Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Sta je to Egoizam? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Carmela:

        citat od sara:

      Ne mora svaki egoizam biti los egoizam , barem po mom misljenju.
      Postoji i nekakav zdrav egoizam ,
      Zdrav egoizam je vazan za donosenje pravilnog suda o sebi.
      Osobe nesigurne u sebe loseg raspolozanja nedostaje im zdrav egoizam , koi je vazan za zivot.


    Apsolutno se slažem 10.gif ...èovjek bez malo egoizma u sebi je kukavica. Dobro, možda malo pregrub izraz, ali skoro tako.

Ne bih baš rekao da bilo kakav egoizam ima ikakve veze s hrabrošæu. Kako si mislila da je netko tko nije egoista, da je kukavica? 29.gif

___________________________________________________________________

    11-02-2009 14:02 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Malo egoizmaTvranèiæu, malo...ne puno. Dovoljno da voliš i poštuješ sebe i svoj stav, da si siguran u njega i da stojiš iza svojih djela i rijeèi. Nema to veze s vjerom, jer ne moraš biti vjernik da bi vjerovao u sebe. Nema ništa loše u egoizmu, i ne vidim razloga zašto ga se uvijek stavlja u negativan kontest 14.gif ?

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    11-02-2009 14:22 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nitko nije rekao da je to vezano za vjeru. Jednostavno pojam egoizam ima izrazito negativan predznak i ne može se nikako povezati s bilo kojom pozitivnom osobinom. To što ti govoriš to je samopoštovanje, samoljublje, voljenje sebe, i dobro je imati dozu takvog karaktera, ali to nema veze s egoizmom.

    ___________________________________________________________________

      11-02-2009 14:34 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Imaš pravo na svoje mišljenje, ali se ja baš ne slažem s tobom u potpunosti da je egoizam izrazito negativan.

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      11-02-2009 15:28 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5028
      Location: Umag - Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      To se podrazumijeva. Normalno da i ti imaš pravo na svoje mišljenje. Ja niti ne nastojim promijeniti tvoj stav, jedino sam tražio dopunsko objašnjenje s tvoje strane. 10.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________

        11-02-2009 15:36 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7603
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        10.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        11-02-2009 16:14 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        KULJE1969 KULJE1969 is a Male
        raja




        Poruka: 1794
        Location: Brace Krpo 19

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        I ja se slazem sa Carmelom da egoizam ne mora biti bas u svemu negativan.Samo Narcisizam je u totali negativan i oni koji su takvi ni u snu nece priznati da su takvi.

        11-12-2009 14:47 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5028
        Location: Umag - Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Egoizam i narcisoidnost nemaju znak jednakosti izmedju sebe. Narcizam je obuzetost vlastitim likom, pretjerana zaljubljenostu vlastito tijelo - naglasak je na fizièkoj ljubavi. Egoizam je stavljanje svojih interesa iznad svega drugog, na štetu drugog, sebiènost - naglasak je na nematerijalnom. I obadvoje su mane. Medjutim ljubav ima pozitivan znak, to je vrlina.

        ___________________________________________________________________

          11-12-2009 15:07 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          Pipi Duga Carapa
          SexNepoznat



          Poruka: 2170
          Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Po meni je pojam "egoizam" izvrsno sredstvo manipulacije.
          Svaki put kad nam se interesi kose s necijim i taj ne zeli uciniti ono sto mi zelimo, dovoljno je proglasiti ga "egoistom" da bi ga primorali da se pokori. Objasnjenje je upravo u zadnjem Vrancicevom postu, stavio je svoj interes ispred mog, na moju stetu. Ne pitam se da li je to uradio za svoje dobo ili ne, ostetio me je.
          Samo ko je u toj situaciji egoista, onaj ko ne zeli cini nesto na svoju stetu ili onaj ko ga na to primorava nazvajuci ga egoistom?

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Pipi Duga Carapa dana 11-12-2009 u 15:23.

          11-12-2009 15:23 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
          tvrancic tvrancic is a Male
          moforaja




          Poruka: 5028
          Location: Umag - Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Pipi Duga Carapa:

            Po meni je pojam "egoizam" izvrsno sredstvo manipulacije.
            Svaki put kad nam se interesi kose s necijim i taj ne zeli uciniti ono sto mi zelimo, dovoljno je proglasiti ga "egoistom" da bi ga primorali da se pokori. Objasnjenje je upravo u zadnjem Vrancicevom postu,
              stavio je svoj interes ispred mog, na moju stetu
            Ne pitam se da li je to uradio za svoje dobo ili ne, ostetio me je.
            Samo ko je u toj situaciji egoista, onaj ko ne zeli cini nesto na svoju stetu ili onaj ko ga na to primorava nazvajuci ga egoistom?


