razlozi naveli upravu pozorišta na ovaj korak? Možda politika…mito..ko æe ga znati. U svakom sluèaju katastrofalan potez koji je obavijen velom šutnje.

Samo znam da bi se uz mudar i okretan menagment pozorišta, uz angažiranje svih zaposlenih mogao pokrenuti, više nego odlièan poslovni ali i umjetnièki projekt kabaretskog naèina davanja pozorišnog sadržaja odreðenim danima u tjednu, uz prateæu ugostiteljsku djelatnost objekta. To bi bio više nego pun pogodak. Ne kažem da bi svi uposleni mogli živjeti od tog prihoda, ali sam sigurna da bi se prikupilo daleko mnogo više sredstava od spomenutog iznosa.
Ovako, ostalo im je da samo èekaju što æe se riješiti u politièkim pregovorima, koji po meni ipak vjerojatno neæe baš tako brzo donijeti neko konaèno rješenje za Narodno pozorište u Mostaru.

___________________________________________________________________
Je l èovjek što se uvukao do peraja uvlakaè?

10-11-2009 13:53 bjanka is offline Pregledaj poruke od bjanka Dodaj bjanka u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dakle Bjanka drago mi je da si se ukljuèila. Mada analiza rada nije u naslovu ove teme foruma nego se zove podrška...možemo bar malo i o tome a ako želiš i više u nekoj drugoj temi koju možeš pokrenuti.
Kao prvo u samo par navoda si pokazala neimformisanost a ako želiš o neèemu prièati onda je to ono što je neophodno. Da si pitala ne bih ti zamjerio na neznanju i neko bi ti veæ odgovorio.
Redom:
- Broj uposlenih je od mislim neke 1996 33 èovjeka. Samo da podsjetim da je Narodno prije rata u lošijoj vrijanti imalo 33 glumca , a duplo toliko zaposlenih. Moglo se smanjivati od ovo 33 ali ne bi se postigao efekat jer administracija svojom logikom svoju pomoæ odreðuje prema broju uposlenih. Dakle da se smanjivao broj automatski se smanjuju i sredstva. A pozorište bi ostajalo bez kadra. Ono što se moglo i što se zadnjih godina radi je da se mijenja kvalitet kadra pa se svaki radnik koji ide u penziju mijenja školovanim glumcem. O ovoj temi još èinjenica koja isto nešto kaže: Narodno u Sarajevu ima 140 zaposlenih, a jedno od manjih, Bosansko narodno pozorište Zenica -66 zaposlenih. Postoje ipak neki kriteriji koji se moraju ispuniti da bi se pozorište zvalo profesionalnom kuæom i Narodno pozorište u Mostaru je najbliže tom ispunjenju od svih mostarskih pozorišta.
Toliko o tome, nastaviæu dok srknem kafu.

10-11-2009 16:33 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Draga Bjanka pošto smo završili sa prvom dezinformacijom, da se bacimo i na drugu poluistinu.
Pozorišna kafana nije u vlasništvu Narodnog pozorišta u Mostaru. U vlasništvu je prostor. A taj prostor iza rata je, ako je neko bio tamo, bio samo prljava rupa pored koje se nije moglo proæi od smrada i tako je stajalo godinama jer Pozorište nije imalo nikakve šanse da samo investira u to.
Nema tu nikakvog vela šutnje. Putem javnog tendera iznajmljena je ta rupa za tri hiljade maraka mjeseèno s tim da se plaæa 1500, a 1500 se vraæa kroz ulaganje. Vidiš da kada se znaju èinjenice sve izgleda jednostavnije i bez zavjere koju mi Mostarci tako volimo.
Oni koji se sjeæaju i te šnicle o kojoj ti prièaš , znaju da ni prije rata ta kafana nije bila u vlasništvu Pozorišta nego samo prostor , a da je Dražen bio vlasnik i sve držao na nivou. Pozorište je i tada imalo samo zakupninu.
Ne mogu i da ne kažem da tvoj opis kako bi pozorište moglo zaraðivati sa tom kafanom me je u trenutku podsjetilo na onu trupu iz filma"Balkan expres".
Dakle ljudi pustite nagaðanja. Ako vas interesuje pitajte neko uvijek zna odgovor, a ne prièajte o stvarima koje samo nagaðate.
A sada opet :ako želite - podržite, a ako vas interesuje a ne znate - pitajte. To je ipak pozorište svih nas i imamo pravo znati i prigovoriti, ali ne i prièati što ne znamo. 25.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane mikani dana 10-11-2009 u 16:56.

