Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Bitka Kod Nikopolja , 1396. » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (9): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Thread is closed
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Fini
SexNepoznat

Poruka: 161

Bitka Kod Nikopolja , 1396. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nikopoljska bitka odigrala se 22. septembra 1396. kod mjesta Nikopolj na rijeci Dunav u Bugarskoj izmeðu križara kršæanske koalicije pod vodstvom ugarskog kralja Žigmunda Luksemburškog i Ivana, sina Filipa Hrabrog - te Osmanlija predvoðenih sultanom Bajazidom I.

    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c7/Battle_of_Nicopole_battle_map_1396.jpg


BITKA KOD NIKOPOLJA , 1396.

"Pravoslavci" branili "krscansku Evropu" ,a ti isti
"pravoslavci" za Turke ratovali 500 godina.U tu svrhu
kao najbolji primjer treba uzeti "Bitku kod Nikopolja"
koja se odigrala sedam godina poslije Kosovske
bitke...Sa jedne strane krscanska evropska vojska,a sa
druge Turci i Srbi.

Cuveni južnoslovenski historièar i intelektualac Ivan
Lovrenoviæ u eseju Lament nad Beogradom piše o bitci
kod Nikopolja, na bugarskoj obali Dunava, godine 1396.
Ta bitka, iako za evropsku povijest kudikamo bitnija
od one Kosovske, kod Srba je sistematski prešutkivana.
Lovrenoviæ piše kako je boj na Kosovu, kojim su Srbi
(i svi drugi u bivsoj Jugoslaviji) bombardovani iz
svih izvora saznanja, od školskih udžbenika, preko
televizije do usmenog predanja, "realno, tek jedna od
etapnih bitaka u silnom nadiranju osmanslijske vojske
i ekspanziji osmanlijske države u jugoistoènoj Evropi,
koja je u opštoj istoriji tog vremena zabilježena tek
kao oveæa fusnota".

Bitka kod Nikopolja, o kojoj Srbi nisu uèili ništa,
dešava se dakle sedam godina nakon Kosovskog boja. Do
tog trenutka sultan Bajazit (ili, kako bi bilo taènije
izgovarati, Bajazid) pokorio je Srbiju i Bugarsku, i
sada ga historija zatièe kako nadire na vrata Ugarske.
Sigismund, ugarski kralj, okuplja vojnu alijansu
sastavljenu od francuskih, njemaèkih i engleskih
vitezova. To je NATO tog vremena, i Sigismund je pun
nade pred moænom vojskom od 120 000 ljudi. Dok èitava
kršæanska Evropa gleda u njega i moli se da njegova
snaga bude dostatna da zaustavi nadiranje Turaka,
Sigismund se u Nikopolju priprema za krvavu bitku.

Naša predstava o srednjovjekovnim bitkama uveliko je
stvorena filmskim prikazima tih klanica. Objektivna
slika bila je još surovija. Stotine hiljada tijela u
sudaru za sobom su ostavljale rijeke krvi, koje su se
kod Nikopolja ulile u plavi Dunav, raskomadana ljudska
tijela po poljima i smrt, dokle god je, kroz dim
spaljenih kuæa i krike unesreæenih, dosezao ljudski
pogled.

Na trenutak se èinilo da æe kršæani, voðeni hrabrošæu,
prije svega francuskih vitezova, ostvariti veliku
pobjedu protiv Bajazita, zvanog Jildirim - Munja i
tako odbraniti "kršæansku Evropu". Ali sultan je bio
briljantan strateg, koji je u odsudnom trenutku
potegao svoje skriveno, a najmoænije oružje. Na
vrhuncu bitke on na kršæane pušta svoju "elitnu
vojsku" - pet hiljada srpskih vitezova na èelu sa
Stefanom Lazareviæem. Srpskim despotom,a njegovim
vazalom". Hronièar dalje piše: "Dio kršæanske vojske
koji uteèe pokolju, potopi se u Dunavu, a dio dopade
Turskoga ropstva". Pozivajuæi se na amerièku
historièarku Barbaru Tuchman i njenu knjigu Daleko
ogledalo, Lovrenoviæ ovako opisuje posljedice trijumfa
srpskog oružja kod Nikopolja: "Cijela tri vijeka od
tada, sve do Jana Sobieskoga i bitke pod Beèom 1683,
neæe Zapad uspjeti sakupiti snage ni sloge da se
odupre Osmanlijama".