          Ne razumijem te niti pored 10-ak èitanja tvog posta.
          1/ Po èemu sam ja egoista? Zar zato što nam se mišljenja ne podudaraju?
          2/ Gdje si uoèila da sam ja svoj interes stavio ispred tvog i još na tvoju štetu?

          ___________________________________________________________________

            11-12-2009 16:37 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
            Carmela Carmela is a Female
            vjeciti optimist




            Poruka: 7603
            Location: ja nisam odavle

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od tvrancic:

              Egoizam i narcisoidnost nemaju znak jednakosti izmedju sebe. Narcizam je obuzetost vlastitim likom, pretjerana zaljubljenostu vlastito tijelo - naglasak je na fizièkoj ljubavi.
                Egoizam je stavljanje svojih interesa iznad svega drugog, na štetu drugog
              , sebiènost - naglasak je na nematerijalnom. I obadvoje su mane. Medjutim ljubav ima pozitivan znak, to je vrlina.


            Pa de mi objasni molim te zašto bi išla na svoju štetu? Jesam li egoist ako mislim prvo na sebe?
            Doduše, ne bi mi bilo prvi put da mi to netko kaže 02.gif

            ___________________________________________________________________

              Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

            11-12-2009 16:48 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
            tvrancic tvrancic is a Male
            moforaja




            Poruka: 5028
            Location: Umag - Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Carmela:

                  citat od tvrancic:

                Egoizam i narcisoidnost nemaju znak jednakosti izmedju sebe. Narcizam je obuzetost vlastitim likom, pretjerana zaljubljenostu vlastito tijelo - naglasak je na fizièkoj ljubavi.
                  Egoizam je stavljanje svojih interesa iznad svega drugog, na štetu drugog
                , sebiènost - naglasak je na nematerijalnom. I obadvoje su mane. Medjutim ljubav ima pozitivan znak, to je vrlina.


              Pa de mi objasni molim te zašto bi išla na svoju štetu? Jesam li egoist ako mislim prvo na sebe?
              Doduše, ne bi mi bilo prvi put da mi to netko kaže 02.gif

            Opæeprihvaæeno znaèenje egoiste je da je to èovjek koji voli samo sebe i radi samo za svoju korist, bez obzira na posljedice koje to ima na druge ljude i okolinu opæenito - znaèi na štetu drugih.

            ___________________________________________________________________

              11-12-2009 16:59 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
              MoJaVi
              SexNepoznat


              Poruka: 1705

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Carmela:

                    citat od tvrancic:

                  Egoizam i narcisoidnost nemaju znak jednakosti izmedju sebe. Narcizam je obuzetost vlastitim likom, pretjerana zaljubljenostu vlastito tijelo - naglasak je na fizièkoj ljubavi.
                    Egoizam je stavljanje svojih interesa iznad svega drugog, na štetu drugog
                  , sebiènost - naglasak je na nematerijalnom. I obadvoje su mane. Medjutim ljubav ima pozitivan znak, to je vrlina.


                Pa de mi objasni molim te zašto bi išla na svoju štetu? Jesam li egoist ako mislim prvo na sebe?
                Doduše, ne bi mi bilo prvi put da mi to netko kaže 02.gif


              Nisi jer ko ne zeli sebi dobro ne moze zeliti ni drugome.

              Ali posto si dio drustva znaci da treba da zivis sa drugim ljudima i po nekoj logici kvalitetnog zajednickog zivota trebamo imati i interes drugih ljudi u glavi. Znaci da ni nas interes odnosno ostvarenje istog ne moze biti potpuno ako drugo ljudsko bice pati tj. ima stetu od ostvarivanja samo nasega interesa.

              Vazi u oba pravca.

              11-12-2009 17:26 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
              Pipi Duga Carapa
              SexNepoznat



              Poruka: 2170
              Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od tvrancic:

                    citat od Pipi Duga Carapa:

                  Po meni je pojam "egoizam" izvrsno sredstvo manipulacije.
                  Svaki put kad nam se interesi kose s necijim i taj ne zeli uciniti ono sto mi zelimo, dovoljno je proglasiti ga "egoistom" da bi ga primorali da se pokori. Objasnjenje je upravo u zadnjem Vrancicevom postu,
                    stavio je svoj interes ispred mog, na moju stetu
                  Ne pitam se da li je to uradio za svoje dobo ili ne, ostetio me je.
                  Samo ko je u toj situaciji egoista, onaj ko ne zeli cini nesto na svoju stetu ili onaj ko ga na to primorava nazvajuci ga egoistom?


                Ne razumijem te niti pored 10-ak èitanja tvog posta.
                1/ Po èemu sam ja egoista? Zar zato što nam se mišljenja ne podudaraju?
                2/ Gdje si uoèila da sam ja svoj interes stavio ispred tvog i još na tvoju štetu?



