Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » 1 euro pomoci za javnu kuhinju Mostar » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
mili66 mili66 is a Male
proplivo


Poruka: 10
Location: Kanada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Uplatio, Denko svaka cast za ovu akciju. Mislim da bi trebalo vise akcija kao ova jer svi znamo koliko sada u Mostaru ima siromasne raje.

11-15-2009 19:42 mili66 is offline Posalji email za mili66 Pregledaj poruke od mili66 Dodaj mili66 u listu prijatelja
StariMOSTar StariMOSTar is a Male
ne more meda




Poruka: 46
Location: Mostar/Oslo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jos jedna stvar, ne moramo se ogranicavati samo na ekonomskoj pomoci, dakle i starinski "konvoji" mogu se organizovati pa da se posalju hrana, roba i ostale stvari! Vjerovatno je neko u mogucnosti da se i ovoga prihvati i oraganizuje nesto ovako, vjerujete dole nista nece biti visak!

Naprjed ko moze i hoce!!

Pozdrav Samin

___________________________________________________________________
POKRET SVI ZA MOSTAR, MOSTAR ZA SVE!
MOSTAR MOSTARCIMA!

11-15-2009 19:51 StariMOSTar is offline Posalji Email za StariMOSTar Pregledaj poruke od StariMOSTar Dodaj StariMOSTar u listu prijatelja
Koscela2 Koscela2 is a Male
trudim se




Poruka: 180
Location: Kengurija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovo je sve super, moj narode. Ja rekoh prije 6 mjeseci na nekom od foruma da se treba organizovati i uplacivati redovno, svaki mjesec. Da se judi koji zele ucestvovati prijave i da se zna unaprijed sa kojim se sredstvima raspolaze jer "blic akcije ne rijesavaju probleme. Nakon toga se moze izvrsiti pritisak na gradske vlasti, i neke josh sto se q'ce po gradu, da oni obezbijede ostatak sredstava za funkcionisanje kuhinje, jer na kraju krajeva to im je i posao, ako nece neka se javno izjasne.
StariMOSTar Ima super ideju na kojoj treba poraditi ali i to je bolja opcija od " hajte raja dajte nam malo para" a sutra ko zna sta cemo...Mozda se moze ponuditi donatorima da ljudi koji dolaze na obroke, u neku ruku "odrade" svojih par sati tim donatorima?!?!
Eto ja cu da se "registrujem", slacu redovno po $20 mjesecno , od sada pa na dalje i ubuduce ...boze zdravlja. Samo bi jos volio da mi se kaze, ko je osnivac kuhinje,po kojem kriteriju se odredjuje ko ima pravo na obrok, ciji je PayPal i kako se prebacuje novac na kuhinju.
Pozdrav

___________________________________________________________________

    ne_znam.gif

    11-16-2009 04:25 Koscela2 is offline Pregledaj poruke od Koscela2 Dodaj Koscela2 u listu prijatelja
    StariMOSTar StariMOSTar is a Male
    ne more meda




    Poruka: 46
    Location: Mostar/Oslo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kuhinjom upravlja Crveni Krst Mostara, za sve je zaduzen Alen Kajtaz sa kojim u ovoj akciji i saradzujemo.
    Ima 500 korisnika kuhinje. Za kriterije nisam siguran ali znam da je nedavno bila revizija svih korisnika jer je tu prije bilo onih sto su se " grbali", a nisu imali pravo da se tu hrane. Tako da sam siguran da svi oni koji tu dolaze po hranu su provjereni po zadovoljavajucim kriterijima. U svakom slucaju ko je spao da se tu hrani sigurno tu onda i pripada! Ima dosta ljudi koji su siromasni i mozda nemaju sta da jedu ali nemogu da se hrane u kuhinji.
    Paypal je registrovan na "pokret svi za Mostar, Mostar za sve" na moje ime Samin Hindic. ja sam pokrenuo cjeleu akciju tako da sam morao to i da odradim na moje ime, kasnije ako je pozeljno to mozemo da promjenimo! Do sada je uplaceno preko 1200 eura na paypal, a pare su pocele i da idu direktno na racun crvenog krsta mostara, racun napravljen samo za javnu kuhinju!!
    Pogledaj i web-adresu koju asm izradio za ovu akciju:

      http://www.wix.com/mostarci/mostarpomoc


    Pozdrav Samin Hindic

    ___________________________________________________________________
    POKRET SVI ZA MOSTAR, MOSTAR ZA SVE!
    MOSTAR MOSTARCIMA!