Eto,kako su Srbi branili "krscansku Evropu".
    http://www.youtube.com/watch?v=OdgUTwevpCM

10-06-2009 19:55 Fini is offline Pregledaj poruke od Fini Dodaj Fini u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo tema vracena na istoriju na insistiranje mojih kolega i pokretaca te sam mislim da ima mjesta na nasem forumu

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

10-11-2009 20:58 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

koliko sam imao prilike da se uvjerim u nekim istoriografskim spisima u biblioteci srbije, ovo je cinjenica. srbi, koji su se uvijek predstavljali kao bastion hriscanstva su ustvari vijekovima bili samo turski vazali, mislim da je dovoljan argument za to - sam kraljevic marko, "junak" o kom su srbi spjevali mnoge epove, je ustvari bio turski vazal.

no, gebelsovski receno, milion puta ponavljana laz postaje istina...vrijeme je ucinilo svoje, pa se danas kraljevic marko slavi kao hrabri borac protiv otomanske imperije, iako istorijski fakti govore drugacije...danas se isto tako slavi ta famozna vidovdanska bitka kod srba, mada je opste poznato da su u toj bici srbi do nogu potucheni...danas u srbiji mozete da pronadjete veliki broj ljudi koji bi cak i na detektoru lazi potvrdili svoju pricu da cetnici nisu domaci izdajnici nego hrabra antifasisticka vojska.....a sve zato jer "nebeski narod" ima gadnu osobinu da vjeruje u sopstvene obmane izrecene dovoljno veliki broj puta.

inace, ako se ja pitam, ja ovo gledam cak i u pozitivnom kontekstu. naime, proucavajuci istoriju srbe kroz razne radove, od nekih odlomaka koje je pisao vizantijski car konstantni porfirogenit, preko nekih nacionalistickih neboloza na internetu kao sto je ova

    http://indic1.tripod.com/istorija.htm
gdje se tvrdi da su srbi postojali 2000 godina prije Hrista ..do nekih relevantnih knjiga stranih autora, kompetentnih da objektivno prikazu slucaj....misljenja sam da je otomansko doba za srbe bilo doba najveceg prosperiteta, naravno nakon pocetne turske euforicne osvete zbog muratove pogibije i velikog "danka u krvi" koje su srpske majke placale otimanjem djece u janjicare.

nakon tog perioda dosao je period harmonije pod turskom vlascu uz zavidan stepen autonomije koji su turci dali srbima. upravo tolika autonomija nudi odgovor vazalskog podanistva srba pod turcima. jer kad se malo bolje sagleda istorija srbije, dolazimo do saznanja da su srbe ekonomski i drustveno najvise unaprijedili stari rimljani, i turci..dok su vladali nad njima. od rimljana su srbi dobili tadasnje puteve kao i vodovod. turci su im donijeli orijentalni stil arhitekture kao i kompletnu kuhinju. zaista, malo je stvari koje srbi u svojoj kuhinji zovu svojima, a autohtono su turske tj orijentalne.

ukratko, pod turskom vlascu su srbi prosperirali vise nego da su ostali bezazlena nezavisna drzavica u sredistu turbulentnih vremena, na geostrateski vaznom mjestu u evropi. no, kakvi god turci bili, oni su ipak bili strani osvajaci, pa i ne cudi teznja srba za nezavisnoscu, koje je rezultiralo prvim i drugim srpskim ustankom ..ali ipak s druge strane, srbi su skloni da mistifikuju i izvrcu neke cinjenice, pa ipak treba biti poshten i istini za volju reci da su duzni turcima velike stvari sto se tice progresa u kulturi i civiliziranom razvoju (ne smijemo zaboraviti da je tad kulturoloski i filozofski islam bio mnogo ispred zatvorene i krute hirscanske crkve sa svojim dogmama!!! )..a opet s druge strane su tu prosvjetiteljsku notu skupo platitli svojim "dankom u krvi"...

kako kaze neko..istina je obicno negdje izmedju..

