Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LISKALUCI » Mostarac U Svijetu Cudesa » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

ratna... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

MAÈKA I MLIJEKO

1993. Selo kod Mostara. Izbjeglièka soba. Nakon sedam dana sa borbene linije, Èapljinac dolazi “kuæi” da odmori dan-dva. Noæ...vrijeme je za spavanje...njih sedam u sobi. On, supruga, dvoje male djece, njegovi roditelji i mladja mu sestra. Ugase svijeæu ( upale mrak).
Tišina...njih dvoje èekaju ujednaèeno disanje ostalih, hrkanje...bilo šta što æe im dati znak da se sjedine. Nakon nekog vremena, on uðe lagano u nju, onako sa boka. Napaljen, nije mogao da se suzdrži...navali žesæe na nju, al ne daju ni glasa od sebe. Èuje se samo ono karakteristièno sljapkanje...a potom i svekrvin glas:

    Nevjesta, nevjesta, ustani! Maèka nam poloka mlijeko!
13.gif 07.gif 04.gif

Zapisao "Rikardoreis" na jednom sajtu 22/02/2007

01-28-2010 16:25 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
mami mami is a Female
raja




Poruka: 1378
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 13.gif ukinuæu se 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
25.gif

01-28-2010 16:27 mami is offline Pregledaj poruke od mami Dodaj mami u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 13.gif 13.gif padoh od smijeha 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________

    01-28-2010 17:07 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    tweetymo tweetymo is a Female
    moforaja




    Poruka: 3089
    Location: dvica kruzno oko hita

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jaooooooooooo nalet te bilo spisa se u gace 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif
    nevistaaaaaaaaaaaaaa

    ___________________________________________________________________
    Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

    01-28-2010 17:33 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
    narona narona is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1446
    Location: tamo daleko....

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od gizenga57:

      Dodem ja da upisem djecu u novu skolu poslije jednog osd mnogih preseljwenja
      udwem na najvisa VRATA I TRAZIM DIREKTORA
      Direktoru se predstavim i kazem za sto sam dosao
      kaze on da moja djeca ne mogu u ovu vec u drugu skolu
      kazem ja da hocu bas u ovu skolu iako nisam znao ni za kakvu drugu
      KAze on meni VASA SU DJECA JUGOSLOVENSKA i moraju u drugu skolu jer ocvo je skola sa SAMO HOLANDSKOM DJECOM i nemaju prilagoden program
      Kazem ja njemu MOJA DJECA SU MOJA NISU JUGOSLIVENSKA i sad ja ne zelim da idu u ovu skolu,gdje je ta druga skola

      Druga skola bila u istoj zgradi samo drugi direktor....sve u redu...vazno je da se shvatamo

      Posla moja djeca u holandsku skolu i zovu mene da dodem\
      Pitam djecu sta su radili.oni kazu nista sve je u redu
      Ja kontam oce uciteljica da upozna ropditelje i spremim se

      I poce uciteljica ozbiljno
      Kao s gradivom je sve u red a ni ostalo nije lose ali ona je vrlo zabrinuta jer djeca za vrijeme casa idu van.....
      I kontam ja svasta sam konto al da cemo sa SRANJEM imati SRANJA nisam

      Elem u cem bi problem
      Svi holandabni jedu glavno jelo u sest navecer, koga nema za stolom ide gladan u krevet
      tako da svi holandani se POKAKE prije posla i prije skole,a moja djeca po nasem obicaju jedu KAD SU GLADNI pa im se prituzi kad krene....
        To je bio nas prvi korak ka ASIMILACIJI....seri kad i drugi seru


    04.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 10.gif

    ___________________________________________________________________

      01-31-2010 20:28 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      13.gif 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      02-01-2010 19:23 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      gizenga57 gizenga57 is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1099
      Location: nederland
      pokretac teme Thread Started by gizenga57

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      MORBIT MOR Ne BIT

      das bi se dozivila cudesa ne treba se daleko krenut od MOstara

      Tako u potrazi za nekim fakultetskimkolegom iz Splita nadosmo se Baja Eno i ja u Poasusju
      Zaustavimo sredovjecnog gospodina
      Dobar DAN DA LI STE DOMACI
      JESAM
      TRAZIMO FERU...POZNAJETE L:I GA??
      MOR BIT ZNAM MORBIT NE ZNAM...zAVISI ZA STO GA TRAZITE??? :D :D

      nema jace od skutorske...ike mor bit znam morbit ne znam

      ___________________________________________________________________
      ne boj se ziivota s tobom je raja
      ne boj se smrti idi do kraja

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 02-02-2010 u 08:08.