    11-16-2009 09:24 StariMOSTar is offline Posalji Email za StariMOSTar Pregledaj poruke od StariMOSTar Dodaj StariMOSTar u listu prijatelja
    StariMOSTar StariMOSTar is a Male
    ne more meda




    Poruka: 46
    Location: Mostar/Oslo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Rezultati akcije za protekle dvije sedmice su sljedeci:
    do sada je skupljeno ukupno 1300 eura, ucestvovalo je sezdesetak osoba au akciji koja ide preko paypal-a, dosta donacija je skupljeno preko nasih gradzana koji su se organizovali i na svoju ruku poceli skupljati sredstva za ovu akciju. Ta ce sredstva biti uplacena preko ziro racuna direktno na javnu kuhinju u Mostaru.
    Kao sto sam u proslom e-mailu vec spomenuo, a ja se nadam takodzer da je i svima jasno da broj ucesnika u ovoj akciji je jako mali, mozda sve zajedno stotinjak ljudi koji su na razne nacine dosli do sredstava za ovu akciju. Ovo je prije svega ispit ljudskosti za sve nas, ovo je i ispit mostarstva za sve nas koji sebe smatramo mostracima jer pomoci nekome koga volis je sasvim normalna stvar. Mi svi volimo Mostar i moramu da pomognemo i gradu i njegovim gradzanima.
    Mi NE mozemo cekati da gradske vlasti nesto poduzmu, ljudi koji ovise o pomoci Crvenog Krsta nemaju prostora ni vremena za cekanje, mi ne mozemo dopustiti da nered u gradskom budzetu ide preko zivota nasih sugradzana. Cinjenica je da su ljudi ne samo gladni nego izgladnjeli, ljudi nemaju lijekova, zima ide, nova gripa se siri. Kako to stanje popraviti ako mi ne poduzmemo nesto? Kako su stvari krenula vjerovatno ce na kuhinjskom kazanu biti i vise korisnika jer kriza ne bira ko ce sutra ostati bez posla pod uslovom da ga vec ima!
    Stanje u gradu Mostaru i BiH je svakom poznato, ne treba naglasavati kako stvari stoje, JAD I BJEDA kuca na vrata ionako od neimastine vec istrosenih ljudi! Mi koji nesto zelimo i mozemo da uradimo u ova sve teza vremena moramo da ovo shvatimo ozbiljno, da preuzmemo dio tereta na nas i da povucemo konkretne poteze kako bi sprjecili katastrofu koja je na pomolu. Nesto tako malo kao sto je 1 euro moze mnogo da ucini kada se posalje u pravo vrijeme i na pravo mjesto!
    Zbog toga vas sve ponovo pozivam da poduzmete one korake koje mozete, prosljedite ovu poruku svim vasim prijateljima, svim mostarcima uz molbu da ucestvuju u akciji i da dadnu svoj doprinos ovoj humanoj akciji!! Organizujte zabave u ime ove akcije sa ciljem skupljanja sredstava, posjetite i kontaktirajte klubove i organizacije koje mogu da pomognu. prosirite vijesti da akcija ide pa neka svak ucini koliko moze sa akcija uspije. Velik odaziv ljudi nam je jako potreban prije svega da znamo da jos uvjek svi mi mislimo na Mostar i mostarce i to onda kada mu je najpotrebnije.
    Za sve informacije u vezi pomoci i doniranja pogledajte web adresu javne kuhinje Mostar:

      http://www.wix.com/mostarci/mostarpomoc


    web stranica je od prije 3 dana takodzer dostupna i na engleskom jeziku za one kojima je ovo potrebno:

      http://www.wix.com/mostarci/mostarhelp



    S Postovanjem Samin Hindic
    "Pokret svi za Mostar, Mostar za sve"

    ___________________________________________________________________
    POKRET SVI ZA MOSTAR, MOSTAR ZA SVE!
    MOSTAR MOSTARCIMA!

    11-16-2009 14:14 StariMOSTar is offline Posalji Email za StariMOSTar Pregledaj poruke od StariMOSTar Dodaj StariMOSTar u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8040
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hajmo raja 10.gif 33.gif

    ... sad ce i bajram, sad ce i decembar mjesec davanja, podijeli sa drugima, gdje ima za dvoje ima i za troje ...
    Pomozimo nase Mostarace /ke ... 10.gif

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    11-16-2009 19:31 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    Japrak Japrak is a Male
    moforaja




    Poruka: 2118
    Location: kad bi i ja znao

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bas tako Denani, gdje ima za dva tanjira ima i za jos jedan........