10-12-2009 02:32 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e svasta.

p.s. @Fini u ciklusima otvara teme, ovu je vec postavljao ima nekih godinu dana. Ma nek' je ponovio, sad imamo @el-tozzinjov osvrt na temu. 04.gif Na onoj prvobitno otvorenoj su @torres, @provler (cini mi se i @koscela2) branili srpsku junacku borbu i stare "istine" 04.gif

a vidi tozze kralja rek'o bi covjek on podjahkad i za Tursku navija 04.gif 23.gif

11.gif 11.gif

10-12-2009 08:14 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne navijam ja ni za koga. pogotovo ne ya tursku jer s njom nemam nista. samo odem na more.simpaticna drzava i to je to. ali akzem, samo na more odem tamo. nemam sta da je volim ili ne. nisam ja ko neki koji zemlju u koju idu na more, vole vise od one u kojoj su se rodili. (pogledaj pod "Sergejevim stazama revolucije".

samo kazem kako je bilo. neki istorijski fakti se ne mogu izmijeniti. cinjenice su cinjenice. jebi ga, tako je kako jeste. isto kao i za cetnike. srpski narod ima i previse stvari da bude ponoisan na njih, ali nazalost jedan dio tog istog naroda se ponosi pogresnim stvarima, pocevsi od marka kraljevica, preko draze mihajlovica, do ratka mladica. da je svijest srba na nivou na kom treba da bude, shvatili bi da su sva gore navedena trojica izdajnici srpskog naroda, jer su radili direktno protiv srpskih interesa. npr zbog mladica srbija i dalje ima probleme sa evropskom unijom. i odredjenu dozu sankcija, rekao bih. sto znaci da je direktno mladic kriv zato sto srtbi nemaju vizna olaksanja. ako je jedan covjek kriv cijelom narodu, onda je on neprijatelj tog naroda jer radi kontra njegovim interesima, zvao se on ante pavelic ili ratko mladic

10-12-2009 18:47 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma hajde, sta ima veze.

Bilo pa proslo.

Borili se na KS i rvati i bosanci i svi ostali zajedno sa Srbima protiv Turaka, pa nikom nista.


18.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

10-12-2009 18:48 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bio i tvrtko kotromanic, onaj s ljiljanima :) unuk jelisavete, cerke kralja dragutina. jelisaveta je bila inace udata za njegovog dedu stefana kotromana. cak je tvrtko u jednom periodu nosio titulu kralja bosne i srbije, u vrijeme kad je, ja mislim vukasin poginuo na Marici i time se zatrla direktna muska loza nemanjica.

i onda meni imputiraju da ja ne volim ljiljane. a ja ponosan na njih :))))

10-12-2009 18:55 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6556
Location: Cernica-Mo-London

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja mislim da si pogrijesio da Seka Sabljic nije glumila u 'Boj na Kosovu' vec ona mlada glumica i poslje nije glumila nigdje,neznam sta je sa njom bilo poslje 10.gif a imena nemogu se sjetiti,mogu pogledati pa cu ti javiti 13.gif

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

10-12-2009 19:01 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
Japrak Japrak is a Male
moforaja




Poruka: 2118
Location: kad bi i ja znao

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a bogte ..........
sto ste vi nacitani....... 04.gif 10.gif 33.gif

___________________________________________________________________

    10-12-2009 19:09 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2333
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    pasha

    jesam li dovoljno opleo ovde po srpskom shovinizmu i cetnicima, da mi vise ne imputiras izmedju redova kako od sveg svog silnog antinacionalizma prema domacim izdajnicima i slugama okupatora, pokazujem samo onaj prema ustashama 04.gif


    daj mi sledeci zadatak..ima li baliluka, da i to napadnem..i za to sam potkovan, od albanskih balista preko ss divizije u srbiji do fundamentalistickih dobrovoljaca u ratu...samo daj temu .

