Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Izvucimo bebe iz predvorja pakla! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (13): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Cernicka:

        citat od cheri:

      Ne mogu paypalom, trenutno mi skoro prazna kartica( to je ona na punjenje).
      Ima li ko da mi kaže da mu mogu poslati poštom, ako može neko u Evropi, Amerika je predaleka.
      Ako neko ima da može, molim ga da mi se javi i pošalje mi ime, prezime i adresu na PP, pa da šaljem odmah u ponedjeljak.

      Ako taj neko ima moguænosti da pošalje pare na bilo koji naèin do ovog tima u Mostaru. Jer, vjerovatno je i u njih paypal.

      Ili, ako ima neko da æe iæi u Mostar, da mu pošaljem, pa da ponese. Nije puno, ali je od srca.

    Vazi i za tebe isto sto sam rekla Djemili. Javi koliko je pa cu dati od svojih para.
    Moja Adresa je
    Our Kids Foundation
    447 Staines Road West
    Ashford Middlesex
    TW15 2AB
    UK
    samo naglasi za koga je.


Hvala ti, draga Cernièka. Šaljem ti odmah PP, pa proèitaj, a u ponedjeljak zorom ti šaljem pismo.

12-27-2009 17:21 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Cernicka:

        citat od cheri:

      Ne mogu paypalom, trenutno mi skoro prazna kartica( to je ona na punjenje).
      Ima li ko da mi kaže da mu mogu poslati poštom, ako može neko u Evropi, Amerika je predaleka.
      Ako neko ima da može, molim ga da mi se javi i pošalje mi ime, prezime i adresu na PP, pa da šaljem odmah u ponedjeljak.

      Ako taj neko ima moguænosti da pošalje pare na bilo koji naèin do ovog tima u Mostaru. Jer, vjerovatno je i u njih paypal.

      Ili, ako ima neko da æe iæi u Mostar, da mu pošaljem, pa da ponese. Nije puno, ali je od srca.

    Vazi i za tebe isto sto sam rekla Djemili. Javi koliko je pa cu dati od svojih para.
    Moja Adresa je
    Our Kids Foundation
    447 Staines Road West
    Ashford Middlesex
    TW15 2AB
    UK
    samo naglasi za koga je.



Cernicka ja ti saljem pare sutra preko Western Uniona ... NEKAKO MI NAJSIGURNIJE PREKO TEBE !!!!

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

12-27-2009 17:22 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8353
Location: Tamo gdje je moja dusa.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moja kcerka je odmah nakon izlaska clanka u Dnevnom listu pozvala redakciju lista,stupila u kontakt sa novinarom,pa preko novinara i sa majkom Sanidom."Igrom" slucaja jedan clan naseg foruma je odputovao za Mostar.Poslala je paket i novac.Kao prvu pomoc.
Na FB je oformljena grupa ...Izvucimo bebe iz predvorja pakla.Juce kada sam se ja javila bila su 702 clana grupe.Moj prijedlog je bio da svaki clan mjesecno uplati po pola marke porodici bi se mogao naci stan "pod kiriju".Da se sklone ne iz predvorja pakla,nego iz samog pakla.
Majku Sanidu mozete kontaktirati na telefon 066 340 557.Adresa u Mostaru je Konak 11.
Cak i telefonski poziv ce je ucinit sretnom.

PS:Grupa na FB trenutno ima 2,795 clanova.

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

12-27-2009 17:26 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
Cernicka Cernicka is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 257
Location: cernica

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od denani:

        citat od Cernicka:

          citat od cheri:

        Ne mogu paypalom, trenutno mi skoro prazna kartica( to je ona na punjenje).
        Ima li ko da mi kaže da mu mogu poslati poštom, ako može neko u Evropi, Amerika je predaleka.
        Ako neko ima da može, molim ga da mi se javi i pošalje mi ime, prezime i adresu na PP, pa da šaljem odmah u ponedjeljak.

        Ako taj neko ima moguænosti da pošalje pare na bilo koji naèin do ovog tima u Mostaru. Jer, vjerovatno je i u njih paypal.