    ___________________________________________________________________

      11-16-2009 20:00 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pasha 10.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      11-16-2009 22:06 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      denani denani is a Male
      moforaja




      Poruka: 8040
      pokretac teme Thread Started by denani

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Odgovor Crvenog krsta Holandije na moju molbu ... NAZALOST: NISTA 08.gif


      Geachte heer Behram,


        Helaas moeten wij uw verzoek om financiële ondersteuning afwijzen.


      Het Nederlandse Rode Kruis zamelt geld in wat uitsluitend voor Rode Kruisdoeleinden wordt gebruikt en het is daarom niet toegestaan om aan individuele personen of organisaties geld te doneren, hoe zinvol charitatief werk zij ook doen of hoe schrijnend de persoonlijke situatie ook is.


      Het Nederlandse Rode Kruis wenst u veel succes bij het vinden van ondersteuning voor uw verzoek elders.




      Met vriendelijke groet,

      Wieke van Herwaarde,
      medewerker Service Center
      Het Nederlandse Rode Kruis
      Afdeling Contact & Administratie
      Postbus 28120
      2502 KC Den Haag
      tel. +31 (0)70-4455 678
      fax. +31 (0)70-4455777
      e.mail
        wvanherwaarde@redcross.nl

        www.rodekruis.nl

      ___________________________________________________________________
      33.gif 33.gif 33.gif

      11-17-2009 17:52 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
      denani denani is a Male
      moforaja




      Poruka: 8040
      pokretac teme Thread Started by denani

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Odgovor organizacije Pomoc za Istocnu Evropu ...NAZALOST: NISTA 08.gif




      Geachte heer/mevrouw Behram,


      We ontvingen uw mail met betrekking tot de sluiting van de ‘open keuken’ in Mostar.

        Helaas moet ik u meedelen dat wij geen mogelijkheden hebben
      om het project in de lucht te houden of te ondersteunen. De vragen die we uit eigen netwerk krijgen overstijgen onze beschikbare middelen ruimschoots.



      Sterkte met het vinden van fondsen in deze economisch moeilijke tijd.



      Met vriendelijke groet,



      Adré Lichtendonk

      Bureaumanager stichting Hulp Oost-Europa.

      ___________________________________________________________________
      33.gif 33.gif 33.gif

      11-17-2009 17:54 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
      the morz the morz is a Male
      brato




      Poruka: 618
      Location: norway

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      10.gif 10.gif

      UPLACENO I SRETNO SA AKCIJOM

      10.gif 10.gif

      ___________________________________________________________________
      www.sinovimahale.ba

      11-17-2009 19:48 the morz is offline Pregledaj poruke od the morz Dodaj the morz u listu prijatelja
      Koscela2 Koscela2 is a Male
      trudim se




      Poruka: 180
      Location: Kengurija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      problem sa PayPal-om?
      Kaze mi :This recipient is currently unable to receive money.

      ___________________________________________________________________

        ne_znam.gif

        11-18-2009 05:19 Koscela2 is offline Pregledaj poruke od Koscela2 Dodaj Koscela2 u listu prijatelja
        StariMOSTar StariMOSTar is a Male
        ne more meda




        Poruka: 46
        Location: Mostar/Oslo

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pay Pal racun privremeno zatvoren zbog dole navedenih razloga:
        Izgleda da paypal vise ne pokriva funkciju doniranja, maloprije sam dobio pismo od paypal-a, pokusacu da rjesim problem, evo pisma ispod:

        Hello Samin Hindic,

        We appreciate your interest in PayPal. However, due to legal and regulatory
        constraints, PayPal Private Limited is no longer able to process payments
        for Charities, Political Party/Organization Donations, Non-Profit
        Organizations (NPOs), Religious Institutions, etc in those countries under
        its jurisdiction. You may refer to the PayPal Private Limited User
        Agreement link
        (

          https://www.paypal.com/sg/cgi-bin/webscr?cmd=p/gen/ua/ua-outside
        ) to
        review the list of countries under its jurisdiction.

        This is not a decision we make lightly, and we deeply regret any
        inconvenience or frustration this matter may cause you. Please understand
        that this decision is final.

        If you have questions, you may contact us at
          apacdd@paypal.com
        .

        Sincerely,
        Annie
        PayPal Compliance Department
        PayPal, an eBay Company

        Responses to this email address are not monitored. Please send any
        additional questions that you may have to
          apacdd@paypal.com
        .
        ----------------------------------------------------------------
        Copyright © 1999-2009 PayPal. All rights reserved.

        Consumer advisory- PayPal Pte. Ltd., the holder of PayPal s stored value
        facility, does not require the approval of the Monetary Authority of
        Singapore.
        Users are advised to read the terms and conditions carefully.

