Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » 1 euro pomoci za javnu kuhinju Mostar » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Cernicka Cernicka is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 257
Location: cernica

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od StariMOSTar:

    Ja sam im morao poslati isto kpiju pasosa, izvod iz bankovnog racuna sa mojim imenom i tacnom adresom, dva racuna (telefonski i za sturuju) jer na njima pise moje ime i adresa, trazili su i legitimaciju sa slikom i adresom ali takvo nesto ne postoji u norveskoj, mi ovdje koristimo bankovne kartice u tu svrhu.
    Nema jos nikakvog odgovora, da sada sam im poslao tri pisma i ni na jedno nisam dobio odgovor.
    Osjecam se pravo ne mocno sto se ovoga tice, paypal ne postoji u norveskoj pa da ih mogu otici direktno kontaktirati. Ostaje mi samo da ih zovem telefonom!
    Za koliko su vremena tebi rjesili taj problem. Ja sa njima kuburim vec skoro mjesec dana!

    Pozdrav Samin


Meni se ovo vuklo od 21.11. do prekjucer kad su poslali da su sva dokumenta sad u redu.

12-12-2009 12:50 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
StariMOSTar StariMOSTar is a Male
ne more meda




Poruka: 46
Location: Mostar/Oslo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Znaci 20 dana, ne znam najgore je sto ne odgovoraju na mailove! Jos mi nisu potvrdili na paypal-u da je u redu kopija pasosa, na tu tacku nisu ni odgovorili, a to sam im poslo ima najmanje 15 dana!! Zvao sam ih telefonom nekoliko puta, ne znam vis sta da radim, pricekacu malo pa ih opet zovem u toku ove sedmice!

___________________________________________________________________
POKRET SVI ZA MOSTAR, MOSTAR ZA SVE!
MOSTAR MOSTARCIMA!

12-12-2009 13:21 StariMOSTar is offline Posalji Email za StariMOSTar Pregledaj poruke od StariMOSTar Dodaj StariMOSTar u listu prijatelja
Cernicka Cernicka is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 257
Location: cernica

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja sam ih kontaktirala preko linka koji je na mom paypal account. Imala sam mogucnost da prikacim file ili da isprintam fax prvu stranicu (na kojoj je case broj i bar code) i da posaljem faxom. Sljedeci dan bi mi potvrdili da su primili dokumente i kad rijese da ce mi javiti. Evo ovo je njihov email meni:
Dear Davorka Kulas,

This message confirms that we have received the documents you sent to PayPal.

The documents have been successfully attached to your PayPal account and will be reviewed shortly.

We review documents in the order in which they are received and generally require three to five working days to process these documents. Once we process your documents, we will contact you about the status of your PayPal account.

Thank you for your patience and cooperation during this process.

If you have any questions, please contact us using this link:

    http://www.paypal.com/uk/cgi-bin/?cmd=_email_receipt


Yours sincerely,

PayPal
A kad sam konacno poslala sve sto su trazili odgovor je stigao u roku od 48 sati da je paypal account u punoj funkciji.

12-12-2009 15:45 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
Japrak Japrak is a Male
moforaja




Poruka: 2118
Location: kad bi i ja znao

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Citajuci onaj link sto si postavio neces lako pomoci od paypal........ 21.gif 21.gif

___________________________________________________________________

    12-12-2009 15:46 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
    Cernicka Cernicka is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 257
    Location: cernica

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ovo sam nasla za Norvesku Da se pare mogu skinuti sa paypala samo u lokalnim bankama ili bankovnim draftom(cekom) Ako je tvoj paypal likovan na mostarski bankovni racun onda je to mozda najveci problem. Evo ti link za ovu gore navedenu informaciju:

      https://cms.paypal.com/al/cgi-bin/?&cmd=_render-content&content_ID=ua/Payments_full&locale.x=en_US

    12-12-2009 16:02 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
    StariMOSTar StariMOSTar is a Male
    ne more meda




