Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Vakcina ili ne? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sanci Sanci is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 485

Vakcina ili ne? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Situacija u Norveskoj je pravo ozbiljna sto se tice svinjske gripe. Ljudi sta da radim ziva ne znam...Da li da primim ovu vakcinu ili ne? Pravo sam zabrinuta, jer sam TRUDNA. Neko govori nemoj, neko moras...Ja sam na poslu stalno u kontaktu s ljudima i vrlo lako je mogu dobiti. A ozdraviti se ne moze na paracetima , nego na jakim tabletama, koje ja kao trudnica ne mogu uzimati...STA CU? 29.gif

11-01-2009 18:51 Sanci is offline Pregledaj poruke od Sanci Dodaj Sanci u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8353
Location: Tamo gdje je moja dusa.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sanci,ja sam ovdje razgovala sa svojom prijateljicom.Doktor je biologije na jednom poznatom Michiganskom univerzitetu.Ona je protivnik davanje takvih vakcina.Pogotovo onih koje se"daju" u nos.Ta vakcina je napravljena od zivog virusa svinjske gripe.I ona ima ima dvije male bebe.Niti jedno nece vakcinisati.

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

11-01-2009 19:26 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
Sanci Sanci is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 485
pokretac teme Thread Started by Sanci

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala teta Muntahta 05.gif A jesu li te vakcine sve iste , mislim i ovdje u Norveskoj i u USA ili kako vec? Jer norveski doktori tvrde da su korisne...i prioriteti su trudnice, djeca i osobe preko 60 godina. Svi drugi jos su na cekanju. Ovdje je dosta smrtnih slucajeva bilo u zadnji nekoliko dana..ili leze u bolnicama bore se za zivot. A sta ako ja dobijem trudna to? S cim da se lijecim? Jaooo ne znam viseee

11-01-2009 19:44 Sanci is offline Pregledaj poruke od Sanci Dodaj Sanci u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ama ne uzbudjujte se previše zboga toga ljudi. Više umre dnevno na svijetu ljudi od obiène gripe nego od ptièije godišnje. Farmaceutska industrija je u škripcu pa pravi promet na tzv lijekovima i vakcinama. 10.gif

___________________________________________________________________

    11-01-2009 19:47 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    Sanci Sanci is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 485
    pokretac teme Thread Started by Sanci

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nebi se ja uzbudjivala da nisam trudna moj ti:) i da mi pola grada nema tu gripu i da svako malo neko ne umre u bolnici u Oslu. Sto se mene tice, hebes gripu...ali trudnoca je u pitanju

    11-01-2009 19:52 Sanci is offline Pregledaj poruke od Sanci Dodaj Sanci u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8353
    Location: Tamo gdje je moja dusa.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Sanci:

      Hvala teta Muntahta 05.gif A jesu li te vakcine sve iste , mislim i ovdje u Norveskoj i u USA ili kako vec? Jer norveski doktori tvrde da su korisne...i prioriteti su trudnice, djeca i osobe preko 60 godina. Svi drugi jos su na cekanju. Ovdje je dosta smrtnih slucajeva bilo u zadnji nekoliko dana..ili leze u bolnicama bore se za zivot. A sta ako ja dobijem trudna to? S cim da se lijecim? Jaooo ne znam viseee


    Ja cu danas podrobnije razgovarati sa mojom prijateljicom i reci cu joj za Tvoj slucaj.Koliko znam
    ona vakcina koja se daje u ruku je napravljena od mrtvog virusa.

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    11-01-2009 20:18 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    sara sara is a Female
    moforaja




    Poruka: 5288
    Location: bogu za ledjima

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Vakcinacija ne 21.gif

    ___________________________________________________________________
    Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

    11-02-2009 03:27 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
    Sanci Sanci is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 485
    pokretac teme Thread Started by Sanci

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Muntahta:

          citat od Sanci:

        Hvala teta Muntahta 05.gif A jesu li te vakcine sve iste , mislim i ovdje u Norveskoj i u USA ili kako vec? Jer norveski doktori tvrde da su korisne...i prioriteti su trudnice, djeca i osobe preko 60 godina. Svi drugi jos su na cekanju. Ovdje je dosta smrtnih slucajeva bilo u zadnji nekoliko dana..ili leze u bolnicama bore se za zivot. A sta ako ja dobijem trudna to? S cim da se lijecim? Jaooo ne znam viseee


      Ja cu danas podrobnije razgovarati sa mojom prijateljicom i reci cu joj za Tvoj slucaj.Koliko znam
      ona vakcina koja se daje u ruku je napravljena od mrtvog virusa.