        Ili, ako ima neko da æe iæi u Mostar, da mu pošaljem, pa da ponese. Nije puno, ali je od srca.

      Vazi i za tebe isto sto sam rekla Djemili. Javi koliko je pa cu dati od svojih para.
      Moja Adresa je
      Our Kids Foundation
      447 Staines Road West
      Ashford Middlesex
      TW15 2AB
      UK
      samo naglasi za koga je.



    Cernicka ja ti saljem pare sutra preko Western Uniona ... NEKAKO MI NAJSIGURNIJE PREKO TEBE !!!!


Hvala na povjerenju. Mozda je najbolje da posaljes u pismu na moju adresu, kako bi zaobisao placanje provizije Westerunionu. Na tebi je pa odluci. Inace ja polazim Ujutro 1 januara a u Mostaru sam navecer.

12-27-2009 17:35 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
Cernicka Cernicka is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 257
Location: cernica

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Muntahta:

    Moja kcerka je odmah nakon izlaska clanka u Dnevnom listu pozvala redakciju lista,stupila u kontakt sa novinarom,pa preko novinara i sa majkom Sanidom."Igrom" slucaja jedan clan naseg foruma je odputovao za Mostar.Poslala je paket i novac.Kao prvu pomoc.
    Na FB je oformljena grupa ...Izvucimo bebe iz predvorja pakla.Juce kada sam se ja javila bila su 702 clana grupe.Moj prijedlog je bio da svaki clan mjesecno uplati po pola marke porodici bi se mogao naci stan "pod kiriju".Da se sklone ne iz predvorja pakla,nego iz samog pakla.
    Majku Sanidu mozete kontaktirati na telefon 066 340 557.Adresa u Mostaru je Konak 11.
    Cak i telefonski poziv ce je ucinit sretnom.

    PS:Grupa na FB trenutno ima 2,795 clanova.


Hvala veliko na informacijama

12-27-2009 17:36 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima selameta, ima.. 10.gif bice bolje,

Cernicka, HVALA od srca 10.gif

Nisi ti djaba izabrana za Naj-mostarku...ti si zena s ogromnim srcem..

(ja mislim da nisi ni vidjela temu na cestitkama)

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane djemila dana 12-27-2009 u 17:43.

12-27-2009 17:38 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
Cernicka Cernicka is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 257
Location: cernica

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od djemila:

    Ima selameta, ima.. 10.gif bice bolje,

    Cernicka, HVALA od srca 10.gif


Hvala tebi, ja cu biti samo pismonosa

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Cernicka dana 12-27-2009 u 17:42.

12-27-2009 17:41 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
DEN DEN is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cernicka, neka ti je sretan put i pozdravi ih od nas! 10.gif

___________________________________________________________________
NERETVA KROZ VENE TECE

12-27-2009 17:43 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
Cernicka Cernicka is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 257
Location: cernica

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od djemila:

    Ima selameta, ima.. 10.gif bice bolje,

    Cernicka, HVALA od srca 10.gif

    Nisi ti djaba izabrana za Naj-mostarku...ti si zena s ogromnim srcem..

    (ja mislim da nisi ni vidjela temu na cestitkama)

Nisam vidila a pravo me sramota da ste me svrstali skupa sa Jasnom Rebac kojoj ja skidam kapu i kao zeni i kao humanitarcu. To sto je ona cinila i cini i dalje nemoze se porediti sa ovim mojim tek od nedavno.

12-27-2009 17:54 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Holandska emisija u organizaciji Evangelistickog oprupa (

    http://www.eo.nl/metterdaad
)koja putuje i pomaze ljudima. Skrece se paznja na vrlo tezak polozaj ljudi, emisija se prikazuje u Holandiji, ljudi se pozivaju da se pomogne ...

Danas sam spremio e-mail ....



Kopija e-maila ...

S.O.S.


Alstublieft wilt U ons helpen. Het is noodzakelijk en spoedig ..... ALSTUBLIEFT !!!!