    Poruka: 46
    Location: Mostar/Oslo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dragi prijatelji i ucesnici humanitarne akcije "1euro pomoci za javnu kuhinju Mostara" prije svega zahvaljujem vam se na dosadasnjem ucescu i pruzanju pomoci nasim najugrozenijim sugradzanima. kao sto je vecini poznato nastali su problemi sa nasim racunom na paypal-u koji je odlucio da zamrzne sredstva na nasem racunu. Paypal sam kontaktirao nekoliko puta do sada kako putem e-mail-a tako i telefonom i konacno smo dobili konkretan odgovor od paypal-a.
    Odgovor mozete pronaci ispod, ja cu ovdje u kratkim crtama da objasnim o cemu je rijec za one koji ne razumiju engleski jezik. Pay pal je odlucio da refundira uplaceni novac svima onima koji su ucestvovali u akciji, to su uradili na moju inicijativu jer nisam zelio da prikupljena sredstva leze u nedogled na njihovom racunu i nisam zelio da cekam pola godina pa da nam oslobode racun.
    Mislim da je najbolje da se sredstva vrate svima koji su ih uplatili i da pokusamo da ta sredstva uplatimo na neki drugi nacin.
    Ja cu uskoro da posaljem paypal-u listu svih onim koji su uplatili sredstva na nas racun tako da pay pal zna kome da vrati novac. Svi oni koji su ucestvovali u akciji bice obavjesteni cim ja njihove informacije posaljem paypal-u.
    Njihov odgovor razumijem po pitanju jezika ali uopste ne razumijem njihov rezon, jer oni su mi omogucili da napravim racun za donaciju sa web linkom "donatios", sada odjednom javljaju da donacije nisu moguce! Bilo kako bilo njihova odluka je konacna i nebih zelio ni vas ni sebe da dalje zamaram ovom temom, uplaceni novac ce biti vracen svima koji su ga uplatili pa mozemo probati da ga skupimo i posaljemo na neki drugi nacin!

    Odgovor paypal-a:

    PayPal appeal denied
    Pristigla pošta X



    Odgovor

    |


      service@intl.paypal.com

    za mene
    pokaži detalje 02:40 (Prije 6 h)

    Hello Mostarci,

    Thank you for contacting PayPal.

    We have received your email. We totally understand your concern about your
    account status and PayPal balance.

    Your desire to take donations through PayPal for your worthy charitable
    cause is one case that causes issues for PayPal because PayPal Pte Ltd, the
    Singaporean company you contracted with for your PayPal account, is unable
    to process donation transactions. Our regulatory approval in Singapore only
    permits PayPal Pte Ltd. to process payments for goods and services. Under
    Singapore law, which governs your relationship with PayPal, PayPal Pte is
    restricted to used for processing donations. This policy and approach
    applies to all customers in all countries which contract online with PayPal
    Pte Ltd. It is not specific to you, your organization, or your country.

    We understand you would like to refund all the funds to your senders.
    Please send us email at
      apacdd@paypal.com
    from your PayPal registered email
    address with a list of senders you would like to refund. Include the
    sender's email address, transaction date, transaction amount and
    transaction ID. Once we receive the authorization email from you, we will
    process the refund request for you as soon as possible.

    We appreciate your understanding on this issue.

    Please do not hesitate to send any questions to
      apacdd@paypal.com
    .

    Sincerely,
    Annie
    PayPal Compliance Department
    PayPal, an eBay Company

    Responses to this email address are not monitored. Please send any
    additional questions that you may have to
      apacdd@paypal.com
    .


    ----------------------------------------------------------------
    Copyright © 1999-2009 PayPal. All rights reserved.

    Consumer advisory- PayPal Pte. Ltd., the holder of PayPal s stored value
    facility, does not require the approval of the Monetary Authority of
    Singapore.
    Users are advised to read the terms and conditions carefully.

    PayPal Email ID PP1448


    S Postovanjem
    Samin Hindic
    "Pokret svi za Mostar, Mostar za sve"

    ___________________________________________________________________
    POKRET SVI ZA MOSTAR, MOSTAR ZA SVE!
    MOSTAR MOSTARCIMA!

    12-14-2009 10:00 StariMOSTar is offline Posalji Email za StariMOSTar Pregledaj poruke od StariMOSTar Dodaj StariMOSTar u listu prijatelja
    Japrak Japrak is a Male
    moforaja




    Poruka: 2118
    Location: kad bi i ja znao

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Seru , da izvinete na mom rijecniku,.....
    jes da je paypal lagan da platis ali poslije ovoga i sitajuci link sto si postavio nije za preporuciti....