10-11-2009 16:46 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
bjanka bjanka is a Female
trudim se




Poruka: 235

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nema veze što smo na ovoj temi, i ne mislim je ofirati.
Porediš Sarajevsko pozorište i njegovih 140 zaposlenih s pozorištem u Mostaru, kao neki normativ.

To se ne može porediti. Sarajevo je pored toga što je glavnii grad FBiH i BiH, i jedan jak i organiziran kanton, koji daleko više može preusmjeriti financija za kulturu, u ovom sluèaju pozorište. Dalje ta institucija, manje više ipak ima veliki ugled u cijeloj državi i šire, a ne samo u Sarajevu. Najveæu gledanost u državi. Veliki broj tih glumaca ima angažman i u TV kuæama, u filmskoj industriji èime još lakše osiguravaju svoju egzistenciju.

S druge strane Mostar ima dva kazališta-pozorišta s nejasnom i maglovitom buduænošæu. I kada se pribroje njihovi uposlenici, taj broj se vrtoglavo primièe onom broju od 140.
Ne smijemo zanemariti ni katastrofalnu i veæ posloviènu nezainteresiranost ljudi za pozorište u Mostaru. Ona potrebna urbana gradska masa koja j nekada punila pozorište, danas više ne živi u ovom gradu. Pa i sam znaš da ova situacija traje veæ godinama i da ljudi u Mostaru èak i ne znaju šta se zbiva s pozorišnom scenom u gradu i da su mnogi tek sada èuli za to, poslije ovog relativno boljeg medijskog eksponiranja. I što je najbolnije, sluðeni i prestrašeni za svoju buduænost, uopæe i ne pokazuju interes za buduæa dešavanja pozorišne scene u Mostaru.

Gledajuæi i najoptimistiènijim oèima, posebno na javnosti manje poznate dealove kod raspodjele proraèunskih sredstava, kako grada, tako i županije, nije se nadati nekim boljim vremenima za ovu umjetnost.

___________________________________________________________________
Je l èovjek što se uvukao do peraja uvlakaè?

10-11-2009 16:55 bjanka is offline Pregledaj poruke od bjanka Dodaj bjanka u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bago je uvjek polovicno inforimisan pa misli da sve sto kaze je upravo tako mora biti
kao tonac pozorista sam bio na gostovanju u gaveli u zagrebu i bilo mi je veliko zadovoljstvo
tada smo nastupili sa predstavom jahaci apokalipse koja je osvojila publiku zagreba
da se takvo pozoriste gasi je sramota kako ovih sto dezinformacijam otezavaju polozaj same kuce tako i gradskih vlasti

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

10-11-2009 17:02 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
bjanka bjanka is a Female
trudim se




Poruka: 235

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

    bago je uvjek polovicno inforimisan pa misli da sve sto kaze je upravo tako mora biti
    kao tonac pozorista sam bio na gostovanju u gaveli u zagrebu i bilo mi je veliko zadovoljstvo
    tada smo nastupili sa predstavom jahaci apokalipse koja je osvojila publiku zagreba
    da se takvo pozoriste gasi je sramota kako ovih sto dezinformacijam otezavaju polozaj same kuce tako i gradskih vlasti



Sjeæam se i ja Safeta Sušiæa u dresu ''Plavih'' kad je izbušio Rumune na onoj legendarnoj utakmici reprezentacija.