              Hahaha, vidi se da me puca migrena, psotovi mi haoticni...
              Vrancicu, samo primjer uzimam..
              Hipoteza, pa posto me boli glava mrzi me pisati filozofske fraze, ovo je onako po narodnom...
              Mogla sam za primjer uzeti dvije kolegice s posla, familiju, bilo sta i bilo koju situaciju u zivotu...
              Jednostavno, kad dodje do sukoba interesa, ne misljenja...

              Pojednostavicu ovim primjerom:
              Prijateljica na poslu zimomorna i pustila grijanje do daske.
              Mene od toplote puca glavobolja. Ko je egoista, ona koja je pustila grijanje i ne misli na mene ili ja koja cu otvoriti sirom prozor jer se gusim?
              Ili nije ni jedna, jednostavno imamo sukob interesa?
              Primjera ima mali miloin.
              Poenta je da ljudi uopsteno vrlo lako lijepe etikete jer situaciju sagledaju samo iz svog ugla.
              Zato kazem da je pojam izvrsno sredstvo za manipulaciju.

              Jesam li jos uvijek haoticna?
              Ako jesam, pokusacu opet objasniti sutra kad budem bila u stanju ljepse strukturisati misli 10.gif

              11-12-2009 17:41 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
              tvrancic tvrancic is a Male
              moforaja




              Poruka: 5028
              Location: Umag - Mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ne, ne sasvim u redu. Slažem se s tvojim opservacijama. Kao i sve u životu, ljudi brzo okrenu stvari u svoju korist pa tako i egoizam koriste u svoje svrhe. Mi smo širokogrudni, puni ljubavi i shvatanja tudjih problema, ali kad nam dirnu naš teritorij, naša prava onda lako etiketiramo druge. Svi su u krivu osim nas. Inaèe karakteristike s negativnim predznakom uvijek pripisujemo drugima, mi smo nosioci iskljuèivo vrlina.
              No pusti sad to - kad budeš bolje s migrenom vratit æemo se na ovu temu. 10.gif 33.gif

              ___________________________________________________________________

                11-12-2009 17:59 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                Pipi Duga Carapa
                SexNepoznat



                Poruka: 2170
                Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                To je ono sto sam mislila reci, hvala na ljepsoj formulaciji 10.gif

                11-12-2009 18:02 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                MoJaVi
                SexNepoznat


                Poruka: 1705

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Dobro receno tvrancicu 10.gif i odlican primjer 01.gif

                11-12-2009 18:05 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
                Pipi Duga Carapa
                SexNepoznat



                Poruka: 2170
                Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Da se danas vratim na egoizam, u nadi da ce mi misli biti malo bolje strukturisane.
                Vec neko vrijeme postavljam sebi pitanje o toj terminologiji koja « etiketira » ljude, pitam se odakle ti pojmovi, ko je odlucio da je osoba onakva kakvom ju ta rijec definise, te ko je pisao te definicije i kada.

                Da pocnem od ovog zadnjeg pitanja.
                Sto se samog egoizma tice, interesantno je da se rijec pojavila u XVIII vijeku, te da je izvedenica latinske rijeci « ego ».
                Vecina terminologije koja « eitketira » je pisana u to vrijeme, u vijeku svjetlosti ili prosvecenja.
                Malo paradoksalno da vijek koji oslobadja covjeka od kmetstva istovremeno stvara novo robstvo, robovanje kodovima ponasanja koje je definisala tadasnja burzuazija, tj oni koji su imali novac, a nisu imali vlast (da ne imenujem vjersku skupinu).
                Covjeku je stvorena iluzija slobode, koja u stvari ne postoji.
                Da se vratim na samu definiciju egoizma.
                Nisam ju pronasla ni u jednom filozofskom rijecniku, postoji u obicnim rijecnicima i objasnjena je kao sinonim egocentricnosti.
                Da bi stvar bila interesantnija, egocentricnost je definisana u filozofskim rijecnicima kao primarni zivotinjski osjecaj percepcije stvarnosti savlajuci sebe u centar.
                U neku ruku, kad gledamo druge, vecina ljudi gleda sebe, sto znaci da smo svi egocentricni, samo to prikrivamo.
                Egoisticnost je spomenuta samo jednom recenicom, « egoizan ne treba identificirati s egocentricnosti, ne radi se o sinonimima».
                Znaci, rijecnici su kontradiktorni.
                Sada bih pokusala odgovoriti na pitanje zasto stavljamo tu etiketu.
                Mislim da je ovo kljucno pitanje kad se diskutuje o bilo kojoj tzv negativnoj osobini covjeka.
                Polazeci od cinjenice da je covjek u biti dobar, a ne zao, moze se doci do interesantnih konstatacija.
                Svaka beba je nevina i cista, odgoj je taj koji ju usmjerava na ovaj ili onja put.
                Svaka karakteristika naseg karaktera, koja nije svojstvena svim zivim bicima ima veze s nasim odogojem i okruzenjem u kome smo rasli.
                Da se vratim na egoiste.
                Ko su u stvari egoisti ?

