Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » 1 euro pomoci za javnu kuhinju Mostar » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
narona narona is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1446
Location: tamo daleko....

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Raja koja ne posjeduju viza ili masterdkartu ne mogu placati putem paypala,za

posjedovanje iste mora se platiti godisnje odredeni iznos, otprilike oko 25 eura (

masterdkarte),Vise su jos skuplje.

Proguglajte malo masterdkarte,ima razlike u cijenama,a posebno za one koji je ne koriste cesto,

ne isplati se puno placati 10.gif

___________________________________________________________________

    11-08-2009 09:24 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    RE: 1 euro pomoci za javnu kuhinju Mostar Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od mala A:

      Evo mene ko iz vedra neba pa u rebra.
      Nepitah nikog, al' nadam se da ne zamjerite, kopirala sam prvi post sa ove teme
      na mostarskuraju.
      Naime, i mi smo razmisljali o ovome i cak poceli skupljati pare,
      a onda negdje u sred puta stali.

      Hajde, nije to óno sto am htjela reci.
      Cilj mi je bio da vam predlozim da se nekad neko do vas ko pokrece ovakve akcije
      mozda moze javiti i na druge forume.
      Ima jos ljudi koji hoce pomoci,
      al' fale im informacije, nacin na koji ce ucestvovati i sl.

      U svakom slucaju pozdrav!

    Dobra ideja mala A. ja sam uvijek za onu izreku: ko uoèi problem - na njemu je da ga rješava. Predlažem da ti koordiniraš takve stvari na forumima s mostarskim predznakom. Humanitarna akcija je univerzalna i ne treba biti obojena nikakvim bojama. Prema tome: zašto ne.

    ___________________________________________________________________

      11-08-2009 09:29 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od narona:

        Raja koja ne posjeduju viza ili masterdkartu ne mogu placati putem paypala,za

        posjedovanje iste mora se platiti godisnje odredeni iznos, otprilike oko 25 eura (

        masterdkarte),Vise su jos skuplje.

        Proguglajte malo masterdkarte,ima razlike u cijenama,a posebno za one koji je ne koriste cesto,

        ne isplati se puno placati 10.gif


      Ovo sa PayPalom se naravno odnosilo na veæinu raje vani i one koji veæ imaju karticu - bilo koju koja ide za PayPal i redovno je koriste.

      Naravno da bi bilo poželjno da se otvori neki žiro raèun na nekoj banci u Mostaru za sve koji ne žele da "petljaju" sa karticama i sliènim.

      Isto tako je vjerovatno raji koja su vani lakše i materijalno donirati; makar veæini - a za njih je PayPal laka i prirodna opcija.

      Svi znamo takoðe kakva je ekonomska situacija u Mostaru tokom svih ovih godina za veæinu "normalnog" svijeta, pa i zbog toga nije èudno što se PayPal ovdje posmatrao kao najlakši naèin - ipak je iz nekih koliko-toliko stabilnih ekonomija gdje ljudi imaju stabilna primanja lakše pomagati makar i manjim donacijama, nego iz Mostara gdje ljudi ne znaju hoæe li i primiti platu iduæi mjesec ako veæ i imaju posao.

      Bitno je da smo krenuli s ovim, makar nekako!

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Stari Grad dana 11-08-2009 u 09:45.

      11-08-2009 09:40 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      denani denani is a Male
      moforaja




      Poruka: 8040
      pokretac teme Thread Started by denani

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Popruku sam jutros dobio preko FB od Samina Hindica ... imam broj telefona Alena Kajtaza ... odoh ga zvati !!!Vise informacija slijedi!!!



      Ok, evo sto ja imam u vezi akcije je na ovoj mojoj stranici pokret svi za mostar, mostar za sve, pogledaj pa ces viditi, a u mostaru je moj kontakt Alen Kajtaz iz crvenog krsta mostara,

      Ja sam napravio racun na paypalu na koji se pare mogu uplatiti, odatle cu pare da prosljedim na racun crveknog krsta u mostaru na ime alena kajtaza! Ti mozes da korisis ovaj paypal link za uplatu koji ja koristim, nakon uplate ja svakome posaljem zahvalnicu!
      Kada se pare posalju cjel ce izvjestaj biti izlozen na stranici pokret svi za mostar, mostar za sve, tako da to bude transparentno i da svak ima uvid sta se desava!

      Pozdrav Samin

      ___________________________________________________________________
      33.gif 33.gif 33.gif

      11-08-2009 10:22 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
      denani denani is a Male
      moforaja




      Poruka: 8040
      pokretac teme Thread Started by denani

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Upravo sam razgovarao sa Alenom Kajtazom u Mostaru ...
      stavice jos vise informacija ...