Pa se ugasi onakva reprezentacija 26.gif

___________________________________________________________________
Je l èovjek što se uvukao do peraja uvlakaè?

10-11-2009 17:06 bjanka is offline Pregledaj poruke od bjanka Dodaj bjanka u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od bjanka:

        citat od pasha:

      bago je uvjek polovicno inforimisan pa misli da sve sto kaze je upravo tako mora biti
      kao tonac pozorista sam bio na gostovanju u gaveli u zagrebu i bilo mi je veliko zadovoljstvo
      tada smo nastupili sa predstavom jahaci apokalipse koja je osvojila publiku zagreba
      da se takvo pozoriste gasi je sramota kako ovih sto dezinformacijam otezavaju polozaj same kuce tako i gradskih vlasti



    Sjeæam se i ja Safeta Sušiæa u dresu ''Plavih'' kad je izbušio Rumune na onoj legendarnoj utakmici reprezentacija.

    Pa se ugasi onakva reprezentacija 26.gif


hajde bago glavu gore, nemoj plakati..cemu taj tuzni smajlo? pa ti imas svoju rezervnu reprezentaciju..pusti susica 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

10-11-2009 17:08 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
bjanka bjanka is a Female
trudim se




Poruka: 235

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od el-tozzinjo:

        citat od bjanka:

          citat od pasha:

        bago je uvjek polovicno inforimisan pa misli da sve sto kaze je upravo tako mora biti
        kao tonac pozorista sam bio na gostovanju u gaveli u zagrebu i bilo mi je veliko zadovoljstvo
        tada smo nastupili sa predstavom jahaci apokalipse koja je osvojila publiku zagreba
        da se takvo pozoriste gasi je sramota kako ovih sto dezinformacijam otezavaju polozaj same kuce tako i gradskih vlasti



      Sjeæam se i ja Safeta Sušiæa u dresu ''Plavih'' kad je izbušio Rumune na onoj legendarnoj utakmici reprezentacija.

      Pa se ugasi onakva reprezentacija 26.gif


    hajde bago glavu gore, nemoj plakati..cemu taj tuzni smajlo? pa ti imas svoju rezervnu reprezentaciju..pusti susica 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif


Isti smo ja i ti.

Samo ti iznutra podrivaš 01.gif Glumiš Sejdu B. Mangupe 10.gif

___________________________________________________________________
Je l èovjek što se uvukao do peraja uvlakaè?

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane bjanka dana 10-11-2009 u 17:10.

10-11-2009 17:10 bjanka is offline Pregledaj poruke od bjanka Dodaj bjanka u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bjanka, Bjanka opet podmeæeš. Nisam poredio sa sarajevskim nego sam dao dva primjera za poreðenje uposlenosti (na koju si imala primjedbu) i finansiranja. Valjda bi se trebalo moæi mjeriti sa Bosankim narodnim pozorištem Zenica jer je taj kanton puno siromašniji od ovog našeg a izdvaja za teatar sa 66 uposlenih oko 800 000 maraka.
Voliš malo da preuvelièavaš jer ne znam kako drugaèije ocijeniti tvoju kvalifikaciju da kada se saberu uposleni u Pozorištu i Kazalištu ,( a to je za tvoju informaciju 33+23 što znaèi 58) da se to "vrtoglavo" približava 140.
Je li da ne stoji?
Spominješ nezainteresiranost. Pomalo i sam ponekad pomislim da je tako. Ali onda doðe Mostarska liska i sedam-osam dana doslovno puno pozorište. Ipak mislim da je pitanje prave repertoarske ponude i neophodnosti nove koncepcije prezentacije repertoara i tog danas neizostavnog i najvažnijeg marketinga. Sve se to može ali sve se to ma koliko mi lebdjeli u oblacima pravi od novca. Onog inicijalnog. Samo zato ova borba za status i novac ima smisla.
Gledajuæi najpesimistiènijim oèima, ne da može biti bolje, nego mora ili ga neæe biti.

10-11-2009 17:11 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
bjanka bjanka is a Female
trudim se




Poruka: 235

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

@mikani

Idemo malo otškrinuti karte.

Zar ti misliš da æe HNŽ prihvatiti financiranje NP-a? Ovo pitam najozbiljnije.

Znaš i sam kako je završila HTV Mostar i njeno prihvaæanje suvlasništva od strane HNŽ-a?