        PayPal Email ID PP1448

        ___________________________________________________________________
        POKRET SVI ZA MOSTAR, MOSTAR ZA SVE!
        MOSTAR MOSTARCIMA!

        11-18-2009 11:23 StariMOSTar is offline Posalji Email za StariMOSTar Pregledaj poruke od StariMOSTar Dodaj StariMOSTar u listu prijatelja
        denani denani is a Male
        moforaja




        Poruka: 8040
        pokretac teme Thread Started by denani

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice




          Sto se tice same uplate na ovaj racun postupak je sljedeci, posto je komplikovano moram detaljno objasniti sta je sta.
          Uplata ide ovako, pare iz inostranstva se uplacuju preko Dresden Banke u Njemackoj dalje na Vakufsku Banku u BiH. Dakle pri placanju je neophodno koristiti odnosno unjeti sve informacije koje se nalaze ispod. Da nebi bilo neke zabune ovo nisu dva odvojena racuna, dakle novac na kraju zavrsava na racunu Vakufske Banke u BiH. Ali posto Vakufska Banka ne postoji u inostranstvu onda ona izgleda koristi ovu Njemacku banku da preko nje prima novac. Nemojte da vas zbune dva SWIFT-a, obadva se moraju iskoristiti kroz proces placanja, pitajte u svojoj banci na koji nacin to ide oni ce sigurno znati.










          RAJA 33.gif nacin postoji ako hocemo ..... !!!!

          ___________________________________________________________________
          33.gif 33.gif 33.gif

          11-18-2009 11:33 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
          Koscela2 Koscela2 is a Male
          trudim se




          Poruka: 180
          Location: Kengurija

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ok, sacekacu.....
          narode, hvala vam na trudu vremenu i svemu ...sila ste 10.gif

          ___________________________________________________________________

            ne_znam.gif

            11-18-2009 14:41 Koscela2 is offline Pregledaj poruke od Koscela2 Dodaj Koscela2 u listu prijatelja
            Koscela2 Koscela2 is a Male
            trudim se




            Poruka: 180
            Location: Kengurija

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Denani, za internationl transfer mene kosta min $26 ...a zelio bih redovno uplacivati, mjescno recimo $20....znaci vise od pola ode bankama...

            ___________________________________________________________________

              ne_znam.gif

              11-18-2009 14:44 Koscela2 is offline Pregledaj poruke od Koscela2 Dodaj Koscela2 u listu prijatelja
              tana tana is a Male
              rigorozni




              Poruka: 17879
              Location: na prinudnom radu :)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ... upravo zato je paypal najbolja opcija

              StariMOSTar golemo ovo za paypal.ne mogu nikako skontati zasto bi njima smetalo da se koristi paypal za ove svrhe. nema logike sekunde jedne.

              takodje ne kontam odakle oni znaju u koju svrhu je racun otvoren. ja imam svoj licni paypal, takodje imam jedan iskljucivo za moforaja.com i nikad nije bio problem. Mozda imaju restrikcije za BiH. u svakom slucaju je cudno zasto su ti poslali onaj email.

              ___________________________________________________________________
              kad ce mostar mama?

              11-18-2009 17:50 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
              Cernicka Cernicka is a Female
              bice nesto od mene


              Poruka: 257
              Location: cernica

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ja sam jutros aktivirala paypal za Our Kids pa znam o cemu se radi.
              Trebam in dostaviti potpisan ali prekrizen cek,izvod iz banke i formu da smo organizovan charity od Charity Commiteta u UK.To je sve novo. Valjda se zloupotrebljava, ko ce ih znati.

              11-18-2009 17:58 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
              tana tana is a Male
              rigorozni




              Poruka: 17879
              Location: na prinudnom radu :)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              to je ok cernicka, i ja pretpostavljam da je to vec odradjeno,
              inace ne bi mogl nikako slati pare na ovaj racun koji je radio prije - ja sam poslo pare preko tog racuna.

              je li tvoj paypal racun vezan za banku u BiH?

              ___________________________________________________________________
              kad ce mostar mama?

              11-18-2009 18:18 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
              mos_tarka mos_tarka is a Female
              bice nesto od mene


              Poruka: 469
              Location: mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Moze li neko napisati broj racuna javne kuhinje tako da mi koji smo u Mostaru mozemo izvrsiti uplatu?

              ___________________________________________________________________

                Samo ko voli zna koliko boli i koLiko je tesko ljubav naci..
                Samo ko pati moze da shvati sta
                u zivotu ljubav znaci!!*

              11-18-2009 23:20 mos_tarka is offline Posalji email za mos_tarka Pregledaj poruke od mos_tarka Dodaj mos_tarka u listu prijatelja
              Stranica (10): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com