                Po pisanju pisaca, od kojih definicija i potice, egoisti su ljudi koji stavljaju u svakoj situaciji svoj interes u prvi plan.
                Ako se vratimo na prvu konstataciju, da je covjek po prirodi dobar, u slucaju da stavlja svoj interes u prvi plan, ne cini to da bi svjesno naudio nekome (kako se to cesto dozivljava), vec da bi zastitio sebe.
                Znaci, u biti nista negativno, osim etikete koju mi ljudima dajemo.

                Zasto uopste stavljamo te etikete ?

                Stavljamo ih svaki put kad ne postignemo lijepim putem ono sto zelimo jer je to nacin destabilisanja « protivnika ». Prarvila lijepog ponasanja nam zabranjuje upotrebu fizicke sile, te onda mozemo pribjeci psihickoj, a etiketiranje ljudi je upravo to. Jedini nacin da se zalutala ovca vrati u tor.

                Ako se upitamo sta su ti visi interesi kojma trebamo posvetiti vise pazne nego sopstvenim, svako ce dati svoju viziju, koja je staviti druge u prvi plan, vladavina vecine, pokoravanje stavu vecne.
                Medjutim, cisto psihloski gledano, da bi cvjek bio sretan i bio u stanju usreciti druge, mora prvo zastiti svoje interese. U suprotnom, covjek postaje veoma nesretno bice koje previse daje, ocekujuci previse od drugih. Ta ocekivanja u njemu izazivaju frustracije i cine da svakog onog ko mu ne da ono sto je ocekivao nazove egoistom.

                Da zakljucim, postoje li u biti eogoisti, ili to mi previse ocekujemo od svoje okoline ?

                11-13-2009 12:07 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                Carmela Carmela is a Female
                vjeciti optimist




                Poruka: 7603
                Location: ja nisam odavle

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Da zakljucim, postoje li u biti eogoisti, ili to mi previse ocekujemo od svoje okoline ?


                Pametno moje 01.gif ...ako postoje, onda sam ja ta i drago mi je zbog toga. Volim svoju djecu, volim svog muža, itd...ali bome volim i sebe.

                ___________________________________________________________________

                  Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

                11-13-2009 12:40 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
                tvrancic tvrancic is a Male
                moforaja




                Poruka: 5028
                Location: Umag - Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Dobra zapažanja i dobre premise za dalju diskusiju. Inaèe vidim migrena se povukla - može se i opširnije objašnjavati, super 10.gif 33.gif
                Pošao bih od kraja i u diskusiju upleo Alberta Einsteina i njegovu teoriju relativnosti. Naime, kao i u cjelokupnoj stvarnosti, i odgovor na ovo pitanje je relativan. zavisi ko tumaèi egoizam. Naveo bih jedan primjer-prièicu (koji mi je inaèe juèer natuknula jedna pametna glava):
                Djevojka pita momka: - Jesam li ti važnija ja ili tvoja sreæa, a on odgovara: - Moja sreæa!
                Djevojka: - Kako možeš biti takav egoista te svoju sreæu stavljaš ispred mene.
                Mladiæ odgovara: - Oprosti, ali kako Ti možeš biti toliki egoista pa da oèekuješ da TEBE stavim ispred svoje sreæe.
                Ova dilema ko je u stvari egoista, mladiæ ili djevojka, ne daje nam za pravo da kažemo da u stvari pravog egoiste nema, niti pravo da zakljuèimo da su oboje egoisti. Postoji velika razlika izmedju egoiste i Egoiste. Da citiram Turgenjeva: Postoje tri vrste egoista:
                - Egoisti koji sami žive i puštaju drugima da žive;
                - Egoisti koji sami žive ali ne daju drugima da žive i
                - Egoisti koji niti sami žive niti drugima daju živjeti.
                Normalno da ima i onih koji kažu da je Bog prigodom stvaranja prvo sebi stvorio bradu; Bez egoizma nema altruizma; Egoizam može biti zdrav, kao što altruizam može biti bolestan. Medjutim duboko u nama mi imamo instaliran èip i svaki put osjetimo kad je jedan egoizam "zdrav", a kad bolestan; kad je visokog nivoa, a kad malo izražen. Stoga smo i u životu napravili razliku izmedju, egoiste, egotiste, egocentrika, egolatrika... No mi isto tako imamo ugradjen èip u nama da za svaku ovu kvalifikaciju, a koja se odnosi na nas same, vrlo brzo nadjemo naèin da tu karakteristiku preokrenemo u našu korist.

                ___________________________________________________________________

                  11-13-2009 12:53 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                  Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com