    ustvari, ako ti je malo ovo o cetnicima, moze tozza josh da prica o njima, usput i da se osvrne na svijetlu ljevicarsku tradiciju sopstvene porodice 10.gif


    ja sam voljan pricati o tim temama...in fact, ja to volim. znas kako kazu. kad poznajes sebe, to je vec pola dobijene bitke, kad poznajes neprijatelja, bitka je gotovo sigurno tvoja. treba upoznati neprijatelja.

    zato ja ovih dana citam mein kampf opet...evo ga i tebi, doduse u pdf formatu, ne mogu ti knjigu poslati 10.gif

      http://www.sendspace.com/file/qpsctm


    evo ispod cu , samo da se uploaduje, da ostavim za raju par knjiga koje je tesko naci u papirnom formatu...price o staroj vjeri srba i hrvata, relighije u slavena i njihova kompleksnost, gramatika bosanskog jezika s kraja 19. vijeka, slavenske price o Bogu Velesu, po kojem je planina dobila ime..i jos par zanimljivih shtiva, zipovanih u jedan fajl od 12mb

    10-15-2009 03:14 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    torres torres is a Male
    moforaja


    Poruka: 2147

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Amaryllis:

      e svasta.

      p.s. @Fini u ciklusima otvara teme, ovu je vec postavljao ima nekih godinu dana. Ma nek' je ponovio, sad imamo @el-tozzinjov osvrt na temu. 04.gif Na onoj prvobitno otvorenoj su @torres, @provler (cini mi se i @koscela2) branili srpsku junacku borbu i stare "istine" 04.gif

      a vidi tozze kralja rek'o bi covjek on podjahkad i za Tursku navija 04.gif 23.gif

      11.gif 11.gif


    Jebala te srpska junacka borba i stare istine jer Torres nece

    10-15-2009 03:30 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mi kao narodi necemo postati objektivni ni za 350 godina 28.gif


    otkud ta strast za necim sto je bilo nekad daaavno ja zamisljam Engleze i Svabe kako "pjene" na Italijane radi Rimskog carstva i sl. nidje veze


    i navijanja za Tursku joooj bze ima li pameti imalo 14.gif 21.gif 21.gif


      by the way, navijaci slusajte : Turska je najbolje poslove sa Srbijom napravila bas u vrijeme rata sa nama jer je Srbija bila u sankcijama a "bracu" je bolio ku..c sto oni nas razvaljaju pa su to iskoristili i zajebali sankcije !


    nema nidje ljubavi dje ima i 1% interesa Rusi "prodaju" Srbiju svakih 100-tinjak godina kad ima zatreba za potkusurivanje Njemacka i Vatikan okrenu ledja Hrvatskoj kad god imaju neki drugi "tal" u glavi itd. Nemojte se zanositi budale jedne

    ___________________________________________________________________

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane metallica dana 10-15-2009 u 07:38.

      10-15-2009 07:33 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      Sevels Sevels is a Male
      moderator tra-la-la




      Poruka: 6556
      Location: Cernica-Mo-London

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od torres:

            citat od Amaryllis:

          e svasta.

          p.s. @Fini u ciklusima otvara teme, ovu je vec postavljao ima nekih godinu dana. Ma nek' je ponovio, sad imamo @el-tozzinjov osvrt na temu. 04.gif Na onoj prvobitno otvorenoj su @torres, @provler (cini mi se i @koscela2) branili srpsku junacku borbu i stare "istine" 04.gif

          a vidi tozze kralja rek'o bi covjek on podjahkad i za Tursku navija 04.gif 23.gif

          11.gif 11.gif


        Jebala te srpska junacka borba i stare istine jer Torres nece



      sram te bilo,jeli ovo tvoja objektivnost i kultura razgovora

      ___________________________________________________________________
      volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

      13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
      "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

      10-15-2009 12:01 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
      torres torres is a Male
      moforaja


      Poruka: 2147

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      A na Tozzine "jogurte" si se smij'o lafe. Simpaticno ti bilo, sta li ??