      Na nama je raja da se odazovemo i da pomognemo .... nasim Mostarcima.

      ___________________________________________________________________
      33.gif 33.gif 33.gif

      11-08-2009 10:38 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
      mala A mala A is a Female
      trudim se




      Poruka: 190
      Location: peroni sudbine

      RE: 1 euro pomoci za javnu kuhinju Mostar Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tvrancic:

        Dobra ideja mala A. ja sam uvijek za onu izreku: ko uoèi problem - na njemu je da ga rješava. Predlažem da ti koordiniraš takve stvari na forumima s mostarskim predznakom. Humanitarna akcija je univerzalna i ne treba biti obojena nikakvim bojama. Prema tome: zašto ne.


      Koliko ja malo vremena imam, mala vam je fajda od mene.
      Sad sam tu samo radi akcje novogodisnjih poklona.
      Inace se i na moj maticni forum - mostarskuraju, javljam se nekad jednom sedmicno.
      Al' sto vidim i stignem ja cu rado prenijeti. 01.gif

      ___________________________________________________________________

        11-08-2009 10:40 mala A is offline Pregledaj poruke od mala A Dodaj mala A u listu prijatelja
        denani denani is a Male
        moforaja




        Poruka: 8040
        pokretac teme Thread Started by denani

        RE: 1 euro pomoci za javnu kuhinju Mostar Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od mala A:

              citat od tvrancic:

            Dobra ideja mala A. ja sam uvijek za onu izreku: ko uoèi problem - na njemu je da ga rješava. Predlažem da ti koordiniraš takve stvari na forumima s mostarskim predznakom. Humanitarna akcija je univerzalna i ne treba biti obojena nikakvim bojama. Prema tome: zašto ne.


          Koliko ja malo vremena imam, mala vam je fajda od mene.
          Sad sam tu samo radi akcje novogodisnjih poklona.
          Inace se i na moj maticni forum - mostarskuraju, javljam se nekad jednom sedmicno.
          Al' sto vidim i stignem ja cu rado prenijeti. 01.gif



        Podrzajem ideju .....

        malo vise koordinacije (Forumi, FB .... ) akcije bi bile uspjesnije .... zasada je ciste solo-akcije !!!!


          RAJA U IME RAJE HVALA VAM !!!!!


          Hajmo da i od ove akcije napravimo nesto !!!!!!

          ___________________________________________________________________
          33.gif 33.gif 33.gif

          11-08-2009 10:52 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
          mala A mala A is a Female
          trudim se




          Poruka: 190
          Location: peroni sudbine

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Mozemo mi svi puno toga! 01.gif

          ___________________________________________________________________

            11-08-2009 10:55 mala A is offline Pregledaj poruke od mala A Dodaj mala A u listu prijatelja
            Kutija 84 Kutija 84 is a Male
            raja




            Poruka: 1728
            Location: Wiesbaden

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od narona:

              Raja koja ne posjeduju viza ili masterdkartu ne mogu placati putem paypala,za

              posjedovanje iste mora se platiti godisnje odredeni iznos, otprilike oko 25 eura (

              masterdkarte),Vise su jos skuplje.

              Proguglajte malo masterdkarte,ima razlike u cijenama,a posebno za one koji je ne koriste cesto,

              ne isplati se puno placati 10.gif

            10.gif BRAVO DENI 10.gif
            POSO SAM UPLATITI ALI NECE DA PRODJE JER NEMAM MASTER KARTU.
            MORAM KOPATI DALJE. INACE JA I ZENA CEMO MJESECNO JEDNU SUMU UPLACIVATI NA OVAJ KONTO.
            DENI MAJSTORE IDEJA JE DOBRA. 10.gif
            POSTO SI KO MAJKA TEREZA.
            DA NAS JE VISE TAKVIH KO TI. SVAKA CAST BRATO 10.gif

            ___________________________________________________________________
            10.gif 33.gif

              33.gif 10.gif



                11-08-2009 12:09 Kutija 84 is offline Pregledaj poruke od Kutija 84 Dodaj Kutija 84 u listu prijatelja
                Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
                moforaja




                Poruka: 5952
                Location: U podrumu

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                .....ja ne mogu na PayPal - eno je narona gore objasnila - zato bi bilo dobro otvoriti još koju drugu moguènost uplaèivanja ! Javite, ako budete to realizirali - sigurno nisam samo ja zainteresiran i za drugi naèin uplate !