    ___________________________________________________________________

      12-14-2009 10:17 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
      denani denani is a Male
      moforaja




      Poruka: 8040
      pokretac teme Thread Started by denani

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Samine tebi komplimenti za sve uradjeno 10.gif 33.gif .... supcima iz Paypala 08.gif 38.gif

      ___________________________________________________________________
      33.gif 33.gif 33.gif

      12-14-2009 10:19 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5028
      Location: Umag - Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Najbolje uzet 10$ u džep pa za Mostar 08.gif

      ___________________________________________________________________

        12-14-2009 10:27 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        Japrak Japrak is a Male
        moforaja




        Poruka: 2118
        Location: kad bi i ja znao

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Japrak:

          Seru , da izvinete na mom rijecniku,.....
          jes da je paypal lagan da platis ali poslije ovoga i sitajuci link sto si postavio nije za preporuciti....


        A tebi Samine svaka cast.... 10.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________

          12-14-2009 10:27 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
          Japrak Japrak is a Male
          moforaja




          Poruka: 2118
          Location: kad bi i ja znao

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sta mislite dsa pare posaljemo Zdeni pa nek ih on proslijedi u Mostar....

          ___________________________________________________________________

            12-14-2009 10:29 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
            StariMOSTar StariMOSTar is a Male
            ne more meda




            Poruka: 46
            Location: Mostar/Oslo

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Akciju sam privremeno zaledio dok ne vidim kako ce se ovo sa paypalom rijesiti, mislim da uskoro nastavljam akciju. Alternativa nam je drugi paypal konto na kojem sredstva koja su do sada dosla nisu zaledzena i nema nikakvih problema, mislim da mozemo probati na taj nacin pa sta bi bi! Na taj konto do sada je skupljeno 1033 eura, od toga je 1000 eura sto je skupljeno u akciji u Vancuveru koju su pokrenuli nasi dragi mostarci. Ova sredstva uskoro saljem u Mostar, moram samo da sredim neke detalje sa bankovnim kontom, zelim da otvorim novi bankovni konto i da osnujem humanitarnu organizaju koja ce biti registrovana!
            Vama dragi prijatelji hvala na podrsci, puno znaci!

            Pozdrav Samin

            ___________________________________________________________________
            POKRET SVI ZA MOSTAR, MOSTAR ZA SVE!
            MOSTAR MOSTARCIMA!

            12-14-2009 12:18 StariMOSTar is offline Posalji Email za StariMOSTar Pregledaj poruke od StariMOSTar Dodaj StariMOSTar u listu prijatelja
            Ricina Ricina is a Male
            raja




            Poruka: 1931
            Location: Predaleko od Mostara

            malo rjesenje Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ja imam jedan prijedlog sto se tice slanja para . To je po meni najjednostavniji i najlaksi nacin.
            Otvori se lokalni racun u nekoj lokalnoj banci ( konto) ...npr. u Oslu i sa Paypal konta se pare prebace na taj lokalni racun. Taj racun u banci ima i neku Visa karticu koja se posalje u Mostar jednoj ovlastenoj osobi koja moze podizati a i placati karticom. Jest da se izgubi malo na kursu ali u svakom slucaju se mijenja valuta.

            Dakle...Posaljete Visa karticu u Mostar i taj neko dize sa konta . Moze podici samo onoliko koliko je sa Paypal-a prebaceno na taj konto-racun.

            Ima i troskova :

            1. Podizanje para u Mostaru ( oko 4-5 € svaki put)
            2. Visa kartica godisnje oko 25 €

            ___________________________________________________________________
            "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 12-14-2009 u 21:22.

            12-14-2009 21:18 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
            Japrak Japrak is a Male
            moforaja




            Poruka: 2118
            Location: kad bi i ja znao

            RE: malo rjesenje Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Ricina:

              Ja imam jedan prijedlog sto se tice slanja para . To je po meni najjednostavniji i najlaksi nacin.
              Otvori se lokalni racun u nekoj lokalnoj banci ( konto) ...npr. u Oslu i sa Paypal konta se pare prebace na taj lokalni racun. Taj racun u banci ima i neku Visa karticu koja se posalje u Mostar jednoj ovlastenoj osobi koja moze podizati a i placati karticom. Jest da se izgubi malo na kursu ali u svakom slucaju se mijenja valuta.

              Dakle...Posaljete Visa karticu u Mostar i taj neko dize sa konta . Moze podici samo onoliko koliko je sa Paypal-a prebaceno na taj konto-racun.