___________________________________________________________________
Je l èovjek što se uvukao do peraja uvlakaè?

10-11-2009 17:15 bjanka is offline Pregledaj poruke od bjanka Dodaj bjanka u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bjanka ako ima još neko pitanje samo pitaj. Biæe mi drago da odgovorim ako znam.
Dakle, ovi dani su pokazali da Pozorište ima još uvijek kredibilitet i prijatelja i prijeratnih i novih poslijeratnih. Nakon svih reakcija Bešliæ je u ponedeljak ima interni sastanak sa kolegama iz kantona (Dželiloviæ, Boras, Æoriæ Murat i Danijel Vidoviæ) na kojem æe se najvjerovatnije donijeti rješenja o statusu i Narodnog pozorišta i Hrvatskog narodnog kazališta. Koliko sam upoznat najbliže se rješenju identiènog statusa sa osnivaèkim pravima na kantonu i sufinansiranju grada. Ali da ne nagaðamo - znaæe se brzo.

10-11-2009 17:35 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne kazem da nesto sto ne funcionise ne mora da se ugasi a da je sramota jeste

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

10-11-2009 17:43 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A kad spominješ HTV Mostar još da dodam. HTV Mostar, Radio Herceg Bosne i Hrvatsko narodno kazalište su žrtve pogrešne procjene hrvatskih politièara. Nedavno sam imao razgovor sa jednim glumcem iz kazališta i došli smo do potpunog slaganja sa gore navedenim. Kada se reorganizirao grad i pravio kanton i kada su trebale te institucije, (a èiji je osnivaè bio Hrvatska republika Herceg Bosna) prenesu svoja osnivaèka prava i obaveze na legalne institucije ove države8grad, kanton, federacija) oni su izraðeni ko levati. Dobili su poruku kako sve to skupa neæe dugo trajati i da su oni dovoljni sami sebi. Da citiram jednog iz radija HB: "Doðe Ante Jelaviæ i kaže nemojte vi tamo mi smo dovoljni sami sebi. I ode Ante u Sarajevo za ministra a mi ostadošno ni na nebu ni na zemlji." Njihova prava je preuzela Udruga graðana Kulturna zajednica Herceg Bosna u išèekivanju konaènog kraja ove države. Medjutim vrijeme se oteglo a kraja nema. Pa ih onda otkaèi i ona kulturna udruga i ostadoše nigdje. Nemaju Upravnog odbora, direktora izabranog u ratu nema ko ni smijeniti ni postaviti novog. Pravno gledano - ne postoje.
nastaviæe se...

10-11-2009 17:46 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

E onda su se hrvatski politièari našli na udaru hrvatske javnosti jer su bogami sve one koje su kad god su im trebali zvali hrvatskim vitalnim institucijama ostavili na vjetrometini. A rješiti sad nisu mogli nikako jer im je za svako rješenje trebao glas njihovih kolega po lopovluku bošnjaka. Kolege bošnjaci im taj glas sa zadovoljstvom - nisu davali. I onda se dosjetiše i izmedju božiæa i nove 2007 godine donesoše odluku da ustupe prava nad Narodnim pozorištem Mostar bez naknade Kantonu. Razlog je bio: Tamo æe im biti bolje. Samo se pokazalo da "kao sluèajno" nisu ovima iz kantona ništa rekli o tome.
U toj odluci još piše da se primjenjuje kad kanton prihvati prava i obaveze ali su taj dio naravno odmah zaboravili i automatski prestali da finansiraju pozorište koje je imalo sredjen i zakonski uredjen status.
Tako su umjesto "problema" Hrvatskog narodnog kazališta napravili dva problema koja je po njihovoj logici u paketu bilo lakše progurati. Pozorište je u ovoj situaciji kao onaj taoc u filmovima što ga uzimaju za razmjenu.
Bilo kako bilo, trenutni prijedlozi rješenja za Narodno rješavaju i HNK i zato mislim da imaju šanse da proðu. ali vidjeæemo šta slijedi. Dani u ovom gradu su nepredvidljiviji od epizoda "dinastije"

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane mikani dana 10-11-2009 u 18:00.

10-11-2009 17:59 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Èitam danas da je u ovom paketu za promjenu Ustava od Amerikanaca napisano da Sarajevo bude glavni grad države a Mostar glavni grad Federacije. Baš smo za glavnog grada...