                ___________________________________________________________________
                Moj Mostare ko ti lomi grane,
                ko zavadi mostarske jarane,
                ko to tebi istoriju piše,
                ko to želi da te nejma više.

                broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Sarajlija ba dana 11-08-2009 u 13:49.

                11-08-2009 13:38 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
                Cernicka Cernicka is a Female
                bice nesto od mene


                Poruka: 257
                Location: cernica

                Super Akcija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Super akcija. Poslala sam svoju donaciju.
                Bravo Denani.

                11-08-2009 14:58 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
                Edo Edo is a Male
                Bad Company




                Poruka: 2324
                Location: Somewhere in time......

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Raja ja sam samo prenjeo jedan dio poruke sa Facebooka na kojoj je ova akcija i pokrenuta.

                Tako da sam se prikljucio Pokret Svi za Mostar Mostar za Sve i tamo je bila podtema

                1 Euro za Narodnu kuhinju i bio sam sa razlogom ljut jer ako sam ja vidio tu podtemu a ima

                preko 1000 clanova onda ljudi moji nesto nije u redu sa nama, vecina koja zivi vani moze

                otvoriti paypal i poslati 1 Euro, kad sam dobio poruku samo nas je troje uplatilo i ne bio ljut,

                ali evo vidim da je moja ljutnja Jebo vas 1 Euro sve koji ste clanovi na FB urodila malo

                plodom pa se evo jos raje uplatilo ali to ljudi moji nije dovoljno treba to malo brze da se odigrava.
                Ja licno neznam dali Narodna kuhinja ima neki racun na koji se moze uplatit ali evo nas
                Mostarac Samin je to pokrenuo na FB uku i postavio link na koji se moze poslati,

                Eto toliko i ja znam za sad o toj akciji koju sam podrzao i nije jedina akcija u kojoj ucestvujem,

                Pozdrav i nadam se da ce te pronaci nacin da uplatite i pomognote gladnim sugradjanima..

                ___________________________________________________________________

                11-08-2009 15:00 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
                tvrancic tvrancic is a Male
                moforaja




                Poruka: 5028
                Location: Umag - Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Iskreno, ja to na FB nisam vidio, premda sam tamo svaki dan. Tek ovdje kad postaviste na forum - ja uplatih.

                ___________________________________________________________________

                  11-08-2009 15:48 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                  Edo Edo is a Male
                  Bad Company




                  Poruka: 2324
                  Location: Somewhere in time......

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4866991,00.html

                  ___________________________________________________________________

                  11-08-2009 16:13 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
                  Edo Edo is a Male
                  Bad Company




                  Poruka: 2324
                  Location: Somewhere in time......

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Evo ovdje se fino sve vidi, Mostraci moji pozurite ....


                  Link sa FB nisam uspio postaviti ali se moze naci ako ukucate

                  Pokret Svi za Mostar, Mostar za Sve !

                  ___________________________________________________________________

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Edo dana 11-08-2009 u 16:25.

                  11-08-2009 16:14 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
                  tvrancic tvrancic is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 5028
                  Location: Umag - Mostar

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od Edo:

                    Evo ovdje se fino sve vidi, Mostraci moji pozurite ....


                    Link sa FB nisam uspio postaviti ali se moze naci ako ukucate

                    Pokret Svi za Mostar, Mostar za Sve !

                  Eto i ja èlan grupe Svi za Mostar, Mostar za Sve na FB - a ne vidjeh ovu akciju. Moj grijeh, ali važno je da se sredilo preko foruma. 10.gif 33.gif

                  ___________________________________________________________________

                    11-08-2009 16:27 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                    denani denani is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 8040
                    pokretac teme Thread Started by denani

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Takodjer cekam odgovor od Alena za uplate iz inostranstva !!! I ja ne mogu na Paypal ... nadamse da ce Alen uskoro reagovati !!!!





                    Stiglo e-mailom ...


                    Ponovni APEL za humanitarnu akcija " 1 euro pomoci za javnu kuhinju u Mostar"

                    Evo ti jos neke informacije u vezi crvenog krsta u mostaru:
                    * CRVENI KRIŽ HERCEGOVAÈKO NERETVANSKOG KANTONA/ŽUPANIJE

                    Kraljice Katarine bb
                    88000 Mostar
                    tel/fax: 0038736 323 456
                    e-mail:

                      redcross@cob.net.ba

                    sekretar/tajnik: Zoran Nikoliæ
                    predsjednik: Alen Kajtaz

                    Alen mi rece da ima direktan racun za uplatu iz inostranstva, rekao mi ga je poslati ali evo jos do sada nije, vjerovatno sto ova akcija traje odprilike do kraja novembra pa ima fore da mi to posalje!