              Ima i troskova :

              1. Podizanje para u Mostaru ( oko 4-5 € svaki put)
              2. Visa kartica godisnje oko 25 €

            I Danske bank je Visa kartica gratis, a imaju svoje filijale u citavoj Skandinaviji

            ___________________________________________________________________

              12-14-2009 22:08 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
              StariMOSTar StariMOSTar is a Male
              ne more meda




              Poruka: 46
              Location: Mostar/Oslo

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Dragi prijatelji i svi ucesnici akcije 1 euro za pomoc javnoj kuhinji u Mostaru koja je zapceta prije nekih godinu dana i cija sredstva su ostala zatvorena na PayPal racunu. Sretna vijest u vezi sa ovim je ta da su sredstva konacno oslobodjena od strane PayPal-a prije nekoliko dana. Ja sam uzeo sebi za pravo da ta sredstva prebacim na svoj privatni racun kako se PayPal nebi predomislio pa opet napravio neku glupost, uglavnom sredstva su sada sigurna i spremna su za transakciju.
              Akcija pomoci 1 euro za javnu kuhinju u Mostaru bila aktuelna za vrjeme dok grad Mostar nije imao gradonacelnika, a samim tim grad nije imao budjet iz kojeg bi se sredstva neophodna za rad javne kuhinje obezbjedila. Taj period je na svu srecu prosao i javna kuhinja ima neophodna sredstva za svoj rad. Moje licno misljenje je da taj novac prebacimo nekome kome je stvarno potreban, zbog toga zelim da se konsultujem sa svim ucesnicima akcije za pomoc za javnu kuhinju u Mostaru i cujem kakvo je i njihovo misljenje u vezi sa ovim. Volio bi da se vecina slozi samnom i da ta sredstva uplatimo nekome kome su ona potrebnija.
              Upravo jutros citam na mostarskom javnom portalu vijest gdje ustanova za rad sa djecom sa posebnim potrebama apelira i trazi potrebna sredstva za svoj rad. Sredstva koja smo mi sakupili ce im biti od ogromne pomoci i spasice ustanovu i pomoci im u daljnjem radu. Njihova potrebna sredstva iznose 700km mjesecno, u ljetnom periodu samo 350 km mjesecno, u zimskom periodu im je potrebno 700 km dakle duplo vise zbog potrebe za zagrijavanjem prostora u kojem rade i borave.
              Nasom akcijom smo uspjeli da sakupimo skoro 4500 km sto je skoro dovoljno da ih obezbjedi za narednih 9-10 mjeseci. Dio tih sredstava skoro 1500 km je " zarobljeno" na drugom PayPal-ovom racunu i za kojeg se nadamo da ce takodjer biti uskoro oslobodjen, a do tada imamo nekih 3000 km koje mozemo da posaljemo na racun za pomoc ovoj nasoj gradskoj ustanovi.
              O cjelom slucaju mozete da saznate nesto vise putem sljedeceg link-a:

                http://www.rtm.ba/vijesti/12099-FOTO-Zbog-nemogucnosti-placanja-rezija-Radost-zivota-pred-zatvaranjem.html


              Istovremeno pozivam i sve ostale clanove nase grupe da ucestvuju u ovoj akciji i da sredstva uplate ako su u mogucnosti, informacije o uplati stoje na linku iznad na dnu stranice.

              S Postovanjem Samin Hindic
              "Pokret svi za Mostar, Mostar za sve"

              ___________________________________________________________________
              POKRET SVI ZA MOSTAR, MOSTAR ZA SVE!
              MOSTAR MOSTARCIMA!

              11-01-2010 14:15 StariMOSTar is offline Posalji Email za StariMOSTar Pregledaj poruke od StariMOSTar Dodaj StariMOSTar u listu prijatelja
              Cernicka Cernicka is a Female
              bice nesto od mene


              Poruka: 257
              Location: cernica

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Slazem se da se da nekome kome je potrebnije.
              Mozda nebi bilo lose da te pare ipak ostanu u Mostaru bar djelimicno.
              U toku je akcija za novogodisnje poklone svim domovima u mostaru, kako djecijim tako i starackim.
              Mozda nebi bila losa ideja da se dio para utrosi na ovo.

              11-01-2010 18:45 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
              Stranica (10): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com