    Hvala puno 33.gif

    11-02-2009 12:00 Sanci is offline Pregledaj poruke od Sanci Dodaj Sanci u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    NE 10.gif 10.gif

    ___________________________________________________________________

      11-02-2009 12:05 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Trudnice....hm..ja NE bih.

      Tokom 50-tih godina , bila je neka epidemija i trudnice su vakcionisane, "odgovarajucim" vakcinama.....nazalost rezultati su kobni. da ne spominjemo.

      Usput, .....Sanci, neka je sretna i laka trudnoca 33.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane djemila dana 11-02-2009 u 14:59.

      11-02-2009 13:49 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      zutaljka
      SexNepoznat

      Poruka: 1529

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Upravo sam na nekom portalu procitala da su Švicarci zabranili davati vakcinu trudnicama,maloj djeci i starijim osobama.

      Sanci,uzivaj u svojim trudnickim danima i sto vise vitamina u ovim hladnim danima 10.gif

      o vakcini i ne razmisljaj 33.gif

      11-02-2009 13:56 zutaljka is offline Pregledaj poruke od zutaljka Dodaj zutaljka u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Baš tako Žutaljka 10.gif ....kakva vakcina...da garantira 100%-nu zaštitu pa hajde, nego upravo suprotno 29.gif

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      11-02-2009 13:58 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      asataN asataN is a Female
      moforaja




      Poruka: 4110

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Jako je tesko nekoga savjetovati po ovom pitanju, obicno se suzdrzavam da dajem savjete za nesto o cemu ni ja ne znam.

      Ja sam odlucila da se ne vakcinisemo jer ako je i vakcina rizik onda cu rizikovati bez nje i kljukati djecu vitaminima, prati ruke svako malo i moliti se Bogu......

      ___________________________________________________________________

        11-02-2009 20:39 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
        pravimostarac
        SexNepoznat

        Poruka: 3132
        Location: Zaluto

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Rizik je i tipakti na ovom forumu pa se opet ljudi javljaju jel'de
        Ljudi otisli na odmor pa ih opalio Tsunami itd.

        Poenta je u odnosu risk and benefit

        Znaci benfit ili korist od ove vakcine znacajno nadmasuje rizik
        Sto se tice trudnica vakcina se daje onima koje su presle 20 sedmicu naravno ako hoce i ako su izlozene riziku kao npr, uciteljice u skoli , bankovni sluzbenici i sl dakle rad sa strankama

        Za trudnice koje su ispod 20 sedmica trudnoce njima se preporucuje da sacekaju vakcinu bez adjuvansa koa je ce biti dostupna u par sedmica

        ___________________________________________________________________
        Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

        11-03-2009 02:59 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
        Maggie Maggie is a Female
        moforaja




        Poruka: 2736
        Location: daleko

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        U USA se zive vakcine, znaci one u nos ne daju maloj djeci, trudnicama, niti osobama sa zdravstvenim problemima. Injekcije sadrze mrtvi virus i daju se djeci i trudnicama.

        Razlika izmedju obicne gripe i svinjske gripe jeste da virus svinjske gripe napada jetru. Naravno zavisno od imuniteta organizma. Pranje ruka, dezinfikovanje stolova, kompjutera, steka i radnih mjesta je suvisno jer se radi o virusu koji se prenosi i zivi u zraku. Pranje ruka je naravno uvijek pozeljno, ali u slucaju virusa je besmisleno.

        Sto se tvog slucaja tice, savjetuj se sa svojim doktorom. On ce ti najbolje reci sta je bolje za tebe i kakvi su rizici vakcine i ne vakcine.

        Side effects iliti nus pojave ove vakcine nisu nimalo gore, procentualno od bilo koje druge vakcine koju dobijete, od gripa do regularnih djecijih vakcina.

        ___________________________________________________________________

          11-03-2009 04:17 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
          ZiZi_ ZiZi_ is a Female
          trudim se


          Poruka: 225
          Location: florida

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Najglasniji protivnici cijepljenja kažu da ono nije dovoljno istraženo, a samim time ni njegove nuspojave. Amerièka Agencija za zaštitu zdravlja upozorila je na èinjenicu da bi cjepivo protiv svinjske gripe moglo poveæati opasnost od Guillain-Barréovog sindroma, koji može biti fatalan. Nakon cijepljenja 1976. godine pojavilo se oko 500 sluèajeva oboljenja od Guillain-Barréovog sindroma, a 25 osoba je umrlo.