      10-15-2009 12:33 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
      el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
      majkin fakin




      Poruka: 2333
      Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tores?
      Pa ti si se vratio na forum? :)

      ili nikad nisi ni odlazio? Mozda je to sa odlaskom bila samo pjesnicka sloboda, sto kazu neki? :)

      anxway, lijepo te vidjeti opet na forumu, nakon tvog jucerasnjeg odlaska, druze moj. Dolazi jesen, dushi treba topline. Nije vise ljeto, kad smo bezbrizno u bermudama i papucama sjedili i cakulali ispred crkve na bulevaru. Ne. Sad je hladije. PotrebNa je topla prijateljska rijec da srce ogrije. Rijec tvoja, o tempora o torres.
      Ne idi.
      Da ne ofiramo ovako divnu temu, prijatelju dragi, imas moj pozdrav

      10-15-2009 12:46 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
      torres torres is a Male
      moforaja


      Poruka: 2147

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Gdje da idem bola??? Nisi ti to dobro procitao moj Tozzinho.
      Nego, izvini sto te spomenuh u gornjem postu. Upetrebio sam ga da odgovorim na ove "moralne" kritike.

      Imas i ti pozdrav.

      10-15-2009 12:55 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
      el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
      majkin fakin




      Poruka: 2333
      Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Aha, oke onda. Nego na brzinu procitah, pa kontam sto li mene spominjes.
      Pa se onda sjetih da si jednom za mene rekao da sam k38.gifac. Cudno je sto me svi koji misle da sam k38.gifac -nikako ne vade iz usta, pa ni ti nisi izuzetak, jer me spominjes. Tako reci, ne vadis me iz usta. Mozda to i jeste svrha k38.gifca. Tj, mene u ovom slucaju 01.gif
      pozdrav, prijatelju dragi 33.gif

      10-15-2009 13:05 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
      Sevels Sevels is a Male
      moderator tra-la-la




      Poruka: 6556
      Location: Cernica-Mo-London

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od torres:

        A na Tozzine "jogurte" si se smij'o lafe. Simpaticno ti bilo, sta li ??


      to me ti curio,jeli...........daj bogati odrasti

      ___________________________________________________________________
      volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

      13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
      "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

      10-15-2009 13:08 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Sevels:

            citat od torres:

              citat od Amaryllis:

            e svasta.

            p.s. @Fini u ciklusima otvara teme, ovu je vec postavljao ima nekih godinu dana. Ma nek' je ponovio, sad imamo @el-tozzinjov osvrt na temu. 04.gif Na onoj prvobitno otvorenoj su @torres, @provler (cini mi se i @koscela2) branili srpsku junacku borbu i stare "istine" 04.gif

            a vidi tozze kralja rek'o bi covjek on podjahkad i za Tursku navija 04.gif 23.gif

            11.gif 11.gif


          Jebala te srpska junacka borba i stare istine jer Torres nece



        sram te bilo,jeli ovo tvoja objektivnost i kultura razgovora


      Jok, trudi se samo deèko da ignoriše ðevojèicu.

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      10-15-2009 13:22 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      torres torres is a Male
      moforaja


      Poruka: 2147

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Sevels:

            citat od torres:

          A na Tozzine "jogurte" si se smij'o lafe. Simpaticno ti bilo, sta li ??


        to me ti curio,jeli...........daj bogati odrasti




      Sta ti znaci to curio ???

      Citam forum redovno ako si to zelio pitati. Nekada sam znao i cesce nesto da napisem ali mi takve stvari sada sve rijedje padaju na pamet. Od vas nekolicine se ne moze doci do rijeci.

      10-15-2009 13:35 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
      Stranica (9): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Thread is closed
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com