                    Pozdrav Samin

                    ___________________________________________________________________
                    33.gif 33.gif 33.gif

                    11-08-2009 16:55 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
                    denani denani is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 8040
                    pokretac teme Thread Started by denani

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Odgovorio sam Saminu sa molbom da jos jednom kontaktira Alena Kjataza

                    Evo odgovora:

                    Ok, evo cu ga ponovo kontaktirati pa dami posalje sve sto ima!!
                    Razumijem da svak ne moze preko paypala i da neko mozda i nema kartice ali nekako cemo izgurati ovo. Do sada je skupljeno skoro 200 eura za samo nekoliko dana, ali problem je sto je ucestvovalo samo dvadesetak ljudi,moja grupa ima 1140 clanova, to je nista za toliki broj. Svakome sam poslao mail ljudi bi trebali brze reagovati na onakve stvari.
                    Kontaktiro sam i sve druge vece grupe na FB da posalju mailove i stave link za uplatu!

                    ___________________________________________________________________
                    33.gif 33.gif 33.gif

                    11-08-2009 17:05 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
                    pasha pasha is a Male
                    Super Moderator




                    Poruka: 9503
                    Location: uh jebo te

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    dali je moguce da akcija ide na vise kanala i bez panike nece se tako brzo zatvoriti
                    hajde da vidimo kakvih ima jos opcija pisma da idu dole ne valja postari otvaraju i dan danas
                    da neko okupi svotu pa da prebaci sve ujedno odavde
                    evo ja bih rado da se rijesim recimo
                    danskih, svedskih kruna, imam dio kuna, imam maraka imam eura kada bih sve okupio na kamaru vec puno eura
                    da imam kome poslati rado bih a ako cu promijenuti u banci u norveskoj nemam nista od toga
                    svaki godine kontam ponecu dogodine pa cu potrositi usput i nista
                    svako od nas ima valutu strane zemlje koju ne koristi a rado bih se rijesio
                    hajde dali ima gdje da se ovo iskupi i posalje dole u komadu

                    ___________________________________________________________________

                      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
                    Oscar Wilde

                    11-08-2009 18:22 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
                    denani denani is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 8040
                    pokretac teme Thread Started by denani

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Dok seAlen ne javi:

                    Objavljeno prije dva dana na Deutsche Welle

                    Kuha li se posljednja èorba u mostarskoj puèkoj kuhinji?

                    Dok se oèekuje gradonaèelnik Mostara i donošenja proraèuna za 2009., èini se da se malo tko pita kako preživljavaju najsiromašniji. Oni koji ovise od pomoæi društva. Takav primjer su i mostarska Javna i Puèka kuhinja
                    Više od pet stotina graðana Mostara, koji se svakodnevno hrane u Javnoj i Puèkoj kuhinji, mogli bi uskoro ostati bez toplog obroka.

                    Nefunkcioniranje gradske vlasti, odnosno neusvajanje proraèuna dvije navedene ustanove financijski je toliko iscrpilo u ovoj godini da više nisu u moguænosti nabavljati namirnice za pripremu obroka.


                    Rješenje su sve mršavije porcije

                    „Javna kuhinja Mostar iz gradskog proraèuna prima oko 60 posto potrebnih sredstava za normalan rad, a ostatak smo osiguravali iz donacija. Sada ponovno nema novca iz proraèuna i sve bismo trebali prikupiti od donatora, a njih je u ovom kriznom vremenu sve manje“, kazao je Alen Kajtaz, tajnik mostarskog Crvenog križa.
                    Javna kuhinja Mostar svakodnevno pripremi više od 300 obroka za najugroženije graðane i sredstva su im neophodna za kupovinu namirnica, plaæanje režije i isplatu plaæa zaposlenicima.

                    „Zbog nedostatka sredstava sve opcije su za nas otvorene. Prva bi bila smanjivanje broja korisnika, ali ne znamo kome ukinuti taj jedini dnevni obrok kad su svi oni na socijalnom rubu. Druga je smanjivanje kolièine porcije, a krajnja opcija je zatvaranje kuhinje“, istakao je Kajtaz, naglašavajuæi kako vjeruje da tu mjeru ipak neæe biti prinuðeni poduzeti.