Gisteren vas de verjaardag van Amna, een twee jaar oud meisje. Haar moeder kon geen taart vakken of een geschenk kopen. Amna kon geen warmte of vreugde voelen voor haar verjaardag. Voormalige militaire faciliteit Konak Mostar, die een paar jaar na de oorlog dienst deed als gevangenis, is nu een gezamenlijke accommodatie voor de acht zwaarst getroffen en de meest kwetsbare families in Mostar. Temperatuur, die gisteravond en daalde tot min 10 graden Celsius wekte de ijzige verdriet dit meisje op samen met haar twee jaar oudere zus Adna en ouders Sanida en Elvir.

Oude vrouw sterft in verdriet

Een kleine hut was de ergste gevangeniscel-scène uit een nachtmerrie. Tragisch en triest dat is een realistisch beeld van de werkelijkheid en waarheid. In een andere kamer, naast de kleine meisjes, leeft een 75-jaar oude, zieke vrouw. Elke nacht huilt zij pijnlijk en roept ze om hulp. Ernstig ziek, ze kan niet eens naar de WC, die gemeenschappelijk is voor alle huurders. De scène in het toilet is spookachtig en het recht is een wonder dat niemand van de meest trieste huurder gebouwen in dit deel van de staat niet geïnfecteerd is. Zoals vertelde Grozdana Ðurasoviæ en Sanida Behram, komt niemand van het Centrum voor Maatschappelijk Welzijn om ze te bezoeken.
"Iedereen is ons vergeten. Zelfs in deze dagen van kerst, zelfs voor het nieuwe jaar is er geen bezoek. Het ergste is dat deze meisjes leven in verschrikkelijke omstandigheden. De kamer staat vol met duizende insecten en wormen en kruipen over de kinderen ", vertelt ons Grozdana Ðurasoviæ, die zelf minimale pensioen van 236 maraka (130 euro) heeft. Zij zorgt over zichzelf en drie kinderen. Ze had 350 maraka, en nu is haar pensioen verminderd met meer dan 120 maraka.

1 brood voor zeven dagen

"Het is bekend dat we in zeven dagen eten we 1 brood. We kunnen nauwelijks overleven en dat met hulp van de eigenaren van de nabijgelegen winkels, en zonder hun zouden we hier sterven van de honger en de kou, "vertelt ons Sanida. Onze respondenten voegde eraan toe dat ze vaak afkomstig zijn uit de elektriciteit uit te schakelen, omdat de elektriciteit niet betaald kon worden.
Daar woonde ook een 55-jarige Asim Ibriæ. Hij was dakloos en net als de andere bewoners van collectieve huisvesting Konak. Hij had niks. Hij was roerloos. Hij bracht daggen door in sterven in doodsangst, vertelde ons een van zijn buren, hij was uitgeput, hongerig en volledig verwaarloosd. Ten slotte liet hij zijn ziel.
"Een van ons ging naar hem toe en verwees hem om iets te eten, maar de laatste dagen van zijn leven kon dat ook niet. Hij stierf in grote lijden in dit vervloekte gebouw, vertel ons Sanida en Grozdana.
Niemand van de grote en omvangrijke administratie van de Stad, noch van het Centrum voor Maatschappelijk Welzijn heeft geen zorg over deze mensen. Zij boden geen oplossing voor alternatieve huisvesting, want het is overal beter dan in dit voormalige gevangenis gebouw. Alle huurders hebben ons verteld dat de verantwoordelijke mensen tot 300 tot 400 maraka verwachtten, zodat deze mensen alleen dan worden verplaatst.

Amna heeft geen luiers

"We hebben niets te eten en toch zijn we in leven. Wij zijn veroordeeld tot marteling en verdriet. Dit zijn de poorten van de hel", eindigde zijn hartverscheurend en verdrietig verhaal van onze gesprekspartners. Het meisje Amna is al begonnen met het spreken van enkele woorden. In haar hand hield ze een klein plaatje van een beer en sprak het woord 'beer'. Voor haar verjaardag gisteren, heeft zij geen enkel speelgoed ontvangen, ook geen luiers en melk, appels en bananen. Echter, in haar ogen was merkbaar baby vreugde en vrolijkheid. Lachend probeert zij ons iets te zeggen. Misschien wel een van de laatste waarschuwing om verantwoordelijke instanties op te roepen om iets doen om deze meisjes te redden.
Dood als gevolg van armoede, armoede en verwaarlozing is de meest frequent bezoeker van deze trieste en angstaanjagende gebouw. Kun je wakker wordt het geweten van de verantwoordelijken?