          'Što misle o cijepljenju protiv pandemijske gripe, jasno su pokazali virolozi, struènjaci koji najviše znaju o virusima i prirodi virusnih bolesti. Kad su ih pitali kako æe se pripremiti za susret s novom gripom, nijedan od njih šezdeset nije spomenuo cijepljenje, polovina ih je odgovorila da u tom smislu ne rade ništa. Treba znati da se radi o novoj, neistraženoj vakcini, èije su nuspojave kao i djelotvornost nepoznate. Osim toga, potreba za cijepljenjem, barem za sada, krajnje je upitna jer su i patogenost samog uzroènika, kao i epidemiološka situacija još nejasne', kazala je Li



          -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

          33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

          11-03-2009 05:40 ZiZi_ is offline Pregledaj poruke od ZiZi_ Dodaj ZiZi_ u listu prijatelja
          kmosst kmosst is a Male
          bice nesto od mene


          Poruka: 407
          Location: germany

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          dobih danas ovaj cirkularni mail...dajem ga i vama da procitate, pa procijenite:

          Ovo je mail poslan prijatelju Dr. Blaylocka i sada se prosljedjuje svima zainteresiranim. Molim Vas prosljedite ga dalje. Obratite pozornost na prilozenu biografiju Dr Blaylocka.
          Dr Blaylock je celni neurokirurg autor i lektor. Pohadjao je LSU Medicinski Fakultet u New Orleansu, i upotpunio svoju internisticku i neurolosku praksu na Medicinskom Fakultetu na Juznoj Karolini u Carlstonu.

          NITKO NE BI SMIO UZETI CJEPIVO ZA SVINJSKU GRIPU -

          to je jedno od najopasnijih cjepiva ikada.Sadrzi imuni sastojak zvan (MF-59) koji se pokazao Kao sastojak koji izaziva autoimune bolesti poput MS (multipla) rematoidni artitis i Lupus.
          To je cjepivo koje je jako povezano sa sindromom zaljevskog rata, koji je ubio vise OD 10.000 vojnika i uzrokovao porast 200% teskih bolesti (smrtonosnih) ALS . To je virus H1N1 koji uzrokuje "kineski sindrom" sto znaèi DA uzrokuje tjelesni imuni sistem koji pretjerano reagira I to je razlog zasto ubija mladje ljude a manje pogadja starije (koji imaju slabiji imunitet).
          Cjepivo je vrlo snazan imunoloski stimulator i nosi vrlo ozbiljne mogucnosti razvoja latentnog virusa.
          Najbolja zastita je vitamin D3. rebalo bi uzeti 5000 IU dnevno i kada se bolest razvije treba povecati dozu na 15.000 IU dnevno. Vitamin D3 je modulira imunolosku reakciju umanjujuci mogucnost pretjerane reakcije I stimulira organizam DA proizvodi antimikrobioloske stanice koje su mocni unistavaci virusa u koje nije ukljucen imunitet.Povezano je sa povecanom dozom vitamina D3 za vecu zastitu.
          Riblje ulje (ulje sjevernih mora) reducira - umanjuje imunuloske raekcije. Jedna cajna zlica dnevno je dovoljna.Za razlicite I jace somptome 2 zlice dnevno. Antoksidansi pomazu u razlicitim slucajevima I pomazu limun, grape, narance, vitamin C prirodni vitamin E.
          Najucinkovitiji su voce I vitamini iz voca -

            www.vrp.com
          - stranica za vezu.
          Ovo slobodno šaljite poznanicima okolo. Ljudi moraju znati kako da se zaštite.
          Potražite na internetu:
          Dr. Russell Blaylock: Svinjske gripe iz 1976 injeno pojavljivanje danas.
          Dr. Russell Blaylock on 1976 Swine Flu and Outbreak Today (interesting) sme
          Klinika Cleveland je rangirana kao jedna od glavnih bolnica u Americi prema:
          US News&World Report (2008).
          pogledajte na:
            http://www.clevelandclinic.org

          11-03-2009 16:41 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
          pravimostarac
          SexNepoznat

          Poruka: 3132
          Location: Zaluto

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Dr.Blaylock wellness report - Amerikanci be rekli HOLI KRAP

          Ja neznam samo kako nije dobio multiple Nobelove nagrade
          13.gif 13.gif 13.gif

          Ovaj nadriljekar je mental case

          Jedan od bisera: prestanite stariti na prirodan nacin

          Sto ni nas narod reko: ne bi mu dao ni da mi nokte otkine

          ___________________________________________________________________
          Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane pravimostarac dana 11-04-2009 u 02:14.

          11-04-2009 02:09 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
          metallica metallica is a Male
          moforaja




          Poruka: 8228
          Location: CH.WILLA(uglavnom)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          .


          Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

          ___________________________________________________________________

            11-04-2009 12:11 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
            metallica metallica is a Male
            moforaja




            Poruka: 8228
            Location: CH.WILLA(uglavnom)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            .


            Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

            ___________________________________________________________________

              11-04-2009 12:14 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
              Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com