                    Još preživljavaju zahvaljujuæi plemenitim dobavljaèima



                    „Ako se proraèun ne usvoji u skorije vrijeme, ako ne bude donacija biti æe to težak posao. Ali, nadamo se da do toga neæe doæi, jer idu Bajram i Božiæ i vjerujem da æe graðani po tko zna koji put pokazati humanost i pomoæi najugroženijima. To možemo jamèiti do kraja godine, a poslije toga tko zna", navodi Kajtaz.



                    "Bez obzira na to da li æe ljudi koji rade u kuhinji imati plaæe, mi tražimo da kuhinja ne ostane bez hrane i osnovnih stvari za funkcioniranje. Nitko neæe formirati robne rezerve kako bi od njih mogli uzimati brašno, šeæer ili ulje, a da iz proraèuna dobijamo iznos koji bi pokrio naše troškove. Mi smo prije svih ovih problema, iz proraèuna primali 16.000 KM, a da bi normalno funkcionirali treba nam 20.000 KM, tako da smo uvijek bili u minusu od èetiri tisuæe KM", kaže tajnik mostarskog Crvenog križa

                    Kako je rekao Franjo Sliškoviæ, direktor Puèke kuhinje Mostar, koja dnevno prehranjuje dvjestotinjak ljudi, ova ustanova u ovakvim izvanrednim okolnostima funkcionira jedino zahvaljujuæi velikoj toleranciji dobavljaèa i radnika.



                    Dužni kao Grèka



                    „Iz razloga što trenutno ne raspolažemo ikakvim financijskim sredstvima, dobavljaèi koji vrše usluge za ovu puèku kuhinju, naše raèune ostavljaju po strani, èekajuæi da se napokon usvoji proraèun, kada æemo morati podmiriti sve dugove prema njima", kazao je Sliškoviæ.



                    On takoðer navodi i èinjenicu kako ova ustanova nije u stanju niti isplaæivati svoje radnike, kao ni raèune za vodu, struju i slièno. No, zbog toga što ljudi imaju veliku dozu razumijevanja te uviðaju važnost usluga koje jedna puèka kuhinja pruža, ona æe i dalje nastaviti sa svojim radom bez obzira na to u kolikim dugovima bila.

                    Umirovljenica Zijada Salihoviæ, koja se veæ nekoliko godina hrani obrocima u Javnoj kuhinji mostarskog Crvenog križa, tvrdi da bi, da nema njih, gladovala.

                    "Ma kako bih izdržala? Kada platim režije i lijekove, za hranu mi ne ostane ništa. Bolesna sam, ali i za lijekove nekada nemam novca, a da ne prièam o kupovini hrane. Jedan obrok dnevno koji dobijem u Javnoj kuhinji održava me na životu", prièa ova sedamdesetogodišnjakinja.

                    Graðani pomažu koliko mogu



                    Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Alen Kajtaz - tajnik mostarskog Crvenog križa
                    Pokret “Dosta! Mostar” i "Udruženje altruista Dobro”, organizirali su humanitarnu akciju „Jedno dobro, stotine ruku, tisuæe sitih“, za prikupljanje pomoæi Narodnoj i Puèkoj kuhinji u Mostaru. Kako je kazala Irma Hodžiæ, èlanica pokreta Dosta!, graðani Mostara su se u velikom broju odazvali humanitarnoj akciji.

                    „U sklopu akcije prikupljeni su: brašno, tjestenina, mlijeèni namazi, margarin, vrhnje, biljni mrs, kava, sir, èaj, sok, bomboni, keks, jaja, gotove juhe, jabuke, naranèe, kivi, meso, šampon...“, istièe Irma.

                    „Ako se vlasti u gradu na Neretvi i dalje budu ponašale kao da živimo u New Yorku ili Beèu i ne pomognu ljudima koji ne mogu izdvojiti marku da kupe kruh, Narodna kuhinja æe se morati ugasiti“, kažu graðani Mostara koji su samoinicijativno pokrenuli akciju prikupljanja pomoæi Javnoj kuhinji.

                    U vremenu rasta cijena i poveæanja broja nezaposlenih, besparica se uvlaèi u sve domove. Sve je veæi broj sirotinje, posebno onih treæe životne dobi, kojima bi puno znaèio tanjur toplog jela iz javne kuhinje. I upravo kad bi te kuhinje trebale priskoèiti u pomoæ za puki opstanak i preživljavanje, i one su dovedene pred samo gašenje.
                    Autor: Sanel Kajan, Mostar



                    Alen Kajtaz - tajnik mostarskog Crvenog križa

                    ___________________________________________________________________
                    33.gif 33.gif 33.gif

                    11-09-2009 08:37 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
                    Stranica (10): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com