10-11-2009 18:02 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
bjanka bjanka is a Female
trudim se




Poruka: 235

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa vdiš da isto govorima.
HTV Mostar je imao još prošle godine šansu da ga prihvati HNŽ kao èetvrti (mislim) suvlasnik, i taj prijedlog nije prošao jer vlada nije imala koncenzus. I završilo je kako je završilo. A o ravnatelju i ostalom dalo bi se stvarno porazgovarati.

E sad je i Narodno pozorište u potpuno istoj situaciji. Formiranje zajednièke Gradske uprave prije èetiri godine i dilanje ko æe, a ko neæe uæi u gradski proraèun se prelomilo preko leða NP. Ljudi koji su ga trebali ugurati u to, imali su neke druge ciljeve i interese.
I sada je NP ponuðen HNŽ-u. To jest ovisi o postizanju koncenzusa. Baš kao i HTV.

Imaju dvije verzije dogaðanja:

1. Ili æe NP zajedno s još nekom drugom institucijom uæi u proraèun i tako konaèno i definitivno riješiti svoj status

2. Ili æe morati èekati slijedeæe izbore 2010. (kojih æe, po mom mišljenju rezultati ponovno biti približni i opet æe se postavljati ono gornje pitanje)

___________________________________________________________________
Je l èovjek što se uvukao do peraja uvlakaè?

10-11-2009 18:04 bjanka is offline Pregledaj poruke od bjanka Dodaj bjanka u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bjanka ne pratiš...Ne govorimo o istom.
HTV nije imalo šansu jer je to bila odluka interesantna samo hrvatskim politièarima.
Narodno pozorište je imalo dovoljno pameti da ne vjeruje politièarima nego je još prije konstituisanja Grada riješilo sve svoje papire i zakonske obaveze i automatizmom dobilo status i Grad kao osnivaèa, i finansiranje. Ili u slengu - Pozorište je bilo ugurano. Sve je išlo normalno dok nije zatrebao taoc.
Na stolu je odluka da se ova "po mom mišljenju "talaèka kriza" riješi oslobaðanjem istovremenim i Pozorišta i Kazališta i zato mislim da æe se riješiti.
A onda neka sve to(po meni ružno)ostane iza obje kuæe i neka krenu u novi i pravi teatarski život.

10-11-2009 18:22 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
bjanka bjanka is a Female
trudim se




Poruka: 235

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od mikani:

    Bjanka ne pratiš...Ne govorimo o istom.
    HTV nije imalo šansu jer je to bila odluka interesantna samo hrvatskim politièarima.
    Narodno pozorište je imalo dovoljno pameti da ne vjeruje politièarima nego je još prije konstituisanja Grada riješilo sve svoje papire i zakonske obaveze i automatizmom dobilo status i Grad kao osnivaèa, i finansiranje. Ili u slengu - Pozorište je bilo ugurano. Sve je išlo normalno dok nije zatrebao taoc.
    Na stolu je odluka da se ova "po mom mišljenju "talaèka kriza" riješi oslobaðanjem istovremenim i Pozorišta i Kazališta i zato mislim da æe se riješiti.
    A onda neka sve to(po meni ružno)ostane iza obje kuæe i neka krenu u novi i pravi teatarski život.


Moram opet intervenirati.
Da je NP riješilo ''sve svoje papire i zakonske obveze'' sukladno zakonu, danas bi njegov status u gradskom proraèunu bio neupitan i ne bi nikada došlo u poziciju ''taoca'' i predan na milost i nemilost HNŽ-u.
Negdje je postojala kvaka, neki propust kod osnivanja, dok je sada u poziciji ni tamo, ni ovamo.
Svejedno, da se odmah razumijemo: moja je želja da obje kuæe uspiju u svojim nakanama i da konaèno naðu svoje mjesto ravnopravno s ostalim buðetskim korisnicima, bilo grada, bilo HNŽ, kojih, istinu za volju pola i ne treba da postoji.

___________________________________________________________________
Je l èovjek što se uvukao do peraja uvlakaè?

10-11-2009 18:31 bjanka is offline Pregledaj poruke od bjanka Dodaj bjanka u listu prijatelja
Stranica (20): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com