      02-02-2010 08:07 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
      gizenga57 gizenga57 is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1099
      Location: nederland
      pokretac teme Thread Started by gizenga57

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      SLEGNUTA RAMENA


      BILI MI NA DZUBUROVOJ KOBILI....U NEVESINJU...DA VIDIMO I TO CUDO
      eno vanja beko.....STOJIMO U REDU ZA KARTU ZA AUTOBUS SA MOSTAR

      ISPRED NAS CICA SA NOVCANIKOM PUNIM PARA U ZADNJEM DZEPU.....
      JESI TO PRODO VOLA STARI...pita ga eno balavac
      NISAM NO KRAVU....zasto pitas
      MA KONTAM STA BI URADIO KAD BI TI NESTALA TA GUTA...
      PA SLEGO BI RAMENIMA...STA CES..rece stari
      PA SLEGNI...ko iz topa ce Eno

      kad je stari TRZNO I UFATIO SE ZA NOVCANIK I PROBLIJEDIO
      ZAJEBA TI MENE MALI..
      TEK BI TE ZAJEBO DA GA NIJE BILO...vec trzni nas pivom pa smo egal..

      ___________________________________________________________________
      ne boj se ziivota s tobom je raja
      ne boj se smrti idi do kraja

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 02-02-2010 u 08:16.

      02-02-2010 08:15 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Dobar, dobar èièa s novèanikom. 02.gif

      A i škutor nije za odbacit. 04.gif

      ___________________________________________________________________

        02-02-2010 15:48 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        gizenga57 gizenga57 is a Male
        samo sto nisam




        Poruka: 1099
        Location: nederland
        pokretac teme Thread Started by gizenga57

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        prazno..citaj pod razno

        ___________________________________________________________________
        ne boj se ziivota s tobom je raja
        ne boj se smrti idi do kraja

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 10-12-2010 u 07:56.

        10-12-2010 07:54 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
        gizenga57 gizenga57 is a Male
        samo sto nisam




        Poruka: 1099
        Location: nederland
        pokretac teme Thread Started by gizenga57

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        JABUKA

        Po dobrom poslijeratnom obicaju jedan nas je sugradanin prije par ozenio sina svadbom sa 500 uzvanika....I SADA TREBA REFATI....SVake sedmice ima jednu a bogami mu se desilo da uveze od petka do nedelje i tri svadbe...
        Uglavnom junacki posnosi svoj dug,ali cvrsto odlucan da sve sto da za jabuku i pojede...pritisak i hoklesterol ne mari a rijetko koja bi ga vaga do one boksitne izvagala....
        Uglavnom ,junak nase price se tako zatekao na svadbi i dobar satak pasao mezu i sve ostalo sto su stavljali na astal.... i kad je trebalo malo udahnut i sa ljudima prozborit USTANOVI ON DA NIKOGA NE POZNA...
        Srecom kao i svaki do sebe drzezci hercegovac imao je mobilni kojim nazva zenu...
        Gdje sam ja moro danas biti??
        A gdje si sad?
        U svadbenom na Buni...
        Ma Bolan sta ces tu...trebas bit u Capljini

        Srecom ne bi jabuka jos kupljena pa nas zemljo za iste pare dva put se najede 11.gif 11.gif

        ___________________________________________________________________
        ne boj se ziivota s tobom je raja
        ne boj se smrti idi do kraja

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 10-12-2010 u 07:58.

        10-12-2010 07:55 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        heheheh golemo ako je istina .....


        ma golemo i ako nije istina 13.gif

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        10-13-2010 15:56 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        chaba chaba is a Male
        moforaja




        Poruka: 2558
        Location: EU

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ostarilo se, veæ godinama vid sve slabiji, a nikako se nakanit otiæ kod doktora, vidit dioptriju i naoèale uzet,sve dok nije posatlo baš zajebano.
        I odem napokon neki dan, doktor neki stariji fini zagrebaèki gospon, sve pristojno, kompjuterski dioptriju odredi, pa ona slova, i onda kaže "auuu, gospon moj, pa velika vam dioptrija, 2,5, auu, pa kak ste dosad mogli...", rekoh, "pa eto, fino, mogo sam, nije baš da mi je drama smetalo", a on "ma kakako nije, nemojte tako, pa 2,5, ajde dobro sve, ali kako ste mogli voziti, i dobit vozaèku?? sigurno ste negdje u Bosni polagali" e tu me povuèe za jezik, pa se i ja fino upristojih, "ma šta vam je gospodine kakvoj bosni, nemam ja ništa s tim", a on æe"ma da? a gdje ste polagali?" "U HERCEGOVINI!!"

        13.gif

        11-18-2010 15:15 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
        Nikifor Nikifor is a Male
        brato


        Poruka: 737

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ja sam cuo ali ne znam da li je istina.
        Kada su Mostar bombardirali trce svi ko ludi u neki podrum i sa njima jedna nena i vice glasno: Hamo cim dodemo u podrum poderi i baci tu partisku knjizicu majku im pokvarenu kada su taki ?? 21.gif 13.gif

        11-18-2010 16:54 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
        Stranica (10): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com