REKENINGNUMMER:

Za VOLKSBANK BH DD
Filija Mostar
S.W.I.F.T. Code VBSABA 22
Na ime: Agim Ajvaz (za Sanidu Behram)
br. 6006120 223457
IBAN BA 39 1402020022345727



Met vriendelijke groeten

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

12-27-2009 18:05 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
DEN DEN is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovako zive svi stanari Konaka. Da je kakav kamion, da ne kazem, konvoj pomoci spremiti Konaku, da ljudi ne umiru od gladi!

___________________________________________________________________
NERETVA KROZ VENE TECE

12-27-2009 18:07 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od DEN:

    Ovako zive svi stanari Konaka. Da je kakav kamion, da ne kazem, konvoj pomoci spremiti Konaku, da ljudi ne umiru od gladi!


E, to i jest najveæi problem, draga Den, što oni nisu jedini. Dok se dole vlasti ne probude, pa na bilo koji naèin, da im naðu smještaj, nema tu trajnog rješenja.
A, do tada, ovako koliko možemo, šta god da se može, tu smo.

12-27-2009 18:13 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jest jedna kap u moru...ali pomoci jednom je kao da si pomogao svima..malo po malo. nama koji mozemo nije puno a njima zivot znaci.

Dobro bi bilo da se javi neko iz Mofotima, pa da se sa Cernickom sretne,odmah kupe hrane za te pare i odnesu na kucnu adresu..a mi nastavljamo..

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

12-27-2009 18:18 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
narona narona is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1446
Location: tamo daleko....

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dragi Deni, sve je super,mozda bi koja slika curica bila dobra u prilogu ovog pisma,samo ideja, hvala ti na trudu i ideji 33.gif

___________________________________________________________________

    12-27-2009 18:18 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Denka, kao i obicno..svaka cast..veliko ti je srce 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    12-27-2009 18:19 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od narona:

      Dragi Deni, sve je super,mozda bi koja slika curica bila dobra u prilogu ovog pisma,samo ideja, hvala ti na trudu i ideji 33.gif


    Otisle sve slike sa e-mailom .... 10.gif
    ama dobro bi bilo narona da i ti spremis e-mail malo "druk uitoefennen"

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    12-27-2009 18:21 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od djemila:

      Denka, kao i obicno..svaka cast..veliko ti je srce 33.gif

    K'o Hum 10.gif 33.gif

    12-27-2009 18:21 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    Cernicka Cernicka is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 257
    Location: cernica

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od djemila:

      Jest jedna kap u moru...ali pomoci jednom je kao da si pomogao svima..malo po malo. nama koji mozemo nije puno a njima zivot znaci.

      Dobro bi bilo da se javi neko iz Mofotima, pa da se sa Cernickom sretne,odmah kupe hrane za te pare i odnesu na kucnu adresu..a mi nastavljamo..



    Ako se ovako nastavi bit ce tu i vise nego samo za hranu. Bravo raja svaka cast.

    12-27-2009 18:29 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Odlicno!

    Nadati se dobrom 10.gif moze se, moze..dokazali smo puno puno puta 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    12-27-2009 18:35 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Upravo razgovarao sa Sanidom ...drago joj ...nkaze da bi sve lakse bilo da samo mogu otici iz KONAKA ..negdje drugo





    Sta je sa naseljem BAFO !!!! Ima li tamo mjesta ?????
    Hajde Murate Coricu i elito Mostarska .... POMAGAJTE !!!!

    SVI CEMO MI PRED NJEGA JEDNOG DANA .., !!!!!

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    12-27-2009 18:46 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    Stranica (13): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com